ελληνική μουσική
    718 online   ·  210.832 μέλη

    Ποιά τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ ξεχωρίζετε;

    alexzhrd
    31.03.2010, 21:20

    Από το φετινό διαγωνισμό είχα ξεχωρίσει γύρω στα δέκα τραγούδια που πραγματικά ήταν ποιοτικών προδιαγραφών ως προς τη μουσική και το στίχο συγχρόνως. Από αυτά, τα περισσότερα, δεν συνεχίζουν, υπάρχουν όμως ευτυχώς και κάποια που βρίσκονται στον τελικό.

    Κορυφαίο τραγούδι το Στα παραμύθια ν' αλητεύω. Πέρα από τις υπέροχες μελωδικές γραμμές και τους δυσνόητους αλλά γεμάτους ζοφερές και εναλλασσόμενες ονειρικές εικόνες, στίχους, έχουμε και το εξής εντυπωσιακό και σπάνιο για τα σημερινά δεδομένα στοιχείο: Αντί ο στίχος και η μελωδία να αντιμάχονται να υπερισχύσουν το ένα έναντι του άλλου, υπάρχει μια συγκλονιστική αρμονική συνεύρεση των δύο. Παράλληλα παίρνοντας σαν τρίτο συνοδοιπόρο την εκφορά του μουσικού λόγου, καταφέρνει η ερμηνεία, στίχο τον στίχο, να αποδώσει εύστοχα με θεατρικές πινελιές το συναισθηματικό υπόβαθρο και τις διαδοχικές αλλαγές στην ψυχολογική προδιάθεση του πρωταγωνιστή-αφηγητή. Φόρτιση, λάθη, ψέμα, ένταση, πόνος, σκοτάδι στο χώρο του πραγματικού... παραβατικότητα, έκρηξη, εκτόνωση λύτρωση και... απόδραση του ήρωα στη φωτεινή χώρα της φαντασίας. Ίσως είναι πολύ καλό για να κερδίσει, σίγουρα όμως θα καταλάβει μια υψηλή θέση.

    Τώρα από την πρώτη πεντάδα που προηγείται, θεωρώ με διαφορά καλλίτερο το πρώτο, και έτοιμο για το Πέταγμα στην επικράτηση. Τραγούδι που αποπνέει την ειλικρινή υπερευαισθησία του δημιουργού του. Εξαιρετικός ο στίχος που παραπέμπει στις εποχές του άδολου δημοτικού τραγουδιού. Και εδώ έχουμε πτήση στη χώρα της φαντασίας, όπου ο ήρωας στην πορεία του να συναντήσει την αγαπημένη του Δουλτσινέα, και για να μικρύνει την αίσθηση του χρόνου που τους χωρίζει, μετρά βουνά, ποτάμια, άστρα, τα σκαλιά, τα σπαθιά και τις κατά καιρούς μορφές της. Είναι τόσο λυρική και γλυκιά η αναμονή της συνάντησης που τελικά συντρίβεσαι και εσύ στην τελική του πτώση στον κάτω κόσμο.

    Μπράβο και στους δύο δημιουργούς. Και ειλικρινά δεν δίνω μία για το αν ένα τραγούδι βγαίνει από ένα υπερσύγχρονο στούντιο ή αν παίζεται με φτηνά ή παρωχημένα όργανα.

    Τέλος θα ήθελα να πω, πως και εγώ είμαι υπέρ της δημιουργικής αντιπαράθεσης, της θετικής αλλά και της αρνητικής κριτικής. Ιδίως η τελευταία ίσως είναι περισσότερο ωφέλιμη για εμάς τους δημιουργούς. Αυτό όμως δεν έχει καμία σχέση με ειρωνικά σχόλια που έγιναν σε αυτό το post σε βάρος τραγουδιών και μάλιστα από δημιουργούς.

     

     


    kwstasagas
    01.04.2010, 15:03

    Παράθεση:

    Το μέλος musiclost στις 24-03-2010 στις 19:41 έγραψε...

    Σας δίνω από τωρα τον νικητή...... ΣΩΠΑΙΝΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΑΓΑΠΗΣΑΝ....καλή ακρόαση......

