ελληνική μουσική
    916 online   ·  210.851 μέλη

    Χριστουγεννιάτικη Συνάντηση & Ανταλλαγή Δώρων! (19/12, Αθηναϊκό Καφενείο)

    MPara
    18.12.2009, 16:17

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 17-12-2009 στις 17:25 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος Deos στις 17-12-2009 στις 17:20 έγραψε...

     

     

     

    Οι μουσικάντηδες να φέρουν όργανα!
    Μάρα φέρε τρίγωνο (όχι ερωτικό)

     

     

     

     

    Των ....Βερμούδων!!



    Μην με κολάζετε αγαπητοί εν Χριστώ αδελφοί και είναι κι άγιες μέρες.{#emotions_dlg.whistling}


    Hastaroth
    18.12.2009, 20:55

    Μά τό τρίγωνο είναι εντός τού πνεύματος τών Χριστουγέννων,διότι μ'αυτό λέγουν τά μικρά παιδία τά κάλανδα.

     

     


    bouzos
    18.12.2009, 21:34
    Tis efxιs mou gia mia omorfi synΰntisi !!! Na perΰsete kalΰ ! Xaroumenes giortιs se olous sas
    Oraclas
    19.12.2009, 01:06

    Είμαι μέσα εκτός απροόπτου. (+1, -1)


    sympetheros
    19.12.2009, 09:51

    Δεν θα μπορέσω δυστυχώς να παρευρεθώ στη συνάντηση αλλά.. σας στέλνω ευχές για ότι καλύτερο αυτές τις γιορτές να τις περάσετε με αυτούς που αγαπάτε !

    merry twist mas!


    Deos
    19.12.2009, 17:20

     

    ΧΡΙΣΤΟΥΓΕΝΝΙΑΤΙΚΗ ΣΥΝΑΝΤΗΣΗ & ΑΝΤΑΛΛΑΓΗ ΔΩΡΩΝ

    Σάββατο 19 Δεκεμβρίου 2009 στις 19.00

    Αθηναϊκό Καφενείο, Σόλωνος, δίπλα στη Νομική (κτίριο Πνευματικού Κέντρου, Ακαδημίας 50)

    Deos
    Nairouz
    gogos81
    Orfeus
    Jorge
    kwstasagas
    SANTA philippossm CLAUS
    music-fan
    Athinais
    tolaruba+1
    augustina+1
    Hastaroth
    sylviaki
    mpara (seule)
    rivera
    Moysikh
    GuitarJournal+1
    AR-ON
    spiroos
    kithara-woman
    beatlus
    uNick? & sunena
    eleni
    mprizas
    melkat06
    Επιφυλακτική Vanna + 1 φιλενάδα
    Πιθανός Moonchild92
    crocodile
    sarizos4
    XarakiFreeSoul
    gialina_giannina
    Cross
    Oraclas (+1, -1)


    Οι μουσικάντηδες να φέρουν όργανα!

     

    ! ΚΑΛΩΣ ΝΑ ΟΡΙΣΕΤΕ !


    pastella
    20.12.2009, 11:57

    άντε βρε παιδιά περιμένουμε τις εντυπώσεις!!!


    bouzos
    20.12.2009, 12:25

    Παράθεση:

    Το μέλος pastella στις 20-12-2009 στις 11:57 έγραψε...

    άντε βρε παιδιά περιμένουμε τις εντυπώσεις!!!



    Kai kamoiΰ fotografia !!!  Smile


    jorge
    20.12.2009, 12:40

    Μια χαρά περάσαμε, μαζευτήκαμε πολλά μέλη, είχαμε και πολλές νέες παρουσίες, ενώ η βραδιά στο Καφενείο ολοκληρώθηκε με τραγουδάκι :)

     

    Όσον αφορά την κατάθεση στο Χαμόγελο του Παιδιού, αυτή θα είναι 91 ευρώ, μια και αγοράστηκαν συνολικά 13 μπλουζάκια MusicHeaven. Από Δευτέρα θα αναρτηθεί η κατάθεση και μελλοντικά η απόδειξη από το Χαμόγελο του Παιδιού. Μπράβο σε όλους.


    kithara-woman
    20.12.2009, 13:21

    Περάσαμε ωραία εχθές,όπως πάντα σε όλες μας τις συναντήσεις.{#emotions_dlg.beer}

    Έκλεισε η βραδιά με ωραία τραγούδια.

    Φυσικά θα έχει φωτογραφίες,περιφερόμουνα όπως πάντα με τη φωτογραφική.Να έχουν και ανταπόκριση τα παιδιά από τις άλλες πόλεις,χώρες,νησιά ή χωριά.

    Καταγγέλω όμως δημόσια τον Mr Hastaroth-του το είπα και ιδιωτικά-ότι τραβάει φωτογραφίες που ποτέ δεν τις βλέπουμε.

