ελληνική μουσική
    640 online   ·  210.827 μέλη

    Τα μέλη και τα τραγούδια του 2ου διαγωνισμού.

    fantasma
    27.12.2009, 18:10

    Αν θελετε αναφέρετε όσοι ξερετε με ποιο τραγούδι συμμετέχει το κάθε μέλος (είτε με ποιο συγκρότημα), έτσι ώστε να μαθαίνουμε λίγα πράγματα για το καθένα μας!

    Ευχαριστώ εκ των πρωτέρων..


    kwstasagas
    27.12.2009, 18:26

    Φίλε fantasma, δεν είναι καλύτερα ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ να μάθουμε με ποιο τραγούδι συμμετέχει κάθε μέλος όταν θα έρθει η κατάλληλη στιγμή, δλδ όταν θα λήξει ο διαγωνισμός ???

    Δεν είναι όμορφα που ο διαγωνισμός διεξάγεται με ΜΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑ, παρέχοντας σε όλους μας τα εχέγγυα της "αμεροληψίας" ????

    Έχω την εντύπωση ότι αν δίπλα σε κάθε τραγούδι υπήρχε το όνομα του μέλους, που συμμετέχει, ΟΛΟΙ μας θα επηρεαζόμασταν κατά την ψηφοφορία !!! Προσωπικά κι εγώ, που [θέλω να πιστεύω ότι] είμαι ανοιχτόμυαλος, αν δίπλα από κάποιο τραγούδι έβλεπα το όνομα κάποιου μέλους που, μέσα από τα κείμενά του στο φόρουμ ή στο περιοδικό του ΜΗ, το έχω συμπαθήσει, δεν αποκλείεται να σκεφτόμουν : "χμ, το τραγούδι δεν μού αρέσει και τόσο, αλλά ... επειδή τον έχω συμπαθήσει ως μέλος του ΜΗ, ας του δώσω κανα - δυο αστεράκια παραπάνω" !!!!  

    Επίσης .... αν ο διαγωνισμός δεν διεξαγόταν μυστικά, είναι πολύ πιθανόν να είχαν ήδη ξεφυτρώσει ένα σωρό ποστς τύπου : "α, αυτός είναι στην 8άδα επειδή έχει ένα σωρό φίλους στο ΜΗ" ....

    Οπότε ..... μυστικότης και πάλι μυστικότης ......  

     


    jorge
    27.12.2009, 18:37
    Έτσι ακριβώς
    sillia
    27.12.2009, 19:09

    Απο π.μ καλά πάμε όμως{#emotions_dlg.rolleyes}


    kwstasagas
    27.12.2009, 19:18
    Α, εγώ, πάντως, δεν δέχθηκ κανένα ΠΜ συμμετέχοντος ....
    tago
    27.12.2009, 19:24

    Ομολογώ πως ούτε εγώ δέχτηκα Π.Μ πράγμα που πολύ μου άρεσε!

     


    sillia
    27.12.2009, 19:24

    Eίμαι πιο τυχερή  {#emotions_dlg.biggrin}

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΚΑΙ ΚΑΛΑ ΤΟ 2010 ΚΑ8Ε ΕΠΙΘΥΜΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ

    ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ{#emotions_dlg.inlove}


    -----------------
    OΤΑΝ σταματήσεις να παριστάνεις ΚΑΤΙ , τότε γίνεσαι KΑΤΙ..!! http://blogs.musicheaven.gr/sillia

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : sillia στις 27-12-2009 19:26 ]


    fantasma
    28.12.2009, 00:37

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 27-12-2009 στις 18:26 έγραψε...

    Φίλε fantasma, δεν είναι καλύτερα ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ να μάθουμε με ποιο τραγούδι συμμετέχει κάθε μέλος όταν θα έρθει η κατάλληλη στιγμή, δλδ όταν θα λήξει ο διαγωνισμός ???

    Δεν είναι όμορφα που ο διαγωνισμός διεξάγεται με ΜΥΣΤΙΚΟΤΗΤΑ, παρέχοντας σε όλους μας τα εχέγγυα της "αμεροληψίας" ????

    Έχω την εντύπωση ότι αν δίπλα σε κάθε τραγούδι υπήρχε το όνομα του μέλους, που συμμετέχει, ΟΛΟΙ μας θα επηρεαζόμασταν κατά την ψηφοφορία !!! Προσωπικά κι εγώ, που [θέλω να πιστεύω ότι] είμαι ανοιχτόμυαλος, αν δίπλα από κάποιο τραγούδι έβλεπα το όνομα κάποιου μέλους που, μέσα από τα κείμενά του στο φόρουμ ή στο περιοδικό του ΜΗ, το έχω συμπαθήσει, δεν αποκλείεται να σκεφτόμουν : "χμ, το τραγούδι δεν μού αρέσει και τόσο, αλλά ... επειδή τον έχω συμπαθήσει ως μέλος του ΜΗ, ας του δώσω κανα - δυο αστεράκια παραπάνω" !!!!  

