ελληνική μουσική
    694 online   ·  210.832 μέλη

    Ποιά τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ ξεχωρίζετε;

    Alexis2007
    16.04.2010, 17:20

    Γεια σας παιδιά,

    νομίζω ότι ήρθε η ώρα να γράψω κι εγώ μιας και τελειώνει το ματς όπου ναναι και τα πράγματα δύσκολο να αλλάξουν για εμάς.

    Ηταν μεγάλη μου χαρά όταν εντελώς απρόσμενα το τραγουδάκι μας που έστειλα έτσι μια μέρα στο ΜΗ "Της ανάμνησης ο πόνος" 'εφτασε να περάσει στον τελικό! Καταλαβαίνετε τώρα! Στο fb μου να το περηφανεύομαι, στα blogs κλπ και όχι γιατί μετά από αυτό θα άλλαζε τπτ, ακόμα κ πρώτοι να βγαίναμε, αλλά γτ ειλικρινά ήταν κάτι εντελώς μα εντελώς απρόσμενο. Μέσα από τα παιδιά που το ψήφισαν και το έθιξαν στο forum, κατάλαβα ότι έχουμε ακριβώς την ίδια αντίληψη για το τραγούδι αυτό. Είναι κάποιοι στίχοι που σε μένα λένε κάτι συγκεκριμένο και σε όσους το ακούν κάτι τους θυμίζει, μια κιθάρα, δυο φωνές με τη μια να αλληλοεπικαλύπτει την άλλη. Απλά πράγματα. Κακά γραμμένο αλλά απλό και όμορφο :) και πολύ χάρηκα που δεν το λέω μόνο εγώ αυτό πλέον. Να μην πω τίποτα άλλο από εδώ, τα υπόλοιπα σε blogs κλπ..

    Ειλικρινά ήταν τιμή μου που μας ακούσατε, που μας προσέξατε. Όσο βαρύγδουπο κι αν ακούγεται όλο αυτό (εχμ..διαβάζεται), είναι μεγάλη μου τιμή μόνο η προσοχή που δώσατε, ανεξαρτήτως βαθμολόγησης ή μη. Ευχαριστώ/ευχαριστούμε για την συμμετοχή και τη χαρά ;)

    πάντα τέτοια!

    Αλέξης

    (Αλέξης, Αργύρης και η παρέα του 3-4) :Ρ


    periigitis
    16.04.2010, 19:50

    Παράθεση:

    Το μέλος MITSOUD στις 16-04-2010 στις 15:33 έγραψε...

    Ο Συνθέτης του εκπληκτικού τραγουδιού "ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΟΥ" το οποίο πατώνει εδώ(είναι προτελευταίο τώρα) βγήκε ΔΕΥΤΕΡΟΣ με ισοψηφία με τον Πρώτο με άλλο τραγούδι στον Διαγωνισμό  του  ΚΙΘΑΡΑ portal κοιτάξτε εδώ http://forum.kithara.gr/index.php?topic=78757.0

    Ο διαγωνισμός του ΚΙΘΑΡΑ έγινε με επιτροπή και όχι με ψήφους του κοινού

    Νομίζω ότι το θέμα είναι για σκέψη και προβληματισμό....

    Ακούστε και άλλα τραγούδια του Συνθέτη εδώ

    http://www.p-zaranis.gr/

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MITSOUD στις 16-04-2010 15:35 ]



    Είπα να μην μπω σ' αυτή τη διαδικασία πριν το τέλος του διαγωνισμού αλλά αφού το κάνεις εσύ μ' αυτο τον τρόπο...

    Λοιπόν το "ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΟΥ" τι λέει; Τίποτα δυστυχώς. Δος μου το χέρι σου... φως μου... χιλιοειπωμένα πράγματα. Ευτυχώς δεν έχει περισσότερους στίχους όπως το άλλο στο kithara με τα συννεφάκια, τις πηγούλες και τα ουράνια τόξα. Αφέλειες δηλαδή. Μουσικά τώρα και τα δύο μοιάζουν. Ο συνθέτης δείχνει να έχει την αίσθηση της ενοργάνωσης, παίζει (ο ίδιος;) καλά κιθάρα και τέλος πάντων είναι μια συμπαθής προσπάθεια μελοποίησης σε χαμηλούς τόνους και λίγο άρωμα παραδοσιακού.

