ελληνική μουσική
    776 online   ·  210.833 μέλη

    Ποιά τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ ξεχωρίζετε;

    jorge
    15.03.2010, 22:08

    Και φθάσαμε λοιπόν στον ΤΕΛΙΚΟ που θα διαρκέσει μέχρι και τη νύχτα της 18ης Απριλίου!

    Οι 3 συμμετοχές με την υψηλότερη βαθμολογία κερδίζουν τα δώρα, προσφορά των χορηγών του διαγωνισμού. Τα δώρα είναι δωροεπιταγές, ετήσια υποτροφία φοίτησης σε voice class, ώρες πρόβας σε επαγγελματικό studio & ώρες ηχογράφησης σε recording studio.

    Τα τραγούδια των 20 πρώτων συμμετοχών (TOP-20) θα παραμείνουν στη σελίδα του Διαγωνισμού, για όλα τα επόμενα χρόνια λειτουργίας του MusicHeaven. Για κάθε τραγούδι θα υπάρχει player που θα επιτρέπει την ακρόαση του από τους επισκέπτες. Δίπλα σε κάθε τραγούδι, θα αναφέρονται πληροφορίες για τους δημιουργούς του (πχ website, τρόπος αγοράς/download, διεύθυνση mySpace, email). Με αυτό τον τρόπο, το MusicHeaven θα προωθεί διαρκώς, δωρεάν και χωρίς ημερομηνία λήξης, τα 20 πρώτα τραγούδια και τους δημιουργούς τους.

     

    Εδώ μπορείτε να ακούσετε όλα τα τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ και εφόσον το θέλετε, να εκφράσετε τις απόψεις σας σε αυτή τη συζήτηση για τα τραγούδια που ξεχωρίζετε, αν και με τόσο καλά τραγούδια, το θεωρώ εξαιρετικά δύσκολο.

    Η ψηφοφορία ξεκινάει τα ξημερώματα της 21ης Μαρτίου (Κυριακή).

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 15-03-2010 22:08 ]





    επισυναπτόμενα: banner_2.jpg 
    kwstasagas
    15.03.2010, 22:40

    Ξεχωρίζω 5 τραγούδια από αυτά που προκρίθηκαν στον τελικό !!! Μάλιστα, ένα εξ αυτών το είχα αδικήσει, λιγάκι, στα προκριματικά, δίνοντάς του μόνο 3 αστέρια !!! Αργότερα, όμως, σχημάτισα την πεποίθηση ότι αυτό είναι το καλύτερο τραγούδι στον όμιλό του και έτσι στον τελικό θα τού δώσω "με την καρδιά μου" πλήρες πεντάστερο !!!

    Επιτρέψατέ μου, όμως, να μη μαρτυρήσω ακόμη τα 5 αγαπημένα μου τραγούδια από αυτά που θα συμμετάσχουν στον τελικό .... Θα τα μαρτυρήσω μετά τη λήξη της ψηφοφορίας του τελικού {#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.whistling}{#emotions_dlg.whistling} ......  Όπως έχετε ήδη διαπιστώσει, στις βαθμολογίες του διαγωνισμού γίνονται συνεχείς ανακατατάξεις και ανατροπές. Δεν θα ήθελα να έχω "τύψεις" ότι κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας επαίνεσα κάποιο τραγούδι κι αυτό στη συνέχεια "πήρε τα πάνω του" εις βάρος άλλων τραγουδιών ........ Οπότε, οι δημιουργοί αυτών των 5 τραγουδιών ας κάνουν υπομονή περίπου ενάμιση μήνα για να λάβουν τα συγχαρητήριά μου .... Τους εύχομαι, πάντως, να πάνε τα τραγούδια τους όσο το δυνατόν ψηλότερα στον τελικό ......

     

    Για την ώρα, εκκρεμεί από μέρους μου ένα ποστ με τα τραγούδια του 6ου γκρουπ που ξεχώρισα, το οποίο, όταν θα έχω χρόνο, θα το γράψω στο κατάλληλο τόπικ .....  


    movflower
    15.03.2010, 23:17

    Αν και στον τελικό πέρασαν πολλά ωραία τραγούδια, ο νικητής μου έχει ήδη βρεθεί.Από την πρώτη ακρόαση, έρωτας!

