ελληνική μουσική
    915 online   ·  210.851 μέλη

    Ο Γιάννης Κότσιρας κριτής στο Greek Idol!!!

    CHE
    21.01.2010, 17:21

    Όχι, δεν είναι πρωταπριλιάτικο αστείο. Τα είδαμε όλα, το είδαμε κι αυτό. Ο Γιάννης Κότσιρας θα είναι μέλος της κριτικής επιτροπής του Greek Idol!
    Ναι, σωστά διαβάσατε. Μετά την παραίτηση του Νίκου Καρβέλα, η παραγωγή του τηλεοπτικού show είπε να το γυρίσει στο έντεχνο και πρότεινε στον Γιάννη Κότσιρα να μπει στην κριτική επιτροπή. Και ως δια μαγείας, ο Κότσιρας δέχτηκε!

    Η κ. Νατάσα Λεσιώτη, Υπεύθυνη Περιεχομένου Προγράμματος του Alpha, δήλωσε:
    «Ευχαριστούμε μέσα από την καρδιά μας το Νίκο Καρβέλα για την κατάθεση γνώσης και τον επαγγελματισμό που προσέδωσε κατά την διάρκεια της συνεργασίας μας για το Greek Idol».
    Ταυτόχρονα ο Alpha με ιδιαίτερη χαρά ανακοινώνει πως ένας από τους πιο μεγάλους ερμηνευτές ο Γιάννης Κότσιρας, τιμά με την παρουσία του τη νέα μεγάλη παραγωγή του σταθμού «Greek Idol».

    O Γιάννης Κότσιρας δήλωσε: «Με χαρά μου συζητώ την πρόταση των παραγωγών του Greek Idol που, όπως ενημερώθηκα, είναι η μεγαλύτερη και σοβαρότερη παραγωγή μουσικού διαγωνισμού στον κόσμο. Άλλωστε, εδώ και δέκα χρόνια κάνω ακροάσεις νέων τραγουδιστών και δημιουργών στους χώρους όπου εμφανίζομαι αλλά και μέσω διαδικτύου. Τώρα απλά καλούμαι να συνεχίσω και μπροστά στις κάμερες ενός τηλεοπτικού διαγωνισμού τραγουδιού αυτό το τόσο σημαντικό κομμάτι της δουλειάς μου. Ελπίζω μέσα από αυτή τη διαδικασία να προκύψουν νέοι, σπουδαίοι και σημαντικοί καλλιτέχνες που τόσο έχουμε ανάγκη».
    Πάλι καλά που δεν μας είπε ότι αυτό ήταν το όνειρο που είχε από παιδί, και χαίρεται που επιτέλους πραγματοποιείται, και που είναι τιμή του που παίρνει (;) τη θέση του Καρβέλα, και μπλα-μπλα-μπλα. Κι εγώ που νόμιζα ότι μετά τη συνεργασία Πέγκυ Ζήνα-Μάνου Ελευθερίου τα είδα όλα...


    rollinngstone
    21.01.2010, 17:53

    Tι να πει κανείς... Όσο πιο πολύ ζει τόσα πιο παράξενα ακούει!!!!


    mariam
    21.01.2010, 18:00

    Γεια χαρα,

    Νομιζω πως ο Alfa και οι μεσημεριανες κουτσομπολιστικες εκπομπες πετυχαν τον σκοπο τους ( χωρις να θελω να σε θιξω, σε γενικο επιπεδο αναφερομαι κυριως, σαν φαινομενο το παρατηρω και μονο) εσυ και τοσοι αλλοι να ασχοληθεις με ενα ριαλιτι που μεσα απο την διαφημιση κερδοσκοπει (το εκαστοτε καναλι) οταν παραγει τετοιου ειδους εκπομπες... 

