ελληνική μουσική
    630 online   ·  210.848 μέλη
    SOKRATISKARAVIDAS
    18.01.2005, 20:02
    Καλη χρονια σε ολους σας.Ελειπα καιρο κι εχασα πολλα επεισοδια.Εχω μια μεγαλη απορια.Τον Θαναση Παπακωνσταντινου(που γιορταζει κι ολας σημερα)δεν τον εχει ακουστα κανενας???Δεν βρηκα ουτε ενα στιχακι του εδω μεσα.Και φαινεστε ολοι σας πολυ "ψαγμενοι".....Φιλικα παντα,Σωκρατης
    SteliosG
    18.01.2005, 20:12
    Ευκαιρια να τον μαθουμε λοιπον....
    jorge
    18.01.2005, 20:20
    Στη Δισκογραφία υπάρχουν τουλάχιστον 2 δίσκοι του (το live και ένας πρόσφατος στον οποίο συμμετέχει). Στο Forum πάλι έχει αναφερθεί πολλές φορές το όνομά του και έχουν γραφτεί και στίχοι του. Πήγαινε στο Forum και ψάξε από το πεδίο "αναζήτηση".
    ANDREAZ
    18.01.2005, 20:20
    Σωκράτη είμαστε πολλοί ..αλλά σκόρπιοι...Πιθανόν και τεμπέληδες για να ξεκινήσουμε κουβέντα για τον "άνθρωπο απ το κάμπο"΄, ότι πιό φρέσκο έχει να επιδείξει η Ελληνική μουσική σήμερα.(Ταπεινή μου αποψη, μπορεί και να μη πιάνεται γιατί είμαι και φανατικός...)
    Για το site του Θανάση πατήστε εδώ
    frufru
    18.01.2005, 21:03
    Μα καλα αναρωτιομαστε γενικοτερα αν ξερουμε η οχι τον Θαναση Παπακωνσταντινου????????????
    Γενικα στην ''ραδιοφωνικη εκπομπη του Μ/Η'' εχουν γινει πολλες αναφορες αλλα μαλλον δεν εχουμε καταθεσει στιχους . Παντως σιγουρα δεν ειναι δυσκολο να βρεις στιχους του...
    Υ.Γ.: Θεωρουσα αυτονοητο οτι τον ξερουν οι περισσοτεροι.Δεν ειναι απαραιτητο να πω οτι ειναι καταπληκτικος!
    tsuku_elf
    18.01.2005, 23:33
    Δυστυχώς έχω παρατηρήσει κι εγώ ότι δεν είμαστε πολλοί οι "φίλοι" του εδώ. Τουλάχιστον όχι όσοι θα ήλπιζα. Στίχους του θα βρεις στη σελίδα http://users.panafonet.gr/pany/Home/home.htm , που έχει αναφερθεί και αλλού στο Μ/Η. Είναι πραγματικά εξαιρετική, πάντα κατά την ταπεινή μου άποψη. Κι έτσι, επειδή "ανάψανε τα αίματα" στέλνω το ακόλουθο:

    "Bάρα καλή, βάρα γερή

    μια ντουφεκιά ζαχαρωτή

    κι άσε να νοιώσει η γαλαρία

    του χαρτοπόλεμου τη βία"




    Sofia
    19.01.2005, 00:11
    Δεν συμφωνώ ! Πιστεύω ότι εδω υπάρχουν πολλοί ''φίλοι'' του Θανάση Παπακωνσταντίνου, απλά ίσως δεν δόθηκε η ευκαιρία να εκδηλωθούν γιατί δεν έχει ανοίξει μέχρι τώρα ανάλογο θέμα στο forum. Αντε λοιπόν, όσοι πιστοί προσέλθετε!

    ''Τυφλός είναι και εκείνος που κάνει ότι δε ξέρει
    πως πίνει απ’ το πηγάδι το σκοτεινό
    Που ότι τον κατατρώγει ανάγκη το ‘χει κάνει
    η στην αυλή το κρύβει να ξεχαστεί..''



    tsuku_elf
    19.01.2005, 09:14
    Η σελίδα http://users.panafonet.gr/pany/Home/home.htm που αναφέρω πιο πάνω, άλλαξε σε www.koiladatwntempwn.tk
    Αλλά και η παλιά ανοίγει ακόμα.
    SOKRATISKARAVIDAS
    20.01.2005, 20:48
    Συγνωμη για την αναστατωση,δεν ειχα προθεση να "αναψω τα αιματα",απλα ενα σχολιο εκανα.Δεν ειμαι πορωμενος και φανατικος κανενος τραγουδιστη η δημιουργου(πλεον).Σας ευχαριστω για την ανταποκριση(δεν το περιμενα ομολογω)οπως επισης και για τις πληροφοριες με τα σχετικα sites."Στους αλλους παντα δινουμε ,οτι μας περισευει...."