ελληνική μουσική
    489 online   ·  210.840 μέλη

    2ος Διαγωνισμός Τραγουδιού MusicHeaven (υποβολή συμμετοχών)

    ALKHSTH24
    12.11.2009, 01:36
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ, ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΤΟ ΛΑΒΑΤΕ???
    jorge
    12.11.2009, 01:40
    Ναι. Όμως παρακαλώ μη με ρωτάτε όλοι. Απαξ και διαβάσατε οτι "λάβαμε το τραγούδι" μετά το ανέβασμα της συμμετοχής σας, σημαίνει οτι ...το λάβαμε :)
    jorge
    17.11.2009, 01:47

    Μερικά νεότερα:

    - ευχαριστούμε το ΔΙΦΩΝΟ για την ανακοινωση του Διαγωνισμού μας στις σελίδες του! Το ίδιο και το Noiz, το Kithara, το to-trapezi.blogspot.com, το www.bloodyrose.com, το andronianoi.ucoz.com, το mousikokuti.blogspot.com, το vouliakis.gr, το hiphop.gr

    - Οι συμμετοχές έφτασαν τις 114. Υπενθυμίζω πως η αποστολή τραγουδιών λήγει στις 16 Δεκεμβρίου.

    - Όσον αφορά τα είδη των τραγουδιών ως τώρα (επειδή κάποιοι είπατε να τα χωρίσουμε σε ...5-6 κατηγορίες) μεχρι στιγμης έχουμε τραγούδια που τα έχετε τοποθετήσει στις παρακατω κατηγορίες: έντεχνο, ροκ, Εντεχνο Εναλλακτικό, Psychedelic Rock-Ballad, Εναλλακτικό Ποπ/Ροκ, Πειραματικο Εντεχνο, Ροκ/Ψυχεδέλεια, Έντεχνο λαικό (ροκ?), Melodic dance, ποπ ροκ μπαλαντα, Alternative Rock, Συνδιασμός ήχων με ροκ αποχρώσεις, ΠΟΠ, λαικο, Συνδυασμός Ποπ Ραπ, απλα χαρούμενο, NEW AGE POP,  Ρέγκε, ΕΛΑΦΡΟΛΑΙΚΟ, έντεχνο-jazz, RNB, Rock'n'roll, Rapping with rock & wave, Dance-Progressive house, symphonic metal κ.α.

     

    Από εσάς θέλουμε να ΠΡΟΩΘΗΣΕΤΕ τη σελίδα του διαγωνισμού όπου μπορείτε, σε blogs, στο Facebook, στο mySpace κλπ, ώστε αυτός ο διαγωνισμός να έχει όσο γίνεται περισσότερες συμμετοχές και εν τέλει να αυξήσουμε τα καλά τραγούδια. Τοποθετήστε το παρακάτω κείμενο όπου νομίζετε οτι θα διαβαστεί:

    Το MusicHeaven διοργανώνει για 2η φορά Διαγωνισμό Τραγουδιού.

    Είτε έχετε μουσικό σχήμα, είτε είστε απλά ένας μοναχικός καλλιτέχνης ή δημιουργός, το MusicHeaven περιμένει τα τραγούδια σας.

    Προθεσμία υποβολής τραγουδιού: 16 Δεκεμβρίου 2009
    Συμμετοχές ως τώρα: 100
    Κόστος συμμετοχής: ΜΗΔΕΝ
    Χορηγοί: FNAC, Rehearsal Studio, Vocal Studio, Sofita Studios

    Αιτήσεις συμμετοχής και όλες οι λεπτομέρειες (προϋποθέσεις συμμετοχής, όροι, βραβεία) στη σελίδα του Διαγωνισμού:
    www.contest.musicheaven.gr


    Ευχαριστούμε για τη φιλοξενία, καλή επιτυχία σε όσους συμμετάσχουν.
    ΜusicHeaven

     


    rivera
    17.11.2009, 16:28

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 17-11-2009 στις 01:47 έγραψε...

    - Οι συμμετοχές έφτασαν τις 114. Από εσάς θέλουμε να ΠΡΟΩΘΗΣΕΤΕ τη σελίδα του διαγωνισμού όπου μπορείτε, σε blogs, στο Facebook, στο mySpace κλπ, ώστε αυτός ο διαγωνισμός να έχει όσο γίνεται περισσότερες συμμετοχές και εν τέλει να αυξήσουμε τα καλά τραγούδια.

