ελληνική μουσική
    530 online   ·  210.840 μέλη

    Η Νανά Μούσχουρη χαρίζει τη σύνταξή της λόγω κρίσης

    jorge
    09.03.2010, 20:16
    Έτσι. Είναι μία απάντηση σε κάποιες ενέργειες (πχ γερμανικό Focus) που πάνε να περάσουν την εικόνα οτι οι Έλληνες καλοπερνάμε και κοιτάμε υπεροπτικά κάθε βοήθεια από τους άλλους. Ούτε καλοπερνάμε όμως, ούτε βλέπουμε "κάπως" τους Ευρωπαίους. Προσπαθούμε. Κι αυτό έδειξε η Μούσχουρη, με τον μοναδικό τρόπο που είχε.

    Είναι λάθος να θεωρούμε οτι η κίνηση έχει κάποιο οικονομικό υπόβαθρο και να σκεφτόμαστε αν θα τις λείψουν ή όχι τα λεφτά ή αν τα πήρε με την αξία της ή οτιδήποτε άλλο. Είναι συμβολικό καθαρά.
    noizreduction
    09.03.2010, 21:35

    Το προβλημα ολων μας πιστευω ειναι γιατι εξαρχης δεχθηκε να παρει τη συνταξη αυτη, εφοσον καθισε 5 ετη ως Ευρωβουλευτης κι εχει μια περιουσια που μπορει να την βοηθησει να ζησει και χωρις τη συνταξη....

    Δηλαδη ειναι σαν να γυριζει πισω στον ελληνικο λαο χαρισματικα αυτο που εξαρχης θα μπορουσε να ειχε αρνηθει, εφοσον δε το εχει αναγκη. Προσβαλει τον ανθρωπο που δεν εχει συνταξη, παρολο που δουλεψε πανω απο 45 χρονια σε μια δουλεια!


    jorge
    09.03.2010, 23:51
    Γι' αυτό δε φταίει η Μούσχουρη ή ο εκάστοτε Ευρωβουλευτής. Μην το προσωποποιούμε. Αν φταίει κάποιος είναι ο νομοθέτης, που δίνει αυτό το δικαίωμα. Δεν προσβάλει κανέναν λοιπόν η Μούσχουρη, που κατέκτησε αυτό το δικαίωμα.

    Εξάλλου, με την κίνησή της, μου δείχνει οτι και στο παρελθόν θα έχει κάνει παρόμοιες κινήσεις, με αυτά τα λεφτά. Δε νομίζω την πρώτη "δωρεά" να την έκανε τώρα, στα 75 της...
    noizreduction
    09.03.2010, 23:55

    Γιατι τοτε το κανει δημοσια, ενω τις προηγουμενες φορες το εκανε...κρυφα;

    Εφοσον θελει το καλο της Ελλαδας, θα μπορουσε εξ'αρχης να μη δεκτει τη συνταξη της και να την παραδιδει σε καποιο ιδρυμα...Εξαλλου, οπως λεει η ιδια, για οσο κραταει η κριση θα δινει τη συνταξη της...μετα;


    jorge
    10.03.2010, 01:24

    Εικάζω οτι το κάνει για τους λόγους που προανέφερα. Θέλει να βοηθήσει την Ελλάδα με το να ΔΕΙΞΕΙ οτι δεν είμαστε λαός καλοβολεμένος που περιμένει τα λεφτά του Γερμανού ή του Γάλλου για να περνάει πλουσιοπάροχα, αλλά αντίθετα κάνουμε ως λαός θυσίες. Αυτό πρέπει να καταλάβουν οι Ευρωπαίοι ώστε να σταματήσει αυτό το παιχνίδι που γίνεται εις βάρος μας. Ξαναδιάβασε αν θέλεις το πρώτο μου ποστ, για περισσότερα.