    Το τραγούδι που έστειλε εδώ είναι κατ' εμέ πολύ καλύτερο απ' αυτό που έστειλε στο kithara, δεν είναι χειρότερο απο πολλά άλλα που διαγωνίζονται, δεν του αξίζει η προτελευταία θέση αλλά δεν είναι κι απο αυτά που έχει συνηθίσει το "αυτί" των περισσοτέρων που ψήφισαν μάλλον.

    Αλλά και στο kithara που υπήρχε επιτροπή τι έγινε; Το πρώτο είναι κι αυτό "παρ' τ' αυγό και κούρευτο", ακόμη πιο αφελές, με δυστυχισμένα παιδάκια που δεν τους έδωσε αγάπη ο θεός και... κρύβονται πίσω απ' το φως (έτσι για να βγει η ρίμα). Όσο για το τρίτο, βρήκε ο τύπος έναν Καβάφη, σκέφτηκε πως έτσι θα είχε πλεονέκτημα και του άλλαξε τα φώτα (πολλά φώτα ρε παιδιά).

      


    MITSOUD
    16.04.2010, 20:03

    Με τον τρόπο που ισοπεδώνεις τους στίχους αυτούς (ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΟΥ - ΦΙΛΙ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ) σίγουρα μπορείς να ισοπεδώσεις και τον Ελύτη και τον Γκάτσο, και άλλους πολλούς. Δεν είναι όλοι φίλοι του λυρικού ποίητικού λόγου Ο.Κ. αλλά η τέχνη αυτό είναι, τα ανείπωτα, τα αρρητα ρήματα, τελος πάντων, γουστα είναι αυτά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MITSOUD στις 16-04-2010 20:04 ]


    periigitis
    16.04.2010, 20:28

    Παράθεση:

    Το μέλος MITSOUD στις 16-04-2010 στις 20:03 έγραψε...

    Με τον τρόπο που ισοπεδώνεις τους στίχους αυτούς (ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΟΥ - ΦΙΛΙ ΤΟΥ ΟΥΡΑΝΟΥ) σίγουρα μπορείς να ισοπεδώσεις και τον Ελύτη και τον Γκάτσο, και άλλους πολλούς. Δεν είναι όλοι φίλοι του λυρικού ποίητικού λόγου Ο.Κ. αλλά η τέχνη αυτό είναι, τα ανείπωτα, τα αρρητα ρήματα, τελος πάντων, γουστα είναι αυτά!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MITSOUD στις 16-04-2010 20:04 ]



    Γκάτσο;;; Ελύτη;;; Έλεος φίλε MITSOUD! Έχουμε χάσει το μέτρο πλέον! Θα πρέπει μάλλον να τους ξαναδιαβάσεις και να του συγκρίνεις με τα τραγούδια που αναφέρεις παραπάνω. Κάπου έχεις χάσει κάτι μου φαίνεται.

    Τι είναι; Άντε βάλαμε δυο νερά, ένα ουρανό και καμμιά εικοσαριά σύννεφα και φτιάξαμε λυρικό λόγο; Άμα ήταν έτσι όλοι ποιητές θάμασταν.  

    Πολύ εύκολα χρησιμοποιείς τους όρους "άρρητα ρήματα" και "ανείπωτα". Τι "άρρητο" και "ανείπωτο" έχουν τα εν λόγω τραγούδια;
    -----------------
    Τι λέτε ρε μαλάκες; - Τίτος Πατρίκιος

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : periigitis στις 16-04-2010 20:30 ]


    MITSOUD
    16.04.2010, 20:40

    "Με το φως της αυγής σου
    η νύχτα φεύγει και εγώ μαζί σου
    ένα μόνο φιλί σου
    πνοη και μύρο του παραδείσου

    Δώς μου το χέρι σου δώς μου
    στολίδι του κόσμου
    και του Ουρανού"