    χεχεχε... "να εχει οσο γίνεται περισσότερες συμμετοχές και εν τέλει να αυξήσουμε τα καλά τραγούδια";;;;      μου φαινεται Γιωργο απο αυτα που ακουσες σε απογοητευσαν... μαλλον περιμενεις τιποτα καινουργιο ωστε να εχει ενα επιπεδο ο διαγωνισμος...


    jorge
    17.11.2009, 16:33
    Δεν έχω ακούσει ούτε ένα. Μιλάω καθαρά ...στατιστικά :)
    cineboy
    20.11.2009, 01:52

    Θα παρακαλούσα πολύ εαν γίνεται μία διευκρίνηση.. Μπορεί να υπάρξει συμμετοχή περισσοτέρων απο ενός τραγουδιού και έως πόσα, στην περίπτωση που κάποιος είναι ο ίδιος ερμηνευτής και σε δύο η τρία γιά παράδειγμα τραγούδια, όμως στο ένα μόνο απο αυτά είναι και  στιχουργός ο ίδιος;

    Ευχαριστώ πολύ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 20-11-2009 01:52 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 20-11-2009 01:53 ]


    jorge
    20.11.2009, 16:30
    Δε γινεται να εχει τον ίδιο ρόλο (ερμηνευτής) σε περισσότερα από 1 τραγούδια.
    fysiolatris
    25.11.2009, 11:00
    Αν κρίνω από τα περσινά, πάλι θα γελάσουμε...
    bouzos
    25.11.2009, 11:15

    Παράθεση:

    Το μέλος fysiolatris στις 25-11-2009 στις 11:00 έγραψε...

    Αν κρίνω από τα περσινά, πάλι θα γελάσουμε...

    Gia pio logo to les afto ??? Pes mas na gelΰsoume ki emeis

    eisouna mιlos pιrsi ???


    -----------------
    to mono pou zeitΰw: mia eukairia ston Parΰdeiso na pΰw!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bouzos στις 25-11-2009 11:16 ]


    fysiolatris
    25.11.2009, 11:39
    Άκου λοιπόν, για να γελάσεις κι εσύ, πικραμένε ... Ένα απ' τα τραγούδια που διακρίθηκαν, έλεγε : "Γαμώ την καταδίκη μου, δεν πλήρωσα το νοίκι μου κ.λ κ.λ " Άμα θες να ξεκαρδιστείς κι άλλο, πάνε εκεί που τα 'χουν όλα ανεβασμένα κι άκουσέ τα όλα. Δεν θα σου μείνει άντερο...
    kwstasagas
    25.11.2009, 22:27

    "Άμα θες να ξεκαρδιστείς κι άλλο, πάνε εκεί που τα 'χουν όλα ανεβασμένα κι άκουσέ τα όλα. Δεν θα σου μείνει άντερο..."

    Θα μού επιτρέψεις, συμφορουμίτη, να μη συμφωνήσω .... Εγώ έχω ακούσει τα πρώτα 25 τραγούδια του περυσινού διαγωνισμού, τα οποία είναι ανεβασμένα. Τα περισσότερα από αυτά τα βρήκα από "αξιοπρεπέστατα" έως "πολύ καλά". Και αυτό το γράφω χωρίς καμία διάθεση να κολακέψω τους συμμετέχοντες δημιουργούς [άλλωστε ... έχω να κερδίσω τίποτα ???] 

    Φυσικά, η άποψή σου είναι απολύτως σεβαστή. Άλλωστε, δεν είναι δυνατόν όλα να αρέσουν σε όλους. Κι αυτό ισχύει όχι μόνο για τα τραγούδια αλλά ... για οτιδήποτε : για ταινίες, για βιβλία, για ... γυναίκες, για φαγητά κλπ κλπ ....... 


    -----------------
    Πάμε να στήσουμε το παλιό σκηνικό, με την καλύβα και το αρχοντικό [Σταύρος Λογαρίδης]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 25-11-2009 22:32 ]


    jorge
    27.11.2009, 00:54
    Μόλις ξεπεράσαμε τον αριθμό συμμετοχών του προηγούμενου διαγωνισμού. Να δούμε αν θα ξεπεράσουμε και το πολύ καλό επίπεδο που είχαν τα τραγούδια που βγήκαν στη 10άδα...
    Dimitriserateinos
    27.11.2009, 04:29

    Έυχομαι καλή επιτυχία σε όλους*****


    220493
    03.12.2009, 14:46

    Μια ερώτηση θέλω να θέσω αναφορικά με τον τρόπο ψηφοφορίας,δικαίωμα έχουν όλα τα μέλη του MH πριν τις 16 Δεκεμβρίου;;;

    Υ.Γ.Ενας άλλος διαγωνιμός τραγουδιού απο ανάλογο site λήγει και αυτός εκείνη την ημέρα....τι σύμπτωση!!!!{#emotions_dlg.blink}

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 03-12-2009 14:47 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : 220493 στις 03-12-2009 14:50 ]


    Deos
    03.12.2009, 16:14

    Παράθεση:

    Το μέλος fysiolatris στις 25-11-2009 στις 11:39 έγραψε...