    Ελπίζω πως το τραγούδι έχει μιλήσει και στα υπόλοιπα παιδιά. Είναι σωστό να μιλάμε όμως με ονόματα και τίτλους; Επειδή για μένα η απάντηση είναι όχι σιωπώ εδώ. Καλή τύχη σε όλους τους διαγωνιζομενους του τελικού και καλή ακρόαση στα υπόλοιπα μέλη! :))))))))))))))

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : movflower στις 15-03-2010 23:18 ]


    tago
    18.03.2010, 16:30

    Πράγματι στον τελικό έχουν βρεθεί αρκετά σπουδαία τραγούδια. Ωστόσο εγώ θέλω να τοποθετηθώ μόνο με την ευχή: τα μέλη του ΜΗ που θα ψηφίσουν φέτος, να είναι υπερδιπλάσια από εκείνα τα 400, αν θυμάμαι καλά, που ψήφισαν πέρσι.

     

     


    AlfaWolf
    19.03.2010, 00:02

    Φέτος έχω την αίσθηση ότι υπάρχουν πολλές καλές συμμετοχές και κάνουν εξαιρετικα δύσκολη την υποθεση ψηφος

    Παντως με βάση πάντα την προσωπική μου γνώμη διάθεση και γούστο εχω ξεχωριση το Νο 1

    απο το πρωτο ακουσμα.

    Θελω όμως να πω ένα ΜΠΡΑΒΟ σε όλες τις συμμετοχές που κατάφεραν και έφτασαν ως τον τελικό γύρο αυτό και μόνο είναι μια ΝΙΚΗ :-)


    antoniost
    19.03.2010, 16:27
    Νομίζω πως δεν ειναι κακό να εκφράσουμε την γνωμη μας ανοιχτά. Ξεπερνώντας τις αντιγραφές τραγουδιών και φωνές τραγουδοποιών που υπάρχουν στο τελικό ,το τραγούδι που θα μου άρεσε να βγει ειναι οι ΓΡΙΛΙΕΣ
    mixalis-kleanthis
    20.03.2010, 14:03
    Μερικοί απ του δημιουργούς είναι πλέον ''φίλοι μου''... Είμαι στο τρίτο άκουσμα και τολμώ να πω ότι έχω top 8. Δεν θέλω να επηρεάσω κανέναν γι αυτό δεν θα πω τίποτα. Μόνο για άλλη μια φορά θα εκφράσω την εκτίμησή μου σε όποιον αντιστέκεται δημιουργώντας... ΥΓ. Ας έχουμε έναν καλό και δίκαιο τελικό
    cineboy
    20.03.2010, 14:38
    Aπόψε τα μεσάνυχτα,ξεκινάει ο μεγάλος αγώνας παιδιά, αν και γιά εμένα ο αγώνας γιά τους δημιουργούς αυτων των μουσικών και όχι μόνο ,έχει ξεκινήσει απο την πρωτη ημέρα στην ζωή τους που έπιασαν νότες με το μυαλό και στην καρδιά τους... Εύχομαι ολόψυχα καλή πορεία σε αυτη την τελυταία γιά τον διαγωνισμό πορεία των τραγουδιών με οδηγό το Musicheaven. Να είμαστε καλά και πάντα εδω....
    kwstasagas
    21.03.2010, 02:14

    Ψήφισα και για τον μεγάλο τελικόοοοοοο ......

    Κι ο λόγος που ψήφισα νωρίς - νωρίς είναι για να παρακολουθώ, πλέον, την εξέλιξη του τελικού σαν θεατής ... Είμαι σίγουρος ότι θα απολαύσω ένα συναρπαστικό ματς, γεμάτο απρόβλεπτες εξελίξεις και ανατροπές .... Θέλω να πιστεύω ότι οι "παίκτες" όλων των ομάδων θα παίξουν καθαρό παιχνίδι, με σεβασμό στον αντίπαλο, χωρίς "επικίνδυνα τάκλιν" και βρώμικα μαρκαρίσματα ... Και, ακόμη περισσότερο, θέλω να πιστεύω ότι τα πάντα θα παιχθούν ΜΟΝΟ ΜΕΣΑ ΣΤΟ ΓΗΠΕΔΟ και ουχί έξω από αυτό .... Όσοι, όμως, παίκτες του τελικού έχουν σκοπό να "παίξουν μπάλα" και έξω από το γήπεδο, ας λάβουν υπόψη τους το εξής : εμείς οι θεατές δεν είμαστε "κιρίζα" και τα "μυριζόμαστε" κάτι τέτοια. Θα είναι κρίμα, λοιπόν, να πέσετε στα μάτια μας .....

    ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΜΕΝΟΥΣ ΤΟΥ ΤΕΛΙΚΟΥ !!!!! {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.walkman}{#emotions_dlg.beer}  


    dinoskaloudis
    21.03.2010, 10:51

    Καλή σας μέρα πέρα ώς πέρα

    μόλις εψήφισα και γώ

    χωρίς καμιά διαδικασία

    γιατί δέν βρήκα την ουσία

    σε αυτήν απ' την αρχή να μπώ

    τά'χω ακούση τα κομμάτια

    με προσοχή μπορώ να πώ

    κι αυτά που μού'χουνε μιλήσει

    ακόμα σιγοτραγουδώ

    το ένα ήτανε ντυμένο

    μοστράτο και φρεσκοβαμένο

    και πήρε ένα βαθμό

    τό άλλο απο καρδιά βγαλμένο

    σκέτο..μα αδειανό το πέτο

    όμως το έχω στο μυαλό

    με το 5άρι...τ'αδικώ

    τ'άλλα ξεχάστηκαν στο χρόνο

    μα ήταν συμπαθητικά

    συγχαρητήρια αξίζουν

    σε όλα τα καλά παιδιά

    εδώ τελειώνω

    και θα κλείσω

    γι'αυτό το χώρο θέ να πώ

    πώς έχει χάρη μα και Μούσα

    μα σίγουρα θα προτιμούσα

    στο στόχαστρό του..

    τον Λαό!!!!

     

     

    ΥΓ:

    αστραφτερά βλέπω αστέρια

    σε τούτονα τον ουρανό

    Καλή συνέχεια αδέρφια!!!!!

    φωνάζω..και αναριγώ.

     

     

     

     


    -----------------
    WWW.MUSICWAVE.GR/DINOSKALOUDISMUSIC

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : dinoskaloudis στις 21-03-2010 10:52 ]


    musiclost
    22.03.2010, 17:39

    Μπηκα και εγω να ακούσω τα τραγουδια του διαγωνισμου. Θα χρησιμοποιήσω μια λέξη απο το email mou ελεος.. μεχρις στιγμης πασάρουν στις πρώτες θέσεις τραγούδια τελεια αντιγραμμένα απο Πυξ λαξ και Παπακωνσταντίνου... Μάλλον ο διαγωνισμός πρέπει να έχει σκοπό την καλύτερη αντιγραφή τραγουδιών ....καμια σχέση σε πρωτοτυπία .....και μου αρέσει που ψηφίζουν άνθρωποι που εχουν σχεση επαγγελματική με τη μουσική....Α και κάτι άλλο ..εγώ απο σήμερα 8α ανοίξω 50 λογαρισμούς στο ΜΗ και του χρόνου 8α στείλω τραγούδι...Μάλλον πρώτο 8α βγει !!!!! Παιδια πρέπει να κανετε κάτι για αυτο τον διαγωνισμό.....ειναι μια καλή προσπάθεια αλλα μπάζει απο παντού....το αποτέλεσμα δεν θα ειναι δίκαιο δυστυχώς......Καλή συνέχεια στα διαγωνιζόμενα τραγούδια....Πραγματικά υπάρχουν ακρετα καλά τραγούδια που δυστυχώς δεν θα φτάσουν ψηλά..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musiclost στις 22-03-2010 17:42 ]


    kwstasagas
    22.03.2010, 20:21

    "Α και κάτι άλλο ..εγώ απο σήμερα 8α ανοίξω 50 λογαρισμούς στο ΜΗ"

    Σημειωτέον, ο admin σε αυτό το ζήτημα είναι "γάτα με πέταλα" ... Δεν του 'χει ξεφύγει διπλός λογαριασμός μέχρις στιγμής WinkWink{#emotions_dlg.thumbup}


    jorge
    22.03.2010, 20:25

    Παράθεση:

    Το μέλος musiclost στις 22-03-2010 στις 17:39 έγραψε...

