ελληνική μουσική
    531 online   ·  210.844 μέλη

    Πώς μπορώ να στείλω τραγουδι στην Lady Gaga ?

    sickhorse
    12.12.2009, 10:50

    θέλω να στείλω ένα τραγούδι που έγραψα στη lady gaga ...κάθε βοήθεια δεχτή {#emotions_dlg.biggrin}


    sickhorse
    12.12.2009, 13:55

    όταν λέω βοήθεια εννοώ να μου βρείτε έναν τρόπο να της το στείλω  !


    Xoris-Nickname
    14.12.2009, 06:50
    Μ αρεσει η αισιοδοξια σου .......αληθεια σε λεω !!! Δεν παιζεις Λοττο καλυτερα ? Και αντε βρηκες τροπο να στειλεις ..... Εχεις την εντυπωση οτι θα το ακουσει ? Τελος παντων μακαρι να βρεις τροπο ...να το ακουσει ....να το πει.... κ να γινει κ σουξε !!! Καλημερα Υ.Γ. και δε το δινεις σε καμια ποπ φιρμα στην Ελλαδα ...κ αν ειναι τοσο σουξεδαρα ...δε θα χαθεις ...μετα μπορεις να γραψεις κ για την lady gaga κ να μασησει κιολας επειδη θα εισαι πρωτη μουρη ;) !!!!
    sickhorse
    15.12.2009, 10:20

    Ευχαριστω πολύ για τα καλά σου λόγια φίλε Xoris-Nickname .

    Ειλικρινά όμως μου έδωσες τώρα ιδέα !...

    αλλά και πάλι δε γνωρίζω πώς μπορώ να στείλω γενικά σε γνωστές φίρμες ακόμα και στην Ελλάδα !

    Θα με εξυπηρετούσες πολύ αν μου έδινες για απάντηση! {#emotions_dlg.biggrin}

    Καλημέρα!!!!!!


    VOICETEACHER
    15.12.2009, 17:28

    Φιλε μουσικοσυνθετη,ονειρευεσαι μου φαινεται....ουτε στιs εγχωριεs,φιρμεs δεν μπορειs να στειλειs τραγουδι,εκτοs κιαν εχειs πολυ καλεs και μεγαλεs γνωριμιεs.......ποσο μαλλον στην Λειντυ Γκαγκα,που ειναι αυτη στη στιγμη ΤΟΠ!.......{#emotions_dlg.rockon}


    noizreduction
    15.12.2009, 17:42

    Επειδη ποτε δεν πρεπει να σταματησεις να κυνηγας τα ονειρα σου, ειτε τα πετυχεις, ειτε οχι, πιστευω πως αυτο που θα σε ενδιεφερε δεν ειναι να ακουσει τα κομματια η Lady Gaga αλλα ο παραγωγος της.

    Κοιταζοντας τα αρχικα credits της ιστοριας της, βλεπω το ονομα του γνωστου Rob Fusari. Μια σελιδα στο myspace με ενα καλο δειγμα της δουλειας σου θα ηταν μια καλη αρχη!

     

     


    panos68
    20.12.2009, 22:09

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 15-12-2009 στις 17:42 έγραψε...

    Επειδη ποτε δεν πρεπει να σταματησεις να κυνηγας τα ονειρα σου, ειτε τα πετυχεις, ειτε οχι, πιστευω πως αυτο που θα σε ενδιεφερε δεν ειναι να ακουσει τα κομματια η Lady Gaga αλλα ο παραγωγος της.

    Κοιταζοντας τα αρχικα credits της ιστοριας της, βλεπω το ονομα του γνωστου Rob Fusari. Μια σελιδα στο myspace με ενα καλο δειγμα της δουλειας σου θα ηταν μια καλη αρχη!

     

    Πολύ σωστος!!!


    valeriablonde
    21.12.2009, 10:21

    απορώ γιατί υπάρχει τόση απαισιοδοξία γενικά!!κ βλέπω και μεγάλες ηλικίες!

    με τέτοιο σκεπτικό δεν πρέπει καν να ασχολούμαστε με τη μουσική και να γίνουμε όλοι μας οικονομολόγοι!


    noizreduction
    21.12.2009, 19:17

    H απαντηση ειναι απλη...

     

    Οταν θεωρεισαι δασκαλος, μουσικος, υπερτατο μουσικο ον, κλπ και δεν μπορεσες ποτε να ξεφυγεις ουσιαστικα απο την εγχωρια αγορα ή να πετυχεις μια σειρα σοβαρων ονειρων, τοτε απαξιωνεις κι οσους νεοτερους κυνηγανε ( ασχετα εαν μπορουν ή οχι ) τα ιδια ή καλυτερα ονειρα!

    Ειναι κλασσικο φαινομενο το οποιο χαρακτηριζει εντονα τους μεγαλους ( και σε ηλικια, αλλα και σε γνωσεις ) μουσικους της ελληνικης επικρατειας!

     

    ...ειμαστε σαν ενα κουβα με καβουρια..Οταν ενα παει να ανεβει στο χειλος του κουβα, τα αλλα πεφτουν και το τραβανε κατω!

     

     


    220493
    21.12.2009, 19:28
    Εγώ με τη σειρά μου για να δώσω μια συμβουλή στο φίλο μας,καθώς ανήκω και εγώ στην ίδια θέση αναζητώντας και πλάθοντας σκέψεις, αλλά ελπίζοντας πάντα ότι κάτι θα συμβεί,σε προτρέπω να βρεις την εταιρεία που συνεργάζεται η τραγουδίστρια αυτή και να πραγματοποιήσεις ενα ταξιδάκι στην Αμερική. Μέσα απο αυτό το ταξίδι και αν έχεις καταφέρει μια συνάντηση με κάποια άτομα θα κερδίσεις πολλά.....και που ξέρεις ίσως φανεί η Madonna....!!!
    sundaybellou
    30.12.2009, 16:12
    Βασικα αν πιστευεισ πωσ αξιζει το τραγουδακι τοτε κρατα το για σενα γραψε κι αλλα και αν αξιζει πραγματικα καποτε θα το βγαλεισ εσυ σε κυκλοφορια.και δεν θα σε νοιαζει η Gaga τοτε.