ελληνική μουσική
    577 online   ·  210.844 μέλη

    Απόψεις για Linkin Park

    linkin-fan
    13.02.2010, 15:49

    akouw apopseis... proswpika eim megalh fan tn linkin...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : linkin-fan στις 13-02-2010 15:50 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 28-02-2010 00:33 ]


    freakhood
    13.02.2010, 16:27

    Αν είσαι 14 καλά κάνεις. Όταν μεγαλώσεις θα δεις πως υπάρχουν πολύ πιό αξιόλογα σχήματα από αυτούς εδώ. Ωστόσο το faint είναι συμπαθητικό αλλά μόνο αυτό για μένα. Έτυχε να βρεθώ σε συναυλία τους στην Αμερική αλλά αποχώρησα στο τρίτο κομμάτι. Παραδίπλα έπαιζαν οι Sonic Youth. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης βέβαια...


    linkin-fan
    13.02.2010, 16:33

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 13-02-2010 στις 16:27 έγραψε...

    Αν είσαι 14 καλά κάνεις. Όταν μεγαλώσεις θα δεις πως υπάρχουν πολύ πιό αξιόλογα σχήματα από αυτούς εδώ. Ωστόσο το faint είναι συμπαθητικό αλλά μόνο αυτό για μένα. Έτυχε να βρεθώ σε συναυλία τους στην Αμερική αλλά αποχώρησα στο τρίτο κομμάτι. Παραδίπλα έπαιζαν οι Sonic Youth. Δεν τίθεται καν θέμα σύγκρισης βέβαια...



    λοιπόν εγώ πιστέω ότι η ηλικία δεν τίθεται θέμα... ok... σέβομαι την αποψή σου αλλά επειδή εχουν πολλούς fans στην ηλικία μου δεν έχει καμία σχεση... ξερω πολλούς σαραντάρηδες και πενηντάρηδες που τους ακούνε...


    freakhood
    13.02.2010, 16:55

    Αυτό δεν μου λέει τίποτα. Ένα σωρό άτομα ακουν Άντζελα Δημητρίου και Πανταζή ή Lady Gaga. Και τι σημαίνει αυτό? Δεν έχει να μου πει κάτι. Επειδή ο κάθε τυχάρπαστος και το κάθε δημιούργημα των εταιριών έχει κοινό? Σκέψου το λίγο. Δεν σου λέω να μην ακούς Linkin Park. Καλά κάνεις. Έχω περάσει κι εγώ από αυτή την φάση. Είσαι σε μια ηλικία μεταβατική (αν όντως είσαι 14) και καλά κάνεις και ακούς ότι σου αρέσει και διασκεδάζεις με αυτό. Συμφωνώ. Μεγαλώνοντας όμως θα ανακαλύψεις και άλλα πραγματάκια στην πορεία...

    φιλικά πάντα


    linkin-fan
    13.02.2010, 18:07

    Παράθεση:

    Το μέλος freakhood στις 13-02-2010 στις 16:55 έγραψε...

    Αυτό δεν μου λέει τίποτα. Ένα σωρό άτομα ακουν Άντζελα Δημητρίου και Πανταζή ή Lady Gaga. Και τι σημαίνει αυτό? Δεν έχει να μου πει κάτι. Επειδή ο κάθε τυχάρπαστος και το κάθε δημιούργημα των εταιριών έχει κοινό? Σκέψου το λίγο. Δεν σου λέω να μην ακούς Linkin Park. Καλά κάνεις. Έχω περάσει κι εγώ από αυτή την φάση. Είσαι σε μια ηλικία μεταβατική (αν όντως είσαι 14) και καλά κάνεις και ακούς ότι σου αρέσει και διασκεδάζεις με αυτό. Συμφωνώ. Μεγαλώνοντας όμως θα ανακαλύψεις και άλλα πραγματάκια στην πορεία...