    Μπηκα και εγω να ακούσω τα τραγουδια του διαγωνισμου. Θα χρησιμοποιήσω μια λέξη απο το email mou ελεος.. μεχρις στιγμης πασάρουν στις πρώτες θέσεις τραγούδια τελεια αντιγραμμένα απο Πυξ λαξ και Παπακωνσταντίνου... Μάλλον ο διαγωνισμός πρέπει να έχει σκοπό την καλύτερη αντιγραφή τραγουδιών ....καμια σχέση σε πρωτοτυπία .....και μου αρέσει που ψηφίζουν άνθρωποι που εχουν σχεση επαγγελματική με τη μουσική....Α και κάτι άλλο ..εγώ απο σήμερα 8α ανοίξω 50 λογαρισμούς στο ΜΗ και του χρόνου 8α στείλω τραγούδι...Μάλλον πρώτο 8α βγει !!!!! Παιδια πρέπει να κανετε κάτι για αυτο τον διαγωνισμό.....ειναι μια καλή προσπάθεια αλλα μπάζει απο παντού....το αποτέλεσμα δεν θα ειναι δίκαιο δυστυχώς......Καλή συνέχεια στα διαγωνιζόμενα τραγούδια....Πραγματικά υπάρχουν ακρετα καλά τραγούδια που δυστυχώς δεν θα φτάσουν ψηλά..........

    Εδώ λέμε ποιά τραγούδια ξεχωρίσαμε. Δεν κρίνουμε το διαγωνισμό. Αλλά μια που έπιασες το θέμα, σου προτείνω να ανοίξεις συζήτηση - αν είσαι μάγκας και πιστεύεις πραγματικά όσα γράφεις - στη σχετική κατηγορία. Να πούμε εκεί αν ο διαγωνισμός μπάζει από παντού. Αν είσαι μάγκας, επαναλαμβάνω. Θα περιμένουμε.


    cineboy
    22.03.2010, 20:32

    Παράθεση:

    Το μέλος musiclost στις 22-03-2010 στις 17:39 έγραψε...

    Μπηκα και εγω να ακούσω τα τραγουδια του διαγωνισμου. Θα χρησιμοποιήσω μια λέξη απο το email mou ελεος.. μεχρις στιγμης πασάρουν στις πρώτες θέσεις τραγούδια τελεια αντιγραμμένα απο Πυξ λαξ και Παπακωνσταντίνου... Μάλλον ο διαγωνισμός πρέπει να έχει σκοπό την καλύτερη αντιγραφή τραγουδιών ....καμια σχέση σε πρωτοτυπία .....και μου αρέσει που ψηφίζουν άνθρωποι που εχουν σχεση επαγγελματική με τη μουσική....Α και κάτι άλλο ..εγώ απο σήμερα 8α ανοίξω 50 λογαρισμούς στο ΜΗ και του χρόνου 8α στείλω τραγούδι...Μάλλον πρώτο 8α βγει !!!!! Παιδια πρέπει να κανετε κάτι για αυτο τον διαγωνισμό.....ειναι μια καλή προσπάθεια αλλα μπάζει απο παντού....το αποτέλεσμα δεν θα ειναι δίκαιο δυστυχώς......Καλή συνέχεια στα διαγωνιζόμενα τραγούδια....Πραγματικά υπάρχουν ακρετα καλά τραγούδια που δυστυχώς δεν θα φτάσουν ψηλά..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musiclost στις 22-03-2010 17:42 ]



    Φίλε μου ,θεωρώ ότι αυτό σου το μήνυμα θίγει και μάλιστα χωρίς απολύτως καμία απόδειξη, άπαντες που συμμετέχουν όχι μόνο στον τελικό αλά και όσους συμμετείχαν στον προκριματικό γύρο...κρίμα.

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 22-03-2010 20:33 ]


    THANOS35
    22.03.2010, 23:59

    Παράθεση:

    Το μέλος musiclost στις 22-03-2010 στις 17:39 έγραψε...

