ελληνική μουσική
    486 online   ·  210.821 μέλη

    αρραβωνιαζομαι παιδια...

    EVAKIINLOVE
    17.11.2009, 16:20

    παιδια καλησπερα...μολις γραφτηκαSmileνα σας πω και γω τα δικα μου και να μου αφησετε οτι δηποτε σχολιο επιθυμητε...ειμαι η ευαγγελια,απο θεσσαλονικη.ειμαι 17 ετων και αρραβωνιαζομαι στα γενεθλια μου τον μαρτη,την αγαπη της ζωης μου{#emotions_dlg.inlove}ειναι 18.5 και ειμαστε αποφασισμενοι...θα ερθει σπιτι μου να με ζητησει..ειναι απο αθηνα...εγω θεσσαλονικη αλλα δεν παιζει ρολο...ειμαι ευτυχισμενη παιδια...πολυ...αντε και στα δικα σας.συγνωμη που σας επριξα απλα δεν εχω με ποιον να μοιραστω αυτην την χαρα..συγνωμη{#emotions_dlg.crying}συγκινηθηκα...


    tweety07
    17.11.2009, 23:18

    Μπραβο!!{#emotions_dlg.clap}!!!!!Αλλα βρε Ευαγγελια μου,μηπως εισαι λιγο μικρη?????Συγνωμη που στο λεω αλλα επειδη εχω αδελφη στην ηλικια σου,νομιζω πως εισαι πολυ μικρη κ εσυ αλλα κ το παλικαρι!!!{#emotions_dlg.confused1}!!!Παντως αφου το εχετε αποφασησει σου ευχομαι να εισαι ευτυχησμενη κ να ζησετε μια ζωη υπεροχη μαζι!!!!!!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    -----------------
    ο ουρανος αναβει τα φωτα,τιποτα πια δε θα'ναι οπως πρωτα!!!!ξημερωσε παλι.......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : tweety07 στις 17-11-2009 23:21 ]


    PashalinaMakia
    18.11.2009, 20:18
    Κοριτσάκι μου , πρόσεχε!Εγώ θα σου πω να μην το πάρετε απόφαση και να αρραβωνιαστείτε!Μια γνωστή μου έκανε το ίδιο και στα 20 χρόνια της χώρισε έχοντας στην αγκαλιά της ένα παιδί. Ξανασκεφτείτε το!
    freddieKrueger
    20.11.2009, 13:55

    Παράθεση:

    Το μέλος EVAKIINLOVE στις 17-11-2009 στις 16:20 έγραψε...

    παιδια καλησπερα...μολις γραφτηκαSmileνα σας πω και γω τα δικα μου και να μου αφησετε οτι δηποτε σχολιο επιθυμητε...ειμαι η ευαγγελια,απο θεσσαλονικη.ειμαι 17 ετων και αρραβωνιαζομαι στα γενεθλια μου τον μαρτη,την αγαπη της ζωης μου{#emotions_dlg.inlove}ειναι 18.5 και ειμαστε αποφασισμενοι...θα ερθει σπιτι μου να με ζητησει..ειναι απο αθηνα...εγω θεσσαλονικη αλλα δεν παιζει ρολο...ειμαι ευτυχισμενη παιδια...πολυ...αντε και στα δικα σας.συγνωμη που σας επριξα απλα δεν εχω με ποιον να μοιραστω αυτην την χαρα..συγνωμη{#emotions_dlg.crying}συγκινηθηκα...



    Συγχαρητηρια κατ αρχην...

     

    Να σου πω ομως βρε καλη μου...λες ειναι η αγαπη της ζωης σου...και η απορια μου ειναι:Ποτε προλαβες να ζησεις?

     

    Μηπως βιαζεστε λιγο βρε παιδια?{#emotions_dlg.huh}


    Panagiota19
    04.12.2009, 21:43

    Συγχαρητήρια!!!!!!!!!!!!

    Όμως βρε κοπέλα μου το συζήτησες με τους γονείς σου ή η ανακοίνωση θα πέσει σαν κεραυνός εν αιθρία; Αυτή η απόφαση είναι πολλή σοβαρή. Δε λέω το πιο εύκολο είναι να πάρεις διαζύγιο στις μέρες μας, αλλά και πάλι. Είσαι μόνο 17!!!!!!!