    Από την άλλη όμως, είναι δυνατόν να ζητάμε αποδείξεις πατριωτισμού από τη Μούσχουρη, που ήδη είναι ο λόγος που πολλοί ξένοι γνωρίζουν την Ελλάδα; Που εδώ και 50 χρόνια αναδεικνύει την Ελλάδα; Και που τώρα, ενημερώνει τους ξένους - με το δικό της τρόπο - για την προσπάθεια που γίνεται, ώστε να μη μας θεωρούν τα λαμόγια της ΕΕ;

    Και για να ξέρουμε για ποιά μιλάμε:

    Πενήντα χρόνια καριέρας χωρίς διακοπή, 1.600 τραγούδια ηχογραφημένα σε οκτώ γλώσσες, 450 δίσκοι, από τους οποίους οι 350 χρυσοί και πλατινένιοι. 300 εκατομμύρια αντίτυπα. Οι αριθμοί αναφέρονται στην Ελληνίδα τραγουδίστρια που είναι η πρώτη σε πωλήσεις καλλιτέχνιδα στη Γερμανία.


    karpoziloukiki
    10.03.2010, 09:38

    ΜΠΡΑΒΟ ΤΗΣ! ΑΣ ΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : karpoziloukiki στις 10-03-2010 09:38 ]


    noizreduction
    10.03.2010, 10:31

    Jorge δεν νομιζω κανεις να αμφισβητει το ποια ειναι η κ. Μουσχουρη και ποια ειναι η πορεια της στο μουσικο στερεωμα. Και βεβαια εχει εκπροσωπησει την Ελλαδα σε παρα πολλες εκδηλωσεις στο εξωτερικο ( πολλες φορες δε το μαθαιναμε στη ψωροκωσταινα μας ) και σαν Ευρωβουλευτης σιγουρα θα ηταν πιο...ελληνιδα απο τους υπολοιπους πολιτικους μας.

     

    Ομως ποιος ο λογος να δεχθει εξαρχης τη συνταξη της ως Ευρωβουλευτης, αφου ουτε αναγκη την ειχε, ουτε κανενα λογο να την παρει εχει. Θα μπορουσε ( αφου ειναι υποχρεωτικο απο το ελληνικο συνταγμα να λαβει τη συνταξη ) να τη στελνει κατευθειαν σε καποιο ιδρυμα εντος Ελλαδας ( οπως εκανε ο Σημιτης με το μισθο του ως πανεπιστημιακος καθηγητης...ασχετα εαν στη Παντειο φροντισαν να τα φανε αλλοι τα λεφτα ).

    Εχω την εντυπωση πως οι Ευρωπαιοι δε θα επηρρεαστουν απο μια καλλιτεχνιδα για το τι κανει ο μεσος Ελληνας. Θα επηρρεαστουν μονο οταν ξεφυγει απο τη κριση η Ελλαδα κι οταν θα ερχονται για διακοπες στις παραλιες μας. Ποσο μαλλον οταν αυτη η καλλιτεχνιδα ζει το 99% της ζωης της...εκτος Ελλαδος!!!

     

    Οπως και να εχει, εγω σαν ΕΛληνας βρισκω αρνητικο το να μου δινουν πισω αυτα τα οποια εξαρχης δε θα επρεπε να ειχαν. Ειναι σαν να μας νοικιαζουν οι Αγγλοι τα Ελγινεια Μαρμαρα..επειδη πρεπει να κανουμε μια καλυτερη εκθεση στην Ακροπολη!

    Προσωπικα το βρισκω αρνητικη κινηση που θα μπορουσε να κανει πολυ πριν η Ελλαδα αντιμετωπισει προβληματα...Κι αν ενδιαφεροταν απο τοτε για τον Ελληνα..θα μπορουσε να κανει αφιλοκερδως περισσοτερες συναυλιες στο Ηρωδειο Innocent

     

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 10-03-2010 10:31 ]


    jorge
    10.03.2010, 11:39

    Αν τα λεφτά που παίρνει ως σύνταξη τα δίνει με κάποιο τρόπο σε κάποιους που το έχουν ανάγκη, καλά κάνει και τα παίρνει. Και απ' οτι φαίνεται, το κάνει:

     

     


    Σεμίνα Διγενή: "Μόνο η Μούσχουρη έβγαλε κι έδωσε λεφτά..."


    "Πριν από χρόνια, στο ξεκίνημα της εκπομπής μου '' Κοίτα τι Έκανες'' στην ΕΡΤ, είχα τη φαεινή ιδέα, να καθιερώσω...την τοποθέτηση ενός κουμπαρά, στην είσοδο του στούντιο.
    Σ αυτόν, θα έβαζαν ένα ποσόν, οι πολύ σημαντικοί και διάσημοι καλεσμένοι μου και στο τέλος κάθε μήνα, θα σπάγαμε τον κουμπαρά και θα δίναμε αυτό το ποσόν, σε ανθρώπους που το είχαν...

