ελληνική μουσική
    518 online   ·  210.821 μέλη

    Ποιοί έγραψαν τα τραγούδια που αποκλείστηκαν

    apolisband
    18.01.2010, 10:41

    Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες από τους δημιουργούς του ''Πάμε΄΄, Δημήτρη Σκουφά και Γιώργο Παπαδημητρίου.Όσοι ενδιαφέρονται να ακούσουν και άλλες δημιουργίες μας:

    http://www.myspace.com/dimitrisskoufas

    http://www.myspace.com/gpapadim


    kwstasagas
    18.01.2010, 10:55

    AR - ON, το τραγούδι σου είχε αξιοπρεπέστατη πορεία κατά την ψηφοφορία του 2ου γκρουπ .... Η 13η θέση στον όμιλό του δεν είναι καθόλου μα καθόλου "γρουσούζικη" .... Μάλιστα, αρκετές φορές το είδα και μέσα στην 8άδα !!!

    Ευχαριστούμε τους δημιουργούς που, εκτός από το ότι είχαν θάρρος να "εκτεθούν" στέλνοντας τα τραγούδια τους, έχουν και το "θάρρος" να μάς διηγηθούν τις ιστορίες που κρύβονται πίσω από τα τραγούδια τους !!! Οι οποίες είναι άκρως ενδιαφέρουσες .... Επιπλέον ... δεν βρίσκω για ποιο λόγο είναι πολύ πιο σημαντική η ιστορία / η αιτία κλπ για την οποία γράφτηκε π.χ. ένα τραγούδι ενός φτασμένου και διάσημου δημιουργού από την ιστορία / την αιτία κλπ για την οποία γράφτηκε π.χ. το τραγούδι του AR-ON, του zombie wireless κλπ κλπ ......

    Τι θέλω να πω με αυτό ??? Μα ... να προτρέψω τους δημιουργούς, που συμμετέχουν στον διαγωνισμό του ΜΗ, να έχουν ΕΜΠΙΣΤΟΣΥΝΗ όχι μόνο στα τραγούδια τους, αλλά και στην ΚΑΘΗΜΕΡΙΝΟΤΗΤΑ τους, αυτή που τους δίνει τα ερεθίσματα για να γράφουν τα τραγούδια τους ....


    geo321
    19.01.2010, 02:42

    καλημερα και απο μενα!!θελω και εγω με την σειρα μου να δωσω πολλα συγχαρητηρια στους διοργανωτες του διαγωνισμου!

    Συμμετειχα στο 2ο γκρουπ με το τραγουδι Γραμμα στον ουρανο!θελω λοιπον να ευχαριστησω ολους οσους το ακουσαν αλλα και το ψηφισαν!!!

    ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΡΑΓΟΥΔΙ ΜΟΥ

    Το Γραμμα στον ουρανο μιλαει για των πατερα μου που εχασα σε μικρη ηλικια!!Ενα βραδυ λοιπον ενιωσα την αναγκη να του μιλησω...και ετσι τοσο απλα βγηκε αυτο το τραγουδι!!Στο τραγουδι αυτο εγραψα τους στιχους και την μουσικη επαιξα κιθαρα,πληκτρα.Εκανα ενορχηστρωση,programming ενα μεγαλο μερος της μιξης οπως επισης εκανα και το mastering.Το τραγουδι ειναι δισκογραφημενο εδω και ενα μηνα!!Κυκλοφορει στα δισκοπωλεια με τιτλο ΑΟΡΑΤΟΣ-Το παραμυθι απο την my records και την sound forge music group!

