ελληνική μουσική
    1047 online   ·  210.851 μέλη

    Συνάντηση - Γενέθλια Musicheaven στη Θεσσαλονίκη

    jorge
    29.01.2005, 17:51
    Είμαστε στην ταβέρνα και σας γραφω μέσα από τη σύνδεση GPRS του gia!!!
    Περνάμε καταπληκτικά!!!
    Χαιρετίσματα σε όλους !!!

    Γειά μας!!!
    maria16
    29.01.2005, 17:54
    ax nai vre paidia ena potiraki kai gia emas pou dne mporoume na eimaste ekei enw theloume toso polu!!...
    den prepei na teleiwse akoma h synantisi...


    einai kai mia writsa dromos apo edw...
    maria16
    29.01.2005, 17:55
    Quote:

    Το μέλος jorge στις 29-01-2005 στις 17:51 έγραψε:

    Είμαστε στην ταβέρνα και σας γραφω μέσα από τη σύνδεση GPRS του gia!!!
    Περνάμε καταπληκτικά!!!
    Χαιρετίσματα σε όλους !!!

    Γειά μας!!!





    τι καλός που είσαι..!!
    μας χτυπάς εκεί που πονάμε... ωραία ωραία.. θα τα πούμε όταν γυρίσεις!!

    να περνάτε καλά...
    MariannaP
    29.01.2005, 18:01
    Θα τα πω συνοπτικά για όλους...
    Η ΚΙΤ_ΚΑΤ στέλνει τις ευχές τις στο ΜΗ τρώγοντας παϊδάκια
    Η Christine πίνοντας το .... νιοστό ποτηράκι κρασί (ν > 5) σας στέλνει χαιρετίσματα...
    Η Πένυ έχει πρήξει την Μαριάννα (εμένα) να φάει το φαϊ της ...
    Η Αρετή ζωγραφίζει λουλουδάκια...
    Η Fredy δίνει συνέντευξη στον κύριο Ηastaroth...
    O Orfeus και ο Οrpheus παίζουν κιθάρα κι εμείς τραγουδάμε...
    Σας αφήνουμε γιατί μόλις ήρθε η τούρτ...
    Sofia
    29.01.2005, 18:16
    Quote:

    Το μέλος MariannaP στις 29-01-2005 στις 18:01 έγραψε:

    Θα τα πω συνοπτικά για όλους...
    Η ΚΙΤ_ΚΑΤ στέλνει τις ευχές τις στο ΜΗ τρώγοντας παϊδάκια
    Η Christine πίνοντας το .... νιοστό ποτηράκι κρασί (ν > 5) σας στέλνει χαιρετίσματα...
    Η Πένυ έχει πρήξει την Μαριάννα (εμένα) να φάει το φαϊ της ...
    Η Αρετή ζωγραφίζει λουλουδάκια...
    Η Fredy δίνει συνέντευξη στον κύριο Ηastaroth...
    O Orfeus και ο Οrpheus παίζουν κιθάρα κι εμείς τραγουδάμε...
    Σας αφήνουμε γιατί μόλις ήρθε η τούρτ...





    Ναι..μπήξτε το μαχαίρι ακόμη πιο βαθειά...

    maria16
    29.01.2005, 18:26
    καλά μόνο εμείς είμαστε εδώ Sofia;
    ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ;; δε βλέπετε πώς μας προκαλούν;;
    μου φαίνεται θα σηκωθώ να πάω Θεσσ...!!
    σε μια ωρίτσα σας προλαβαίνω;;
    Sofia
    29.01.2005, 18:36
    Quote:

    Το μέλος maria16 στις 29-01-2005 στις 18:26 έγραψε:

    καλά μόνο εμείς είμαστε εδώ Sofia;
    ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΟΛΟΙ;; δε βλέπετε πώς μας προκαλούν;;
    μου φαίνεται θα σηκωθώ να πάω Θεσσ...!!
    σε μια ωρίτσα σας προλαβαίνω;;





    Να τους προλάβεις?? Καλε αυτοι αμα αρχίσουν να πίνουν και να τραγουδάνε δεν σηκώνονται απο εκει αν δεν τους διώξουν!! Μην κάθεσαι καθόλου!! Πήγαινε να βάλεις μια τάξη εκει πέρα!!
    maria16
    29.01.2005, 18:49
    (μεταξύ μας τώρα..) αν μπορούσα θα πήγαινα με 1000!!!
    τι να κάνεις... αλλα θα το πληρώσουν αυτό που κάνουν τώρα...
    άκου εκεί "περνάμε καλά"!! γκρρρρρρρρ