    πραγματικά ανάγκη. Για να δίνω το καλό παράδειγμα, έβαζα, στο πρώτο ''γύρισμα'' του μήνα, παρουσία των συνεργατών μου και της παραγωγής, 3.000 ευρώ, από το μισθό μου.

    Ισως κάποιοι από σας θυμάστε, πόσες εκατοντάδες επιφανών -και...εύπορων- καλεσμένων, (κυρίως τηλεοπτικών σούπερ σταρ, με υψηλότατο κασέ), είχαν περάσει απ αυτήν την εκπομπή και στην ΕΡΤ και στον ΑLPHA. Δε θα σχολιάσω τον...πενιχρότατο οβολό που κατέθεσαν, (10, 20 και μια-δυό φορές, 50 ευρώ) για κοινότητες, όπως το Xαμόγελο του παιδιού, τα Παιδικά χωριά ΣΟΣ, το ίδρυμα ''Θεοτόκος'' της Κύπρου κλπ κλπ

    Η μοναδική καλεσμένη μου, η οποία, πριν ακόμη ολοκληρώσω την πρότασή μου, έβγαλε το μπλόκ των επιταγών της και έβαλε στον κουμπαρά του ''ΚΤΕ'', 3.000 ευρώ, ήταν η Νάνα Μούσχουρη!

    ΜΟΝΟ αυτή, σε τέσσερα χρόνια!

    Αν θυμάμαι καλά, εκείνο το μήνα, Σεπτέμβρη του 2004, συγκεντρώναμε χρήματα για τη Γιούνισεφ.

    Καταγγέλω, λοιπόν τη Νάνα, γιατί δε μοιάζει με τους περισσότερους ''σταρ'', αυτής της χώρας! Και επιβεβαιώνομαι με τη νέα της κίνηση."


    noizreduction
    10.03.2010, 13:14

    Δεκτο...

     

    κοιτα τι βρηκα ομως εγω;

     

    Ποσο συνταξης/αποζημιωσης Ευρωβουλευτων ( 6000-7800€ )

     

    Δηλαδη...εδωσε το μισο απ'οσο βγαζει σε ενα μηνα;

     

    Τι να πω jorge...Εγω αισθανομαι πως με κοροιδευουν ολοι, ιδιαιτερα ανθρωποι που βγαζουν λεφτα εις βαρος μου χωρις να τα αξιζουν ( οκ, γιατι να παιρνουν αποζημιωση οι Ευρωβουλευτες, αλλα και συνταξη; )

     

    Για μια αγαθοεργια που εκανε, δε μπορω να τη συγχωρησω. Ουτε να βρω κατι θετικο στη κινηση της να δωσει πισω στον ελληνικο λαο...αυτα που δεν της αξιζουν. Οχι επι προσωπικου, αλλα επι του συνολου των Ευρωβουλευτων ( πχ, βλεπε Καρατζαφερης ).

     

    Η κυρια Μουσχουρη εχει μια επαρκη περιουσια να ζησει. Κι εφοσον τη συνταξη εξαρχης δεν την ηθελε, ας μη τη δεχοταν. Γιατι ερχεται τωρα να μας μιλησει γι'αυτην, οταν εδω και πολυ καιρο πολλοι συνταξιουχοι κατεβαιναν στο δρομο κι ετρωγαν και ξυλο γι'αυτο! Και με συνταξεις πεινας για να παιρνει ο καθε Ευρωβουλευτης ενα τοσο μεγαλο ποσο;

     

    Οχι και παλι οχι...Εγω θα της τα γυριζα πισω και θα της ελεγα "ευχαριστουμε, αλλα τωρα;"! Προσβολη; Ισως, αλλα μονο επειδη μας κοροϊδευουν ολοι καταμουτρα και πρεπει να τους πουμε και μπραβο!


    reteos
    10.03.2010, 20:19

     