    Παρακατω βαζω ενα λινκ με μικρα δειγματα απο τα τραγουδια που υπαρχουν στο cd

    >

     

    ΓΡΑΜΜΑ ΣΤΟΝ ΟΥΡΑΝΟ

     

    Ειχα τοσα να σου πω και τα ειχα φυλαγμενα

    Στην καρδια και στην ψυχη ειναι παντοτε κρυμμενα

    Και απ τα ματια μου συχνα ενα δακρυ δραπετευει

    Ειναι ενας τροπος και αυτος η ψυχη να γαληνευει

     

    Και στο γραμμα μου αυτο η καρδια μου ταξιδευει

    Στο γαλαζιο ουρανο παντα εσενα θα γυρευει

    Να σου πει πως σα αγαπα και πως νιωθει τοσο μονη

    Και στα ονειρα συχνα ερχεται και σε ανταμωνει

     

    Σου γελανε τα πουλια και τα αστερια σα αγκαλιαζουν

    Κατι θα χουν να σου πουν απο αυτα που δεν τρομαζουν

    Ειναι που δεν εισαι εδω και ολα μοιαζουν να ναι αδεια

    Ουτε γελια ουτε φωνες τριγυρναω στα σκοταδια

     

    Ειναι ματαιο να λες γιατι πισω δεν γυρναει

    Οσοι ξερουν απο αυτα ξερουνε ποσο ποναει

    Ειναι απο αυτα που λες πως σε μενα δεν θα τυχει

    Και οταν τυχει ξαφνικα σκεφτεσαι ποσα εχεις ζησει

     

    Ημουνα παιδι δεν μιλουσε πια κανεις τους

    Ταξιδευει η ψυχη εφευγε απ το κορμι σου

    Ολοι ητανε με τα ματια βουρκωμενα

    Εφευγες ψηλα δεν χαιρετησες κανενα

    Ταξιδευει η ψυχη αραγε που να πηγαινει

    Ολη μου η ζωη τωρα αρχιζει να μικραινει

    Μονο μια στιγμη ηθελα να σε αγκαλιασω

    Μα εισαι εκει ψηλα και ποτε δεν θα σε φτασω

     

     

    Ειναι λογια διαλεχτα για εσενα που αγαπαω

    Περασε τοσος καιρος μα ολο πιο πολυ ποναω

    Και ας μου λεγανε πολυ πως ο χρονος τα γιατρευει

    Εχω πονο στην καρδια και ο πονος αυτος δεν φευγει

     

    Βραδια ψαχνοντας περνω και ζηταω την αληθεια

    Το θεο παρακαλω για σημαδια και βοηθεια

    Μες στον εναστρο ουρανο καπου εκει θα ταξιδευεις

    Θα θελα να σουν εδω της πληγες μου να γιατρευεις

     

    Μες στο σπιτι τριγυρνω της γωνιες σου σαν κοιταζω

    Ειναι σαν να εισαι εδω ειναι σαν να σε αγκαλιαζω

    Δεν θα ρθεις ομως ξανα εχεις φυγει για ταξιδι

    Ειναι διχως γυρισμο και αυτο ειναι που με πνιγει

     

    Και στο γραμμα μου αυτο ετσι τωρα οπως τελειωνει

    Η ματια μου βροχερη και η καρδια μου παλι μονη

    Βλεπεις οσα και αν σου πω οσα γραμματα κι αν γραψω

    Και το ξερω πια καλα τιποτα δεν θα αλλαξω

     

     

     


    -----------------
    http://www.facebook.com/profile.php?ref=profile&id=100000080776144#/group.php?gid=63148794445

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : geo321 στις 19-01-2010 02:43 ]


    kwstasagas
    19.01.2010, 22:21

    Πολύ ωραίο το τραγούδι σας geo321 !!! Εμένα μού άρεσε πολύ και γι' αυτό το αντάμειψα με 4 αστέρια, παρόλο που δεν "επμίπτει" στο είδος τραγουδιών που προτιμώ .... Μού άρεσε, επίσης, ο τρόπος που ηχογραφήθηκε ....

    Ευχαριστούμε που παραθέτεις τους στίχους του τραγουδιού, που είναι πολυ - πολύ συγκινητικοί .... Και ... ποιος ξέρει, ίσως το γράμμα σου να έφτασε στον ουρανό και να το διάβασε ο πατέρας σου ..... 


    geo321
    20.01.2010, 15:15

    Σε ευχαριστω Κωστα μου για τα καλα σου λογια!!!!να σαι καλα!!!!!Σου ευχομαι οτι καλυτερο και για σενα!!!!1


