ελληνική μουσική
    796 online   ·  210.851 μέλη

    Μάνος Πυροβολάκης @ Eurovision 2010

    zoiMM
    11.02.2010, 10:47

    MANOS PIROVOLAKIS @ EUROVISION 2010

    O Μάνος Πυροβολάκης μαζί με την Ελένη Φουρεϊρα & τον Γιάννη Μπαντουράκη είναι ανάμεσα στους υποψήφιους που θα διαγωνιστούν για την εκπροσώπηση της χώρας μας, στην Eurovision το Μάιο του 2010.

    Είναι αναμφισβήτητα ένα από τα μεγάλα φαβορί , μιας και ως καλλιτέχνης , ως δημιουργός
    και ως τραγουδιστής ο Μάνος Πυροβολάκης έχει το συστατικό της επιτυχίας …


    Μας έχει χαρίσει pop – rock στιγμές με τις μελωδίες του , ξέροντας ο ίδιος να εναρμονίζεται πάντα στο ρυθμό της εποχής .

    Μέσα από το τραγούδι του που θα διαγωνιστεί στην Eurovision ,θα ακουστούν πέρα από τους Αγγλικούς & Ελληνικοί στίχοι καθώς και ένα από τα πιο παραδοσιακά μας μουσικά όργανα τη λύρα.


    Η τρίπτυχη πλευρά του Μάνου σε συνδυασμό με τη φωνή της Ελένης Φουρεϊρα & του Γιάννη Μπαντουράκη θα μας χαρίσει την επιτυχία σε αυτό το μουσικό διαγωνισμό που θα διεξαχθεί στη Νορβηγία !!!

    Στηρίζουμε όλοι Μάνο Pirovolaki !!!

    Ψηφίζουμε όλοι τον Μάνο το Μάρτιο !!!




    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Orfeus στις 11-02-2010 12:15 ]


    επισυναπτόμενα: pirovolakis.jpg 
    rompa
    12.02.2010, 12:59
    Από τότε που το έμαθα είμαι περίεργη για το τι τραγούδι θα στείλει ... Το κομμάτι έχει ελληνικό στίχο και λέγεται "Κιβωτός του Νώε" .
    karelia
    13.02.2010, 13:02

    Σαν ιδέα ακούγεται ενδιαφέρουσα..Βεβαια ας ακουσουμε και το τραγούδι!


    musichell
    15.02.2010, 14:23

    μιας και γίνεται στην Νορβηγία φέτος που ως γνωστόν παράγει αφθονο black metal το καλύτερο που έχουμε να κάνουμε είναι να στείλουμε τους rotting christ!


    takispag
    01.03.2010, 10:41

    Εχτές, σε μια εκπομπή στην τηλεόραση, είχε αποσπάσματα από τα τραγούδια που είναι υποψήφια να αντιπροσωπεύσουν την Ελλάδα στη Eurovision.

    Περίμενα με πολλή προσοχή να ακούσαω το τραγούδι του Πυροβολάκη λοιπόν, μιας και μου αρέσουν πολύ τα τραγούδια του. Αυτό που έπαθα όμως, είναι ότι απογοητεύτηκα. Το τραγούδι δεν μου άρεσε καθόλου, περίμενα κάτι πιο καλό απ'τον συγκεκριμένο καλλιτέχνη.

    Δεν ξέρω αν αργότερα ξανακούγοντας το, μου ακουστεί διαφορετικά, αλλά η πρώτη μου εντύπωση είναι αυτή...


    karelia
    01.03.2010, 11:43

    Tα περισσότερα είναι απαράδεκτα (όπως και του Πυροβολάκη φυσικά).

    Του Καραδήμου κάπως ξεχωρίζει,αν και θυμίζει Γαλάνη του 1990.


    rompa
    01.03.2010, 12:09
    Disappointed
    musichell
    01.03.2010, 13:20

    πολυ καλο ειναι...το καλυτερο που εχουμε στειλει ποτε στην eurovision...