    Αγαπητό και πολύ σεβαστό –για μένα - μέλος  noizreduction , επέτρεψέ μου να διαφωνήσω μαζί σου  στο εξής : Αν οι αποζημειώσεις η οι συντάξεις τών ευρωβουλευτών, όπως λές ,είναι τόσο υψηλές είναι θέμα αλλων  και όχι της ιδίας . Δηλαδή τι  πρέπει να πεί «είναι πολλά εγώ θέλω λιγότερα» . Και βεβαίως έρχεται τώρα και μας μιλάει γιαυτήν διότι τώρα  έκρινε κατάλληλη τη στιγμή και μάλιστα μιλάει έμπρακτα . Βέβαια δεν μπορούμε να γνωρίζουμε τα οικονομικά της και το θέμα που πρέπει να τεθεί είναι σε τι ποσοστό ανέρχεται το ποσό που προσφέρει. πχ. 100/100,ή 1/100 ή 1/1.000.000 από τα μηνιαία εισοδήματά της , καθ ην στιγμή τίθεται θέμα για τον εργαζόμενο  λαό 1/14 . Εδώ είναι το θέμα που νομίζω ότι  πρέπει να σταθούμε. Αλλά η πράξη της  ,σε οποιαδήποτε περίπτωση , είναι άξια συγχαρητηρίων . Μακάρι να την ακολουθήσουν κιάλλοι . Εξ άλλου όπως είπαμε είναι συμβολική  και παράδειγμα πρός μίμηση για τους κατέχοντες  .Πιστεύω πώς θα ευαισθητοποιηθεί κι άλλος κόσμος , διότι όπως προείπα οι Ελληνες σε κάθε δύσκολη στιγμή έχουν αποδείξει ότι μπορούν και ανταπεξέρχονται από κάθε δύσκολη κατάσταση . Ε!!!  και τώρα θα το δείξουν είμαι σίγουρος γιαυτό . Αρκεί να γίνει καλή διαχείριση των πόρων που τυχών προκύψουν αλλά και δίκαια επιβάρυνση  (αν τούτο επιβάλλεται)  του καθενός μας  .


    noizreduction
    10.03.2010, 20:43

    Παράθεση:

    Το μέλος reteos στις 10-03-2010 στις 20:19 έγραψε...

     

    Αγαπητό και πολύ σεβαστό –για μένα - μέλος  noizreduction , επέτρεψέ μου να διαφωνήσω μαζί σου  στο εξής : Αν οι αποζημειώσεις η οι συντάξεις τών ευρωβουλευτών, όπως λές ,είναι τόσο υψηλές είναι θέμα αλλων  και όχι της ιδίας . Δηλαδή τι  πρέπει να πεί «είναι πολλά εγώ θέλω λιγότερα» .



     

    Θα μπορουσε να πει:

     

    "Δε θελω καμια αποζημιωση, αφου εξετελεσα το χρεος μου ως ελληνιδα στην Ευρωβουλη και η περιουσια μου ειναι αρκετη για να επιβιωσω και χωρις  τη συνταξη. Εαν επιμενετε ομως να μου τη δωσετε, μπορειτε να τη στελνετε κατευθειαν στο Χαμογελο του παιδιου ( ή οποιοδηποτε αλλο ιδρυμα εκεινη θεωρει σημαντικο ) για να καλυπτει τα εξοδα του και να βοηθαω με αυτο τον τροπο"

     

    Αρα, επειδη φαινεται πως δε το ειδατε πολυ αυτο που ειπα, θα μπορουσε εξαρχης να αποποιηθει τη συνταξη της.

    Το αν θα αποτελεσει παραδειγμα ή οχι, αφορα βεβαιως τους Ελληνες κατεχοντες της αποζημιωσεως, ομως δε βλέπω κινησεις. Αλλα μη μου ζητατε να πω συγχαρητηρια επειδη μου δινει πισω ο,τι δεν ειχε αναγκη εξαρχης...δηλαδη..οκ...μην μας κοροϊδευουν κιολας!


    reteos
    10.03.2010, 20:50

    Εντάξει σεβαστή η άποψή σας , ανεξάρτητα αν εγώ διαφωνώ .Ο καθένας άλλωστε έχει την δική του .

