ελληνική μουσική
    746 online   ·  210.851 μέλη

    Lady GaGa - Bad romance: Γιατί είναι τόσο ακραία έως απωθητική;

    kamelia8
    22.11.2009, 20:19

    Ένα πολύ ωραίο κατά τη γνώμη μου κομμάτι, αλλά το βίντεο κλιπ -όπως και άλλα βίντεό της- με απωθεί ιδιαιτέρως.

    Είναι τόσο αξιοσημείωτα κακόγουστα τα βίντεό της! Γιατί είναι τόσο ακραία έως απωθητική;

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 23-11-2009 12:02 ]


    bittersweet
    22.11.2009, 20:42

    Εμένα μ'αρέσει το video clip!

    {#emotions_dlg.huh}


    rompa
    23.11.2009, 14:28
    Και εγώ το βρήκα κιτς το video. Έλεος!! Σιχαινόμουν να την βλέπω .. Η κακογουστιά σε όλο της το μεγαλείο .. Εφαρμόζει την τακτική "Αρκεί να είμαι στο προσκήνιο..." με όποιον τρόπο και αν γίνεται αυτό.
    despinakontogianni
    23.11.2009, 17:25
    Δεν έχω δει ακόμη το βίντεο, αλλά σαν κομματάκι μ' αρέσει! Να μην το δω?
    VOICETEACHER
    24.11.2009, 10:51

    Η Λειντυ Γκαγκα,ειναι μια πολυ καλη φωνη και φοβερη σοου γουμαν,ισωs καλυτερη και απο την Μαντοννα..οσο για τα βιντεοs τηs,απλα ξερει να προκαλει .....για να ξεχωρισει...και το καταφερνει!(παιζει και πιανο,παρεπιπτοντωs)!!!{#emotions_dlg.rockon}


    inkve
    24.11.2009, 13:56

    για να πω την αληθεια απο περιεργεια το ειδα και εγω το βιντεο

    βεβαια να σας πω οτι δεν ειχα ιδεα ποια ειναι η Lady Gaga...

     

    ειχε στιγμες αδιαφορες το βιντεο κλιπ αλλα και στιγμες που μου αρεσε

    σε καποιες στιγμες μαλιστα η εικονα ηταν πολυ δεμενη με τους στιχους και ταιριαζε απολυτα με αυτο που εβλεπα...ξερετε αυτα παιζουν μεγαλο ρολο στα βιντεο κλιπ...

     

    το μονο που με ενοχλησε ηταν αυτη η ασπριλα....απωθητικο ομως και ακραιο δεν μου φανηκε....ισα ισα που ειδα και μια αισθητικη που ενδυματολογικα θυμιζε και λιγο daft punk...

     


    sitzoune81
    24.11.2009, 16:33

    Παράθεση:

    Το μέλος inkve στις 24-11-2009 στις 13:56 ΚΑΚΩΣ έγραψε...

    ...ισα ισα που ειδα και μια αισθητικη που ενδυματολογικα θυμιζε και λιγο daft punk...


    α που να σου καεί το μόντεμ!!! {#emotions_dlg.tt2}


    EternityLostone
    25.11.2009, 11:42
    Emena prosopika m aresei...afto to akraio einai pou tin exei paei psila pistevw episis paizei poli kalo piano k exei fonara.... to mono pu me xalaei einai to thema ermafroditismu....Na su vgei tsolias to gkomenaki mufa..
    freakhood
    25.11.2009, 18:28

    Θεωρώ το θέμα του topic τελείως ανούσιο (εκτός αν είμαστε δωδεκάχρονα και δεκαπεντάχρονα, οπότε αναιρώ).

    Αντί αυτού, θα παραθέσω μερικά σχόλια για αυτό το τετράποδο, από μερικά πιτσιρίκια που "σκέφτονται".

    Ποιός λέει πως τα αμερικανάκια είναι χαζά? Μερικά είναι αρκετά συνειδητά. Να μερικές απόψεις από ένα φόρουμ σχετικά με το ζώο αυτό (λες και μας νοιάζει αν είναι ακραία ή ότι σκατά είναι αυτό το άλλο ένα δημιούργημα του marketing).