    Patzourikos
    01.02.2010, 00:20

    ''Το προηγουμενο βραδυ ενα αγορι ειδε στο ονειρο του τα ματια της καλης του, θλιμμενα και δακρυσμενα!Εκεινη ομως καθως τον αντικρισε, αλλαξε οψη και ελαμπε απο ευτυχια καθως εκεινος ειχε παει κοντα της!Της κρατησε τα χερια οπως εκανε εκεινα τα ρομαντικα βραδια που μαζι μετρουσαν τ' αστερια και τα φιλια τους φτερουγιζαν τις καρδιες τους!Τοτε εσκυψε και της ψιθυρισε πως θα ειναι κοντα της σε καθε δυσκολη στιγμη, καθε φορα που η καρδια της δεν θα αντεχει να ειναι προδομενη και πως δεν θα της λειψει ποτε τιποτα''

    Ονομαζομαι Σαββας Τσουκαλας και συμμετειχα στο 3ο γκρουπ με το τραγουδι ''Θα ειμαι εκει''!!!Το συγκεκριμενο κομματι γραφτηκε, ενορχηστρωθηκε και ερμηνευτηκε αποκλειστηκα απο εμενα μεσα σε 2 βραδυα!Κατελαβε την 33η θεση με 106 βαθμους!

    Μπορει η 33η θεση να μην ειναι και τοσο καλη, ωστοσο οι 106 ποντοι με αφηνουν ικανοποιημενο βλεποντας και την συγκομιδη κι αλλων τραγουδιων στα προηγουμενα γκρουπς!

    Εδω και 10 μηνες περιπου εχω αρχισει μονος να δημιουργω και να ηχογραφω τραγουδια και οσο για τις μουσικες μου γνωσεις....περιοριζονται σε 10-15 ακκορντα της κιθαρας!Ενα εμπειρο αυτι πιστευω πως ακουγοντας το κομματι, κατι τετοιο θα εβγαζε σαν συμπερασμα!Ξεκινωντας απο το 0, με το Cubase 4, το οποιο ακομα δεν ξερω καλα να χρησιμοποιω, μια εξωτερικη καρτα ηχου, ενα μικροφωνο απλο και πληκτρα με 2,5 οκταβες και φυσικα την κιθαρα μου, εχω εδω και 10 μηνες γυρω στα 23 κομματια ετοιμα!Κυριως μπαλαντες!

    Θα ηθελα πολυ να γνωρισω ατομα του χωρου, να ανταλλαξουμε ιδεες και ισως να συνεργαστουμε!

    Θελω να ευχαριστησω το site για τον διαγωνισμο και την ευκαιρια να βγει παραεξω η δουλεια πολλων παιδιων, οπως και η δικη μου!Χαρηκα που το τραγουδι μου ταξιδεψε σε διαφορα μερη στην Ελλαδα και θελω επισης να ευχαριστησω οσου ψηφισαν το κομματι!

    Ευχομαι καλη συνεχεια και επιτυχια σε ολους!


    jorge
    01.02.2010, 00:45
    Να είσαι καλά Σάββα, ευχαριστούμε για τα καλά λόγια. Καλή συνέχεια σε οτι κάνεις.