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : reteos στις 10-03-2010 21:33 ]


    noizreduction
    10.03.2010, 21:41
    Νομιζω πως δεν υπαρχει απαντηση στην ερωτηση μου γιατι δεν αποποιηθηκε απο την αρχη τη συνταξη της...Κι αυτο ειναι ενα γεγονος που δεν μπορει παρα να δειξει πως τελικα ολοι βολευονται σε αυτη τη χωρα...ειτε εκτος, ειτε εντος...
    noizreduction
    10.03.2010, 21:49
    Και για να μη παρεξηγηθω, αυτη η συζητηση δεν εχει να κανει με τοσο ποσο μεγαλη καλλιτεχνιδα ειναι η κ.Μουσχουρη εκτος κι εντος Ελλαδας! Ουτε για την καλλιτεχνικη της αξια στην ελληνικη μουσικη σκηνη!
    reteos
    10.03.2010, 21:50

    Παράθεση:

    Το μέλος noizreduction στις 10-03-2010 στις 21:41 έγραψε...

    Νομιζω πως δεν υπαρχει απαντηση στην ερωτηση μου γιατι δεν αποποιηθηκε απο την αρχη τη συνταξη της...Κι αυτο ειναι ενα γεγονος που δεν μπορει παρα να δειξει πως τελικα ολοι βολευονται σε αυτη τη χωρα...ειτε εκτος, ειτε εντος...

    Το θέμα για μένα δεν είναι στον αν αποποιήθηκε η όχι ,απαρχής τη συνταξή της . Οπως λέω και παραπάνω τώρα το έκρινε απαραίτητο , τώρα το κάνει . Το θέμα είναι είναι να το κάνουν κι άλλοι -έστω και προσωρινά -και κεί δίνω την βαρύτητα .


    noizreduction
    10.03.2010, 21:56

    Το θεμα ομως για μενα βρισκεται εκει.

    Γιατι εαν εξαρχης ο καθενας αποποιουταν ( λογω της οικονομικης του δυνατοτητας ) τα χρηματα του ελληνικου κρατους, δε θα φταναμε αμεσα εδω που ειμαστε τωρα. Οποτε, το να δινει πισω αυτα τα οποια αξιοποιησε για παρα πολλα χρονια ανα μηνα, ειναι πραγματικα ενα μηδαμινο ποσο στο συνολικο που κερδισε...

    Στην ουσια μας δινει χρηματα που ετσι και αλλιως ανηκουν στον Ελληνα πολιτη. Και στον ελληνα συνταξιουχο που οσα χρονια η συνταξη του Ευρωβουλευτη ηταν στα 6000€ minimum, η συνταξη του γεροντα και της γεροντισσας ηταν στα 300-450€...maximum..

    Καλο το ενδιαφερον για την Ελλαδα, αλλα ας μη το χρησιμοποιουμε ως μοχλο επιδειξης, απο τη στιγμη που θα μπορουσαμε πολλα χρονια πριν να ειχαμε κανει ακριβως το ιδιο πραγμα...

     

    Ειναι σαν να σου δινω πισω τα χρωστουμενα σου ereteos και να μου λες κι ευχαριστω για τη μεγαλοψυχια μου!


    reteos
    10.03.2010, 22:04
    Καλώς όπως είπα και παραπάνω σεβαστή η αποψή σου . Πλήν όμως πέραν αυτής της συγκεκριμένης πράξεως ,εγω υπερασπίζομαι την λέξη ΕΛΛΗΝΑΣ , και είμαι υπερήφανος γαυτήν και για αυτό άλλωστε μπήκα στη συγκεκριμένη συζήτηση .Δεν ανέχομαι ειρωνίες σαν ΕΛΛΗΝΑΣ. Ευχαριστώ για την συζήτησή μας . Νάσαι καλά .
    noizreduction
    10.03.2010, 22:36

    Kι ο παππους των 350€ ειναι Ελληνας και πιο Ελληνας απο οποιοδηποτε εδω μεσα μας, γιατι πιο πιθανον ειναι να εχει πολεμησει και το 40 για να μπορουμε εμεις σημερα να καταχραζομαστε την ελευθερια που ηθελε να αποκτησουμε εναντια σε οποιοδηποτε κατακτητη!