    Θα κάνω και σχολιάκια,χωρίς παρεξήγηση πάντα.Μια παρέα είμαστε.Είμαι και λίγο πειραχτήρι.{#emotions_dlg.tt2}

    Όλα αυτά όμως όταν ανοίξουν λίγο τα μάτια μου,γιατί τώρα είναι μισάνοιχτα,είχαμε και συνέχεια μετά από το Καφενείο μέχρι αργά...Το βράδυ ελπίζω...{#emotions_dlg.walkman}


    ilio
    20.12.2009, 13:45

    Πω πω!!Μπράβο παιδιά,χαίρομαι που τα περάσατε όμορφα{#emotions_dlg.clap}

    Περιμένουμε νέα σας εναγωνίως...{#emotions_dlg.biggrin}


    spiroos
    20.12.2009, 13:46

    Και του χρόνου παιδιά με νέες πάλι φάτσες και με παλιές καραβάνες-γεροντάκια πια βλ. beatlus..κτλ{#emotions_dlg.biggrin}

    Καταγγέλω και εγώ δημόσια τον Ηastaroth (η τυχερη του νυχτα ηταν χθες..) οτι δεν διάβασε την κάρτα που είχα μαζί με το δώρο μου...{#emotions_dlg.happycrazy}


    Orfeus
    20.12.2009, 14:51

    Αααα είχες κάρτα;

    Κι εγώ φοβόμουνα μη διαβάσει όλο το ...βιβλίο!!!


    Hastaroth
    20.12.2009, 18:26

    Παράθεση:

    Το μέλος spiroos στις 20-12-2009 στις 13:46 έγραψε...

    Και του χρόνου παιδιά με νέες πάλι φάτσες και με παλιές καραβάνες-γεροντάκια πια βλ. beatlus..κτλ{#emotions_dlg.biggrin}

    Καταγγέλω και εγώ δημόσια τον Ηastaroth (η τυχερη του νυχτα ηταν χθες..) οτι δεν διάβασε την κάρτα που είχα μαζί με το δώρο μου...{#emotions_dlg.happycrazy}



    Οντως,δέν την διάβασα την κάρτα σου γιατί ήταν μικρή και μού διέφυγε (την διέσωσα πάντως καί την διάβασα μετά,κατ'ιδίαν).

    Τό δώρο σου όμως ήταν πολύ ωραίο γιατί,άν και λόγω περιορισμένου χρόνου δέν διαβάζω πολλά βιβλία,το συγκεκριμένο είχα σκοπό κάποια στιγμή νά τό ψάξω.Οπότε ήρθε ώς από μηχανής θεός (Deus X Machina,που λέγανε καί οι αρχαίοι Ρωμαίοι).

    Καλές γιορτές και καλή χρονιά να έχουμε όλοι. 

     


    Hastaroth
    20.12.2009, 18:58

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 20-12-2009 στις 14:51 έγραψε...

    Αααα είχες κάρτα;

    Κι εγώ φοβόμουνα μη διαβάσει όλο το ...βιβλίο!!!

    Την επόμενη φορά που θά μού τύχη δώρο βιβλίο,θά τό διαβάσω όλο ενώπιόν σας και μάλιστα......τραυλίζοντας  {#emotions_dlg.biggrin}

    (Θά φροντίσω να έχω φάει και τζατζίκι προηγουμένως).

    {#emotions_dlg.beer}

    Κι'επειδή με κατηγοράτε :P ότι δέν ανεβάζω φωτογραφίες,ιδού:

    1.Πρώτα απ'όλα,νά ευλογήσουμε τά γένεια μας (επειδή ήμουν και αξύριστος)

    2.Ο ρευματολήπτης mprizas κύπτει ελαφρώς γιά να δή τί CD έτυχε στόν κύριο συνάδελφο Antrea_dr (τό dr δέν σημαίνει doctor).

    3.Ο πανταχού παρών και τά πάντα βιντεοσκοπών Δέοντας.






    Αυτά πρός το παρόν,τά υπόλοιπα εντός τής εβδομάδος.

    -----------------

    Μήν περιμένεις πιά,όλα τελειώσανε,φρούτα,λαχανικά,όλα τά δώσαμε....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 20-12-2009 19:01 ]


    επισυναπτόμενα: IMGP3889 204910.JPG IMGP3902 210236.JPG IMGP3909 210620.JPG 
    Orfeus
    20.12.2009, 19:30

    Παράθεση:

    Το μέλος Hastaroth στις 20-12-2009 στις 18:58 έγραψε...

