ελληνική μουσική
    626 online   ·  210.830 μέλη

    Μελωδίες και λογότυπα κινητών

    SteliosG
    22.01.2005, 17:10
    Το δοκιμασα παιδια και νομιζω οτι λειτουργει παρα πολυ καλα! Πιστευω μαλιστα οτι ειναι και παρα πολυ ποιοτικο σε σχεση με κατι αλλα που εχω δει και ειναι απαραδεκτα! Αυτα οσοω αφορα τη ποιοτητα του!

    Οσον αφορα το αν θα μπορουσε να εισαχθει αυτη η υπηρεσια, πιστευω οτι ειναι κατι που δε με βρισκει απολυτα θετικο και εξεφρασα τους φοβους μου πριν!

    Παρολαυτα, δε το θεωρω καθολου κακο και εχει και πολυ πλακιτσα!! πολυ ωραια ιδεα παντως!!!
    jorge
    22.01.2005, 21:19
    Quote:

    Το μέλος SteliosG στις 22-01-2005 στις 17:10 έγραψε:

    Το δοκιμασα παιδια και νομιζω οτι λειτουργει παρα πολυ καλα!




    Στέλιο μπορείς να μου πεις λίγο τα βήματα που έκανες προκειμένου να το κατεβάσεις; Ποιό κομμάτι κατέβασες; Το πρώτο SMS που σου ήρθε τι σου έγραφε;
    SteliosG
    23.01.2005, 09:17
    οπαααααα!!! υπαρχει προβληματακι τελικα!!! διαλεξα ενα τραγουδακι που μαρεσε, το "Muppet Show", το ακουσα κανονικοτατα, επελεξα τη συσκευη μου, εστειλα το μηνυμα, πηγε κανονικοτατα, ηρθε το μηνυμα και το αποθηκευσα νομιζωτας οτι ολα ειναι οκ!!! αλλα τωρα που παω να το ακουσω παλι, καιτ δε παει καλα!!!
    jorge
    23.01.2005, 10:46
    Το πρώτο SMS που έρχεται σου λέει οτι πρέπει να απαντήσεις για να λάβεις το ringtone. Μετά το κατεβάζεις και στέλνεις ένα μήνυμα επιβεβαίωσης. Έτσι λένε οι υπεύθυνοι. Μου φαίνεται θα πρέπει να βάλω κι εγώ WAP τελικά. Τα μισώ τα κινητά
    SteliosG
    23.01.2005, 11:12
    ρεσυ Γιωργο!!! εγω εχω GPRS αλλα δεν εγινε κατι τετοιο!!!
    jorge
    23.01.2005, 11:17
    Τι "τέτοιο" δεν έγινε; Αφού δεν απάντησες στο πρώτο μήνυμα. Απάντησες;
    Τι σου έγραφε το πρώτο μήνυμα; Θα το έχεις κρατήσει λογικά. Δώσε μου πληροφορίες να δούμε τι γίνεται.
    SteliosG
    23.01.2005, 11:18
    μου ηρθε μια απαντηση και ελεγε "none"
    jorge
    23.01.2005, 11:42
    Από ποιόν αριθμό; Δώσε μου ότι στοιχεία έχεις.
    SteliosG
    23.01.2005, 11:53
    οταν επελεξα το τραγουδι που ηθελα μου ηρθε η εντολη στην οθονη να στειλω 1189 στο 4541. μου ηρθε αναφορα παραδοσης και μετα απο λιγο η απαντηση απο το 4541 με μηνυμα που ελεγε "none".


    jorge
    23.01.2005, 12:23
    Χμμμ.... αυτό μάλλον έγινε γιατί είτε:

    - γιατί πέρασαν 30 λεπτά από την ώρα που φόρτωσε η τελική σελίδα που σου έλεγε το 1189
    - γιατί το 1189 δεν ήταν ...1189

    Το σύστημα ενημέρωσε πως το 1189 δεν αντιστοιχούσε κάπου. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν οι υπεύθυνοι.

