ελληνική μουσική
    521 online   ·  210.826 μέλη

    Epiphone LP Studio κ Rolland Cube

    lytropower
    03.11.2009, 21:09

    Kαλησπερα..θα ηθελα τη γνωμη σας για την υποψηφια νεα κιθαρα μου..αν γνωριζει καποιος σχετικα με την κιθαρα κ εχει την καλοσυνη ας με πληροφορησει.............επισης θα ηθελα τα πλεονεκτηματα του rolland cude 15 watt που ολοι μου προτεινουν

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 05-11-2009 03:16 ]


    inkve
    03.11.2009, 22:00

    για την κιθαρα φιλε μου δεν μπορω να δωσω ασφαλη γνωμη καθως ειναι γνωστο οτι καθε οργανο ειναι διαφορετικο....ετσι και με την συγκεκριμενη κιθαρα που ρωτας....η αληθεια ειναι ομως οτι οι epiphone ειναι τιμια οργανα και δεν μετανιωνεις τα λεφτα που δινεις...εαν σου αρεσει εσενα μη το σκεφτεσαι καθολου...

     

    για τον ενισχυτη ομως μπορω να σου δωσω ασφαλη γνωμη που μαλιστα δεν διαφερει απο τις γνωμες ολων αυτων που στον εχουν ηδη προτεινει...

     

    σε αυτα τα χρηματα ειναι πραγματικα οτι καλυτερο...με πολλους και ωραιους ηχους...με καλα εφε(το reverb και το chorus θα σου κανουν εντυπωση)...με line out για να γραφεις καμια ιδεα σου στο pc...και εχει και μπαταρια αν θες να τον παρεις μαζι σου!!

    δεν θες και παραπανω σε αυτη την τιμη!!

     

    καλο θα ητανε να τον δοκιμασεις και ο ιδιος βεβαια ομως ακομα και χωρις δοκιμη μπορεις να τον εμπιστευτεις..

     

    καλες αγορες και ελπιζω να σε βοηθησα

     


    Atsallica
    04.11.2009, 14:27

    Καλησπέρα!

    Όσον αφορα τον ενισχυτη τον εχει ενας φιλος μου και ειναι παρα πολυ καλος! Ακομα δε καλυτερα λογια λεγονται για τον 30ρη!Ομως αν δεν δοκιμασεις πρωτα μην παρεις τιποτα!{#emotions_dlg.rockon}