    μάλλον δεν αναφέρετε σε έρωτα και πολύ συνηθισμένο...
    θά έλεγες ποτέ σε γυναίκα "στολίδι του κόσμου και του Ουρανού"?
    και αν μπορούσα να εξηγήσω το αρρητο και το ανείπωτο,
    δεν θα ήτανε τέτειο
    όποιος τοπιασε τοπιασε, αν θέλει και του μιλάει για να το πιάσει

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MITSOUD στις 16-04-2010 20:42 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : MITSOUD στις 16-04-2010 20:44 ]


    mixalis-kleanthis
    16.04.2010, 21:25

    Παράθεση:

    Το μέλος MITSOUD στις 16-04-2010 στις 20:40 έγραψε...

    "Με το φως της αυγής σου
    η νύχτα φεύγει και εγώ μαζί σου
    ένα μόνο φιλί σου
    πνοη και μύρο του παραδείσου

    Δώς μου το χέρι σου δώς μου
    στολίδι του κόσμου
    και του Ουρανού"

    μάλλον δεν αναφέρετε σε έρωτα και πολύ συνηθισμένο...
    θά έλεγες ποτέ σε γυναίκα "στολίδι του κόσμου και του Ουρανού"?
    και αν μπορούσα να εξηγήσω το αρρητο και το ανείπωτο,
    δεν θα ήτανε τέτειο
    όποιος τοπιασε τοπιασε, αν θέλει και του μιλάει για να το πιάσει

     

     

     



    Μην απαντας συναδελφε... ειναι ανωφελο δεν το βλεπεις? Τι θες να πει ενα τραγουδι ? να αναλυσει τον Μαρξισμο? ΤΟ  '' Σ ΑΚΟΛΟΥΘΩ'' τι λεει , ΤΟ '' ΝΑ Μ ΑΓΑΠΑΣ '' τι λεει? ο καλλιτεχνης που ανεφερες ειναι  ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΟΣ!!!! ΚΑΙ ΣΑΝ ΟΡΓΑΝΟΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΣΑΝ ΚΙΘΑΡΙΣΤΑΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΠΟΥ ΜΑΣ ΤΟΝ ΓΝΩΡΙΣΕΣ...


    periigitis
    16.04.2010, 22:19

    Λοιπόν για να τελειώνουμε...

    Εγώ ούτε συμμετέχω ούτε δικαίωμα ψήφου έχω. Έρχεται όμως κάποιος και κουνάει το δάχτυλο στους ψηφοφόρους γιατί δεν προτίμησαν συγκεκριμμένο τραγούδι. Μας στέλνει μάλιστα ν' ακούσουμε ένα άλλο που πήρε το 2ο Βραβείο κάπου άλλου. Εγώ καλοπροαίρετα και το εδώ τραγούδι ξαναθυμήθηκα και το άλλο πήγα και άκουσα και τέλος είπα πέντε πράγματα. Θετικά και αρνητικά. Δεν έθαψα κανένα. Τη γνώμη μου είπα. Τόνισα μάλιστα ότι το τραγούδι δεν αξίζει την προτελευταία θέση.

    Ο δημιουργός συμπαθής μου είναι. Δεν μπορώ όμως να ακούω συγκρίσεις με Ελύτες και Γκάτσους.

    κ.Κλεάνθη τη σύγκριση αυτών των τραγουδιών με το Σ'ΑΚΟΛΟΥΘΩ κάντε τη μόνος σας. Ο Λοίζος λέει τόσο απλά αλλά και τόσο "ανείπωτα" πράγματα. Ο ίδιος όμως όπως γνωρίζετε έχει πει και τόσα πολλά άλλα. Μην τρελαθούμε τελείως.

    Τέλος απο μένα εδώ κι όποιος κατάλαβε κατάλαβε. Αν συνεχίσω φοβάμαι πως θα κατηγορηθώ ότι με τον ένα ή τον άλλο τρόπο σιγοντάρω το τραγούδι.

