ελληνική μουσική
    523 online   ·  210.846 μέλη

    Προσκλήσεις για παράσταση Να δεις που κάποτε θα μας πούνε και ΜΑΛΑΚ€Σ

    gsmoke
    05.12.2009, 18:22

    2 ΔΙΠΛΕΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΘΕ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ

    ΚΑΝΤΕ POST ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΚΑΙ ΘΑ ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΝΙΚΗΤΕΣ

     

    Πρόβλημα; Πρόβλημα; Οικονομική κρίση; Τι άλλο έχει μείνει να ακούσουμε; Τι άλλο θα μας ταλαιπωρήσει στην κατά τα άλλα απροβλημάτιστη ζωή μας;

    Εμείς όμως θα το διασκεδάσουμε, και θα κάνουμε πάρτυ, μια ξέφρενη «Γιορτή» σε Rock ρυθμούς σε δρόμους, σε πλατείες, μπροστά σε τράπεζες, αλλά πάνω από όλα κάθε Τετάρτη για 4 μόνο εμφανίσεις από 16 Δεκεμβρίου στη Μουσική Σκηνή Γυάλα στον Ταύρο.

    Ένα σχήμα τρελλών με εξιτήριο από το Εθνικό Ίδρυμα της Σοβαρότητας, με διάθεση να τινάξουν στον αέρα τα βράδια της Τετάρτης αλλά και το ταβάνι της μουσικής σκηνής που τους φιλοξενεί.

    Τα ονόματα τους λίγο πολύ  ανακατεμένα μες τις μουσικές εξορμήσεις της Αθήνας και τα παρατσούκλια τους ίσως χαρακτηριστικά:

    Τραγουδούν από τηλεβόες ή μικρόφωνα ή ακόμα κι από το χάρτινο χωνί της λαϊκής αγοράς οι:  Γιώργος Καπνίσης (ο ευαίσθητος), Λεωνίδας Σώζος (για μια αρπαχτή), Σπύρος Κυριακουλάκης (in the air tonight) και η Εβίτα Κυριακουλάκη (η επικίνδυνη).

    Παίζουν μπάλα επί σκηνής ψάχνοντας να εντοπίσουν τον μπάρμαν για κάνα ποτό οι: Δημήτρης Νίτης (είμαι αδερφός σου κι είμαι δίπλα σου) – Κιθάρες, Χρίστος Σερενές (ο κασκετοφόρος μαθητευόμενος μάγος) – Πλήκτρα, Νίκος Βαλιανάτος (ο στόπερ) – Μπάσο και ο Αντώνης Κορατζάνης (ο αμυντικός ογκόλιθος) – Τύμπανα.

    Αν θες να ζήσεις τρεις ώρες ασταμάτητου γλεντιού με τραγούδια επιτυχίες από το ’60 μέχρι σήμερα μη κάνεις το λάθος και δεν φανείς στην παρέα μας γιατί… θα σε βρούμε εμείς

     

    Παραστάσεις: Τετάρτη 16, 23, 30 Δεκεμβρίου 2009 – 6 Ιανουαρίου 2010

    Ώρα έναρξης: 10:30 μ.μ.

    Είσοδος: 10€ με ποτό

    Μουσική Σκηνή Γυάλα

    Μακεδονίας 3 & Σμύρνης, Ταύρος

    Πληροφορίες – Κρατήσεις: 210 3424249

     

     

     




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gsmoke στις 05-12-2009 18:23 ]


    επισυναπτόμενα: AFISA2_small.jpg 
    tolaruba
    07.12.2009, 14:42

    Πωπω και εγώ θέλω!!!

    Για 23-12!

     

    Βασιλική Τόλη

    {#emotions_dlg.beer}


    nasia-gr28
    07.12.2009, 15:21

    Χαχαχααχα Εχω κι εγώ το ίδιο εξιτήριο!!! που είσασταν τόσο καιρό σύντροφοι;;

     

    Νάσια Κομνηνού για τις 16 Δεκεμβρίου

     

    {#emotions_dlg.rockon}


    rompa
    07.12.2009, 16:44

    Κακριδώνη Παναγιώτα (6-01)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : rompa στις 29-12-2009 17:21 ]


    JULIANET
    08.12.2009, 10:02

    κι εγώ θέλω για 16 Δεκεμβρίου, JULIANET:

    Λιάτα Τζούλια

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : JULIANET στις 08-12-2009 10:03 ]


    gsmoke
    08.12.2009, 14:26
    Οι προσκλήσεις για τις 16/12 κλείσανε. Οι νικητές είναι οι: Νάσια Κομνηνού και Λιάτα Τζούλια. Περιμένουμε για τις υπόλοιπες ημερομηνίες
    JULIANET
    09.12.2009, 09:07

    Ευχαριστώ πάρα πολύ....είμαι πολύ χαρούμενη και θα σας μεταφέρω τις εντυπώσεις μόλις δω την παράσταση. Καλή επιτυχία στους επόμενους.


    nasia-gr28
    17.12.2009, 13:41

    για να μιλήσω και με πιο "νεανική" γλώσσα,

     

    ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΣΠΑΝΕ!!!!!!

    είναι μια ομάδα με ΚΑ ΤΑ ΠΛΗ ΚΤΙ ΚΕΣ φωνές!! Πραγματικά περάσαμε υπέροχα. Πολύ ζεστό και

    φιλικό περιβάλλον από το μαγαζί, γίναμε μία παρέα όλοι μαζί..