    [ ]

    "Όταν θέλεις κάτι πάρα πολύ, όλο το σύμπαν συνωμοτεί για να τα καταφέρεις..."
    Paulo Coelho- O Αλχημιστής


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: maria16 on 29-01-2005 18:49 ]
    pastella
    29.01.2005, 20:37
    Λοιπον παιδια φυγαμε πριν από καμια ώρα απο το Παντοπωλειο της Αθηνας και ολοι σχεδον πηγανε για καφε...
    Ενα εχω να πω... οσοι δεν καταφερατε να ερθετε για μη σοβαρους λογους χασατε...περασαμε τελεια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Αφου με "αναγκασαν " να παιξω κι εγω η "ασχετη" μπροστα σε άλλους κιθαρα και το χειροτερο να υποστουν την παραφωνια μου σε αγαπημενα τραγουδια...

    Εγω οπως καταλαβαίνετε για καφέ δεν πήγσ μου προέκυψε κάτι άλλο..... δεν λέω λεπτομέριες!!!!
    frufru
    29.01.2005, 21:58
    Δεν μπορει..... Δεν μπορει....
    Δεν μπορει να ειναι τοσο ακαρδοι.....
    Οχι δεν θελω να το πιστεψω......
    Εσεις να τραγουδατε και να τα πινετε (στα 2 αδυναμα σημεια μου χτυπατε) κι εμεις εδω μακρια να διαβαζουμε....
    Ολα επιτηδες τα κανατε ειμαι σιγουρη.....
    Μεσα στην εξεταστικη..... γιατι??????????????????????????????????????????

    odos_oveirwv
    30.01.2005, 14:47
    An kai oi pithanotntes na erthw s'autn tn sunanthsh ntav poly perisoteres apo kathe alln fora... gia pollous kai diaforous logous :) , dev ta katafera. Pote dev einai arga..eimai sigourn oti tha uparksoun apeires eukairies na sas gnwrisw olous apo konta...epitelous... kai n elpida opws gnwrizoume oloi emeis oi mousikofiloi kai pantotina erwteumenoi, panta pethainei teleutaia!!! Xronia mas/sas polla... nmouv mazi sas...!!
    rapsodos
    30.01.2005, 21:53
    Να μαι και εγω...
    Εφυγε πριν λίγο και ο τελευταίος επισκέπτης-φίλος για Αθήνα.
    Ελπίζω - αν και ειμαι σίγουρος - να πέρασε και αυτός όσο καλά πέρασα και εγώ. Τον ευχαριστώ όπως ευχαριστώ κι όλα τα παιδιά που ήρθαν. Οσους ήρθαν απο κοντά αλλα και απο μακριά. Τους ευχαριστώ πολύ απλά διότι εξαιτίας τους πέρασα μια υπέροχη μέρα. Είδα καλούς φίλους που είχα καιρό να δω , γνώρισα καινούργια μέλη που ελπίζω να μη χαθούμε απο εδώ και στο εξής.
    Ηταν μια συνάντηση ... musicheaven. Τι άλλο να πω. Μουσικός Παράδεισος.

    - Και ενα μυστικό -

    Το βράδυ συνεχίσαμε κάποιοι. Πήγαμε στο Fix να ακούσουμε τη vick, η οποία τραγουδάει στους Monie & Monie Conniente. ΤΕΛΕΙΟΙ (ειδικά η vick). Το καλύτερο φινάλε.
    -Βίκη , Παύλο , σας ευχαριστούμε ...)

    Τελικά τα καλύτερα έρχονται?????

    Ερχονται , έρχονται ...
    Hastaroth
    30.01.2005, 22:39
    Quote:

    Το μέλος MariannaP στις 29-01-2005 στις 18:01 έγραψε:

    Η Fredy δίνει συνέντευξη στον κύριο Ηastaroth...




    Ο δέ κύριος Hastaroth ιστάμενος πάνω απ΄το κεφάλι τής Μαριάννας τής φώναζε γιά μία ακόμη φορά "Σέ παρακαλώ,μήν με λές 'κύριο,νοιώθω άβολα" (κρασοπότηρο δέν έχουν αυτά τα emoticons;;;)

    Quote:

    Το μέλος MariannaP στις 29-01-2005 στις 18:01 έγραψε:


    Σας αφήνουμε γιατί μόλις ήρθε η τούρτ...