    Νάστε καλά!


    takispag
    16.04.2010, 22:37

    Μερικές φορές, σημασία δεν έχει τι ακριβώς λέει ο στίχος και πόσο περίπλοκος και με βαθύτερο νόημα είναι. Όπως επίσης, δεν παίζει πάντα ρόλο πόσο τεχνικά παίζουν οι μουσικοί κτλ κτλ

    Όταν ένα κομμάτι έχει αγγίξει την ψυχή σου, ακόμα κι αν δεν ξέρεις το λόγο που συνέβη , αυτό νομίζω είναι όλη η ουσία της μουσικής. Όσο απλά κι αν είναι τα υπόλοιπα. Το συγκεκριμένο τραγούδι σε εμένα το κατάφερε, και είναι το μοναδικό σ'αυτό τον διαγωνισμό που με συγκίνησε τόσο. Και περιμένω τη λήξη του διαγωνισμού, για να μάθω πως μπορώ να προμηθευτώ το τραγουδάκι.

    Δικαίωμα σας να μην σας αρέσει(και απόλυτα σεβαστό), αλλά το τραγούδι για κάποιους λέει πολλά, οπότε κύριε periigiti νομίζω ότι τουλάχιστον αυτό οφείλετε με τη σειρά σας να το σεβαστείτε.

    (μιλάω για το προηγούμενο post, αυτό πρίν από μένα το βλέπω μόλις τώρα.)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : takispag στις 16-04-2010 22:46 ]


    mixalis-kleanthis
    17.04.2010, 06:20

    το "ΜΕ ΤΟ ΦΩΣ ΤΗΣ ΑΥΓΗΣ ΣΟΥ" τι λέει; Τίποτα δυστυχώς. Δος μου το χέρι σου... φως μου... χιλιοειπωμένα πράγματα. Ευτυχώς δεν έχει περισσότερους στίχους όπως το άλλο στο kithara με τα συννεφάκια, τις πηγούλες και τα ουράνια τόξα. Αφέλειες δηλαδή. .......     Τι είναι; Άντε βάλαμε δυο νερά, ένα ουρανό και καμμιά εικοσαριά σύννεφα και φτιάξαμε λυρικό λόγο; Άμα ήταν έτσι όλοι ποιητές θάμασταν.............. Δεν έθαψα κανένα. Τη γνώμη μου είπα. Τόνισα μάλιστα ότι το τραγούδι δεν αξίζει την προτελευταία θέση.....Τι λέτε ρε μαλάκες; - Τίτος Πατρίκιος.................-------ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΤΩΡΑ? ΑΠΛΩΣ ΠΑΡΑΘΕΤΩ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΟΥ...


    periigitis
    17.04.2010, 08:38
    Είπα δεν θα ξαναμιλήσω αλλά φοβάμαι ότι δεν διαβάζετε. Αυτά που γράφεις ;oti grafv κ.Κλεάνθη μπορεί να είναι σκληρά αλλά δεν συνιστούν προσωπική επίθεση. Το "Τι λέτε ρε μαλάκες;" δεν αφορά το σχόλιο. Είναι signature.
    MITSOUD
    17.04.2010, 10:42

    Παράθεση:

    Το μέλος takispag στις 16-04-2010 στις 22:37 έγραψε...

    Μερικές φορές, σημασία δεν έχει τι ακριβώς λέει ο στίχος και πόσο περίπλοκος και με βαθύτερο νόημα είναι. Όπως επίσης, δεν παίζει πάντα ρόλο πόσο τεχνικά παίζουν οι μουσικοί κτλ κτλ

    Όταν ένα κομμάτι έχει αγγίξει την ψυχή σου, ακόμα κι αν δεν ξέρεις το λόγο που συνέβη , αυτό νομίζω είναι όλη η ουσία της μουσικής. Όσο απλά κι αν είναι τα υπόλοιπα. Το συγκεκριμένο τραγούδι σε εμένα το κατάφερε, και είναι το μοναδικό σ'αυτό τον διαγωνισμό που με συγκίνησε τόσο. Και περιμένω τη λήξη του διαγωνισμού, για να μάθω πως μπορώ να προμηθευτώ το τραγουδάκι.

    Δικαίωμα σας να μην σας αρέσει(και απόλυτα σεβαστό), αλλά το τραγούδι για κάποιους λέει πολλά, οπότε κύριε periigiti νομίζω ότι τουλάχιστον αυτό οφείλετε με τη σειρά σας να το σεβαστείτε.