    Άκου λοιπόν, για να γελάσεις κι εσύ, πικραμένε ... Ένα απ' τα τραγούδια που διακρίθηκαν, έλεγε : "Γαμώ την καταδίκη μου, δεν πλήρωσα το νοίκι μου κ.λ κ.λ " Άμα θες να ξεκαρδιστείς κι άλλο, πάνε εκεί που τα 'χουν όλα ανεβασμένα κι άκουσέ τα όλα. Δεν θα σου μείνει άντερο...

     

    Ποιο τραγούδι σου άρεσε από τα περσυνά?

    Έτσι από περιέργεια. Υπάρχουν πάνω από 100 τραγούδια, διαφόρων ειδών.


    rivera
    03.12.2009, 16:41

    Παράθεση:

    Το μέλος 220493 στις 03-12-2009 στις 14:46 έγραψε...

    Μια ερώτηση θέλω να θέσω αναφορικά με τον τρόπο ψηφοφορίας,δικαίωμα έχουν όλα τα μέλη του MH πριν τις 16 Δεκεμβρίου;;;

     

     

    Μαλλον απο 15 Οκτωβρίου 2009 που ανακοινωθηκε ο διαγωνισμος...

    "8. Οι ψηφοφόροι θα είναι μόνο μέλη του MusicHeaven με ημερομηνία εγγραφής που θα προηγείται της έναρξης του διαγωνισμού, για αποφυγή spam. Δεν έχουν δικαίωμα ψήφου ανώνυμοι επισκέπτες ή μέλη που γράφτηκαν μετά την ημερομηνία έναρξης του διαγωνισμού."


    takispag
    03.12.2009, 16:47

    Έχω την εντύπωση ότι κάποιος που γελάει και σπάει πλάκα με τα περισσότερα τραγούδια ενός διαγωνισμού, είναι τόσο πάνω από αυτά, που ο ίδιος θα πρέπει να γράφει κατπληκτική μουσική. Τόσο που όταν την ακούσουμε θα πάθουμε την πλάκα μας. Τόσο, που μετά κι εμείς δεν θα έχουμε όρεξη να ακούσουμε τα υπόλοιπα τραγούδια, γιατί θα μας φαίνονται κι εμάς αστεία....

    Ειλικρινά, από μικρό παιδί ψάχνω να βρω έναν τέτοιο συνθέτη.... Και μέχρι να τον βρω, έχω κλάψει κι έχω γελάσει, κι έχω νοιώσει πολλά συναισθήματα ακούγοντας ''απλά'' κι ''αστεία'' τραγουδάκια. Γι'αυτό σας παρακαλώ, πείτε μου που μπορώ να σας ακούσω....

    Άντε, γιατί νευριάζω όταν ακούω τέτοια! Υπάρχει κόσμος που βάζει όλη του την ψυχή και εκθέτει τον εαυτό του γράφοντας μουσική. Ακόμα κι αν η προσπάθεια του δεν βγάζει καλό αποτέλεσμα. Και σας πληροφορώ ότι πολλές φορές με έχουν εκφράσει και ''βλακείες'' στίχοι, γιατί λένε για καταστάσεις που λες και γράφτηκαν για τη δική μου ζωή, για μένα...

    Και συγνώμη για τα νεύρα!!!


    jorge
    08.12.2009, 01:36

    Ήδη ο Διαγωνισμός ξεπέρασε σε συμμετοχές όλους τους προηγούμενους που έχουμε διοργανώσει:

    ΣΥΜΜΕΤΟΧΕΣ: 171

     

    Έμειναν 8 ημέρες για τη λήξη των συμμετοχών, μην ξεχάσετε να ειδοποιήσετε φίλους και γνωστούς.


    nairouz
    10.12.2009, 17:51

    Παράθεση:

    Το μέλος fysiolatris στις 25-11-2009 στις 11:39 έγραψε...

    Άκου λοιπόν, για να γελάσεις κι εσύ, πικραμένε ... Ένα απ' τα τραγούδια που διακρίθηκαν, έλεγε : "Γαμώ την καταδίκη μου, δεν πλήρωσα το νοίκι μου κ.λ κ.λ " Άμα θες να ξεκαρδιστείς κι άλλο, πάνε εκεί που τα 'χουν όλα ανεβασμένα κι άκουσέ τα όλα. Δεν θα σου μείνει άντερο...



    Προσεχε πως μιλάς για ένα απο τα αγαπημένα μου τραγούδια!!{#emotions_dlg.mad}
    ακουσα πολλά τραγουδια απο τον περσινο διαγωνισμό και μόνο "αστεία" δεν θα τα χαρακτήριζα!
    ευχομαι κάθε χρόνο και καλύτερα!


    MusicMaker83
    12.12.2009, 11:46

    Φαντάζομαι πως ενα jingle-sample απο το Logic 9 που το έχω αγορασμένο κανονικά δεν υπάρχει πρόβλημα να το χρησιμοποιησω, ετσι?