    Στό σημείο αυτό η ανταπόκρισις διεκόπη απότομα,λόγω ανωτέρας βίας (ισχυρόν τουρτικόν τσουνάμι έπληξε μετά μεγάλης ταχύτητος το τραπέζι τού Musicheaven)...
    Hastaroth
    30.01.2005, 22:52
    Οπως διαπιστώσατε,επανέκαμψα και εγώ μετά την μνημειώδη συνάντηση τού Musicheaven birthday party.

    Περάσαμε όντως πολύ ωραία,και άν δέν ήμασταν υποχρεωμένοι να γυρίσουμε στίς καθημερινές μας υποχρεώσεις,ακόμα θα βρισκόμασταν στην ταβέρνα και θα διασκεδάζαμε.....

    Αντε,και τού χρόνου να το γιορτάσουμε με συναυλία-μαμμούθ τού Musicheaven στο ΟΑΚΑ
    jorge
    31.01.2005, 00:23
    Να και το πρώτο αποκλειστικό πλάνο από εχθές (thanks Vick!)



    επισυναπτόμενα: tourta.jpg 
    Orfeus
    31.01.2005, 03:56
    Α!!!!!!! Το .....καποτάστο μου!!!!!!!


    SteliosG
    31.01.2005, 11:25
    Να υποθεσω οτι περασατε τελεια λοιπον!!! Μπραβο Μπραβο!! Να τα χιλιασεις ΜΗ!!! Και του χρονου!!!
    MariannaP
    31.01.2005, 14:07
    Είναι αλήθεια ότι περάσαμε υπέροχα...
    Κατ' αρχάς θέλω να ευχαριστήσω τον Orpheus και την Πένυ!
    Δε θα σας κρύψω ότι έφαγα την μια από τις δύο φράουλες της τούρτας...
    Καλέ, εκείνη η χαρτοπετσέτα που γράφαμε αφιερώσεις τί έγινε;;;
    Στελλίτσα πως πέρασες τελικά;;; Επιασε η ευχή που έκανα;;;

    Κύριε Hastaroth, η Μαριάννα ότι και να της λέτε, μυαλό δε βάζει!
    pastella
    31.01.2005, 14:20
    Quote:

    Το μέλος Aggelina στις 31-01-2005 στις 14:07 έγραψε:


    Καλέ, εκείνη η χαρτοπετσέτα που γράφαμε αφιερώσεις τί έγινε;;;
    Στελλίτσα πως πέρασες τελικά;;; Επιασε η ευχή που έκανα;;;




    Ασε Μαριάννα οι εξελιξεις δεν ειναι θετικές... η KIT_KAT τα έμαθε το ίδιο βράδυ... Ποια ευχή, τι να το κάνεις αν ο άλλος είναι κότα???

    Τώρα διαβάζω οπότε δεν το πολυσκέφτομαι. Από βδομάδα...

    Όσο για την χαρτοπετσέτα, η zoitsa την έχει και είπε ότι αν δεν της στείλουμε προσωπικά μηνύματα θα το ξεχάσει δεν θα κάνει κάτι...
    Orfeus
    31.01.2005, 14:22
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 31-01-2005 στις 11:25 έγραψε:

    Να υποθεσω οτι περασατε τελεια λοιπον!!! Μπραβο Μπραβο!! Να τα χιλιασεις ΜΗ!!! Και του χρονου!!!





    Υποθέτεις;

    Διάβαζε λοιπόν, για να μάθεις τι συνέβη (και μαζί με σένα όλοι οι υπόλοιποι –και εκείνο το αφορισμένο το παλιόπαιδο φυσικά-), γιατί απ’ ότι βλέπω κανείς δεν έχει την τόλμη να πει τα πράγματα με το όνομά τους!!!!

    Κατ’ αρχήν, την Παρασκευή το βράδυ (Παναίτσα μου) που έφτασα στη Θεσ/νίκη, θα έπρεπε να με υποδεχτεί ο Orpheus, όπως και θα έπρεπε 2 ώρες μετά τη δική μου άφιξη, να πάμε στο σταθμό, να υποδεχτούμε τον Jorge και την Marianna.