    Μπορει ο καλλιτεχνης να κανει το δικο του πολεμο, αλλα εφοσον θελει να το κανει, ας το κανει σωστα. Οχι αφου εχουν μαζευτει τα πτωματα να τραγουδα απο πανω τους για τη τυχη τους!

     

    Και δε διακρινω καμια ειρωνια στο post μου. Εαν δεν μπορειτε να αποδεχτειτε την αληθεια πως τοσο καιρο η κ. Μουσχουρη επαιρνε κατα μεσο ορο 6000€, τοτε δε φταιω εγω.

     

    Ποιος της τα εδινε ereteos? Απο ποια ταμεια εβγαιναν αυτα τα χρηματα; Μηπως απο το Λογιστηριο του Κρατους;

    Και το Λογιστηριο του Κρατους, ποιανου χρηματα διαχειριζεται;

    Του Ελληνα φορολογουμενου!

     

    Λυπαμαι που δε μπορεις να συνεχισεις μια συζητηση που αφορα οντως τον Ελληνα. Ομως ο Ελληνας περα απο φιλοτιμο εχει και περηφανεια και δεν ανεχεται κανεναν να του συμπεριφερεται σαν να ειναι ζητιανος...Ποσο μαλλον οταν αυτος που του δινει την ελεημοσυνη του τα "αρπαζε" μια χαρα απο τη τσεπη του!!!!

     

    Υπερασπισου λοιπον τον ΕΛληνα! ΠΟιος ειναι πιο Ελληνας λοιπον; Ο φτωχος κι ανεργος εργατης των ναυπηγειων Σκαραμαγκα που με 10€ το μηνα προσπαθει να τη βγαλει, ή η κ. Μουσχουρη, η κατοικος Γαλλιας που με minimum 6000€ την εβγαζε μια χαρα?

     

    Για να κανουμε μια συγκριση;...δε συμφερει ομως, γιατι θα πεσει ολο αυτο το δημιουργημα του "υπερ-καλλιτεχνη" που φτιαχνουμε για καποιους ανθρωπους...

    Ειρωνια λοιπον ειναι που μας πετανε τα λεφτα μας στη μουρη και μας λενε "οριστε, παρτε τα για να λυσετε το προβλημα"...Ποια; Τα δικα ΜΑΣ λεφτα!

    Ε, οχι..αυτο ειναι θρασος και ειρωνια!

     

    Δε μου απαντησες ομως..Η κ.Μουσχουρη και ο καθε Ευρωβουλευτης δε θα μπορουσαν, εφοσον εχουν την περιουσια τους και ζουν ανετα με αυτην, να αποποιηθουν εξαρχης τη συνταξη και την αποζημιωση τους;

    Αμ, εδω σε θελω...εδω ειναι το ζουμι και τα δυσκολα...

    Γιατι κοιταμε το παρον και ξεχναμε τοσο καιρο ποιος αρπαζε τα μεγαλα ποσα απο τα ελληνικα ταμεια!

     


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 10-03-2010 22:37 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 10-03-2010 22:38 ]


    reteos
    10.03.2010, 22:48
    Δεν μίλησα για το δικό σας ειρωνικό σχόλιο . Διαβάστε παραπάνω και θα καταλάβετε για ποιό ειρωνικό σχόλιο μιλάω σαν ΕΛΛΗΝΑΣ. Για το δικό σας είπα σεβαστή η αποψή σας , αν και διαφωνώ . Και όπως καταλάβατε να μην το τραβήξουμε μακρύτερα και μονοπωλούμε το φόρουμ .
    Giorgos_arazei
    10.03.2010, 22:50

    Δηλαδη πρεπει να της πουμε και μπραβο? Μπραβο για το αυτονοητο? Επειδη τι? Τραγουδησε εξω και εκανε περηφανη την Ελλαδα? Δεν συμφωνω καθολου μ αυτο το σκεπτικο.

    Κι αφου ειναι μεγαλη Ελληνιδα οπως καποιοι την χαρακτηριζουν εδω, ΕΠΡΕΠΕ να το χει κανει πολυ παλιοτερα αυτο που εκανε, το αυτονοητο.. Δηλαδη τι αλλο θελει η κυρια Νανα? Κι αλλη δημοσιοτητα? δεν βαρεθηκε? Ο απο μηχανης θεος... μπλιαχ.