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : musiclost στις 24-03-2010 19:42 ]



     

    Ε, περίμενε .... έχουμε πολύυυυυυυ δρόμο ακόμη μέχρι το φινάλε {#emotions_dlg.yes}{#emotions_dlg.yes}


    ixthis
    01.04.2010, 18:00

    ΑΥΤΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΗΤΗ ‘’alexzhrd’’ για δύο  απ τα τραγούδια του ‘’ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ‘’ διαγωνισμού στην κατηγορία  ‘’ Ποιά τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ ξεχωρίζετε;’’

    Τα παραθέτω  αυτολεξεί παραλείποντας τους τίτλους των τραγουδιών γιατί δεν είναι το ζητούμενο….

     

    Α

    Πέρα από τις υπέροχες μελωδικές γραμμές και τους δυσνόητους αλλά γεμάτους ζοφερές και εναλλασσόμενες ονειρικές εικόνες, στίχους, έχουμε και το εξής εντυπωσιακό και σπάνιο για τα σημερινά δεδομένα στοιχείο: Αντί ο στίχος και η μελωδία να αντιμάχονται να υπερισχύσουν το ένα έναντι του άλλου, υπάρχει μια συγκλονιστική αρμονική συνεύρεση των δύο. Παράλληλα παίρνοντας σαν τρίτο συνοδοιπόρο την εκφορά του μουσικού λόγου, καταφέρνει η ερμηνεία, στίχο τον στίχο, να αποδώσει εύστοχα με θεατρικές πινελιές το συναισθηματικό υπόβαθρο και τις διαδοχικές αλλαγές στην ψυχολογική προδιάθεση του πρωταγωνιστή-αφηγητή. Φόρτιση, λάθη, ψέμα, ένταση, πόνος, σκοτάδι στο χώρο του πραγματικού... παραβατικότητα, έκρηξη, εκτόνωση λύτρωση και... απόδραση του ήρωα στη φωτεινή χώρα της φαντασίας. Ίσως είναι πολύ καλό για να κερδίσει, σίγουρα όμως θα καταλάβει μια υψηλή θέση…….

    Β

    Τραγούδι που αποπνέει την ειλικρινή υπερευαισθησία του δημιουργού του. Εξαιρετικός ο στίχος που παραπέμπει στις εποχές του άδολου δημοτικού τραγουδιού. Και εδώ έχουμε πτήση στη χώρα της φαντασίας, όπου ο ήρωας στην πορεία του να συναντήσει την αγαπημένη του  Δουλτσινέα, και για να μικρύνει την αίσθηση του χρόνου που τους χωρίζει, μετρά βουνά, ποτάμια, άστρα, τα σκαλιά, τα σπαθιά και τις κατά καιρούς μορφές της. Είναι τόσο λυρική και γλυκιά η αναμονή της συνάντησης που τελικά συντρίβεσαι και εσύ στην τελική του πτώση στον κάτω κόσμο…….

    ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?????  ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????? Φίλε μην το παίρνεις προσωπικά αλλά με σπρώχνεις στη χρήση ‘’σκληρών  ναρκωτικών’’. .. ΣΟΡΥ αλλά δεν αντέχω  άλλο αυτήν  την  πραγματικότητα  ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ……..

     


    jorge
    01.04.2010, 20:52
    Κι εγώ δεν συμφωνώ με τις απόψεις του alexzhrd για τα 2 αυτά κομμάτια. Στο ένα έδωσα 1 και στο άλλο 3 αστέρια. Παρόλ' αυτά δε θα πάρω ...σκληρά ναρκωτικά όπως ο ixthis γιατί γνωρίζω πως προσωπικά επικεντρώνομαι σχεδόν αποκλειστικά στη μουσική και όχι στο στίχο.

    Στον τελικό τα τραγούδια που δεν μου άρεσαν ήταν πολύ λίγα, 3-4... Τα υπόλοιπα τα βρήκα ενδιαφέροντα και γύρω στα 8-10 απ' αυτά θα τα βάλω στη συλλογή που κάνω με "άγνωστα" τραγούδια (και τ' ακούω σχεδόν πάντα ...μόνος μου)

    Σχεδόν όλα τα 5άρια μου πάνε καλά, με εξαίρεση το Όλα Κανονισμένα και το Σ' Άλλη Διάσταση :)
    alexzhrd
    01.04.2010, 21:17

    Το που ήσουν ixthis λίγο με ενδιαφέρει αφου ρωτάς. Προφανώς για να έχεις αντίθετη άποψη και μάλιστα χρησιμοποιώντας ειρωνεία, ένας από εμάς είναι άσχετος. Μου κάνει εντύπωση όμως η σπουδή σου να ακυρώσεις τα λεγόμενα μου για αυτά τα 2 αγνώστων σε εμένα δημιουργών τραγούδια.