    ΥΓ. Στο τραγούδι σου έδωσα 3 αστεράκια.
    THANOS35
    01.02.2010, 08:12

    Μετά την ολοκλήρωση της ψηφοφορίας στο Γ γκρουπ, και ως δημιουργός(συνθέτης- στιχουργός) του "Και σε ζητώ" θα ήθελα κατ 'αρχάς να ευχαριστήσω όλους όσους με τίμησαν με την ψήφο τους... Η 16η θέση βέβαια δεν ήταν ό,τι ακριβώς περίμενα...όμως τι να κάνεις....αυτά έχει η ζωή!SmileΔεν μπορούμε να αρέσουμε σε όλους...!!!Όμως...συγχωρέστε με...δε θα μπορούσα να μην εκφράσω κι ένα μικρό παράπονό μου...Κάθε δημιουργός πιστεύω θά 'θελε να ακούσει όσο πιο τέλειο το δημιούργημά του..Και το λέω αυτό ορμώμενος από κάποια παρατήρηση μέλους που έγινε κατά τη διάρκεια του διαγωνισμού και κάτι που ούτε εγώ είχα προσέξει μέχρι που διάβασα το συγκεκριμένο σχόλιο καθώς δεν είχα ακούσει ως τότε το κομμάτι μου...Δυστυχώς από το τραγούδι μου έλειπε το σβήσιμο(fade out)..κάποια πολύ σημαντικά δευτερόλεπτα για μένα που πάντα χρειάζονται σε ένα κομμάτι για να παρουσιαστεί άρτιο..η απότομη λήξη δεν έιναι ό,τι καλύτερο..(νομίζω ο κάθε δημιουργός το ιδιο θα ήθελε για το δικό του τραγούδι..)ειλικρινά δεν ξέρω πως και γιατί συνέβη κάτι τέτοιο..γεγονός όμως είναι πως με στεναχώρεσε πολύ αυτό.. μάλιστα σε κάποια στιγμή η αλήθεια είναι πως σκέφτηκα να το αποσύρω...Δεν το έκανα όμως θέλοντας να τιμήσω την προσπάθεια ενός πολύ όμορφου διαγωνισμού..καθώς ήθελα και γω να δώσω για πρώτη φορά δικό μου δείγμα..

    Όσον αφορά πάντως από το Γ γκρουπ δεν πέρασε ούτε το αγαπημένο μου "Στη μέση του πουθενά" το οποίο το θεωρούσα σίγουρο τουλάχιστον για την οκτάδα...τι κρίμα για ένα τέτοιο τραγούδι...ειλικρινά συγχαρητήρια στους δημιουργούς του..{#emotions_dlg.clap}

     

    Τέλος ευχαριστώντας τους συντελεστές του διαγωνισμού για αυτή την ευκαιρία που μου δώσανε  θα ήθελα για όποιον θά 'θελε να ξανακούσει ολόκληρο το "Και σε ζητώ" να παραθέσω το link του τραγουδιού μου στο youtube όπου έχει γίνει και ένα αυτοσχέδιο κλιπάκι με φωτογραφίες της Δημητρας Σαπνάρα η οποία συμμετέχει στο συγκεκριμένο κομμάτι και την οποια θεωρώ σπουδαίο ταλέντο!

    >

     

    καλή επιτυχία στα παιδιά που προκρίθηκαν και καλή συνέχεια!Μπράβο σε όλους!!{#emotions_dlg.clap}


    raidervag
    01.02.2010, 18:05



    Το όνομα μου είναι βαγγέλης και συμμετείχα στον διαγωνισμό με το (Αν ρωτήσεις το φεγγάρι). Θα ήθελα να ευχαριστήσω και εγώ με την σειρά μου όσους έδωσαν τα 112 αστεράκια στο τραγούδι μου και να ευχηθώ καλή συνεχεια στα υπόλοιπα παιδιά .


    -----------------
    rv

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : raidervag στις 13-02-2010 21:29 ]


    ChristosMG
    16.02.2010, 23:28
    μαγκες αν και λιγο αργοποριμενα σας ευχαριστω για τις ψηφους που δώσατε στο τραγουδι μου (Κοιτωντα Μια Αγάπη) που συμμετιχε στο 2ο group!!! καλη συνεχεια σε όλους!
    kostasreisis
    27.02.2010, 13:04

    παιδια συγχαρητηρια για την ευκαιρια που δινετε σε ολους να προβαλλουν κατι απο τη δουλεια τους , η μοναδικοτητα του διαγωνισμου τον εχει καθιερωσει ως θεσμο στη διαδυκτιακη κοινοτητα , μπραβο στα παιδια που μαζεψαν τους πιο πολλους βαθμους αλλα και σε μας που δε μαζεψαμε .

