ελληνική μουσική
    700 online   ·  210.833 μέλη

    Σχετικά με εργασία μέσω ίντερνετ.

    Liza32
    23.01.2010, 17:19

    Διάβασα κάπου, ότι αναλόγως τις επισκέψεις σε κάποιο site πληρώνεσαι κιόλας. Ισχύει τελικά; Επίσης, τι γνώμη έχετε σχετικά με τις προσφορές εργασίας του ίντερνετ απο το σπίτι; Προσωπικά πιστεύω ότι κάπου αλλού αποσκοπούν. Εσείς τι γνώμη έχετε;


    noizreduction
    23.01.2010, 18:38
    Οι περισσοτερες θυμιζουν τις κλασσικες περιπτωσεις εταιριων "πυραμιδα". Καλο ειναι να τις αποφευγουμε, διοτι οπως λεει ο ελληνικος λαος "Οπου ακους για πολλα κερασια..κρατα μικρο καλαθι". Προφανως οι αποδοχες που σου λενε για τα εργασιακα δεδομενα που αναφερουν ειναι...τραγικα και δυσαναλογα απιστευτες για την κατασταση του μεσου ελληνικου μισθου!
    Spirous
    25.01.2010, 15:10

    Ναι ισχύει ότι από τις διαφημίσεις στην ιστοσελίδα σου βγάζεις λεφτά και ναι μέσω κάποιων μηχανισμών όπως το Google Αds ανάλογα με τις επισκέψεις που έχεις στην ιστοσελίδα σου πάλι βγάζεις λεφτά. Η διαχειριστική ομάδα του MusicHeaven θα μπορούσε να μας πει πόσα βγάζει για να έχεις μια ιδέα. Τώρα, η εργασία από το σπίτι μέσω ίντερνετ είναι ένα πολύπλοκο θέμα και είναι ανάλογα που θα πέσεις και τι θα κάνεις. Εξαρτάται τι θες εσύ και τι θέλει ο εργοδότης σου. Προσωπικά δεν θα την πρότεινα γιατί είναι πολύ αντικοινωνική.


    Liza32
    25.01.2010, 19:24

    Να σας πω την αλήθεια, και εγω είμαι αρνητική όσον αφορά την εργασία μέσω ίντερνετ. Και δεν θα έκανα ποτέ μαι τέτοια εργασία, επειδή πρώτα απο όλα είμαι κοινωνικό άτομο, άσχετα αν περνάω κάποιες ώρες στον υπολογστή. Για μένα, σημασία έχει, η επικοινωνία πρόσωπο με πρόσωπο, άν και δεν λέω όχι και στην επικοινωνία μέσω ίντερνετ όπως κάνω εδω. Ωστόσο, ευελπιστώ σύντομα να βρώ τη δουλειά που θέλω και να ξεφύγω απο το σπίτι και τη βαρεμάρα! Άλλωστε, το έχω αποδείξει, εγω όλα τα μπορώ, ακόμα και τα αδύνατα!