    Ελπίζω μόνο να μην είσαι ένας εκ των συντελεστών, διαγωνιζόμενου ακόμα τραγουδιού, γιατί τότε θα σου καταλογήσω ύποπτες προθέσεις.

    Αυτά και δεν πρόκειται να επανέλθω.


    -----------------
    Όλοι μας οι δίσκοι δωρεάν σε εσάς http://www.archanthropoi.gr

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexzhrd στις 01-04-2010 21:21 ]


    cineboy
    01.04.2010, 21:23

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 01-04-2010 στις 18:00 έγραψε...

    ΑΥΤΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΗΤΗ ‘’alexzhrd’’ για δύο  απ τα τραγούδια του ‘’ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ‘’ διαγωνισμού στην κατηγορία  ‘’ Ποιά τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ ξεχωρίζετε;’’

    Τα παραθέτω  αυτολεξεί παραλείποντας τους τίτλους των τραγουδιών γιατί δεν είναι το ζητούμενο….

     

    Α

    Πέρα από τις υπέροχες μελωδικές γραμμές και τους δυσνόητους αλλά γεμάτους ζοφερές και εναλλασσόμενες ονειρικές εικόνες, στίχους, έχουμε και το εξής εντυπωσιακό και σπάνιο για τα σημερινά δεδομένα στοιχείο: Αντί ο στίχος και η μελωδία να αντιμάχονται να υπερισχύσουν το ένα έναντι του άλλου, υπάρχει μια συγκλονιστική αρμονική συνεύρεση των δύο. Παράλληλα παίρνοντας σαν τρίτο συνοδοιπόρο την εκφορά του μουσικού λόγου, καταφέρνει η ερμηνεία, στίχο τον στίχο, να αποδώσει εύστοχα με θεατρικές πινελιές το συναισθηματικό υπόβαθρο και τις διαδοχικές αλλαγές στην ψυχολογική προδιάθεση του πρωταγωνιστή-αφηγητή. Φόρτιση, λάθη, ψέμα, ένταση, πόνος, σκοτάδι στο χώρο του πραγματικού... παραβατικότητα, έκρηξη, εκτόνωση λύτρωση και... απόδραση του ήρωα στη φωτεινή χώρα της φαντασίας. Ίσως είναι πολύ καλό για να κερδίσει, σίγουρα όμως θα καταλάβει μια υψηλή θέση…….

    Β

    Τραγούδι που αποπνέει την ειλικρινή υπερευαισθησία του δημιουργού του. Εξαιρετικός ο στίχος που παραπέμπει στις εποχές του άδολου δημοτικού τραγουδιού. Και εδώ έχουμε πτήση στη χώρα της φαντασίας, όπου ο ήρωας στην πορεία του να συναντήσει την αγαπημένη του  Δουλτσινέα, και για να μικρύνει την αίσθηση του χρόνου που τους χωρίζει, μετρά βουνά, ποτάμια, άστρα, τα σκαλιά, τα σπαθιά και τις κατά καιρούς μορφές της. Είναι τόσο λυρική και γλυκιά η αναμονή της συνάντησης που τελικά συντρίβεσαι και εσύ στην τελική του πτώση στον κάτω κόσμο…….

    ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?????  ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????? Φίλε μην το παίρνεις προσωπικά αλλά με σπρώχνεις στη χρήση ‘’σκληρών  ναρκωτικών’’. .. ΣΟΡΥ αλλά δεν αντέχω  άλλο αυτήν  την  πραγματικότητα  ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ……..

     



    Αν μου επιτρέπετε μιά μικρή ύπόθεση, που ίσως σας βοηθήσει στο ερώτημά σας,διατυπωμένη όμως με το δικό σας ύφος γραφής......