    εντυσα με μουσικη και τραγουδησα τα παλια λεωφορεια του Χρ. Σταυρακουδη και ευχαριστω οσους μας ψηφισαν.Τωρα οσο για καποια σκαγια πουμε πληγωσαν απο καποιους σχετικα με κλωνο αλλου καλλιτεχνη χωρις να σταθουν καθολου στον πολυ καλο στιχο του τραγουδιου κατι που φανερωσε την επιφανειακη τους σχεση με το τραγουδι  δε πειραζει..keep walkingCool


    kwstasagas
    27.02.2010, 13:59

    Ω, αγαπητέ κύριε kostasreisis .... το ΠΑΛΙΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ήταν από τα τραγούδια που ξεχώρισα από το 1ο γκρουπ, στο οποίο συμμετείχε και το δικό μου τραγούδι "Αρχαίο άγαλμα στο βυθό". Σε άλλο τόπικ έγραψα τις εντυπώσεις μου γι' αυτό μετά τη λήξη της ψηφοφορίας. Συγκεκριμένα, έγραψα τα εξής :

     

    - Κι αν με το "Βλέμμα στην πρύμνη" ταξίδεψα με καϊκι .... με το ΠΑΛΙΑ ΛΕΩΦΟΡΕΙΑ ταξίδεμα με - τι άλλο -  παλιά ΚΤΕΛ από Αθήνα για Σαλονίκη και για επαρχία ... έξοχο ζεϊμπέκικο με δυνατό στίχο ... Το μόνο που έχω να παρατηρήσω είναι ότι το ρεφρέν μπαίνει απότομα μετά το κουπλέ ... θα ήταν καλύτερα αν εκεί ανάμεσα υπήρχε ένα γυρισματάκι στο μπουζούκι, προκειμένου να πάρει το τραγούδι τις απαραίτητες "ανάσες". Επειδή, όμως, αυτό δεν είναι παρά "λεπτομέρεια" ........ 5 αστέρια χωρίς δεύτερη σκέψη [και ... πραγματική έκπληξη που αυτό το τραγούδι τερμάτισε τόσο χαμηλά ... ]......

    Χαιρετίσματα στην όμορφη ΚΑΛΥΜΝΟ !!!! Να ήμασταν, λέει, τώρα, με αυτή την ανοιξιάτικη λιακάδα, στο Μασούρι, σε εκείνο το "άπαιχτο" παραλιακό ταβερνάκι, και να πίνουμε τα ουζάκια μας βλέποντας απέναντι τη νήσο ΤΕΛΕΝΔΟ .... {#emotions_dlg.beer}{#emotions_dlg.beer}

     

     


    PARATERISTAS
    01.03.2010, 00:48

    Ευχαριστώ οσους τίμησαν το προχειρα ηχογραφημένο μου "Μην Μου Μιλάς" που διατηρήθηκε στην 8αδα ολες τις ημερες αλλα την τελευταια μερα φανηκε πως μαλλον δεν αρεσε και βρεθηκε στην 17η θεση..τα συμπεράσματα ας τα βγαλουν αλλοι..Νιωθω πολύ ομορφα γιατι πήγε καλά και φυσικα με τον τροπο της αλήθειας...Δεν θελω να πω αρνητικα πραγματα σεβομενος την προσπαθεια του διαγωνισμου και σε καποια πολυ ομορφα τραγουδια που συμμετεχουν...Καλη επιτυχια σε και ενα μπραβο σε ολους τους συμμετεχοντες ανεξαρτητως ωριμοτητας συμμετοχης τους...Ευτυχως η τεχνη και η καθαροτητα εκφραζεται και με σταση ζωης εκτος απο ματαιοδοξια και ευχαριστω τους δασκαλους μου που μου το εμαθαν ολα αυτα τα χρονια...


    panosbousalis
    01.03.2010, 03:13

    Να ευχαριστήσω κι εγώ όσους αφιέρωσαν χρόνο και άκουσαν το [...] (αφαιρέθηκε από το διαχειριστή)

    Είναι ένα εντεχνο-ζεϊμπέκικο που είχα γράψει στα 17 μου..'εφηβος και πληγωμένος {#emotions_dlg.sad} . Ήταν ουσιαστικά το πρώτο μου ολοκληρωμένο τραγούδι..σχεδόν 14 χρόνια πριν, το οποίο μου άνοιξε μια όμορφη πόρτα..αυτή της τραγουδοποιίας. Ένα πιο σύγχρονο και ώριμο τραγούδι μου 'το Χαρούμενο τραγούδι' μου χάρισε πριν από λίγο καιρό τη 2η θέση στο Φεστιβάλ της Κοζάνης. Μαθαίνοντας για το διαγωνισμό του musicheaven, στο οποίο έχω κατά καιρούς ως μέλος γράψει τις σκέψεις μου για τη μουσική και όχι μόνο, θεώρησα καλό να στηρίξω με τη συμμετοχή μου αυτή την όμορφη πρωτοβουλία που δίνει την ευκαιρία να ακούσουμε καινούρια πράγματα, και εν τέλει να περάσουμε όμορφα.