    Μπηκα και εγω να ακούσω τα τραγουδια του διαγωνισμου. Θα χρησιμοποιήσω μια λέξη απο το email mou ελεος.. μεχρις στιγμης πασάρουν στις πρώτες θέσεις τραγούδια τελεια αντιγραμμένα απο Πυξ λαξ και Παπακωνσταντίνου... Μάλλον ο διαγωνισμός πρέπει να έχει σκοπό την καλύτερη αντιγραφή τραγουδιών ....καμια σχέση σε πρωτοτυπία .....και μου αρέσει που ψηφίζουν άνθρωποι που εχουν σχεση επαγγελματική με τη μουσική....Α και κάτι άλλο ..εγώ απο σήμερα 8α ανοίξω 50 λογαρισμούς στο ΜΗ και του χρόνου 8α στείλω τραγούδι...Μάλλον πρώτο 8α βγει !!!!! Παιδια πρέπει να κανετε κάτι για αυτο τον διαγωνισμό.....ειναι μια καλή προσπάθεια αλλα μπάζει απο παντού....το αποτέλεσμα δεν θα ειναι δίκαιο δυστυχώς......Καλή συνέχεια στα διαγωνιζόμενα τραγούδια....Πραγματικά υπάρχουν ακρετα καλά τραγούδια που δυστυχώς δεν θα φτάσουν ψηλά..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musiclost στις 22-03-2010 17:42 ]



    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΟΝΟ ΩΣ ΚΑΚΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΚΛΗΦΘΕΙ..ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΜΑΓΙΣΣΕΣ..ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΒΗΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΝ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ..ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ..ΟΣΟ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΠΟΛΛΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΠΟΥ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΛΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ..ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΣ ΚΑΝΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΕΔΩ ΟΛΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ "ΔΑΦΝΙΝΟ"ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙ!!!ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΩΣ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΕΡΕΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΡΑΒΑΝΕ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ!!!ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΩΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ!!ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΟΘΗΚΕ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΚΕΡΔΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΒΕΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ!!!ΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΙΚΡΟΧΟΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΟΥΣΤΑ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ!!ΑΝΑΛΟΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!!ΟΥΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΡΡΟΕΣ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ!!ΑΛΛΟ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΕΠΙΡΡΟΗ!!!!ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!


    cineboy
    23.03.2010, 00:06

    Παράθεση:

    Το μέλος THANOS35 στις 22-03-2010 στις 23:59 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος musiclost στις 22-03-2010 στις 17:39 έγραψε...

    Μπηκα και εγω να ακούσω τα τραγουδια του διαγωνισμου. Θα χρησιμοποιήσω μια λέξη απο το email mou ελεος.. μεχρις στιγμης πασάρουν στις πρώτες θέσεις τραγούδια τελεια αντιγραμμένα απο Πυξ λαξ και Παπακωνσταντίνου... Μάλλον ο διαγωνισμός πρέπει να έχει σκοπό την καλύτερη αντιγραφή τραγουδιών ....καμια σχέση σε πρωτοτυπία .....και μου αρέσει που ψηφίζουν άνθρωποι που εχουν σχεση επαγγελματική με τη μουσική....Α και κάτι άλλο ..εγώ απο σήμερα 8α ανοίξω 50 λογαρισμούς στο ΜΗ και του χρόνου 8α στείλω τραγούδι...Μάλλον πρώτο 8α βγει !!!!! Παιδια πρέπει να κανετε κάτι για αυτο τον διαγωνισμό.....ειναι μια καλή προσπάθεια αλλα μπάζει απο παντού....το αποτέλεσμα δεν θα ειναι δίκαιο δυστυχώς......Καλή συνέχεια στα διαγωνιζόμενα τραγούδια....Πραγματικά υπάρχουν ακρετα καλά τραγούδια που δυστυχώς δεν θα φτάσουν ψηλά..........

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musiclost στις 22-03-2010 17:42 ]



