ελληνική μουσική
    839 online   ·  210.833 μέλη

    Αυτοβιογραφία του Bob Dylan

    maria16
    03.01.2005, 23:43
    Αυτό το ξέρατε; : "Οι εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ τον Ιανουάριο του 2005 θα προσφέρουν στους αναγνώστες τους τη συγκλονιστική αυτοβιογραφία του Bob Dylan [...]. Στο βιβλίο αυτό με τίτλο: Η ζωή μου o Βob Dylan αποκαλύπτεται όπως ποτέ άλλοτε, εμβαθύνοντας σε κρίσιμες φάσεις της ζωής και της σταδιοδρομίας του..."


    Στις 31 Ιανουαρίου..στα χέρια μας...!

    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: maria16 on 03-01-2005 23:47 ]







    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: maria16 on 03-01-2005 23:48 ]
    επισυναπτόμενα: bobporch62.jpg 
    Orfeus
    04.01.2005, 03:36
    Ας διαβάσουμε ....μία παραπάνω!!!

    Κάτι θα μάθουμε ακόμα για τον Δάσκαλο.


    maria16
    04.01.2005, 05:51
    Quote:

    Το μέλος Orfeus στις 04-01-2005 στις 03:36 έγραψε:

    Ας διαβάσουμε ....μία παραπάνω!!!

    Κάτι θα μάθουμε ακόμα για τον Δάσκαλο.







    Πιστεύω πως θα είναι πολύ ενδιαφέρουσα.. όλο και κάτι καινούριο θα έχει λέω...
    vouliakis
    12.01.2005, 02:59
    "Ερχόμουν από πολύ μακριά και είχα ξεκινήσει από πολύ χαμηλά. Τώρα όμως η μοίρα ετοιμαζόταν να μου φανερωθεί. Ένιωθα ότι κοιτούσε εμένα και κανέναν άλλο", γράφει ο Bob Dylan στη συγκλονιστική αυτοβιογραφία του με τίτλο "Η ζωή μου", που θα κυκλοφορήσει στα τέλη του Ιανουαρίου, από τις εκδόσεις ΜΕΤΑΙΧΜΙΟ. Με αφορμή το βιβλίο θα κυκλοφορήσει ένα ημερολόγιο αφιερωμένο στον θρύλο της Rock μουσικής, στο οποίο περιλαμβάνονται σημαντικοί σταθμοί της καριέρας του και της προσωπικής του ζωής, καθώς και αποσπάσματα από την αυτοβιογραφία του.



    "Η ζωή μου" διά χειρός Bob Dylan είναι μια εξιστόρηση, αποκαλυπτική, ποιητική, παθιασμένη και πνευματώδης, που μας ανοίγει ένα μαγικό παράθυρο στις σκέψεις και τις επιρροές του μεγάλου αυτού δημιουργού. Βλέπουμε το Γκρίνουιτς Βίλατζ με τα μάτια του Dylan, ο οποίος μας διηγείται με ειλικρίνεια πώς ένιωσε το 1961, όταν έφτασε για πρώτη φορά στο Μανχάταν. Η Νέα Υόρκη του Dylan είναι μια μαγική πόλη με χιλιάδες ευκαιρίες: ολονύχτια πάρτι μέσα σε καπνούς τσιγάρων, λογοτεχνικές αφυπνίσεις, πρόσκαιρους έρωτες και αδιάρρηκτες φιλίες. Κάθε τόσο, ο Dylan διακόπτει τις ελεγειακές παρατηρήσεις του για να παρεμβάλλει αναμνήσεις, διεισδυτικές και σκληρές. Μαζί με τις αφηγήσεις για τα ταξίδια που έκανε στη Νέα Ορλεάνη, το Γούντστοκ, τη Μινεσότα και άλλα μέρη της δύσης, το βιβλίο αυτό συνιστά την έντονα προσωπική αναπόληση μιας σπάνιας εποχής.

    Στις 31 Ιανουαρίου 2005 σε όλα τα βιβλιοπωλεία...

    Πηγή: ΕRΤ.GR, Aννα Κούρτη