ελληνική μουσική
    871 online   ·  210.851 μέλη

    Τσαμαντάς Θεσπρωτίας - Μια ιστοσελίδα γεμάτη Ελλάδα

    SteliosG
    18.01.2005, 21:05
    Εκεί που έψαχνα γενικώς και αορίστος στο Δίκτυο, "έπεσα" πάνω σε μια ιστοσελίδα με ένα τόσο "κοντινό" σε εμένα όνομα, μα δε μπορούσα να θυνηθώ τι??!!

    Κάνω, λοιπόν, την επίσκεψη μου στο www.tsamantas.com και βλέπω αυτό που υποψιαζόμουνα! Μία σελίδα αφιερωμένη σε ένα χωριό της ιδιαίτερης πατρίδας μου τα Γιάννενα, την Ήπειρο. Και μάλιστα ένα χωριό τόσο κοντά στο χωριό από το οποίο κατάγομαι, το Δεσποτικό.

    Η σελίδα είναι από το χωριό Τσαμαντάς, της Θεσπρωτίας. Δε θέλω να πω πολλά για τη σελίδα και το χωριό αυτό. Το μόνο που με εξέπληξε και με έκανε να χαμογελάσω αισιόδοξα είναι η πραγματικά πάρα πού αξιόλογη δουλειά που έχει γίνει σε αυτή τη σελίδα και τον όγκο των πληροφοριών.

    Μια σελίδα στολίδι στο ελληνικό κυβερνοχώρο. Πραγματικά μπράβο σε αυτούς που την έφιαξαν και την επημελούνται. Παρά το γεγονός ότι αριθμεί μόνο 12-15 μέλη στο φόρουμ (τύφλα να έχει το ΜΗ ) είναι μια πανέμορφη σελίδα.

    Ρίξτε μια ματιά στα στοιχεία που έχει για τη μουσική της Ηπείρου.

    Μακάρι να είχε δημιουργήσει μια τέτοια σελίδα ένας σύλλογος της Ηπείρου, που να παίζει το ρόλο ενός τόπου συνάντησεις όλων των Ηπειρωτών ανά το κόσμο, με το όγκο των πληροφοριών και των ιστορικών στοιχείων που κρύβει αυτό το πανέμορφο κομάτι της Ελλάδας.