    Και μου φάνηκε καλύτερο να μη στείλω κάποιο από τα πιο σύγχρονα τραγούδια μου αλλά ένα από τα πρώτα. Γιατί όχι και το πρώτο μου. Αυτό που βγήκε εντελώς αφιλτράριστο μέσα από την καρδιά ενός ερωτοχτυπημένου εφήβου.. Ίσως έτσι ξεπλήρωσα ένα μικρό χρέος απέναντι σε ένα τραγούδι που μου έδωσε για πρώτη φορά τη χαρά της ολοκληρωμένης δημιουργίας. Είναι από τα πιο απλά και λαϊκά τραγούδια που έχω γράψει. Χαίρομαι που από ό,τι βλέπω άρεσε σε αρκετούς . Όταν με το καλό βγει το cdακι που σιγά σιγά ετοιμάζω, όσοι μπείτε στη διαδικασία να το ακούσετε θα βρείτε κι αυτό το τραγούδι μέσα..(με βελτιώσεις ενορχηστρωτικές-ερμηνευτικές αφού αυτό ήταν κάπως σαν οδηγός..ίσως να το μικρύνω και λίγο αφού έχω την αίσθηση πως  με μισό κουπλέ λιγότερο ίσως να ήταν πιο λειτουργικό)

    Για το διαγωνισμό έχω να πω πως έχει αρκετά όμορφα τραγούδια. Κάποια από αυτά που ξεχώρισα προχώρησαν και κάποια όχι. Το αν μπήκαν και οι 'δημόσιες σχέσεις' των συμμετεχόντων στο παιχνίδι (από ό,τι διάβασα στην κουβέντα που γινόταν για το διαγωνισμό τέθηκε αυτό το θέμα) δε νομίζω οτι πρέπει να μας απασχολήσει πολύ αφού δυστυχώς κι αυτά μεσ' το πρόγραμμα είναι. Καλό θα ήταν να στέλναν όλους τους συμμετέχοντες για 3 μήνες στην Παταγονία ωστε να μην μπορούν να ενημερώσουν για τη συμμετοχή τους  φίλους τους μέλη{#emotions_dlg.biggrin}

    Για να σοβαρευτώ, δεν είναι αυτό το θέμα, αλλά το να γνωρίσουμε πολλά καινούρια τραγούδια, να συστήσει ο καθένας μας κάποια πλευρά του εαυτού του που ήθελε να συνομιλήσει με τον έξω κόσμο και να συνεχίσουμε να πορευόμαστε σ' αυτό τον μάταιο κόσμο προσπαθώντας να τον κάνουμε να φαίνεται -και να είναι (ίσως) λίγότερο μάταιος.

    Καλή επιτυχία σε όλα τα παιδιά που συμμετείχαν και σ' αυτά του 6ου γκρουπ και εύχομαι από τα τραγούδια που ακούσαμε και θα ακούσουμε σ' αυτό το διαγωνισμό να βρουν όσα περισσότερα κι όσα το αξίζουν το μουσικό δρόμο τους και να εκπληρώσουν τις -ευγενείς ελπίζω- φιλοδοξίες των δημιουργών. Τέλος να ευχηθώ στους διαχειριστές του ΜΗ να συνεχίσουν το ίδιο δραστήρια και το ίδιο και ακόμα πιο ευρηματικά! Μπράβο παιδιά

    Venceremos{#emotions_dlg.beer}

     

     


    -----------------
    Πως να σωπάσω μέσα μου, την ομορφιά του κόσμου http://www.myspace.com/panagiotisbousalis

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panosbousalis στις 01-03-2010 04:01 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : panosbousalis στις 01-03-2010 05:03 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 01-03-2010 10:48 ]


    jorge
    01.03.2010, 10:47

    Παράθεση:

    Το μέλος panosbousalis στις 01-03-2010 στις 03:13 έγραψε...

