ελληνική μουσική
    915 online   ·  210.851 μέλη

    Συσκευή για κινητό σε pc

    Liza32
    15.10.2009, 16:26

    Υπάρχει κάποια συσκευή, με την οποία να μπορώ να δω στο pc απο το κινητό μου τα τηλέφωνα;


    Liza32
    16.10.2009, 13:40

    Μη μου πείτε ότι δεν το έχετε κάνει ποτέ;


    devilInHeaven
    16.10.2009, 14:15

    Εννοείς να δεις τον τηλεφωνικό κατάλογο του κινητού σου? (Πολλές συσκευές υπάρχουν.)

    Ή μήπως να δεις τις κλήσεις σου?


    Liza32
    16.10.2009, 14:26

    Ναι, να δω τον τηλεφωνικό κατάλογο θέλω. Αν και το πρόβλημα είναι πιο περίπλοκο γιατί επειδή το κινητό είναι παλιό, δεν θυμάμαι τον κωδικό για να το ξεκλειδώσω.


    devilInHeaven
    16.10.2009, 15:44

    Παράθεση:

    Το μέλος Liza32 στις 16-10-2009 στις 14:26 έγραψε...

    Ναι, να δω τον τηλεφωνικό κατάλογο θέλω. Αν και το πρόβλημα είναι πιο περίπλοκο γιατί επειδή το κινητό είναι παλιό, δεν θυμάμαι τον κωδικό για να το ξεκλειδώσω.



     

    Γενικά πρέπει να συνδεθεί το τηλέφωνο με τον υπολογιστή με 1. καλώδιο η 2. bluetooth ή 3 υπέρυθρες  4. ίντερνετ (το πιο δύσκολο ίσως) κλπ

    (Αυτή είναι η απάντηση στο ερώτημα, αν υπάρχουν συσκευές. Μόνο καλώδιο υπάρχει, τα υπόλοιπα ίσως είναι ενσωματωμένα )

    Αν βέβαια υπαρχει αυτή η δυνατοτητα και στις 2 συσκευές. Οι παλιές συσκευές μπορεί να χρειάζονται και κάποιο λογισμικό ή drivers.

    Πάντως αν μεταφέρεις τον κατάλογο με τον παραπάνω τρόπο, ενδέχεται η παρουσίαση στον υπολογιστή να παρουσιάζει προβλήματα. ΠΧ. να μην φαίνονται οι ελληνικοί χαρακτήρεσ, να εχουν ανακατωθεί τα στοιχεία του καταλόγου

    Ένας άλλος τρόπος είναι να αντιγράψεις με το χέρι τον κατάλογο σου, αν δεν είναι τόσο μεγάλος.

    Αν έχασες τον κωδικό του ΣΙΜ, βάλε ένα άλλο SIM, πχ. ενός γνωστού σου.

    Αν ξέχασες τον αρχικό κωδικό της συσκευής, τότε τον  γράφει στο εγχειρίδιο. Ανάλογα την εταιρεία ειναι 0000,1234 κλπ

    Τα καταστήματα κινητής αναλαμβάνουν να σου αντιγραψουν τον κατάλογο και όλα τα δεδομένα. Ίσως ζητούν κάποια αμοιβή.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : devilInHeaven στις 16-10-2009 15:48 ]


    Arcan
    17.10.2009, 13:14

    Θα σου πρότεινα το mobilemaster αλλά πρέπει φυσικά να μπορείς να το συνδέσεις με το pc και να ξέρεις το pin... :P