    Επίσης .... αν ο διαγωνισμός δεν διεξαγόταν μυστικά, είναι πολύ πιθανόν να είχαν ήδη ξεφυτρώσει ένα σωρό ποστς τύπου : "α, αυτός είναι στην 8άδα επειδή έχει ένα σωρό φίλους στο ΜΗ" ....

    Οπότε ..... μυστικότης και πάλι μυστικότης ......  

     



    ΔΕΝ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΚΑΙΟ ΚΑΙ ΣΩΣΤΟ, λοιπον, για τα υπολοιπα μελη να αναφερονται συνεχεια και συνεχεια πως συμμετεχει ο Νταλαρας ή ο Παπακωνσταντίνου.(?????)

    Εσυ και οσοι συμφωνουν μαζι σου, θεωρειτε πως το να διαφημιζουμε το κομματι μας μεσω του Νταλαρα κτλ.. ειναι δικαιο??? Δηλαδη αυτο δε προωθει τα συγκεκριμενα τραγουδια?

    ------------------------------------------------------------------------------------------------------- 

     

    Προσωπικα την ωρα που ακουω ενα τραγουδι θα μου αρεσε να ξερω ποιος το λεει.

    Οπως και να εχει καλη επιτυχια σε ολους τους συμμετεχοντες και καλα αποτελεσματα...

    Αν καποιος νομιζει πως θελει να μου πει ποιος ειναι στο καθε τραγουδι δε θα ειχα προβλημα να μου το πει στο ποστ, ή τελοσπαντων αν φοβαται την κατακραυγη απο τους υπολοιπους ας μου το στειλει και σε προσωπικο μηνυμα.

    Σας ευχαριστω.

     


    melanok
    28.12.2009, 12:47

    Χαλάρωσε ρε fantasma. Πρόκειται για ειρωνικά σχόλια σχετικά με τους ΚΛΩΝΟΥΣ των εν λόγω καλλιτεχνών.


    fantasma
    29.12.2009, 19:39

    Ναι βρε melanok καποιος όμως, ο οποιος δεν ειναι υποχρεωμενος να διαβασει κι ολα τα παραπερα μηνυματα, δε μπορει να καταλαβει την ειρωνεια...

    Τελοσπαντων, το θεμα το ανοιξα για αλλο λόγο,

    αν νομιζετε πως δεν ειναι σωστο να πει καποιος, το ποιος ειναι, τότε καλυτερα κλειδώστε το...

     

    Καλη συνεχεια, και καλή τύχη σε όλους..


    gusfunn
    18.01.2010, 22:21

    Καλά ...

    Δε θα σου πουν .

    Αμαν είναι, θα στείλουν πμ .

    Άσχετο.

     Αν ας πούμε στείλει ένας πμ σε κάποιους για να τον ψηφίσουν τι παθαίνει;

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gusfunn στις 18-01-2010 22:35 ]


    fantasma
    20.01.2010, 01:13

    τι παθαινει?

    ΤΣΙΚΑ-ΜΠΟΥΜ!


    jorge
    20.01.2010, 01:31
    Νομίζω πάντως οτι η πλειοψηφία κρατάει αξιοπρεπέστατη στάση και δεν "διαφημίζει" τραγούδια. Ας μείνουμε λοιπόν σε αυτούς και όχι στους 2-3, που είναι δεν είναι το 1%...
    nikchiot
    31.01.2010, 12:10
    ΠΑΙΔΙΑ Η ΜΟΥΣΙΚΗ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ.ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΑΚΡΟΑΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΑΚΟΥΕΙ ΕΝΑ ΚΟΜΜΑΤΙ ΚΑΙ ΧΑΡΑ ΤΟΥ ΣΥΝΘΕΤΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΣΥΛΛΑΜΒΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΜΠΝΕΥΣΗ ΤΟΥ ΚΟΜΜΑΤΙΟΥ. ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΩ ΣΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΘΕΩΡΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑ ΜΕΓΑΛΗ ΓΙΟΡΤΗ ΓΝΩΡΙΜΙΑΣ ΜΕ ΗΧΟΥΣ ΑΠΟ ΠΑΙΔΙΑ ΠΟΥ ΑΣΧΟΛΟΥΝΤΑΙ ΕΙΤΕ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΙΚΑ ΕΙΤΕ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ.ΑΣ ΤΟ ΑΠΟΛΑΥΣΟΥΜΕ ΑΠΛΑ!!!
    dimitral
    01.02.2010, 18:23
    παιδια τα συννεφα ειναι πολυ ωραιο τραγουδι εχει πολυ ωραια μουσικη και φοβερουσ στοιχους
    jorge
    01.02.2010, 23:58
    dimitral σε αυτή τη συζήτηση δεν λέμε τις εντυπώσεις μας. Υπάρχει άλλη συζήτηση γι' αυτό...
    dimitral
    02.02.2010, 00:26
    ok re paidia xilia sugnomi