    Ετσι γινεται παντα...προκαλουν με οποιαδηποτε ειδηση ωστε εμεις ολοι να ασχολοηθουμε με τετοιες ανουσιες ειδησεις!!!! Γιατι??? Το θεμα ειναι πως τετοιου ειδους ειδησεις  δεν θα επρεπε να αναγγραφονται  σε σελιδες στο διαδυκτιο (βεβαια δημοκρατια εχουμε και ο καθεις καννει οτι θελει..) γιατι ειναι τοσο τιποτενιες που θα επρεπε να μας περνουν αδιαφορες, αλλα υπαρχουν και τα καναλια που καταφερνουν να μας ενημερωσουν για τοσο αχρηστες πληροφοριες για το αν ο ταδε θα ειναι στην κριτικη επιτροπη του ταδε χαζοριαλιτι ενω ο πραγματικος κοσμος εχει τοσα πραγματικα προβληματα και η ζωη εχει τοσα πολλα "χρωματα" και μυρωδιες που εμεις πρεπει σονι και καλα να ασχοληθουμε με χαζα ατομα και καταστασεις...μεσα απο πληση εγκεφαλου...και Μ.Μ.Ε-καθοδηγηση!

    Ολα αυτα δεν τα ειπα για να σε θιξω προσωπικα φιλε Che, αλλα γιατι καθε φορα που βλεπω τετοιου ειδους ειδησεις νευριαζω...Καταλαβα πως κι εσυ το χλευασες αυτο αλλα εγω διαφωνω στο εαν θα πρεπει να χαλαμε το μελανι μας για να αναγγειλουμε τετοιες τιποτενιες ειδησεις απλα και μονο σε αυτο το σημειο πηρα την αφορμη να γραψω την γνωμη μου

    Ολοι το καταλαβαινουμε πως σε αυτο το site εχουν γρατει πολυ σημαντικα πραγματα, απο το ποιος θα ειναι κριτης..σε ενα χαζοριαλιτι, οποτε υποβιβαζουν το επιπεδο ολων μας.

    Συγγνωμη εαν ημουν καπως εριστικη, δεν το συνηθιζω, απλα καποιες φορες με τετοιου ειδους αναγγραφες (αας εκφραστω λαικα...)μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλιSmile


    Orfeus
    21.01.2010, 18:42

    mariam: Όντως "ο κόσμος έχει τοσα πραγματικα προβληματα και η ζωη εχει τοσα πολλα "χρωματα" και μυρωδιες", όμως (προκειμένου για τη μουσική) η Ελληνική μουσική μας πραγματικότητα, δεν είναι μόνο η Αλεξίου, ο Νταλάρας, ο Μικρούτσικος ο Μητσιάς, ο Ιωαννίδης, ο Πασχαλίδης, ο Μάλαμας κλπ, αλλά είναι ΚΑΙ αυτό. Άλλο πράγμα είναι η είδηση και άλλο πράγμα είναι το πώς την αντιμετωπίζω σαν άτομο, σαν ακροατής, σαν τηλεθεατής κλπ. Το MusicHeaven λοιπόν, είναι site μουσικό και το συγκεκριμένο post, δεν παύει να είναι μία μουσική είδηση.


    mariam
    21.01.2010, 18:48

    Γεια χαρα ξανα,

    Προσωπικα αναφερομουν κυριως στο θεμα του οτι δεν νομιζω πως ειναι τοσο σημαντικο πια το να ασχολουμαστε με τετοιου ειδους μουσικες ειδησεις και σε δευτερο επιπεδο σταθηκα στο αν θα ηταν αισθητικα ωραιο να φιλοξενουνται σε αυτο το site αυτες οι ειδησεις. Τυπικα εχεις δικιο που λες οτι χωρανε ολες οι μουσικες ειδησεις εδω ανεξαρτητως ποιοτητας, παω πασο τοτε...

    μαριαμ.


    Orfeus
    21.01.2010, 19:37

    Η είδηση δεν έχει ποιότητα. Είναι πληροφορία για ενημέρωση και η πορεία της, εξαρτάται από τη διαχείριση που θα της κάνει ο πληροφοριολήπτης. 

