ελληνική μουσική
    557 online   ·  210.840 μέλη

    Γιάννης Κότσιρας - Σε Φόντο Κόκκινο

    jorge
    24.10.2009, 00:44

    Νέο τραγούδι του Γιάννη Κότσιρα. Μέτριο έως κακό κατά τη γνώμη μου...

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 24-10-2009 00:46 ]


    kasel
    24.10.2009, 11:39

    Η κατρακύλα συνεχίζεται.Δε περίμενα και τίποτα καλύτερο από έναν άνθρωπο που εμέσως πλην σαφώς έχει πει οτι ανέστησε το ''Δρόμο'' του Πλέσσα και τον ''Σταυρό του Νότου'' του Μικρούτσικου,επειδή τα τραγούδησε στο μέγαρο.Αλλά δε φταίει αυτός,αλλά αυτοί που τον επέλεξαν,που πραγματικά δεν τον είχαν καμία ανάγκη.


    ilio
    24.10.2009, 13:02

    {#emotions_dlg.yawn} αυτό μου προξένησε...θα συμφωνήσω μαζί σου Jorge αλλά θα διαφωνήσω με αυτό

    που είπες  Kasel γιατί δεν νομίζω  να υπονόησε ποτέ κάτι τέτοιο...

     


    -----------------
    Κάθε Τετάρτη βράδυ 23.00-0.00 μαζί σας με "μια ανάσα"!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ilio στις 24-10-2009 13:03 ]


    kasel
    24.10.2009, 15:06

    Το έιχα διαβάσει.Όπως είχα διαβάσει κι ότι έλεγε αν θες να είσαι ποπ να είσαι ποπ,αν θες να είσαι ροκ να είσαι ροκ,αν θες να εισαι έντεχνος να είσαι έντεχνος.Αλήθεια ο Κότσιρας ξέρει τί είναι πλέον?Δεν έχω κανένα λόγο να είμαι κακός με τον Κότσιρα επειδή έτσι μου τη βάρεσε.Κι εμένα μέχρι ενός σημείου μου άρεσε,απο εκεί κι έπειτα θεωρώ οτι αργά ή γρήγορα με τις επιλογές των τελευταίων χρόνων οι συνεργασίες του θα είναι με την άλλη πλευρά.


    ilio
    29.10.2009, 11:22

    Παράθεση:

    Το μέλος kasel στις 24-10-2009 στις 15:06 έγραψε...

    Το έιχα διαβάσει.Όπως είχα διαβάσει κι ότι έλεγε αν θες να είσαι ποπ να είσαι ποπ,αν θες να είσαι ροκ να είσαι ροκ,αν θες να εισαι έντεχνος να είσαι έντεχνος.Αλήθεια ο Κότσιρας ξέρει τί είναι πλέον?Δεν έχω κανένα λόγο να είμαι κακός με τον Κότσιρα επειδή έτσι μου τη βάρεσε.Κι εμένα μέχρι ενός σημείου μου άρεσε,απο εκεί κι έπειτα θεωρώ οτι αργά ή γρήγορα με τις επιλογές των τελευταίων χρόνων οι συνεργασίες του θα είναι με την άλλη πλευρά.



    kasel πολλά γράφονται αλλά δεν ξέρουμε κατά πόσο αυτά που γράφονται ισχύουν έτσι όπως

    πραγματικά ειπώθηκαν.Είμαι λιγάκι επιφυλαχτική με όσα δημοσιεύονται γραπτώς και τις περισσότερες

    φορές προτιμώ ,αν υπάρχει η δυνατότητα, να ακούσω κάτι και μετά να βγάλω τα συμπεράσματα μου.

    Συμφωνώ πάντως μαζί σου πως η ρότα που χει πάρει δεν είναι άξια λόγου δυστυχώς.

    υ.γ και δεν υπέθεσα πως είσαι κακός με τον Κότσιρα,την γνώμη σου είπες,μια χαρά.Smile


    rompa
    29.10.2009, 15:45

    Δεν το βρίσκω κακό το καινούργιο τραγούδι ... Ας περιμένουμε να ακούσουμε και το υπόλοιπο υλικό.


    kasel
    29.10.2009, 20:51

    Σίγουρα πρέπει να είμαστε επιφυλακτικοί με αυτά που διαβάζουμε αλλά πολύ φοβάμαι οτι στην προκειμένη περίπτωση τα γεγονότα μιλούν από μόνα τους.Και είναι κρίμα γιατί μετά τον Σταυρό του Νότου,που παρ'ολο που διαφωνούσα με τη συμμετοχή του με διέψευσε με τις ερμηνείες του,είχε την ευκαιρία να ανέβει σκαλί,αλλά αντιθέτως πάντα κατα την ταπεινή μου γνώμη κατέβηκε πολλά σκαλιά.

    Κανένα πρόβλημα ilio,τις απόψεις μας λέμε.


    spiroos
    29.10.2009, 21:20

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 24-10-2009 στις 00:44 έγραψε...

    Νέο τραγούδι του Γιάννη Κότσιρα. Μέτριο έως κακό κατά τη γνώμη μου...

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 24-10-2009 00:46 ]



     

    Ρε jorge, δεν με αφήνεις να αγιάσω...

     


    jorge
    29.10.2009, 21:24

    Τώρα βρε συ; Τώρα που "γαυροποιήθηκε";


    spiroos
    29.10.2009, 21:35

    Δεν γαυροποιήθηκε...Όρθωσε πολιτικό ανάστημα...{#emotions_dlg.happycrazy}