    Η μητέρα μου με έκανε στα 19, δε το μετάνιωε ποτέ, αισθάνεται πολλή τυχερή που μας έχει (έχω έναν αδερφό). Εγώ αισθάνομαι πολύ όμορφα γιατί είναι κολλητή μου και όχι μάμα μου, αλλά δεν έζησε τίποτα! Όσο οι φίλες της έβγαιναν έξω, διασκέδεζαν, σπούδαζαν, γνώριζαν καινούριο κόσμο και αποκτούσαν εμπειρίες εκείνη προσπάθούσε να με κάνει να κοιμηθώ, να φάω και να σταματήσω να κλαίω. Δε λέω ότι μόλις αραβωνιαστείς θα κάνεις παιδί, άλλα στη σκέψη της νομιμης και βέβαιης σχέσης χαλαρώνουν και τα μέτρα προστασίας και αντισύληψης.

    Ελπίζω όλα να πάνε καλά και να είσαι πολλή πολλή ευτυχησμένη. 

     


    fireroc
    05.12.2009, 17:50
    συγγνωμηαλλα τι περιμενεις να γραψουμε εμεις ? δικη σου ειναι η ζωη κανε οτι θελεις!
    Selton
    11.12.2009, 17:22

    Κατ'αρχάς διάβασε αμέσως του κανόνες forum...

    Παρόλο-αυτά, φαίνεται ό,τι δεν είσαι μαθημένη σε forum, γι'αυτό και σχολιάζω...

    Είσαι μικρή και στο λέω εγώ που είμαι ένα χρόνο μεγαλύτερος σου...τον αρραβώνα τί τον θές; δε θές να σπουδάσεις, να διασκεδάσεις, να ζήσεις φοιτητική ζωή; στον 21οαιώνα ζείς...θεωρώ εκτός από ανώριμο και αφέλεια έναν αρραβώνα σε τετοια ηλικία, αλλά και έλλειψη βασικής μόρφωσης, χαμηλή νοημοσύνη,  κ.α......που δεν τα λέω να μην σε θίξω περισσότερο...θαρρείς πως είσαι η πρώτη που ερωτεύεται; εάν σκεφτόμασταν όλοι σαν εσένα και το φίλο σου, θα ζούσαμε στη εποχή των δεινοσαύρων.......


    ΠΡΟΧΩΡΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΑΚΟΛΟΥΘΑ ΤΟΝ


    fireroc
    12.12.2009, 19:41
    ετσι οπως το γραψες στο τιτλο νομιζα οτι αραβωνιαζεσαι παιδια χαχα!
    marching-girl
    13.12.2009, 17:49

    βασικά εγω πιστευω οτι αυτό ειναι μια μικρη και χαριτωμενη φαρσούλα, η οποια μαλιστα δεν επιασε και πολυ τόποWink


    alexandra1987
    20.12.2009, 21:03

    Παράθεση:

    Το μέλος EVAKIINLOVE στις 17-11-2009 στις 16:20 έγραψε...

    παιδια καλησπερα...μολις γραφτηκαSmileνα σας πω και γω τα δικα μου και να μου αφησετε οτι δηποτε σχολιο επιθυμητε...ειμαι η ευαγγελια,απο θεσσαλονικη.ειμαι 17 ετων και αρραβωνιαζομαι στα γενεθλια μου τον μαρτη,την αγαπη της ζωης μου{#emotions_dlg.inlove}ειναι 18.5 και ειμαστε αποφασισμενοι...θα ερθει σπιτι μου να με ζητησει..ειναι απο αθηνα...εγω θεσσαλονικη αλλα δεν παιζει ρολο...ειμαι ευτυχισμενη παιδια...πολυ...αντε και στα δικα σας.συγνωμη που σας επριξα απλα δεν εχω με ποιον να μοιραστω αυτην την χαρα..συγνωμη{#emotions_dlg.crying}συγκινηθηκα...

    Σας εύχομαι ολόψυχα να παντρευτείτε, να κάνετε πολλά παιδιά, να είστε ευτυχισμένοι...
    Όσο πιο γρήγορα, τόσο καλύτερα...
    και όσο γίνεται κοντά στην Εκκλησία για να είναι ο γάμος ευλογημένοςInnocent
    και αγάπη και υπακοή ο ένας στον άλλο.
    Προσοχή, γιατί στην Ελλάδα, μαθαίνω, εύκολα χωρίζουν, δυστυχώς οι άνθρωποι. Smile


    ifi-Korgialas4ever
    01.03.2010, 11:23

    Μπράβοοοοο!!!

    Έγινε ο αρραβόνας; Πώς ήταν; Smile