ελληνική μουσική
    841 online   ·  210.833 μέλη

    Βιολί...ένα υπέροχο μουσικό όργανο!!!!

    Anastasiablumwi
    14.10.2009, 19:36

    Εδώ θα μιλήσουμε για το βιολί!!!Εγώ ξέρω να παίζω!!!Εσεις???{#emotions_dlg.thumbup}


    paradisefox
    15.10.2009, 13:15

    Το παλεύουμε{#emotions_dlg.biggrin}.

    Επέλεξα το βιολί επειδή θεωρώ ότι είναι ένα από τα εκφραστικότερα όργανα που υπάρχουν.

    Είναι γεγονός ότι θα ήθελα να είναι πιο προσιτά τα αξιοπρεπή όργανα και πιο ανοιχτόμυαλοι οι δάσκαλοι, αλλά δεν πτοούμαι{#emotions_dlg.rockon}


    DrCaligari
    17.10.2009, 19:28

    να μαι και εγω! παιζω και εγω βιολι.χαιρομαι που ανεβηκε και τετοιο ποστ{#emotions_dlg.clap}

    ποσο καιρο ασχολειστε κ τι μουσικη παιζετε?{#emotions_dlg.walkman}


    Anastasiablumwi
    18.10.2009, 15:53

    Παιδιά εγώ παίζω 7 χρόνια βιολί!!!Το λατρεύω!!!{#emotions_dlg.laugh}!!!!{#emotions_dlg.walkman}!!!


    DrCaligari
    27.10.2009, 02:28

    Εγω εχω παρει το πτυχιο πριν δυο χρονια και απο τοτε προσπαθω σε αλλα ειδη μουσικης οπως παραδοσιακα (ελληνικα και οχι), τζαζ κτλ

    ειναι αρκετα διαφορετικο ιδιαιτερα οταν θελεις να "παιξεις"¨με μικροδιαστηματα(μορια){#emotions_dlg.scared}

     

     


    fool-dreamer
    01.12.2009, 22:40
    κ εγω εδω! ναι.. είναι αρκετά δύσκολα ειδικά στν παραδοσιακη μουσικη, αλλα οταν τελικα τα καταφερνεις, αντιλαμβανεσαι την διαφορά! κ συμφωνώ! το βιολί ειναι ενα απο τα πιο εκφραστικα μουσικα οργανα. ελεγχεις ο ίδιος την κατασταση, τις αυξομειώσεις του ήχου, την τονικότητα..
    Anastasiablumwi
    02.12.2009, 18:11
    Ei paidia ki egw simfwnw oti einai polli ekfrastiko organo kai pistevw oti osoi to paizoun einai evais8ita atoma!