ελληνική μουσική
    527 online   ·  210.840 μέλη
    Anonymous
    28.03.2003, 18:31
    Τρεις άνδρες πεθαίνουν και πηγαίνουν στις πύλες του Παραδείσου. Εκεί συναντούν τον Άγιο Πέτρο που τους λέει:
    - Δυστυχώς, στον Παράδεισο υπάρχουν πάρα πολλοί νεκροί και δεν χωράτε και οι τρεις. Γι' αυτό θα βάλω μόνο τον έναν από εσάς. Πείτε μου πώς πεθάνατε κι εγώ θα διαλέξω ποιος πέθανε πιο ωραία, για να περάσει...
    - Εγώ, λέει ο ένας από τους άνδρες, εργαζόμουνα σε γραφείο. Κάθε μέρα με έπαιρνε τηλέφωνο η κουτσομπόλα γειτόνισσά μου και μου έλεγε ότι η γυναίκα μου με απατάει. Γι'αυτό κι εγώ μια μέρα γύρισα νωρίτερα για να δω αν έλεγε αλήθεια. Όταν μπήκα στο σπίτι μου, άρχισα να ψάχνω αλλά δεν είδα κανέναν. Τότε βγήκα στο μπαλκόνι και είδα έναν άνδρα να κρατιέται από το παράπετο με κατεβασμένο πατελόνι! Τρελός από θυμό, άρχισα να του πατάω τα δάχτυλα μέχρι που έπεσε, αλλά έπεσε σε μια τέντα και δεν σκοτώθηκε. Τότε πάω μέσα και παίρνω το ψυγείο και το ρίχνω πάνω του. Μετά όμως έπαθα καρδιακή προσβολή και πέθανα.
    - Εγώ, λέει ο δεύτερος, ήμουν καθαριστής τζαμιών σε ουρανοξύστη. Μια μέρα εκεί που καθάριζα τα τζάμια του δωδέκατου ορόφου, σπάει το ξύλο όπου πατούσα και πέφτω. Το πατελόνι μου πιάστηκε σε μια γωνία και σκίστηκε αλλά σε έναν όροφο πιο κάτω κατάφερα να πιαστώ από ο παράπετο του μπαλκονιού. Τότε έρχεται αυτός ο τρελός κι αρχίζει να μου πατάει τα δάχτυλα μέχρι που μου τα έσπασε κι έπεσα. Η τέντα κάτω όμως έκοψε την πτώση μου. Ζούσα ακόμη μέχρι που μου πέταξε το ψυγείο...
    - Κι εγώ, λέει και ο τρίτος, καθόμουνα μέσα στο ψυγείο του κυρίου απο 'δω και κοίταζα τη δουλειά μου...
    Dracon
    07.06.2003, 21:25
    Kalo!
    edelweiss
    13.05.2007, 23:23
    κύριος ο τρίτος... ούτε κατάλαβε πως πήγε στον παράθυρο... χαχαχα