ελληνική μουσική
    738 online   ·  210.851 μέλη

    Ρωτήστε τον Γιώργο Ανδρέου

    despinakontogianni
    09.11.2009, 22:15

    Ο συνθέτης της "Μικρής Πατρίδας" δέχτηκε να παραχωρήσει μια συνέντευξη στο περιοδικό του musicheaven. Αν υπάρχει κάτι που θα θέλατε να το ρωτήσετε, παρακαλώ εδώ! :)

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 09-11-2009 22:36 ]


    220493
    09.11.2009, 23:04

    Πολύ ωραία ευκαιρία.....!!!!!

     

    Λοιπόν,

    Είναι γνωστό πως έχετε συνθέσει αρκτές φορές για διάφορα θεατρικά έργα.Τι είναι αυτό που σας διεγείρει στην ενασχόληση με το θέατρο;

    Επίσης γνωρίζουμε οτι βοηθάτε νέους όπως το καλοκαίρι στην Πάτρα σε έναν διαγωνισμό μελοποιημένης ποίησης.Εχετε την ανάγκη για κάτι τέτοιο;Πιστεύετε σε κάτι;

     

    Ευχαριστώ,

    Θα παρακαλούσα να γίνει και αναφορά οτι ήμουν σε αυτόν τον διαγωνισμό.....


    Termite
    10.11.2009, 11:00

    Παράθεση:

    Το μέλος Aiolos_m στις 09-11-2009 στις 23:17 έγραψε...

    Οπωσδήποτε θα ήθελα να τον ρωτήσω τι συνέβη τελικά με το θέμα της Τρίτης Ακρόασης της Μικρής Άρκτου, καθώς και με τα παιδιά της Δεύτερης Άρκτου που κανένα τους, εδώ και καιρό δεν είναι στη δισκογραφική εταιρία.

     

    Πολύ ενδιαφέρον το παραπάνω...

    Την γνώμη του επίσης για την Ελένη Τσαλιγοπούλου και την φωνή της!


    PHILIPPOSSM
    10.11.2009, 11:04

    «Στο μεταξύ η Ελλάδα ταξιδεύει» ...ένα ρεαλιστικό τραγούδι από άποψη στίχου. ποια ερεθίσματα τον έσπρωξαν να τους γράψει;

    Και αν θέλει να μας πει λίγα λόγια για την Αστυπάλαια....

     


    Aiolos_m
    10.11.2009, 12:30

    Στον κόσμο μου εγώ, στον ίδιο κόσμο και ο Τερμίτης...

    Εγώ σκεφτόμουν για κάποιο λόγο τον Καρασούλο, αλλά το θέμα είναι άλλος...

    Ο Ανδρέου δεν έχει να κάνει με αυτό.

    Λάθος δικό μου, επαναδιατυπώνω:

     

    Θα θέλαμε να μας πει για τημ δισκογραφική κίνηση που έχει αναλάβει, η οποία συμπεριλαμβάνει Ορέστη Ντάντο, Αθηνά Ανδρεάδη και άλλους νέους.


    kwstasagas
    10.11.2009, 12:59

    "Εγώ σκεφτόμουν για κάποιο λόγο τον Καρασούλο, αλλά το θέμα είναι άλλος"

    Αίολε, προφανώς μπερδεύτηκες επειδή ο δίσκος ΜΙΚΡΗ ΠΑΤΡΙΔΑ σε στίχους Παρασκευά καρασούλου και μουσική ΓΙΩΡΓΟΥ ΑΝΔΡΕΟΥ βγήκε από τη ΜΙΚΡΗ ΑΡΚΤΟ, τη μικρή δισκογραφική [και όχι μόνο] εταιρία που έχει ο κ. Καρασούλος !!!! Έχω την εντύπωση, όμως, ότι μετά τη "Μικρή Πατρίδα" ο Γιώργος Ανδρέου δεν έβγαλε άλλη δουλειά με τη "Μικρή Άρκτο" ......

    Δεν πειράζει βρε Αίολε, σε όλους μας συμβαίνουν αυτά, να "μπερδέψουμε" κάποια στιγμή πρόσωπα και πράγματα {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer} 


    -----------------
    Πάμε να στήσουμε το παλιό σκηνικό, με την καλύβα και το αρχοντικό [Σταύρος Λογαρίδης]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 10-11-2009 13:00 ]


    despinakontogianni
    17.12.2009, 19:22
    Τίποτ' άλλο ρε παιδιά? Ελάτε!
    despinakontogianni
    30.05.2010, 23:11

    2/6 δημοσιεύεται στο περιοδικό μας (09:00).{#emotions_dlg.biggrin}