    Ισως τότε να γράφατε τους δικούς σας στίχους,σπρώχνοντας πιθανόν έτσι κάποιους άλλους σε "σκληρά ναρκωτικά".

    Καλή Ανάσταση....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 01-04-2010 21:24 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 01-04-2010 21:24 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 01-04-2010 21:28 ]


    ixthis
    01.04.2010, 22:04

    Παράθεση:

    Το μέλος alexzhrd στις 01-04-2010 στις 21:17 έγραψε...

    Το που ήσουν ixthis λίγο με ενδιαφέρει αφου ρωτάς. Προφανώς για να έχεις αντίθετη άποψη και μάλιστα χρησιμοποιώντας ειρωνεία, ένας από εμάς είναι άσχετος. Μου κάνει εντύπωση όμως η σπουδή σου να ακυρώσεις τα λεγόμενα μου για αυτά τα 2 αγνώστων σε εμένα δημιουργών τραγούδια.

    Ελπίζω μόνο να μην είσαι ένας εκ των συντελεστών, διαγωνιζόμενου ακόμα τραγουδιού, γιατί τότε θα σου καταλογήσω ύποπτες προθέσεις.

    Αυτά και δεν πρόκειται να επανέλθω.


    -----------------
    Όλοι μας οι δίσκοι δωρεάν σε εσάς http://www.archanthropoi.gr>

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : alexzhrd στις 01-04-2010 21:21 ]



    Χιούμορ παιδια λίγο χιούμορ δε βλάπτει κάνει καλό στην υγεία. Αλλιώς πως θα τη βγάλουμε καθαρή μ αυτά που ακούμε. Αντε και καλή Ανάσταση!!!!!!!!!!!!!ΥΓ οχι δεν εχω τραγούδι στο διαγωνισμο  δυστυχώς. Στον επόμενο ομως που θα εχω θα τα πούμε πάλι. Τα λέμε.......


    kwstasagas
    01.04.2010, 22:12

    "Χιούμορ παιδια λίγο χιούμορ δε βλάπτει κάνει καλό στην υγεία"

    Συμφωνώ μαζί σου !!!! Το χιούμορ και τα καλαμπουράκια χρειάζονται - και μάλιστα περισσότερο από καθετί - στις συζητήσεις που κάνουμε εδώ πέρα. Όμως, για σκέψου το λιγάκι .... Είναι δυνατόν να κάνεις χιούμορ με ένα τόσο σοβαρό, λεπτό και πονεμένο θέμα, όπως είναι η χρήση των ναρκωτικών [και μάλιστα των σκληρών] ????  


    jorge
    01.04.2010, 22:30

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 01-04-2010 στις 21:23 έγραψε...

     

    Ισως τότε να γράφατε τους δικούς σας στίχους,σπρώχνοντας πιθανόν έτσι κάποιους άλλους σε "σκληρά ναρκωτικά".

    Έγραψες {#emotions_dlg.beer}


    ixthis
    01.04.2010, 22:54

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 01-04-2010 στις 21:23 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος ixthis στις 01-04-2010 στις 18:00 έγραψε...

    ΑΥΤΑ ΓΡΑΦΤΗΚΑΝ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΝΦΟΡΟΥΜΗΤΗ ‘’alexzhrd’’ για δύο  απ τα τραγούδια του ‘’ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟΥ ‘’ διαγωνισμού στην κατηγορία  ‘’ Ποιά τραγούδια του ΤΕΛΙΚΟΥ ξεχωρίζετε;’’

    Τα παραθέτω  αυτολεξεί παραλείποντας τους τίτλους των τραγουδιών γιατί δεν είναι το ζητούμενο….