    (μιλάω για το προηγούμενο post, αυτό πρίν από μένα το βλέπω μόλις τώρα.)

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : takispag στις 16-04-2010 22:46 ]



    Το τραγουδάκι είναι στο site του μαζί με άλλα ωραία τραγούδια, από ότι μου είπε θα κυκλοφορήσει σε κανένα μήνα σε δίσκο  http://www.p-zaranis.gr


    KRISTHESS
    18.04.2010, 15:49

    Τελειώνοντας ο διαγωνισμός μου αφήνει την αισθηση πως πολλα ομορφα τραγούδια ηρθαν για να μεινουν!!!!Ωστόσο και πολλα ακομα τα οποία μου άρεσαν προσωπικα μάλλον δεν θα καταφέρουν να μπουν στην εικοσάδα και ίσως δεν τα ξανακούσω ποτέ...Αξια νομίζω στις πρώτες θέσεις τραγούδια οπως το ΠΕΤΑΓΜΑ κ ΤΟ ΚΟΥΤΣΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙ...θάθελα αναμεσά τους και το Μ ΑΚΟΥΣ...και κρίμα που ακούω σημερα για τελευταία φορα αφού ειναι εκτος εικοσάδας τραγούδια όπως  Η ΣΤΙΓΜΗ , ΜΕΣ ΤΟΥ ΑΙΓΑΙΟΥ ΤΑ ΜΕΛΤΕΜΙΑ και το ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΠΑΡΩ ΑΓΚΑΛΙΑ που κυριολεκτικα λατρεύω!{#emotions_dlg.happycrazy}θερμα συγχαρητηρια σε όλους τους διαγωνιζόμενους και φυσικα τους διοργανωτές!{#emotions_dlg.clap}


    vasilis23
    18.04.2010, 16:01

    συμμετειχα και εγω στον τελικο και ειμαι πολυ χαρουμενος οπως και αν παω...αλλα η ΣΤΙΓΜΗ για μενα ειναι το κορυφαιο κομματι του διαγωνισμου!!!


    nanof12345
    18.04.2010, 16:42
    ΚΑΤΣΕ ΝΑ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΚΑΙ ΤΑ ΛΕΜΕ.... ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΟΥ ΛΕΤΕ ΜΕΤΑ ΟΤΙ ΕΠΗΡΕΑΣΑ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΜΟΥΧΑΧΑΧΑ (σατανικο γελακι δρακουλιαρικο)
    ZaranisPetros
    18.04.2010, 22:32

    Ευχαριστώ όλους τους άγνωστους φίλους που υποστηρίξανε το τραγούδι μου "Με το φώς της αυγής σου" ( μόνο τρείς μου είναι γνωστοί)

    Εγώ ξεχώρισα κυρίως τα τραγούδια

    Του λαθρομετανάστη (Βαρκούλα αμαρτωλή)

    Μάνα (πολυ ωραία φωνή θα ενδιαφερόμουνα για γνωριμία, για πιθανή συνεργασία)

    Χρώματα

    ακούστε όλα τα τραγούδια του δίσκου μου που θα κυκλοφορήσει σε τρεις μήνες εδώ http://www.p-zaranis.gr

    Ευχαριστώ και πάλι

     


    -----------------
    Ζαράνης Πέτρος Τηλ. 210-9920092 www.p-zaranis.gr petros@p-zaranis.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ZaranisPetros στις 18-04-2010 23:53 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ZaranisPetros στις 19-04-2010 10:36 ]


    bilimili
    18.04.2010, 23:39

    Συγχαρητήρια στον Πέτρο,τον οποίο τυχαίνει να τον ξέρω και προσωπικά.Γνώριζα ότι είναι εξαίρετος οργανοποιός(του είχα εμπιστευτεί την gibson μου η οποία μετά από πτώση είχε κοπεί στα δύο), μόλις τώρα κατάλαβα ότι το τραγούδι του είναι αυτό που είχε πει ο mitsoud.Πέτρο να είσαι καλά και εύχομαι να δεις τα πνευματικά σου παιδιά όπως τα θέλεις.Πολύ καλό κομμάτι.