    ΦΙΛΕ ΜΟΥ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΜΟΝΟ ΩΣ ΚΑΚΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΚΛΗΦΘΕΙ..ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΙΣ ΕΝΑ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΟΥΣ ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΕΣ ΚΑΙ ΟΧΙ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΣ ΜΑΓΙΣΣΕΣ..ΠΕΣ ΜΟΥ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΠΟΙΟΣ ΘΑ ΕΔΙΝΕ ΒΗΜΑ ΝΑ ΕΚΦΡΑΣΤΟΥΝ ΤΟΣΟΙ ΠΟΛΛΟΙ ΜΟΥΣΙΚΟΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΗΝ ΑΦΑΝΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ....ΣΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕ ΘΑ ΤΟ ΕΚΑΝΕ..ΜΟΝΟ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΓΑΠΗ ΓΙΑ ΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ..ΟΣΟ ΓΙΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΠΕΡΙ ΠΟΛΛΩΝ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΩΝ ΠΟΥ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΛΕΣ ΠΩΣ ΘΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ..ΝΑ ΚΕΡΔΙΖΕΣ ΚΑΝΑ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΑΝΤΕ ΝΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΩ...ΕΔΩ ΟΛΟΙ ΔΙΑΓΩΝΙΖΟΝΤΑΙ ΓΙΑ ΕΝΑ "ΔΑΦΝΙΝΟ"ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΑ ΣΤΕΦΑΝΙ!!!ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΤΗ ΧΑΡΑ ΤΗΣ ΣΥΜΜΕΤΟΧΗΣ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΣΥΜΜΕΤΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ!!!ΑΣΕ ΠΟΥ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΒΛΕΠΩ ΤΟΝ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΩΣ ΓΚΑΛΟΠ ΓΙΑ ΤΟ ΠΟΙΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑΝ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΤΙ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΤΕΡΕΩΜΑ ΚΑΙ ΑΝ ΤΡΑΒΑΝΕ ΣΤΟ ΚΟΙΝΟ!!!ΚΑΙ ΑΥΤΑ ΣΟΥ ΤΑ ΛΕΩ ΩΣ ΑΠΟΚΛΕΙΣΜΕΝΟΣ!!ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΟΘΗΚΕ Η ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΝΑ ΑΚΟΥΣΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟΙ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟ ΒΑΘΜΟΛΟΓΗΣΟΥΝ ΑΥΤΟ ΗΤΑΝ ΚΕΡΔΟΣ ΓΙΑ ΜΕΝΑ!!!ΝΟΜΙΖΩ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ!!ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΟΝ ΤΕΛΙΚΟ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΦΟΒΕΡΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΚΑΘΕΝΑ ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΕ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΘΕΣΗ!!!ΑΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΠΙΚΡΟΧΟΛΑ ΣΧΟΛΙΑ ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΚΑΙ ΤΑ ΙΔΙΑ ΓΟΥΣΤΑ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ!!ΑΝΑΛΟΓΑ ΛΟΙΠΟΝ ΜΕ ΤΑ ΑΚΟΥΣΜΑΤΑ ΤΟΥ ΚΑΘΕΝΟΣ ΠΟΡΕΥΕΤΑΙ ΚΑΙ Η ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ!!ΟΥΤΕ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΚΑΤΑΚΡΙΝΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟΝ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΔΟΥΛΕΙΑΣ ΤΟΥ ΑΚΟΜΑ ΚΙΑΝ ΕΧΕΙ ΕΠΙΡΡΟΕΣ ΣΤΗ ΜΟΥΣΙΚΗ ΤΟΥ ΣΤΑΔΙΟΔΡΟΜΙΑ!!ΑΛΛΟ Η ΑΝΤΙΓΡΑΦΗ ΚΑΙ ΑΛΛΟ Η ΕΠΙΡΡΟΗ!!!!ΗΡΕΜΗΣΕ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΔΕΣ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΧΑΛΑΡΑ ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ!



    Αυτο είναι ήθος κύριοι...ΜΠΡΑΒΟ.


    musiclost
    23.03.2010, 00:21
    Μάλλον δεν καταλάβατε σωστά και αγαπητέ jorge είπα απλά τη γνώμη μου ....δεν έγραψα κατι για να τσαμπουκαλευτώ...η για να δείξω πόσο μάγκας είμαι...απλά είπα οτι καποια τραγούδια που βρίσκονται στην κορυφή ειναι αντιγραφες ...και οτι κάποιος μπορεί αν ειχε ανοίξει λογαριασμούς να προοθήσει το κομμάτι του ενώ δεν αξίζει..... Και για να σας πως ακριβώς αποφάσισα να γράψω ...... Ενας φίλος μου που ήδη εχει περάσει το τραγούδι του στο τελικό μου είπε να ακούσω τα τραγούδια και να σχολιάσω..τα άκουσα όλα με προσοχή ....και μετα έγραψα το το πρώτο μου μήνυμα....Πραγαμτικά το έλεος το ενοούσα...λίγη έμπνευση βρε παιδιά.....(αυτό ισχυει και για σενα φιλε μου.....ξερει ποιος ...οταν διαβάσεις το μηνυμα)
    bilimili
    23.03.2010, 02:42

    Είχα μια συζήτηση σήμερα με ένα μέλος που αποκλείστηκε και μου είπε πως δεν θα ψηφίσει γιατί ο διαγωνισμός κατα την γνώμη του δεν είναι δίκαιος.Σημειωτέον,η δική του συμμετοχή αποκλείστηκε.