     

    Α

    Πέρα από τις υπέροχες μελωδικές γραμμές και τους δυσνόητους αλλά γεμάτους ζοφερές και εναλλασσόμενες ονειρικές εικόνες, στίχους, έχουμε και το εξής εντυπωσιακό και σπάνιο για τα σημερινά δεδομένα στοιχείο: Αντί ο στίχος και η μελωδία να αντιμάχονται να υπερισχύσουν το ένα έναντι του άλλου, υπάρχει μια συγκλονιστική αρμονική συνεύρεση των δύο. Παράλληλα παίρνοντας σαν τρίτο συνοδοιπόρο την εκφορά του μουσικού λόγου, καταφέρνει η ερμηνεία, στίχο τον στίχο, να αποδώσει εύστοχα με θεατρικές πινελιές το συναισθηματικό υπόβαθρο και τις διαδοχικές αλλαγές στην ψυχολογική προδιάθεση του πρωταγωνιστή-αφηγητή. Φόρτιση, λάθη, ψέμα, ένταση, πόνος, σκοτάδι στο χώρο του πραγματικού... παραβατικότητα, έκρηξη, εκτόνωση λύτρωση και... απόδραση του ήρωα στη φωτεινή χώρα της φαντασίας. Ίσως είναι πολύ καλό για να κερδίσει, σίγουρα όμως θα καταλάβει μια υψηλή θέση…….

    Β

    Τραγούδι που αποπνέει την ειλικρινή υπερευαισθησία του δημιουργού του. Εξαιρετικός ο στίχος που παραπέμπει στις εποχές του άδολου δημοτικού τραγουδιού. Και εδώ έχουμε πτήση στη χώρα της φαντασίας, όπου ο ήρωας στην πορεία του να συναντήσει την αγαπημένη του  Δουλτσινέα, και για να μικρύνει την αίσθηση του χρόνου που τους χωρίζει, μετρά βουνά, ποτάμια, άστρα, τα σκαλιά, τα σπαθιά και τις κατά καιρούς μορφές της. Είναι τόσο λυρική και γλυκιά η αναμονή της συνάντησης που τελικά συντρίβεσαι και εσύ στην τελική του πτώση στον κάτω κόσμο…….

    ΕΓΩ ΠΟΥ ΗΜΟΥΝΑ ΟΤΑΝ ΓΙΝΟΝΤΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?????  ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ?????? Φίλε μην το παίρνεις προσωπικά αλλά με σπρώχνεις στη χρήση ‘’σκληρών  ναρκωτικών’’. .. ΣΟΡΥ αλλά δεν αντέχω  άλλο αυτήν  την  πραγματικότητα  ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΝΑΓΚΗ ΝΑ ΞΕΦΥΓΩ……..

     



    Αν μου επιτρέπετε μιά μικρή ύπόθεση, που ίσως σας βοηθήσει στο ερώτημά σας,διατυπωμένη όμως με το δικό σας ύφος γραφής......

    Ισως τότε να γράφατε τους δικούς σας στίχους,σπρώχνοντας πιθανόν έτσι κάποιους άλλους σε "σκληρά ναρκωτικά".

    Καλή Ανάσταση....

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 01-04-2010 21:24 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 01-04-2010 21:24 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 01-04-2010 21:28 ]



    Συνάδελφε γιατι θυμώνεις μήπως εχεις συμμετοχή στο έγκλημα???????Αν εχεις θα πρεπει να καταλαβαίνεις την ουτοπία των οριων με την παράθεση της ανομολόγητης πράξης παραθέτωντας την αλήθεια των σημειων . Πιο απλά εγωκεντρικά όντα είμαστε ολοι ας το δεχτούμε.Αντε και σε σένα Καλη ανάσταση !!!!!!!!!!!!!!


    ixthis
    01.04.2010, 22:58

    Παράθεση:

    Το μέλος kwstasagas στις 01-04-2010 στις 22:12 έγραψε...

    "Χιούμορ παιδια λίγο χιούμορ δε βλάπτει κάνει καλό στην υγεία"

    Συμφωνώ μαζί σου !!!! Το χιούμορ και τα καλαμπουράκια χρειάζονται - και μάλιστα περισσότερο από καθετί - στις συζητήσεις που κάνουμε εδώ πέρα. Όμως, για σκέψου το λιγάκι .... Είναι δυνατόν να κάνεις χιούμορ με ένα τόσο σοβαρό, λεπτό και πονεμένο θέμα, όπως είναι η χρήση των ναρκωτικών [και μάλιστα των σκληρών] ????