    Τώρα που τελείωσε η ψηφοφορία και ολά έχουν κριθεί,θα φανερώσω και εγώ την ψήφο μου,ακολουθώντας όπως έχω πει την ίδια συνταγή που κάνει και ο φίλος ο kwstasagas,μιλώντας δηλαδή μετά το πέρας της ψηφοφορίας.Το μόνο τραγούδι που ψήφισα στον τελικό,που ήταν και το μόνο στο οποίο είχα δώσει 5 αστέρια,ήταν το "Απόψε".Συγχαρητήρια στον δημιουργό,όταν θα δω ποιος είναι θα φροντίσω να επικοινωνήσω και προσωπικά μαζί του για να εκφραστώ ακόμα θερμότερα.Εξάλλου,και τα ίδια τα μέλη του ΜΗ το τίμησαν με την ψήφο τους,η δική μου εξύμνηση μικρή σημασία έχει.

    Μπράβο σε όλους τους δημιουργούς,πραγματικά υπήρξαν αποστομωτικές συμμετοχές.

    Επίσης,ευχαριστώ από την μεριά μου όλους αυτούς που ψήφισαν το δικο μου κομμάτι.Ελπίζω να ακούμπησε,λίγο έστω,κάποιες ευαίσθητες χορδές και να αφουγκράστηκατε την δύσκολη περίοδο που το έγραψα.Μοναδικός στόχος μου σε αυτόν τον διαγωνισμό,ήταν αυτός.Κρίμα μόνο που δεν μπόρεσε να μπει στην 20άδα,για να μπορεί όποιος θέλει να το ακούει από την "συχνότητα" του ΜΗ.

    Τέλος,συγχαρητήρια στους διοργανωτές και σε όλους εκείνους που συνετέλεσαν στο να διεξαχθεί όσο πιο αξιοκρατικά γινόταν αυτός ο διαγωνισμός.Φυσικά υπήρχαν και πολύ τρανταχτές και εριστικές κακοφωνίες,αλλά αυτά δεν μπορείς να τα αποφύγεις πουθενά.

    Πάνω από όλα θα ήθελα να ευχαριστήσω το ΜΗ για την ευκαιρία που μου έδωσε να ακουστεί το κομμάτι μου,και προσωπικά τον Jorge για την υπομονή και την στήριξη που μου έδειξε σε ένα ζήτημα που προέκυψε μεσούσης του διαγωνισμού.

    Και πάλι σας ευχαριστώ όλους και συγγνώμη αν κούρασα.

     

     


    -----------------
    Benjamin

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bilimili στις 18-04-2010 23:40 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bilimili στις 18-04-2010 23:42 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : bilimili στις 18-04-2010 23:53 ]


    kwstasagas
    19.04.2010, 00:26

    Με το που αποκαλύφθηκαν τα ονόματα των δημιουργών των τραγουδιών, ανέτρεξα αμέσως στο προφίλ του συμφορουμίτη που συνέθεσε και ενορχήστρωσε το ΚΟΥΤΣΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙ !!! Και ... εξεπλάγην : ο συμφορουμίτης είναι μόλις 23 ετών !!! Και, παρόλα αυτά, χειρίζεται τις μελωδικές γραμμές και τις ενορχηστρωτικές του ιδέες με περισσή ωριμότητα !!!! {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}

    Μικρέ, ήδη από τα πρώτα σου βήματα .... ανέβασες τον πήχυ πολύ ψηλά !!! Μάς έδωσες το "δικαίωμα" να περιμένουμε στο μέλλον πολλά από σένα {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}

     

    Περισσότερα για τα τραγούδια του διαγωνισμού .... εν ευθέτω χρόνω ....


    grego
    19.04.2010, 00:59

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 19-04-2010 στις 00:26 έγραψε...