    φιλικά πάντα



    φιλικά κι εγώ οι lp ΔΕΝ ειναι τυχαρπαστοι η δημιουργημα των εταιριων... και αμα ηταν ετσι τοτε εκατομμύρια φαν στον κοσμο δεν θα τους ειχαν αναγνωρισει και τοσοι και τοσοι ειδικοι δεν θα ειχαν γραωει καλες κριτικες για αυτους... και δεν ασχολουμαι τοσο πολυ με τους αλλους... ασχολουμαι οτι αυτη η μπαντα μου αρεσει φανατικά...


    freakhood
    13.02.2010, 18:31

    Μα εγώ αυτό δεν το είπα για τους linkin. Παρεξήγησες.

    Πάντως εκατομμύρια πλέον λατρεύουν και την lady Gaga που είναι ένα μηδενικό για μένα. Δεν μου λέει απολύτως τίποτα αυτό. Σου είπα πως δεν κρίνω κάποιον από τις πωλήσεις του ή τους θαυμαστές του διότι αυτό έχει να κάνει με marketing πάνω απ'όλα. Γι'αυτό λέγεται μουσική βιομηχανία. Είναι εμπόριο.

    Και όπως έχω γράψει, έχω βρεθεί σε συναυλία εγχώριου συγκροτήματος όπου είμασταν πέντε άτομα όλοι κι όλοι αλλά το ρίγος που είχα νοιώσει τότε ήταν ανεπανάληπτο.

    Σχετικά με τους linkin έγραψα πως μου αρέσει το faint αρκετά αλλά όταν βρέθηκα στο live τους, τους βρήκα βαρετούς. Όταν πήγα παραδίπλα όπου έπαιζαν οι sonic youth (οι οποίοι τόλμησαν όντες Αμερικανοί να πουν: "φακ Bush") βρήκα την υγεία μου. Ελπίζω να μου επιτρέπεις την (πάντα) υποκειμενική αυτή άποψη!


    rollinngstone
    13.02.2010, 19:53

    Προσωπικά δεν τους λέω και καμιά τρομερή μπάντα. Δεν μου προξενούν πολύ το ενδιαφέρον. Μια κοινή επιτυχημένη μπάντα, κατά τη γνώμη μου, με "εμπορικά" τραγούδια.

     


    rompa
    14.02.2010, 15:23
    Niktaz
    14.02.2010, 17:26

    Ωραία συζήτηση ποιασατε παιδιά και έχετε  ενδιαφερον αποψεις.Εμενα μου αρέσουν καποια κομματια απο Lp τα γνωστα κυριως,αλλα το ποσους fan  εχει καποιος ακριβως δε λεει τιποτα ουτε και ποιος τους ακουει!Υπαρχουν χιλιάδες καλλιτεχνες ελληνες και μη που γραφουν καλυτερη μουσικη και στοιχους απο τους Linkin  και τους καθε  Linkin  και απλα ειναι παντελως αγνωστοι για πολλους λογους!Παντως σιγουρα υπαρχουν καλυτερα γκρουπ απο τους  Linkin και οσο περισσοτερα ξερεις απο μουσικη νομιζω πως τοσο και λιγοτερο θα τους εκτιμας.Και ολα εξαρτωνται απο το marketing  και οτι ο κοσμο ευκολα μαζοποιειται και ακου οτι του πλασαρουν χωρις να εχει αποψη και γνωμη.Οι Linkin  τουλαχιστον το αξιζουν σε συγκριση με κατι αλλους οπως ειπε η κοπελια που ειναι εξολοκληρου δημιουργηματα εταιρειων!


    musichell
    15.02.2010, 14:18
    για εμένα οι Linkin Park συγκαταλέγονται στις μουσικές που μου προκαλούν εμετό όπως επίσης ο χαντζηγιάννης,οι u2,οι ονιραμα,ο νταλαρας,ο sting κτλ.....αλλά γούστα είναι,ο καθένας ακούει ότι τον εκφράζει..
    freakhood
    15.02.2010, 21:04

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 15-02-2010 στις 14:18 έγραψε...

    για εμένα οι Linkin Park συγκαταλέγονται στις μουσικές που μου προκαλούν εμετό όπως επίσης ο χαντζηγιάννης,οι u2,οι ονιραμα,ο νταλαρας,ο sting κτλ.....αλλά γούστα είναι,ο καθένας ακούει ότι τον εκφράζει..

