ελληνική μουσική
    540 online   ·  210.840 μέλη

    Επιλογη μπασσου Ιbanez

    BassaMan
    06.02.2010, 16:12

    θέλω να πάρω καινούριο ηλεκτρικό μπάσσο κ είμαι ανάμεσα σε 3 μοντέλα της IBANEZ

    1) ibanez sr705

    2) ibanez btb675

    3) ibanez sr505

    Όποιος ξέρει παρακαλώ να με βοηθήσει

    θέλω να μου πεϊτε τι διαφορές έχει το ενα από τα υπόλοιπα κ τι προσφερει κυριως τ καθενα

    Ευχαριστώ!


    -----------------
    MetalHead!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : BassaMan στις 06-02-2010 16:14 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 20-08-2010 12:43 ]


    seras
    09.02.2010, 05:22

    oraia bassakia kai ta tria, den katexo kati apo ibanez gia na se voithiso (pantos k ego se epomeni agora skeftomai na paro ibanez). auto pou mporo na s po einai oti mporeis na mpeis sto site tis ibanez kai na dialekseis ta bassakia kai na sou vgalei automata tin sigrisi metaksi tous!


    jasonk
    30.06.2010, 13:21

    Φιλε μου αν σε ενδιαφερει πουλαω ενα σετ μπασου το οποιο περιλαμβανει ενα μπασο fender squier affinity p-bass, εναν ενισχυτη marshall mb-15, μια θηκη ritter και μια ζωνη ernie ball. Ακομη το σετ δεν ειναι καν χρονου και το δινω 300 ευρα!


    pluton
    01.07.2010, 22:39

    Φίλε μου καλησπέρα.

    Αρχικά ήθελα να σε ρωτήσω εάν έχεις ήδη μπάσο ή απλά αυτό θα είναι το πρώτο σου. Γιατί εάν ισχύει το δεύτερο, δε το θεωρώ απαραίτητο να πας για 5χορδο.

    Τώρα ποιά επιλογή ειναι η καλύτερη, εάν δε το δοκιμάσεις ότι και να σου πούμε...


    tsiou0tsiou
    20.08.2010, 00:31

    Και έγω ενα ibanez έχω με ενισχυτή marshall mb-15. Καλό είναι... ότι παίζει παίζει. Αλλά σα μάρκα δε θα σου τη συνιστούσα.Πάρε καμιά Harley Benton γυρω στα 150 έχει. Πριν λίγο που μπήκα σε ένα άλλο φόρουμ είχε και ένα άλλο παιδί τα ίδια προβλήματα με το δικό μου. Μπόρει να φταίνε και οι χορδές αλλά είναι σχετικά καινούριες. Κοίτα πάντως και τίποτα άλλο. Πήγαινε σε ένα μαγαζί ρώτα και δοκίμασε τα. Μουσικό όργανο θα πάρεις όχι βιβλίο. Δες τι σε βολεύει. Ακόμα και από ίντερνετ να το πάρεις δε χάνεις τίποτα να περάσεις μια βόλτα από ένα κατάστημα με μουσικά όργανα.