    Lines from a forum about Lady Gaga:

    • and people wonder why 95% of music today is complete shit
    • being successful in the music industry now requires talentless, or a stripper
    • Ms Whomever gets alot of attention because she is cheap….literally
    • i guess anything can be called “talent”, especially when the fans are stupid morons as well

    και η τελευταία ατάκα ανήκει σε ένα πραγματικά αξιόλογο αμερικανάκι:

    she is not an artist, this is trash, and so are the fans of this trash, you people are the reason Bush was elected twice…
    f_cking sheep

    ΑΚΡΙΒΩΣ!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freakhood στις 25-11-2009 18:32 ]


    bittersweet
    25.11.2009, 21:49

    Freakhood αφού λες πως το θέμα είναι ανούσιο και είναι για δωδεκάχρονα και δεκαπεντάχρονα, γιατί ασχολείσαι?

     


    freakhood
    29.11.2009, 22:16

    Τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται.

    Στην τελική συμφώνησες σε αυτά που γράφω άρα αυτό μου αρκεί.

    Επαναλαμβάνω:

    και η τελευταία ατάκα ανήκει σε ένα πραγματικά αξιόλογο αμερικανάκι:

    Lady Gaga? she is not an artist, this is trash, and so are the fans of this trash, you people are the reason Bush was elected twice…
    f_cking sheep

    ΑΚΡΙΒΩΣ!


    DemetresOpc
    30.11.2009, 09:00

    ναι παιδιά μου συνεχίστε το ανθρωποφαγο έργο σας.. ότι δεν μας αρέσει είναι σκουπίδι..και όποιος το βλέπει είναι σκουπίδι..και επειδή οι αμερικάνοι ψήφισαν μαριοννέτα είναι ηλίθιοι και επειδή αυτοί είναι ηλίθιοι εμείς είμαστε έξυπνοι και επειδή εμείς είμαστε έξυπνοι αυτοί είναι ηλίθιοι..και πάει λέγοντας και κλεινώμαστε στο καβούκι μας και να δεχτούμε το διαφορετικό δεν μπορούμε, επειδή οι άλλοι δεν μας δέχτηκαν και γίναμε φρικιά..και θα τους δείξω εγώ ποιόν είπανε φρικιό..και.. και..και.. και..

    "Γιατί είναι τόσο ακραία έως απωθητική;"

    γιατί έτσι πρέπει να είναι..για να ρωτάς εσύ να συζητάμε εμείς..και μετά στην παρέα να μην κάνετε παρέα αυτούς που δεν την ξέρουν..και να πουλάει δίσκους να φτιάχνει όνομα.. και μπορώ να συνεχίσω όλη μέρα να γράφω αλλά νομίζω κατάλαβες..

    Προς freakhood:

    αν βαριέσαι να εξηγήσεις στα δεκάχρονα τουλάχιστον μην τα "αποπαίρνεις" όπως κάνει η μάνα τους..


    freakhood
    30.11.2009, 18:47

    Όσον αφορά αυτό που έγραψες για μένα, δεν μίλησα για δεκάχρονα. Ούτως ή άλλως δεν αποπαίρνω καθόλου την νέα γενιά. Αν με ήξερες από κοντά, θα καταλάβαινες πως μάλλον το αντίθετο συμβαίνει.

    Για τον πρόλογο που έγραψες, θα συμφωνήσω εν μέρει.

    υγ: 1) η Lady Gaga δεν είναι το διαφορετικό. Είναι καρα-mainstream (και μάλιστα της συμφοράς).

    2) μιας και αναφέρθηκες και αλλού, θεωρώ τους Αμερικανους πολύ πιο απλούς ανθρώπους απο εμάς  (επειδή έχω βρεθεί κάποια στιγμή εκεί).

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : freakhood στις 30-11-2009 18:48 ]