    Stray
    01.03.2010, 13:28

    Άλλη μια πατάτα...  {#emotions_dlg.thumbdown}


    tago
    01.03.2010, 18:09

    Δεν ειν’ κακό…..δεν είναι!

     


    Moonchild92
    01.03.2010, 23:23

    ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ!


    Addicted-To-Music
    02.03.2010, 14:56
    Αδιάφορο το κομμάτι. Ας πούμε ότι το Illusion του Χατζηνάσιου είναι κάπως καλύτερο.
    Soulsick
    03.03.2010, 05:18

    [ τροποποιήθηκε από τον/την Soulsick, 03-05-2014 21:46 ]


    VOICETEACHER
    03.03.2010, 16:12

    Ακουσα τα τραγουδια με προσοχη...δεν μπορω να πω οτι τρελλαθηκα κιολαs...Αλκαιοs-Πυροβολακηs-Χατζηνασιοs....τα καλυτερα!καλη επιτυχια!!!{#emotions_dlg.rockon}


    AR-ON
    07.03.2010, 01:43

    Να μη σχολιάσω καλύτερα... Άλλωστε, σχετικά έχω γράψει εδώ, καθώς και εδώ.

    Περίμενα περισσότερα από το Μάνο, κακές στιγμές μπορεί να έχει κάθε τραγουδοποιός, αλλά τόσο κακό ...momentum, τέτοια απώλεια αίσθησης τόπου και χρόνου, δεν την περίμενα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AR-ON στις 07-03-2010 03:20 ]


    kwstasagas
    07.03.2010, 13:00

    Εμένα αυτό που με στεναχωρεί περισσότερο από όλα με το διαγωνισμό της Γιουροβίζιον είναι το εξής : ο τρόπος με τον οποίο παρουσιάζεται η ΠΑΡΑΔΟΣΙΑΚΗ μουσική των κρατών που συμμετέχουν. Συγκεκριμένα, βλέπουμε ότι πολλές χώρες συμμετέχουν στέλνοντας τραγούδι που βασίζεται μεν στην παράδοσή τους, αλλά είναι "εμπλουτισμένο" με .... ελεκτρο - ντανς - ντισκο - κιτς - ή κι εγώ δεν ξέρω τι ήχους και ενορχηστρώσεις [αλλά και αγγλικούς στίχους βεβαίως - βεβαίως]. Κι όλα αυτά γίνονται χωρίς έμπνευση και φαντασία, αλλά με περισσή ελαφρότητα. Συν το γεγονός ότι κάποιοι συμμετέχοντες εμφανίζονται στο σώου φορώντας .... τις παραδοσιακές στολές του τόπου τους !!!! Όχι, όχι, στην παραδοσιακή μουσική της Ευρώπης δεν αξίζει τέτοια αντιμετώπιση και τέτοια απαξίωση, σαν κι αυτή που τής γίνεται στον διαγωνισμό της Γιουροβίζιον !!! Οι σε βάθος χρόνου πολιτιστικές κατακτήσεις των απλών ανθρώπων του κάθε λαού είναι πολύ σοβαρό και "πονεμένο" ζήτημα για να γίνονται .... "γαϊτανάκι" και "ρεντίκολο" στον εν λόγω διαγωνισμό για χάρη της εύπεπτης τηλεθέασης .....

    Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι ο κ. Πυροβολάκης όλα τα παραπάνω έπρεπε να τα σκεφτεί πριν στείλει το τραγούδι αυτό στα προκριματικά του διαγωνισμού .....  


    -----------------
    Jeanne: Oh what a beautiful feeling. Everything shimmering in the twilight. Look at that sunset. I've never seen such colours before. It all seems suspended in eternity. I wish moments like these would last forever [Eloy - Love Over six centuries]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 07-03-2010 13:02 ]