    Κι'επειδή με κατηγοράτε :P ότι δέν ανεβάζω φωτογραφίες,ιδού:

    1.Πρώτα απ'όλα,νά ευλογήσουμε τά γένεια μας (επειδή ήμουν και αξύριστος)


     




    Μα πώς καταφέρνεις να παίρνεις δώρο και ταυτόχρονα να βγάζεις και φωτογραφία;


    gialina_giannina
    21.12.2009, 12:06

    Απάντηση σε απορία του Orfeus:
    Αυτός δεν είναι ο Hastaroth, είναι ο διάδοχος του Uri Geller. {#emotions_dlg.whistling}

     

    Και για να μιλήσουμε λίγο σοβαρά, να πω κι εγώ ότι περάσαμε πολύ όμορφα στη Χριστουγεννιάτικη συνάντηση του MH. Ξαναβρεθήκαμε σε μια όμορφη παρέα, γνωριστήκαμε κι από κοντά με νέα και παλιότερα μέλη, μιλήσαμε, γελάσαμε, ανταλλάξαμε δωράκια, τραγουδήσαμε και μαζεύτηκαν λεφτά για έναν πολύ καλό σκοπό.

    Εύχομαι να είμαστε όλοι καλά, με υγεία και ευτυχία, και του χρόνου να βρεθούμε πάλι όλοι μαζί.

    Καλές γιορτές και καλή χρονιά σε όλους! Smile

     

     


    Hastaroth
    21.12.2009, 20:59

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 20-12-2009 στις 19:30 έγραψε...

    Μα πώς καταφέρνεις να παίρνεις δώρο και ταυτόχρονα να βγάζεις και φωτογραφία;



    Απλούστατα,βρισκόμουν σέ υπέρθεση καταστάσεων,όπως θά έλεγε και ο Werner Heisenberg,πατήρ τής κβαντικής φυσικής....

    (Η,ακόμη απλούστερα,ανέθεσα στόν ιατρό τού MH,δόκτορα Crocodile,νά βγάλη τίς σχετικές φωτογραφίες...).

    Εχω όμως και νέα εσοδεία:

    1."Ωραίο μου πλυντήριο"...

     

    2.Γεωργική συνάντησις (δηλαδή τών Γεωργίων).

    3.Η Αθηναϊκή κομπανία....


    -----------------
    Μήν περιμένεις πιά,όλα τελειώσανε,φρούτα,λαχανικά,όλα τά δώσαμε....

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Hastaroth στις 21-12-2009 21:04 ]


    επισυναπτόμενα: IMGP3914 225120.JPG IMGP3910 210648.JPG IMGP3877 204310.JPG 
    sympetheros
    21.12.2009, 21:47

    Μπρρρρρρρρρρρρρρρράβο παιδιά !

    Πάντα τέτοια !


    Crocodile
    22.12.2009, 02:03

    Η ετήσια συνάντηση ανταλλαγής δώρων πραγματοποιήθηκε φέτος σε έναν άκρως καλαίσθητο και φιλόξενο χώρο. Ήταν μία αφορμή να ξανασυναντηθούμε τα παλαιότερα μέλη, που η καθημερινότητα καθιστά δύσκολη την επαφή σε διαφορετικές χρονικές στιγμές, αλλά και να γνωριστούμε από κοντά με κάποια καινούργια. Δεν νομίζω ότι υπάρχει κανείς που να μην έφυγε ευχαριστημένος από τη συνάντηση. Δυστυχώς θα ήθελα να μιλήσω περισσότερο με ορισμένους που απλά χαιρετηθήκαμε χωρίς να προλάβουμε να τα πούμε.

    Και του χρόνου παιδιά να είμαστε καλά! {#emotions_dlg.beer}

    Υ.Γ: Οφείλω να καταγγείλω δημοσίως τους philippossm, mprizas, beatlus και όποιον άλλον φέρει μερίδιο ευθύνης για το γεγονός ότι, ενώ το όνομά μου υπήρχε στη λίστα των παρευρισκομένων, παρέλειψαν να με φωνάξουν, και χρειάστηκε να διαμαρτυρηθώ στο τέλος ότι δεν με κάλεσαν για να πάρω δώρο.{#emotions_dlg.mad}

    Το αποτέλεσμα ήταν να βρω έναν άδειο σάκο ο οποίος περιείχε μόνο δύο μπλουζάκια του musicheaven!!! {#emotions_dlg.crying}

    Έτσι μου στέρησαν τη μοναδική εμπειρία να επιλέξω δώρο διά της αφής, αφού δεν υπήρχε τίποτε άλλο μέσα στον σάκο. Εκ των υστέρων μου δόθηκε η δυνατότητα να τα αλλάξω και να τα πάρω τουλάχιστον στο μέγεθός μου.

    Ζητώ από την ηγεσία του musicheaven να τιμωρηθούν πάραυτα όλοι οι υπεύθυνοι! {#emotions_dlg.tt2}