    Καλέ μου φίλε το πίστεψες οτι θα κάνω χρήση σκληρών ???????Οχι βρε ψέμματα είπα ειναι σαν και αυτο που μας έλεγαν οταν είμαστε μικροί οι μεγάλοι ΄΄έργο είναι δεν ειναι αλήθεια ,είναι ηθοποιοί΄΄ΥΓ.Εξ άλλου η φράση δεν ανήκει σε μένα ανήκει στο Μάνο Χατζιδάκι  σε μια απάντηση περι τέχνων που είχε δώσει.


    ixthis
    01.04.2010, 23:09

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 01-04-2010 στις 22:30 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 01-04-2010 στις 21:23 έγραψε...

     

    Ισως τότε να γράφατε τους δικούς σας στίχους,σπρώχνοντας πιθανόν έτσι κάποιους άλλους σε "σκληρά ναρκωτικά".

    Έγραψες {#emotions_dlg.beer}



    Συμφωνείς έτσι ??????????Καλά τώρα θύμωσα .Τέτοιος  εισαι??????????Δε σου ξαναμιλάω συνάδελφε αλλα θα σου πω ενα τελευταίο. Αντε και σε σένα ........Καλό πάσχα!!!!!!!!!!!!!!!!


    jilan
    01.04.2010, 23:36

    Του λαθρομεταναστη (Βαρκούλα αρματωλή)

    Στου Αιγαίου τα μελτέμια

     

    Θεωρώ τα καλύτερα σαφώς κατά την δκή μου κρίση..και απορώ πώς είναι τόσο χαμηλα ακόμη στην βαθμολογία....θέλω συγχαρώ τους συμετάσχοντες για την κατάθεση ψυχής   μέσα απο τις δημιουργίες τους

    Την επόμενη χρονιά με πιό μεράκι...και δίψα....για να πούμε ένα οχι σε αυτη την μουσικόσαβούρα που μας περιτριγιρίζει

    Μπράβο  σε όλα


    jorge
    01.04.2010, 23:39

    Ε αφού μ' άρεσε :)

    Άντε Καλό Πάσχα!


    mixalis-kleanthis
    02.04.2010, 13:21

    Μια μερα ελειψα και βρηκα αλλο φορουμ ...χαχαχα.Εμενα παντως μ αρεσε που διαβαζα τα πειραγματα σας.  {#emotions_dlg.tt2} Ηταν κοσμια και πιπερατα...ο χορος των ψηφων καλα κρατει και ακομα εχουμε πολυ δρομο.....                                                       ΚΑΛΟ ΠΑΣΧΑ Σ ΟΛΟΥΣ{#emotions_dlg.clap}{#emotions_dlg.inlove}


    annakonda
    03.04.2010, 17:54

    Παράθεση:

    Το μέλος nanof123 στις 03-04-2010 στις 16:35 έγραψε...

    Ρε παιδια εχω παθει πλακα, τι καναμε τα τυπακια? ειμαστε fun του [...αφαιρεθηκε απο τον admin...],οποτε μπειτε youtube,και πατηστε "[...αφαιρεθηκε απο τον admin...]" απιστευτη δουλεια μου εφτιαξε το κεφι ΥΓ προφανως ειναι το τραγουδι [...αφαιρεθηκε απο τον admin...] του διαγωνισμου <<διασκευασμενο>> για οσους δεν το καταλαβαν. Ειναι με αγαπη φτιαγμενο μην το παρετε στραβα.Καλο πασχα

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : nanof123 στις 03-04-2010 16:37 ]



     

     

    Καλησπέρα σε όλους και χρόνια πολλά!

     

    Αν και νέο μέλος, παρακολουθώ σχεδόν από την αρχή το διαγωνισμό με ενδιαφέρον. Αν και δεν μπορώ να ψηφίσω, έχω ξεχωρίσει κάποια τραγούδια, κάποια άλλα δε μου αρέσουν ιδιαίτερα. Όμως ποτέ δε θα έκανα αυτό που κάνει το μερικών ωρών μέλος nanof123, να διαβάλλω δηλαδή, με τόσο κακοήθη τρόπο κάποιο από τα συμμετέχοντα τραγούδια.

    Το να ανοίγεις ένα λογαριασμό με μόνο σκοπό να ρίξεις λάσπη σε κάποιον το θεωρώ τουλάχιστον άνανδρο και θρασύδειλο. Ενώ η φράση "με αγάπη φτιαγμένο" προσπαθεί ανεπιτυχώς να κρύψει μεγάλη κακοβουλία. Για να μην οδηγήσω τη σκέψη μου σε άλλα μονοπάτια και πω ότι κάποιοι έχουν πειραχτεί από την καλή πορεία του τραγουδιού στο διαγωνισμό...