    Μετά, θα έπρεπε να πάμε κάπου. Κάπου ρε παιδί μου σε ένα μπιστρό για παράδειγμα… Στην Μονή Λαζαριστών ας πούμε… και εκεί, ανάμεσα στις μπύρες και το κρασί, ο Orpheus, θα έπρεπε να ανέβει και να παίξει –τουλάχιστον- δύο τραγούδια. Και εννοείται, πως θα έπρεπε να κοιμηθούμε στις 6 το πρωί.

    Το Σάββατο, (η επίμαχη ημέρα), θα έπρεπε να πάμε σε ένα πολύ όμορφο ταβερνάκι στο “Παντοπωλείο της Αθηνάς” ας πούμε και εκεί θα έπρεπε να βρούμε ένα τεράστιο τραπέζι “κλεισμένο” να μας περιμένει.

    Φυσιολογικά, θα έπρεπε σιγά-σιγά, να αρχίσουμε να μαζευόμαστε και σε λίγο να γίνεται ο χαμός.

    Σ’ αυτό το ταβερνάκι, θα έπρεπε τα φαγητά να σερβίρονται (όχι σε λαδόκολλες), αλλά σε ….κεραμίδια και σε ….κορμούς δέντρων!!!!

    Κάποια στιγμή (υποθέτω κι’ εγώ μαζί με σένα), θα έπρεπε ο Orpheus και ο Jorge να πάρουν τις κιθάρες και να παίξουν ….κάτι!!!

    Μετά θα έπρεπε να πάρω κι’ εγώ την κιθάρα και να παίξω το Hotel California, κάτι λίγα του Dylan, το Summertime, αλλά και κανένα Ελληνικό, που θα έπρεπε να μου ζητήσουν.

    Σε όλη αυτή τη φάση, θα έπρεπε να με συνοδεύει με την άλλη κιθάρα ο Orpheus και ο Gia, να παίζει φλογέρα.

    Και αυτά δεν είναι τίποτα.
    Όταν θα έπρεπε να έρθει η τούρτα, θα έπρεπε να επιβάλλω ησυχία σε όλες τις παρέες και θα έπρεπε (ως ….είθισται πλέον), να παίξω και ένα αυτοσχέδιο τραγουδάκι για την περίσταση.

    Π.χ.
    “One, Two, Three, Four, Five, Six, Seven,
    Happy Birthday MusicHeaven”


    Έτσι γίνονται αυτά.
    Μετά δεν θα έπρεπε να πάμε για καφέ; Θα έπρεπε!!! Αυτό λέω κι’ εγώ!!!

    Μετά δεν θα έπρεπε να πάμε και κάπου να διασκεδάσουμε; Θα έπρεπε!!!

    Θα μπορούσαμε να πάμε -για παράδειγμα- να δούμε/ακούσουμε τους Monie & Monie Coniente, που τραγουδάει μαζί τους η Vick και τα ξημερώματα θα έπρεπε να πάμε –ας πούμε- στο Grotesque, για σφηνάκια, αλλά χωρίς το Gazza γιατί θα έπρεπε να έχει φύγει για τη Λάρισα και θα έπρεπε –φυσικά- να κοιμηθούμε πάλι τα ξημερώματα.

    Και δεν θα έπρεπε για όλα αυτά, να υπάρχουν φωτογραφικές μηχανές για να έχουμε τώρα τις φωτογραφίες;
    Και όχι μόνο αυτό. Εγώ θα φρόντιζα να υπάρχουν και κάμερες για να μπορούμε να το βλέπουμε και σε βίντεο!!!!

    Ε τώρα… για την Κυριακή τι να σου πω, θα έπρεπε ο Jorge και η Marianna να πάρουν το πρωί το δρόμο της επιστροφής και θα έπρεπε να μείνω μόνος μου μέχρι τις 9 το βράδυ που θα έπρεπε να ξεκινήσω κι’ εγώ το ταξίδι για την Αθήνα.

    Έτσι θα έπρεπε να γίνουν τα πράγματα, για να είμαστε όλοι ευχαριστημένοι.
    Εγώ πάντως, …..έτσι θα έκανα!!!!!

    Υ.Γ. Θέλω να ευχαριστήσω τον Orpheus και την Πέννυ για την φιλοξενία. Αυτά τα παιδιά, είναι υπέροχα!!!!

    Και του χρόνου!!!!!!!