    Να ευχαριστήσω κι εγώ όσους αφιέρωσαν χρόνο και άκουσαν το...


    Πάνο το τραγούδι σου ΠΕΡΑΣΕ :)
    Το σύστημα σε περίπτωση ισοβαθμίας έπρεπε να "περνάει" στον τελικό όσα τραγούδια ισοβαθμούσαν στην 8η θέση, όμως στη συγκεκριμένη περίπτωση υπήρξε λάθος.

     


    VORIAS
    01.03.2010, 11:55
    Καλημέρα σε όλους .. Παναγιώτη ήθελα να σου πω, πως ήμουν στην ΚΟΖΑΝΗ ( Νικόλας Άσιμος ) και είχα την τύχη να δω από κοντά όλα τα παιδία εκεί, όπως και εσένα .. Πολλά συγχαρητήρια έστω και από εδώ .. μην πτοείσαι προχώρα πάντα μπροστά .. Σου εύχομαι να έχει επιτυχία το cdκι που ετοιμάζεις….
    panosbousalis
    01.03.2010, 16:13

    Πέρασε?{#emotions_dlg.ohmy} Να' σαι καλά jorge! Οπότε,  ίσως θα έπρεπε να διαγραφεί όλο το ποστ μου αν το κρίνεις απαραίτητο.  VORIA, σ' ευχαριστώ πολύ! Καλή συνέχεια, μπαίνω να ψηφίσω για το 6ο γκρουπSmile 


    anderchan
    05.03.2010, 18:21

    Ευχαριστούμε όλους όσους έδωσαν από τον χρόνο τους στην ακρόαση του Labyrinth.

    Συγχαρητήρια σε όσους εργάστηκαν και εργάζονται για να υπάρχει αυτός ο διαγωνισμός.

    Καλή συνέχεια σε όλους τους συνδιαγωνιζόμενους, καλή επιτυχία σε όσους προκρίνονται.

     

    Με τιμή,

                  Anthypnic Flow


    Stigmes
    15.03.2010, 11:36

    καλημέρα σε όλους

    καταρχήν πολλά συγχαρητήρια σε όσους μας έδωσαν την ευκαιρία να ακουστούν τα τραγούδια μας ,

    εγώ συμμετείχα στο τελευταίο 6o γκρουπ με το τραγούδι ΣΑΝ ΒΡΟΧΉ

    ευχαριστούμε όλους όσους μας ψήφισαν και όσους  μας άκουσαν ,

    ο σημαντικότερος λόγος που πήραμε μέρος σε αυτόν των διαγωνισμό ήταν και το να ακούσουμε κάποια σχόλια  με σκοπό πάντα να  βελτιωθούμε ,

    οπότε οποιαδήποτε σχόλια έχετε ας κάνετε τον κόπο να μας τα πείτε , η εδώ η μέσο pm

    καλη συνέχεια σε όλους όσους περάσαν στον τελικό !!! {#emotions_dlg.rockon}


    kwstasagas
    15.03.2010, 11:48

    "οπότε οποιαδήποτε σχόλια έχετε ας κάνετε τον κόπο να μας τα πείτε"

    Δεν μπορώ να αρνηθώ σε διαγωνιζόμενους συμφορουμίτες το να γράψω τη γνώμη μου ... πόσο, μάλλον, όταν πρόκειται για διαγωνιζόμενους που δέχθηκαν το αποτέλεσμα των .... εκλογών με ΩΡΙΜΟΤΗΤΑ και αξιοπρέπεια .......

    Λοιπόν, φίλε, στο τετραδιάκι που κρατάω τις σημειώσεις μου για τα τραγούδια του διαγωνισμού, έχω "σημειώσει" για το δικό σας τραγούδι τα εξής :

    Να ένα καλοβαλμένο άσμα, αρκετά καλό, παρόλο που παραπέμπει σέ άλλα ακούσματα. Η φωνή, όμως, θα μπορούσε να είναι καλύτερη. Έτσι, το βαθμολογώ με 3 αστέρια ..............