    Θεωρώ ότι τέτοιες ενέργειες είναι απόλυτα κατακριτέες και το Music Heaven θα πρέπει να λάβει τα μέτρα του σχετικά με παρόμοια φαινόμενα.

    Εύχομαι κάποτε να καταλάβουμε όλοι ότι η μουσική πρέπει να ενώνει και όχι να διασπά.

     

    Καλή Ανάσταση!

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : annakonda στις 03-04-2010 17:56 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-04-2010 17:22 ]


    ixthis
    03.04.2010, 19:48

    Συμφωνώ εν μέρει με την annakonda.

    Ειμαι απ αυτους που λατρευω το χιούμορ και τους ανθρώπους που εχουν.Το έχετε καταλάβει ισως απο τα πειραγματα μου σε κάποια ποστ.

    Το εν λόγω βιντεάκι εχει διάθεση να πειράξει το συνάδελφο ειναι φανερό.Και συμφωνώ .

    Αλλά κακόβουλο σε τέτοιο βαθμό που το χαρακτηρίζεις δε νομίζω οτι είναι. Ειναι κατα τη γνώμη μια πλάκα που το τραβάει .Αλλά απο εκεί μέχρι να παρθουν μέτρα και να κοβονται ποστ ειναι νομίζω τραβηγμένο και απο σένα.Δε βρίζει ουτε καταφέρεται στο πρόσωπο του συναδέλφου θίγοντας ιερα και όσια.Εξ άλλου οι καλλιτέχνες και το έργο τους ειναι στη διαθέση του κοινου φυση και θέση απ τη στιγμη που εκτίθεται.

    Μη χοντραίνουμε τα πράγματα .

    Καλές γιορτες σε όλους!!!

    ΥΓ Μάλλον δε .....τους αρέσει για να ασχοληθούνε με αυτο το κομμάτι διαφήμηση του κάνουν θα έλεγα.

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : ixthis στις 03-04-2010 19:57 ]


    jorge
    04.04.2010, 02:02

    Παράθεση:

    Το μέλος nanof123 στις 03-04-2010 στις 16:35 έγραψε...

    Ρε παιδια εχω παθει πλακα, τι καναμε τα τυπακια? ειμαστε fun του [...αφαιρεθηκε απο τον admin...],οποτε μπειτε youtube,και πατηστε "[...αφαιρεθηκε απο τον admin...]" απιστευτη δουλεια μου εφτιαξε το κεφι ΥΓ προφανως ειναι το τραγουδι [...αφαιρεθηκε απο τον admin...] του διαγωνισμου <<διασκευασμενο>> για οσους δεν το καταλαβαν. Ειναι με αγαπη φτιαγμενο μην το παρετε στραβα.Καλο πασχα

    Λυπάμαι που στο πρώτο μήνυμά μου μετά την Ανάσταση, αντί για Χρόνια Πολλά, είμαι αναγκασμένος να ασχοληθώ με αυτές τις αλητείες. Το θέμα δεν θα μείνει στο ban του παραπάνω μέλους. Καλά μυαλά.


    -----------------
    Καληνύχτα Κεμάλ, αυτός ο κόσμος δε θα αλλάξει ποτέ. Καληνύχτα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 04-04-2010 17:21 ]


    skordalis21
    04.04.2010, 19:00

    Ο καθενας εδω εχει δικαιωμα να πει τη γνωμη του, αναλογως τον πολιτισμο του κ το επιπεδο του. Αν κατι δε σας αρεσε στο διαγωνισμο καλο ειναι να επισημανθει κ να μπει στο box των παραπονων, αλλωστε ο διαγωνισμος ειναι για ολους, οργανοπαιχτες, καλαμπορτζηδες κ οτι αλλο φανταστει η ψυχη σας. Μην παραφερεστε πληζ .Αυτα, καλο πασχα κ καλα μυαλα σε ολους.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : skordalis21 στις 04-04-2010 19:11 ]


    George-Manetas
    04.04.2010, 22:29

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : George-Manetas στις 04-02-2012 14:48 ]