    Θα πω για άλλη μια φορά ότι δυστυχώς παίρνουμε τελικά(ακόμα και ως λαός) αυτό που είμαστε και μας αξίζει.Πώς είναι δυνατόν να ανεβαίνουν posts και να πιστεύουν κάποιοι από μας πως ο διαγωνισμός μπάζει,είτε γιατί δεν είναι αυτοί οι κερδισμένοι είτε γιατί τα τραγούδια που είναι πρώτα δεν ταιριάζουν στα δικά τους γούστα; Ευτυχώς που στην πλειοψηφία τους τα μέλη του ΜΗ κινήθηκαν σε πολύ αξιοπρεπή επίπεδα,στηρίζοντας τον διαγωνισμό και βλέποντας τον ως αυτό που πραγματικά είναι:η καλύτερη και δημοκρατικότερη ευκαιρία που δίδεται σε Έλληνες δημιουργούς να ακουστούν τα έργα τους.

    Είναι αστείο να σκέφτεται κάποιος να κάνει 50 λογαριασμούς για να βγει το κομμάτι του πρώτο, αυτοαναιρείται και μηδενίζει την αυτοεκτίμηση του.Είναι παρήγορο που αυτό το σκέφτονται οι λίγοι.

    Όσον αφορά την διαδικασία του τελικού, θα ψηφίσω μόνο ένα κομμάτι,χωρίς αυτό να είναι φυσικά συμβουλή προς τους αναγνώστες.Απλά η δική μου ψήφος θα πάει μόνο σε εκείνο το κομμάτι που και στα 6 γκρουπ ήταν το μοναδικό που του έδωσα 5 αστεράκια.

    Θέλω όμως να υπογραμμίσω πως αν και έμειναν διαμάντια εκτός τελικού(πάντα κατα την δική μου άποψη φυσικά) τα προκριθέντα κομμάτια είναι, σχεδόν όλα, πάρα πολύ καλά. Θα ακολουθήσω όμως την τακτική του φίλου (και πραγματικά εξαιρετικά συμπαθή) kwstasagas και δεν θα πω ποιο είναι αυτό το κομμάτι μέχρι να ολοκληρωθεί η διαδικασία του τελικού.

    Καλή συνέχεια σε όλους.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bilimili στις 23-03-2010 02:43 ]


    AlfaWolf
    23.03.2010, 11:53

    Παράθεση:

    Το μέλος musiclost στις 23-03-2010 στις 00:21 έγραψε...

    ι...απλά είπα οτι καποια τραγούδια που βρίσκονται στην κορυφή ειναι αντιγραφες ...

    Αγαπητέ φίλε Musiochost

    Σαφώς και μπορείς να πεις την γνώμη σου Δημοκρατία έχουμε

    αυτό όμως δεν σημαίνει ότι πρέπει να την υιοθετήσουμε έτσι?

    κάποια  μέλη πιο πάνω με κάλυψαν για κάποια σημεία των λεγόμενων σου

    και συμφωνώ ότι είναι προσβλητικά και κάλο θα ήταν να τα πάρεις πίσω

    ένα σημείο όμως που επισήμανα ότι δεν το έθιξε κανένας ακόμα είναι αυτό που έχω κρατήσει στην παράθεση\για ποια τραγούδια μιλάς ότι είναι στην κορυφή?

    σε ποια κορυφή? και ποιος σου έδωσε εσένα την ''εντύπωση'' ότι είναι κάποια τραγούδια τα οποία έχουν κάποιο πλεονέκτημα μέσα από το ΜΗ ?

