ελληνική μουσική
    635 online   ·  210.846 μέλη

    Έλενα Παπαρίζου Βγες στο γυαλί

    maristam
    12.02.2010, 17:44

    Σήμερα είδα ένα διαγωνισμό από την ΗΒΗ, όπου η Έλενα Παπαρίζου θα διαλέξει ένα άτομο που θα συμμετέχει μαζί της στο νέο της βίντεοκλιπ!!!!!Καλοο!!


    djmetronomos
    12.02.2010, 21:38

    Αχ... συγκλονίστηκα... θέλω να πάω... πώς μπορώ???


    fireroc
    12.02.2010, 22:05

    Παράθεση:

    Το μέλος djmetronomos στις 12-02-2010 στις 21:38 έγραψε...

    Αχ... συγκλονίστηκα...

    προσεχε! δεν ξερεις που οδηγουν οι μεγαλες συγκινησεις! τι να κανεις ομως και εσυ! αυτες ειναι μεγαλες στιγμες για τον πολιτισμο και την ιστορια του τοπου μας! 


    -----------------
    Αφού είσαι ανθρώπινο πλάσμα κι ανάγκη σου πρώτη το ψωμί από τα λόγια τα παχιά μην περιμένεις τροφή Γι αυτό εμπρός μαρς αριστερά είν’ η θέση σου εκεί στο μεγάλο το μέτωπο της εργατιάς γιατί εργάτης είσαι κι εσύ Μπερτολτ Μπρεχτ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : fireroc στις 12-02-2010 22:06 ]


    kwstasagas
    12.02.2010, 22:07

    Κι όμως .... πριν πολλά χρόνια, εκεί στα μακρινά 80ς, η ΗΒΗ είχε διοργανώσει μια "ψηφοφορία" η οποία .... μού έμεινε ως "κάτι γλυκό" από τα εφηβικά μου χρόνια .... Επρόκειτο να χρηματοδοτήσει την έκδοση μιας συλλογής με τραγούδια ξενόφερτων ποπ / ροκ συγκροτημάτων εκείνης της εποχής, η οποία θα διαμορφωνόταν με βάση ... τις προτιμήσεις του κοινού !!! Έτσι, με κάθε συσκευασία ΗΒΗ διανεμόταν κι ένα "φυλλάδιο" με τα συγκροτήματα / καλλιτέχνες που προτείνονταν, από τα οποία το κοινό θα ψήφιζε εκείνα που θα επιθυμούσε να συμπεριληφθούν στη συλλογή !!! Για να μην τα πολυλογώ, με βάση την "ψηφοφορία" του κοινού, προέκυψε μια πολύ ωραία συλλογή, που κυκλοφόρησε, νομίζω, το 1984 και ονομάσθηκε "ΗΒΗ ΣΤΑΡ ΚΛΑΜΠ" !!!!! Τα τραγούδια που περιείχε ήταν Mr Roboto - Styx, Wake Me Up Before You Go Go - Wham, It's A Mistake - Men At Work, Fake Friends - Joan Jett, The Night - Animals, ένα τραγούδι της Γερμανίδας NENA [{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}{#emotions_dlg.inlove}], ένα της NINA HAGEN κλπ κλπ .... Το δε χρώμα της κασέτας ... πορτοκαλί !!! Κι αυτό ήταν κάτι που συντέλεσε ώστε η κασέτα να γίνει ... "φετίχ" στα μαθητικά μας παρτάκια [προσωπικά ... ακόμη και σήμερα τη βάζω και την ακούω καμιά φορά] ......

     

    Αν αυτό το τόπικ δεν μού ξυπνούσε αναμνήσεις από τα 80ς [ό,τι θυμάμαι χαίρομαι εδώ στο ΜΗ {#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}{#emotions_dlg.thumbdown}], μάλλον δεν θα απαντούσα σε αυτό ...... Σόρι για το οφφτόπικ {#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban} 


    kwstaspar
    05.03.2010, 14:03
    Μια χαρά μου φαίνεται ο διαγωνισμός.Ιδιαίτερα για όσους είμαστε funs της Παπαρίζου, το "Βγες στο γυαλί με την Έλενα" τα σπάει! Οι υπόλοιποι περισσεύουν!
    zoisavidi
    05.03.2010, 15:58
    Απίστευτο! Όνειρο ζωής να εμφανιστώ πλάι στην Έλενα Παπαρίζου!! Τέλεια και θα βγώ και στο γυαλί! Αυτά είναι νέα! Να είστε καλά μου φτιαξατε τη μέρα :)
    mariaza
    08.03.2010, 16:43
    Ο διαγωνισμός "Βγες στο γυαλί με την Έλενα", τα σπάει! Εννοείται πως έχω πάρει μέρος. Όποιος άλλο θέλει: http://www.vgestogyali.gr/paparizou-vgestogyali/details.php Νομίζω τελειώνει σε μερικές μέρες;)