    Πραγματικά ευχαριστηθήκαμε ένα γεμάτο πρόγραμμα με διασκευές γνωστών τραγουδιών.

     

    Μπράβο και πάλι μπράβο!!!!{#emotions_dlg.rockon}

     


    Denim77
    17.12.2009, 13:47

    και εγώ! και εγώ!! {#emotions_dlg.clap}

     

    για τις 23/12

     

    ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΡΚΟΥΣΗ


    JULIANET
    17.12.2009, 14:41

    Θα συμφωνήσω κι εγώ με την Νάσια αν και δεν κατάφερα να την γνωρίσω εχθές παρόλο που ρώτησα την κοπέλα με το τεφτέρι στην είσοδο...next time!!!

    Ο χώρος ήταν απίστευτος, πολύ ζεστή ατμόσφαιρα με χαμηλούς φωτισμούς σε γήινα χρώματα και σκεφτόσουν πως θα μπορούσε άνετα να γίνει το στέκι σου. Πριν ξεκινήσουν το πρόγραμμα τα παιδιά, έπαιζε μουσική σε ροκ μπαλάντες δεκαετίας 80-90, κάτι που προσωπικά μου άρεσε πολύ και απολάμβανες το ποτό σου είτε στην μπάρα είτε σε τραπεζάκια ξύλινα και με κεράκια ρεσό για πιο ρομαντική διάθεση!!!

    Όταν άρχισε το πρόγραμμα δεν το πίστευα...αν και άργησε της προγραμματισμένης ώρας αλλά σε αποζημίωνε η αναμονή. Ο κόσμος πολύς-γνωρίστηκα με αρκετούς γιατί πράγματι όλοι άρχισαν να γίνονται μια παρέα.

    Εξαιρετικές φωνές και πολύ καλή σκηνική παρουσία από όλους!!!! Συνιστώ ανεπιφύλακτα σε όλους να πάνε σε αυτή τη μουσική σκηνή και το συγκεκριμένο σχήμα γιατί θα σας αποζημιώσει στο σύνολο.

    Ευχαριστώ που μου δόθηκε η ευκαιρία να παρακολουθήσω την συγκεκριμένη μουσική παράσταση, καλή επιτυχία και διασκέδαση στους επόμενους.


    nasia-gr28
    17.12.2009, 15:55

    Τζούλια μου εγώ είχα πάρει τηλέφωνο για να επιβεβαιώσω και με ενημέρωσαν ότι θα ξεκινούσε κατά τις έντεκα οπότε έφτασα εκείνη την ώρα.. Αλλά δεν μου είπε τίποτα η κοπέλα στην είσοδο... κρίμα....

    Την επόμενη φορά να δώσουμε ραντεβού!! {#emotions_dlg.biggrin}


    JULIANET
    17.12.2009, 16:55

    Νάσια σίγουρα, θα το κανονίσουμε. Αφού πάμε που πάμε τουλάχιστον να μη γνωριζόμαστε;

     


    gsmoke
    17.12.2009, 17:55
    ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 23/12 ΕΙΝΑΙ ΟΙ: Βασιλική Τόλη & ΔΗΜΗΤΡΑ ΧΑΡΚΟΥΣΗ ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ... ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΝΤΑ ΜΑΖΙ ΜΕ ΣΑΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΠΑΡΕΑ! ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ ΠΑΡΑΣΤΑΣΕΙΣ.
    platonas82
    17.12.2009, 18:42
    ενδιαφέρουσα φαίνεται η παράσταση και σας βλέπω ενθουσιασμένους, οπότε ας εκδηλώσω ενδιαφέρον για τις 30/12 , ΤΣΑΜΚΟΣΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ
    iliosselini
    29.12.2009, 18:09
    Ωραια ιδέα, θέλω κι εγώ... Για αυριο 30/12. Ζαλώνη Αντωνία
    gsmoke
    29.12.2009, 18:20
    ΟΙ ΝΙΚΗΤΕΣ ΓΙΑ ΤΙΣ 30/12 ΕΙΝΑΙ ΟΙ: ΤΣΑΜΚΟΣΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ & Ζαλώνη Αντωνία ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΑΣ ΛΟΓΙΑ... ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΔΩΣΟΥΜΕ ΤΙΣ ΠΡΟΣΚΛΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΠΑΡΑΣΤΑΣΗ.
    iliosselini
    29.12.2009, 18:37

    Ευχαριστώώώώώώώώώώώ!!!


    DIOMHDHS
    29.12.2009, 18:38

    Και εγώ ενδιαφέρομαι για 6/1.........Σωτήρης Γκούμας.Ευχαριστώ,χρόνια πολλά!


    iliosselini
    31.12.2009, 20:25
    Πήγα χτες στη Γυάλα... Ήταν ένα πολύ όμορφο πρόγραμμα, με καλές αναφορές στο ροκ που αγαπήσαμε. Άγγιξαν όλα μου τα ακούσματα... Μπράβο στα παιδιά, τα οποία κατά σύμπτωση είχα δει και μαζί με το Γιώργο Δημητριάδη το Νοέμβρη. Από αμέλεια δεν είχα συγκρατήσει τα ονόματά τους κ χάρηκα πάάάρα πολύ που τους ξαναείδα. Ευχαριστώ πολύ για την υπέροχη βραδιά!!!
    faltsoo
    02.01.2010, 18:42
    6/1 ειμαι μεσα... αν jorge fotinopoulos