    αν εννοείς την σειρά που προβάλλοντα (που μάλλον αυτό εννοείς) τότε έχεις κάνει τραγικό λάθος γιατί κάθε φορά που μπαίνεις να ψηφήσεις η σειρά είναι διαφορετική, δηλαδή βγαίνουν με τυχαία σειρά

    θέλω να πιστεύω ότι παρερμήνευσες λοιπόν τα πράγματα από άγνοια κι όχι από εμπάθεια


    indi
    23.03.2010, 12:36

    Kαλημέρα σας

    είμαι νέο μέλος, και παρακολουθώ την διαδικασία της ψηφοφορίας των τραγουδιών, σχεδόν από την έναρξη του διαγωνισμού. Φυσικά όπως καταλαβαίνεται και γνωρίζετε δεν έχω δικαίωμα ψήφου, οπότε και ο σκοπός της επέμβασής μου στον διάλογο σας, δεν έχει να κάνει με τραγούδια που έχω ή δεν έχω ψηφήσει. Παρά μόνο με τις τοποθετήσεις του μέλους "musiclost" αναφέροντας όπως λέει την άποψη του. Φυσικά και δεν του αφαιρεί κανείς το δικαίωμα του αυτό, και θα ήταν λάθος

    "Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμα σου να το λες" Βολτέρος

    Όμως έχω δικαίωμα να υπερασπίζομαι την προσβολή. Η ανθρώπινη ελευθερία δεν έχει όρια και καθένας από εμάς έχει δικαιώματα απαραβίαστα και ιερά, όρια πρέπει να μας βάζει η συνείδησή μας, η λογική μας και πάνω από όλα η αγάπη και ο σεβασμός απέναντι στους άλλους.
    Ναι σαφώς και είμαστε ελεύθεροι να εκφράσουμε τις απόψεις μας - το αντίθετο θα ήταν προσπάθεια φίμωσης. Όμως φίλε μου εδώ προσβάλεις και υποβαθμίζεις άτομα που ίσως γνωρίζεις, και πόσον μάλλον άτομα που δεν γνωρίζεις, καθώς επίσης και την προσπάθεια των Δημιουργών αυτού του διαγωνισμού. Εκτός αν αυτό έχει κάποιον σκοπό, για κάποια δημιουργία που δεν βρίσκεται όπως αναφέρεις στις πρώτες θέσεις. Κι ίσως το αποτέλεσμα δεν σε εξυπηρετεί.

    Ακόμη και οι πρώτες θέσεις αντιπαλεύουν, και στην συνέχεια σίγουρα θα υπάρξουν ανατροπές.

    Και το βασικό, μάλλον δεν γνωρίζεις, ή αγνοείς, τι κόπους και τι καρδιά κατέθεσαν για να Δημιουργήσουν. Είναι πολύ εύκολο να βρίσκεται κανείς στην θέση του κριτή, και απόλυτα δύσκολο στην θέση του Δημιουργού. Είναι εύκολο να είσαι η σήτα του κοσκινίσματος, και όχι αυτός που προσπαθεί να κοσκινίσει το αλεύρι.

    (@απλά είπα ότι κάποια τραγούδια που βρίσκονται στην κορυφή είναι αντιγραφές) Αντιγραφή δεν μπορεί να είναι τα βιώματα, οι απώλειες.... γιατί ο καθείς είναι ΜΟΝΑΔΙΚΟΤΗΤΑ  και όχι copy κάποιου και δη επώνυμου.

    Σίγουρα υπάρχουν κομμάτια που αδικούνται. Όμως αυτός ο διαγωνισμός έδωσε σε όλους τους Άσημους Δημιουργούς (ΕΥΤΥΧΩΣ!) βήμα ακρόασης, και αυτό είναι τα βασικό επίτευγμα εδώ.

    Πολλοί μπορεί να διαφωνούν με τις επιλογές των πρώτων θέσεων, αλλά τα μέλη ψηφίζουν κατά βούληση, και ακοή. Μήπως θα έπρεπε να τους δώσουμε το φακελάκι ψηφοφορίας πριν την κάλπη;

    (έλεος) λοιπόν με τις κρίσεις και επικρίσεις, σεβασμός στις Δημιουργίες και στα ματωμένα δάκτυλα, στις ώρες δουλειάς, και στην κατάθεση ψυχής.

    Καλή συνέχεια σε όλα τα παιδιά που διαγωνίζονται, και στους δημιουργούς του διαγωνισμού κουράγιο στην βορά των όποιων...

    Συγχωρήστε την μακρηγορία μου, κάποτε οι συνθήκες το απαιτούν..