    Όπως γράφουμε π.χ. "Η Αλεξίου θα είναι στο Παλλάς από την τάδε του μήνα", παρακολουθώντας την επικαιρότητα, έτσι γράφουμε και ότι "ο Κότσιρας πήγε π.χ. εκεί" παρακολουθώντας -ξαναλέω- την επικαιρότητα.

    Η διαχείριση τώρα της μιας ή της άλλης είδησης, είναι προσωπικό θέμα του καθένα μας.

    * Μην ασχολείσαι, για να φύγει από την πρώτη σελίδα (δικό σου θέμα).

    * Ασχολήσου, για να την κρατάς στην πρώτη σελίδα όσο μπορείς (ξανά δικό σου θέμα).




    kasel
    21.01.2010, 21:22

    Και βέβαια είναι σημαντικό το θέμα και άξιο αναφοράς,μιας και ο κόσμος πρέπει να ξέρει με ποιούς έχει να κάνει.Και επί του θέματος δεν έχω να πω,παρά μόνο οτι είναι μια φυσιολογική συνέχεια για τον Κότσιρα με το δρόμο που έχει πάρει τα τελευταία χρόνια,όπως κι οτι το επόμενο βήμα θα είναι να τραγουδήσει με κάποιον διασκεδαστή τύπου Ζήνα κ.τ.λ.


    Panagiota19
    22.01.2010, 00:07

    Το τελευταίο του cd δε μου άρεσε και δε κάλυπτε τις προσδοκίες που είχα από τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη. Σε καμία περίπτωση όμως δε περίμενα ότι θα έφτανε σε αυτό το σημείο!

    Δηλαδή σα να λέμε Θα γίνει ο Ρουβας του Alpha!!!!!

    Δεν υπάρχει  πλεον κανένας φραγμός....;;;;;;;;;;

    Ας σεβαστεί τη πορεία του μέχρι τώρα και τους ανθρώπους που εκτίμησαν τη δουλειά του και ήταν δίπλα του τόσα χρονια, αγοράζοντας τα cd του, πηγαίνοντας στα μαγαζιά και στους συναυλιακους χωρους που εμφανίζονταν.

    Ελπίζω ότι κάτι τέτοιο δε θα συμβεί τελικά. Αλλιως... 

    Κριμα............................


    jorge
    22.01.2010, 00:41
    Εμένα δεν με εκνευρίζει η παρουσία του εκεί, όσο οι δηλώσεις που έκανε (βλ. πρώτο post του CHE). Θέλω να δω τη φάτσα του όταν στα μάτια του θα ξεφτυλίζονται πανελληνίως νέοι άνθρωποι που απλά δεν μπορούν να κατανοήσουν την ανεπάρκειά τους.
    VOICETEACHER
    22.01.2010, 14:56

    Οτι ναναι..........{#emotions_dlg.rockon}


    StavmanR
    22.01.2010, 15:52

    Ο Γιάννης Κότσιρας κριτής στο Greek Idol !(x3)

     

    ...κι εμείς κριτές του Γιάννη Κότσιρα, κριτή του Greek Idol.

     

    ...και κάποιοι άλλοι κριτές των κριτών του Γιάννη Κότσιρα, κριτή του Greek Idol...

     

    ...και κάποιοι άλλοι....

     

    ...και...

     

    ...

     

    .

     

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : StavmanR στις 22-01-2010 15:55 ]


    Addicted-To-Music
    22.01.2010, 19:33

    Αχ ναι... Τα μάθαμε κι αυτά.

    Ως φανατική θαυμάστρια του Κότσιρα, δεν μπορώ να κρίνω ακόμα... Εμπιστεύομαι τις επιλογές του και περιμένω να δω πρώτα πώς θα είναι η κατάσταση και η όλη φάση στο ριάλιτι, και, ίδωμεν.

    Πάντως το μόνο σίγουρο είναι ότι η συμμετοχή του είναι καινοτομία, διότι ούτε καν σε απλές τηλεοπτικές εμφανίσεις δεν μας συνήθιζε...