    Σε ευχαριστώ Στέλιο.

    Μην κάνετε άλλες δοκιμές γιατί έβαλα GPRS. Θα το ψάξω εγώ και θα ενημερώσω... Τα κινητά μου 3%#$%#$%^
    SteliosG
    23.01.2005, 12:50
    εγω παντως εστειλα μηνυμα σε 30" απο τη στιγμη που φορτοσε η σελιδα!!!
    jorge
    23.01.2005, 13:19
    Μόλις δούλεψε! Ουφ...

    Κατέβασα το Daddy Cool (τι πρωτότυπο).

    Η διαδικασία είναι η εξής για όσους θέλουν να κατεβάσουν.

    Από τη δοκιμαστική σελίδα (http://www.musicheaven.gr/html/ringtones.html) επιλέγετε κάποιο Ringtone (έχει αρκετές χιλιάδες).

    Εμφανίζεται ένα κομψο μικρό παράθυρο.

    Εκεί επιλέγετε την Ελληνική Σημαία ή τη σημαία της χώρας στην οποία βρίσκεστε (πχ τα μέλη από Κύπρο επιλέγουν την κυπριακή, τα μέλη από Αγγλία τη βρετανική).

    Επίσης επιλέγετε το μοντέλο του κινητού σας.

    Πατάτε στο "Συνέχεια" που βλέπετε 2 πράγματα:
    1. Τον αριθμό που θα στείλετε το SMS (στην Ελλάδα είναι το 4541)
    2. Το περιεχόμενο του SMS (ένας τετραψήφιος)

    1. Στέλνετε το SMS. Σας έρχεται απάντηση που σας λέει να απαντήσετε.
    2. Απαντάτε στο SMS
    3. Σας έρχεται το ringtone (σαν "content") και επιλέγετε να το κάνετε download. (ίσως αργήσει λιγάκι να σας έρθει, εμένα ήρθε μετά από 2 ώρες)
    4. Μετά στέλνετε ΟΚ στο 4541 για επιβεβαίωση.

    Το κάθε SMS κοστίζει 1 ευρώ, άρα για τα 3 SMS πληρώνουμε 3 ευρώ+ΦΠΑ.
    Λίγο ακριβό μου φαίνεται, αν και κάποια ringtones της Vodafone κάπου τόσο κοστίζουν... Anyway, τουλάχιστον έχει τεράστια βάση δεδομένων και όλα γίνονται εύκολα...
    SteliosG
    23.01.2005, 13:38
    αααχααα!!! τωρα μας τα ειπες σωστα!! χεχε!!!

    παντως οντως ειναι λιγο ως πολυ ακριβο!!!!
    jorge
    24.01.2005, 19:54
    Αφού πέτυχαν τα test με τα ringtones και τα λογότυπα, η δοκιμαστική σελίδα έγινε μια νέα ενότητα. Δείτε την ΕΔΩ ή από το μενού Music Media > Ringtones & Λογότυπα...

    Τώρα σκέφτομαι πως αυτό το "Ringtones" ίσως ήταν πιο καλό ως "Μελωδίες"... Ίσως σε λίγο λοιπόν το βρείτε με άλλο όνομα ... αν δε βαρεθώ να το αλλάξω...
    jorge
    21.02.2005, 10:58
    Η σελίδα με τα Λογότυπα και τις πολυφωνικές μελωδίες άλλαξε λίγο όψη.

    Δείτε τη

    Someone dreams of doing great things, someone stays awaken and does it...


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: jorge on 21-02-2005 10:59 ]
    jorge
    28.02.2005, 13:50
    Προστέθηκαν Java Games και μονοφωνικοί ήχοι.
    Και άλλαξε και λίγο το layout...

    Δείτε εδώ
    jorge
    21.03.2005, 12:37
    Υπήρχε ένα πρόβλημα και δεν εμφανίζονταν τα έγχρωμα λογότυπα.
    Τώρα εμφανίζονται κανονικά...

    Μελωδίες και λογότυπα κινητών