    Θα συμφωνήσω σχεδόν απόλυτα μαζί σου. Τους θεωρώ όλους αυτούς μέγιστους ξεφτίλες (εκτός ίσως από τον sting που απλά τον βρίσκω αδιάφορο) με μικρή εξαίρεση τους...Linkin Park! Αν τους ψάξεις, θα δεις πως έχουν δυο τρεις ενδιαφέρουσες μελωδίες. Αλλά μόνο αυτό. Τίποτα παραπάνω.

    Υστερόγραφο: αγαπητέ harmonizer ο σαραντάρης ή ο πενηντάρης που διαβάζει αθλητικά δεν έχει μεγάλη διαφορά από το παιδάκι που διαβάζει επιμελώς τα μαθήματα του. Με μια διαφορά. Ενδέχεται ο σαρανταπενηντάρης να είναι πιό συνειδητοποιημένος (κατά περίπτωση) όσον αφορά κάποια ζητήματα. Κατά τα άλλα τα ίδια σκατά είναι και τα δυο.

     

     

     

     

     


    cobal
    17.02.2010, 22:50

    Οι Linkin Park ειναι μια ακρως εμπορικη μπαντα οι οποιοι σιγουρα εχουν κατι να πουν αλλα εμενα μου φαινονται κουραστικοι
     Απο κοματι ψηφιζω Papercut

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cobal στις 17-02-2010 22:51 ]


    marching-girl
    19.02.2010, 17:13

    και για μενα ειναι απειρα κουραστικοι, ισως ειναι οι μοναδικοι και πρεπει να παρουν βραβειο για αυτο..


    Gamer13
    19.02.2010, 19:26
    οι LP τους βρισκω ξενεροτους εμπορικους και βαρετους πρωσοπικα θα διασκεδαζα περισσοτερο σε μια συναβλια των green day δεν λεω πως ειναι καλοι εξερουνται 1-2 τραγουδια ειναι και εμπορικη πρωτιμο τους green day και επιπλεον δεν μπορουν να συγκριθουν με καλα συγγροτιματα Guns N Roses (original) Slash ftw
    linkin-fan
    23.02.2010, 15:41
    eleos dhladi... oi lp ein mia xara... :)
    Gamer13
    23.02.2010, 16:20
    μονο μια χαρα δν ειναι
    PakosDylan
    27.02.2010, 13:09

    Παράθεση:

    Το μέλος Gamer13 στις 19-02-2010 στις 19:26 έγραψε...

    οι LP τους βρισκω ξενεροτους εμπορικους και βαρετους πρωσοπικα θα διασκεδαζα περισσοτερο σε μια συναβλια των green day δεν λεω πως ειναι καλοι εξερουνται 1-2 τραγουδια ειναι και εμπορικη πρωτιμο τους green day και επιπλεον δεν μπορουν να συγκριθουν με καλα συγγροτιματα Guns N Roses (original) Slash ftw

    καμια σχεση η συγκριση που κανεις...τι σχεση εχουν οι GnR με τους LP???οι LP ειναι οντως εμπορικοι αλλα αν σκεφτεις οτι ολοι ακουνε Rap,hip hop,pop και τα σκουπιδια οπως η Lady Gaga τοτε οι LP ειναι μια χαρα.


    PakosDylan
    27.02.2010, 13:12

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 15-02-2010 στις 14:18 έγραψε...

    για εμένα οι Linkin Park συγκαταλέγονται στις μουσικές που μου προκαλούν εμετό όπως επίσης ο χαντζηγιάννης,οι u2,οι ονιραμα,ο νταλαρας,ο sting κτλ.....αλλά γούστα είναι,ο καθένας ακούει ότι τον εκφράζει..

    δεν θα συμφωνησω για τουσ u2.οι u2 ειναι εξαιρετικο συγκροτημα και παγκοσμιως αναγνωρισμενο


    freakhood
    27.02.2010, 22:26

    Και η lady GAGA είναι παγκόσμια αναγνωρισμένη πλέον. Ε...και? Τι σημαίνει αυτό?

    Ειδικά οι U2 είναι οι σύγχρονοι απατεώνες της μουσικής σκηνής.


    linkin-fan
    28.02.2010, 20:02

    Ποιος άλλαξε τον τίτλο της συνομιλίας?

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : linkin-fan στις 05-06-2010 23:19 ]