    Αλλά όπως είπα και προηγουμένως, Κυριακή κοντή γιορτή, έρχεται ο Μάρτιος, και μαζί του το ριάλιτι.


    gikostas
    22.01.2010, 22:31
    την δόξα πολλοί εμίσησαν, το χρήμα ουδείς.

     


    gelarios
    23.01.2010, 14:31

    εχει πολλα χρονια να κανει κατι καλο.......πρεπει να ερθει και παλι στην επικαιροτητα...


    jorge
    23.01.2010, 15:50
    ΟΧΙ ΤΕΛΙΚΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΑΝΝΗ ΚΟΤΣΙΡΑ
    "Θέλω να ευχαριστήσω όλο το προσωπικό του Άλφα, αλλά και προσωπικά την κυρία Ρούλα Κορομηλά για την πρόταση που μου έγινε αλλά δεν μπορώ να την αποδεχτώ.

    Τους ευχαριστώ πολύ όλους ειλικρινά για τον ενθουσιασμό και την αγάπη που μου έδειξαν".
    gikostas
    23.01.2010, 16:10

    Τώρα μάλιστα.Τελικά μάλλον βιαστήκαμε να ασκήσουμε κριτική στον Γιάννη Κότσιρα γιατί ο ίδιος δεν είχε απαντήσει θετικά στη πρόσκληση του Αλφα.Τώρα γιατί ο σταθμός αφησε να διαρεύσει κάτι το οποίο δεν ήταν σίγουρο αυτό δεν το γνωρίζω.Τέλος καλό,όλα καλά.


    CHE
    24.01.2010, 07:31

    Συμφωνία υπήρξε. Ας μην ξεχνάμε την αρχική -επίσημη- δήλωση του ίδιου του Κότσιρα που την έκανε και μέσω της ιστοσελίδας του, ότι αποδέχεται την πρόταση. Άρα υπήρξε συμφωνία. Προφανώς κάτι άλλο παίχτηκε, το οποίο θα το μάθουμε σύντομα.  


    kasel
    24.01.2010, 19:16

    Με τόσο κράξιμο ας έκανε κι αλλιώς..............έτσι κι αλλιώς δεν αλλάζει τίποτα.


    mitaras
    25.01.2010, 21:30

    Παράθεση:

    Το μέλος Orfeus στις 21-01-2010 στις 19:37 έγραψε...

    Η είδηση δεν έχει ποιότητα. Είναι πληροφορία για ενημέρωση και η πορεία της, εξαρτάται από τη διαχείριση που θα της κάνει ο πληροφοριολήπτης. 

    Φυσικά!!!

    Δεν υπάρχει ποιοτική ή μη ποιοτική είδηση.

    Το μέσον μετάδοσής της είδησης διακρίνεται σε ποιοτικό ή μη ποιοτικό. Και αυτό καθορίζεται από τα περιθώρια που παρέχονται στον δέκτη της είδησης να αντιδράσει κατά συνείδηση.

    Η tv λόγου χάριν, δεν είναι ποιοτικό μέσον αναμετάδοσης είδησης διότι δεν αφήνει περιθώρια αντίδρασης. Το μόνο που απαιτείται από τον δέκτη είναι ένας άνετος δερμάτινος καναπές, μπύρα, λουκάνικα/πίτσα και μώκο. Αν όμως κάποιος κοιτάξει την αντίδραση όσων έλαβαν αυτήν την είδηση για τον Κότσιρα στο musicheaven, θα αντιληφθεί την υγεία του μέσου και την συνειδητή αναζήτηση ποιότητας στην ζωή μας από τούς δέκτες, αμέσως.

    Παιδιά, πάμε πολύ καλά!!! Χαίρομαι! Χαίρομαι! 


    rompa
    25.01.2010, 21:46
    Τελικά ΔΕΝ θα τον δούμε ε? Μάλλον καλύτερα .... τι παίχτηκε τώρα ποιός ξέρει ...