ελληνική μουσική
    650 online   ·  210.830 μέλη

    Σκεπτομορφές ......................!!!!

    sickhorse
    02.01.2010, 12:05

    Πρόσφατα άκουσα για ένα φαινόμενο που λέγονται σκεπτομορφές !

    Έψαξα στο INTERNET για να βρω παραπάνω πληροφορίες γι αυτό

    και βέβαια βρήκα αρκετά , άλλα δεν κατάφερα να βρω τρόπο να υλοποιούνται οι σκεπτομορφές

    και αν θα μπορέσουν να με βοηθήσουν σε οποιο θέμα θέλω !


    noizreduction
    02.01.2010, 12:46

    Απ'οσο κοιταξα κι εγω προκειται για ενεργειακες μορφες που δημιουργουνται με τη θεληση του ιδιοκτητη τους. Μπορουν παρουν οποια μορφη θελουν ( ?? ), αναλογα με το τι θελει ο δημιουργος τους! Επισης, συμφωνα με ο,τι κυκλοφορει στο ιντερνετ, πρεπει να καταστρεφονται ( ??? ) σε συντομο χρονικο διαστημα, ωστε να μην αποκτησουν ισχυ ( ??? )!

    Γενικα το ειχα διαβασει και παλαιοτερα απο το συγγραφεα του βιβλιου "Τριτο Ματι", Λομπσανγκ Ραμπα ( στο βιβλιο "Ο Κιτρινος Χιτωνας" ) και πιστευω πως προκειται για ενα ωραιο παραμυθακι, που ενδεχομενως να αφορα "ξορκια" ή γενικα "υμνους" επικλησης διαμονικων "πραγματων" που ειναι περα απο τον ελεγχο του ανθρωπου. Ο ιδιος ο συγγραφεας αναφερεται σε αυτες τις πλασματικες μορφες που μπορουσαν μονο οι δασκαλοι Λαμα να δημιουργησουν και να ελεγξουν!

     

    Τωρα για τον εαν πιστευω σε αυτα θα αφησω να απαντησει η ιαχη των αρχιερεων του Κθουλου:

    "Ια ιαα Γκ'ταρτα Κθουλου"

     

    Με λιγα λογια:

    Υπαρχουν πιο σημαντικα και ουσιωδη πραγματα να ασχοληθουμε σε αυτο τον κοσμο που καταρρεει οικολογικα, κοινωνικα κι οικονομικα απο καποιες...αυλες φιγουρες που βασανιζουν το μυαλο των ανιδεων και πλουτιζουν τις τσεπες των κομπογιαννιτων!

     

    ΥΓ1: Ο Λομπσανγκ μας αφησε καιρους και η "γυναικα" του ( Μαμα Ραμπα ) εγραψε και βιβλιο για τη ζωη του! Ελεος δηλαδη...

    ΥΓ2: Ασχετο βεβαια πως πολλοι βουδιστες μοναχοι και ιερωμενοι απεφευγαν να απαντησουν στο κατα ποσο ο Ραμπα ηταν πραγματικος μοναχος

    ΥΓ3: Οταν δημιουργεις μια τετοια φιγουρα μπορεις να τη στειλεις να παει στη δουλεια αντι για σενα; Ή να παραστει σε ενα τραπεζι με τα πεθερικα; Ή ακομα καλυτερα..να φαει τα πεθερικα;

    ΥΓ4: Ρε, λετε οι πολιτικοι μας να ειναι ξεχασμενες σκεπτομορφες? Innocent

     

    ΥΓ5:  Θελω μια σκεπτομορφη σουβλακι με μπολικο τζατζικι, πατατες αλλα χωρις κρεμμυδι!


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 02-01-2010 12:51 ]


    PashalinaMakia
    02.01.2010, 18:45

    χαχαχαχαχαχχααχ έλεοοος... Μου κάνει εντύπωση πως άλλοι κατηγορούν θρησκείες ενώ βρίσκουν "πατερίτσες" σε τέτοια βλακώδη κινήματα-απόψεις και δεν τα σχολιάζουν καθόλου.Είναι τραγικός ο αποπροσανατολισμός που δημιουργούν τόσο χαζά κινήματα από σοβαρά ζητήματα όπως η πολιτική κατάσταση του τόπου , η προσωπική καταξίωση , η προσωπικά ευτυχία και πάει λέγοντας... Εγώ θέλω σκεπτομορφή ενός διάσημου..Μπορώ να την έχω παρακαλώ?Θα μπορώ να τον ακουμπάω δηλαδή?

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : PashalinaMakia στις 02-01-2010 18:45 ]


    rollinngstone
    02.01.2010, 21:16

    ΧΟΥΧΟΥΧΟΥΧΟΥ!!!! Ό, τι να 'ναι!!! Να ρωτήσουμε τον Χαρυ Ποτερ, θα ξέρει....