    Με το που αποκαλύφθηκαν τα ονόματα των δημιουργών των τραγουδιών, ανέτρεξα αμέσως στο προφίλ του συμφορουμίτη που συνέθεσε και ενορχήστρωσε το ΚΟΥΤΣΟ ΣΤΡΑΤΙΩΤΑΚΙ !!! Και ... εξεπλάγην : ο συμφορουμίτης είναι μόλις 23 ετών !!! Και, παρόλα αυτά, χειρίζεται τις μελωδικές γραμμές και τις ενορχηστρωτικές του ιδέες με περισσή ωριμότητα !!!! {#emotions_dlg.eek}{#emotions_dlg.eek}

    Μικρέ, ήδη από τα πρώτα σου βήματα .... ανέβασες τον πήχυ πολύ ψηλά !!! Μάς έδωσες το "δικαίωμα" να περιμένουμε στο μέλλον πολλά από σένα {#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}

     

    Περισσότερα για τα τραγούδια του διαγωνισμού .... εν ευθέτω χρόνω ....



    Φιλε μου σε ευχαριστω παρα πολυ! Και ολους οσους ακουσαν το τραγουδι μου (το κουτσο στρατιωτακι) ειτε το ψηφισαν ειτε οχι.Γενικα ειχε πολυ ομορφες συμμετοχες ο διαγωνισμος.Μπραβο σε ολα τα παιδια! Το τραγουδι μου απο την αρχη του τελικου επαιζε μεταξυ 1ης και 2ης θεσης.  3 ωρες πριν την ληξη του διαγωνισμου ηταν 2ο....τωρα πως μεσα σε 3 ωρες αλλαξαν τοσο πολυ τα πραγματα και ηρθε 4ο ειναι πραγματικα αξιο αποριας...Δεν το λεω με παραπονο γιατι εγω ουτε στον τελικο δεν περιμενα να ειμαι και ετσι και αλλιως ειμαι πολυ χαρουμενος και ευγνωμων απλως αναρωτιεμαι αν ετυχε η αν καποιοι επαιξαν με καποια...τακτικη.Αυτο μονο. Ελπιζω πραγματικα να ετυχε αν και δεν εχει και τοση σημασια.

    Και κατι ακομα,ψαχνω γενικα για στιχους οποτε αν σε καποιον αρεσει το στυλ που γραφω και θα ηθελε να μου στειλει κατi, το mail μου ειναι grego_1986@yahoo.gr  .Αν καποιος θελει να ακουσει και αλλα τραγουδια μου, μπορει να παει στο http://www.myspace.com/grigorispolyzos .

      Ευχαριστω πολυ και παλι

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : grego στις 19-04-2010 09:22 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : grego στις 19-04-2010 13:56 ]


    o-Zone
    19.04.2010, 01:12

    Η γιαγιά μου έλεγε: "Όσο πιο ψηλά ανεβαίνει η μαϊμού, τόσο περισσότερο φαίνεται ο κώλος της."{#emotions_dlg.eek}

    Χμμ...Αυτό είναι παρήγορο αν το καλοσκεφτείτε!

     

    Παιδιά μη μασάτε. Συνεχίστε να δημιουργείτε με τη τέχνη σας, τα όνειρά σας!

    Ο χρόνος είναι αλάνθαστος κριτής...Wink


    giorgosziotas
    19.04.2010, 01:19

    Γρηγόρη μην μπαίνεις στη διαδικασία να σκεφτείς αν κάποιοι “έπαιξαν” με τακτική. Σημασία έχει ότι ακούσαμε το τραγούδι σου και το λατρέψαμε. Μπορεί να έχασες ένα έπαθλο, αλλά κέρδισες ακροατές, που αν θέλεις τη γνώμη μου είναι πολύ πιο σημαντικό.

    Συμμετείχα με το τραγούδι “Της ζωής σου θεατής” το οποίο στην τελική κατάταξη είναι στην 25η θέση. Αν θέλεις μπες και άκουσε αυτό και μερικά ακόμα στο http://www.ziotas.gr . Αν σου ακουστεί κάτι ενδιαφέρον στείλε μου ένα mail. Θα ήταν τιμή μου να συνεργαστούμε με οποιοδήποτε τρόπο.

    Με την ευκαιρία να γράψω κι ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όσους ψήφισαν το τραγούδι μου. Με κάνατε πραγματικά χαρούμενο :)

    Άντε και του χρόνου ακόμα καλύτερο διαγωνισμό!!!