ελληνική μουσική
    774 online   ·  210.833 μέλη
    gmitsotakis
    19.03.2010, 15:31

    Κανονικά δεν θα`πρεπε ν`ασχοληθώ καθόλου μαζί τους αλλά πραγματικά έχω τρελαθεί με αυτούς τους μ@@.

    Δεν ακους  τίποτε άλλο όλη μέρα παρά για την οικογένεια παρακμή, ΑΛΕΞΑΝΔΡΑΤΟΥ.

    Εθνική πορνοστάρ με τον καραμαλ@@@ που την ακολουθεί και την προωθεί Βουρθιώτη.

    Να τους χαίρονται οι οικογένειες τους, αν και αυτές θα είναι σίγουρα χειρότερες για να βγάλουν τέτοια σκ@@ στην κοινωνία.

     

    Συμφωνώ απόλυτα...

     

    Ανάρτηση

    http://stylemusicgr.blogspot.com/


    ORFEASMIRSINIS
    19.03.2010, 18:16

     Κοίτα,η οικογένεια ζει πιστεύω ένα πολύ μεγάλο δράμα και δεν πρέπει να τους ρίχνουμε ευθύνες για την πορεία της κόρης Αλεξανδράτου η οποία και πρέπει να είναι <<πίτα>> απο το πρωί έως το βράδυ.Εκεί όντως παίζεται ένα μεγάλο δράμα που έχει να κάνει με την πορνεία και τα ναρκωτικά.

      Απο εκεί και πέρα το θέμα αυτής της άμοιρης πήρε διαστάσεις για δυο λόγους.Ο ένας,οτι ήταν το απωθημένο ,έστω τηλεοπτικό,πολλών ανδρών,ο άλλος,οτι έγινε η νόμιμη τσόντα όπου μπορούσε ο πιτσιρικάς,ο παντρεμένος,ο μεσόκοπος να δει ελεύθερα και όχι στα μουλωχτά την τσόντα του απαντώντας απλά,έλα τώρα τη Τζούλια βλέπω(τη δική μας,αυτή που μπαίνει τηλεοπτικά στο σπίτι μας  τόσα χρόνια,το κορίτσι μας το ατίθασο,το καυμένο,το παραστρατημένο,το ...). Α! εντάξει δες!

      Το οικογενειακό δράμα όμως, είναι άλλη υπόθεση.


    ph
    19.03.2010, 23:53

     

     Η Τζούλια είναι συμπαθέστατη, μέσα στις αντιφάσεις της, την αφέλεια της, την κουτοπονηριά της, την εξαλλοσύνη της και την απίστευτη ομορφιά της.

     Οι πουτάνες τα κανάλια είναι το πρόβλημα.


    noizreduction
    20.03.2010, 00:06

    Με τετοια θεματα εντρυφει ολο το forum σε γλωσσα με πολλους τεχνικους ορους...Συγχαρητηρια!

     

    Το χειροτερο δεν ειναι να κρινεις το επιπεδο ενος ανθρωπου, αλλα να πεφτεις πιο κατω απο αυτο για να δειξεις την αγανακτηση σου...


    gmitsotakis
    20.03.2010, 08:07

    Δεν θέλω πραγματικά να διαφωνίσω μαζί σου, αλλά δεν αντέχω άλλο ν`ακούω περί επιπέδου κλπ.

    Αυτό ακριβώς θέλουν και όλοι αυτοί, κανάλια, υποτιθέμενοι μάνατζερ, παρουσιαστές... να κάνουν ότι θέλουν, να δείχνουν ότι θέλουν, να τραγουδούν ότι θέλουν, να φέρονται όπως θέλουν και να μην τους πειράζει κανείς για να κάνουν όλα αυτά ελεύθερα.

    Επίσεις ,για να σπάσω λίγο τον πάγο, μη νομίζεις ότι κοιμάμαι και ξυπνάω με τη Τζούλια στο μυαλό μου, αλλά πραγματικά βομβαρδιζόμαστε καθημερινά από ανεγκέφαλους παπάρες που βρίσκονται παντού.

    Προσωπικά θέλω να τους πολεμίσω όσο μπορώ μέσα από την τέχνη μου, στο τι λέω στους μαθητές μου και με ό,τι όπλο έχω ενάντια στη σαπίλα που θερίζει.

    Όσο για τη γλώσσα, νομίζω οτι οι χαρακτηρισμοί είναι και η ιδιότητά τους, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

     

    ΥΓ. Η ανάρτηση για το ``Εθνικά Σούργελα`` έγινε απο το

    http://stylemusicgr.blogspot.com/

    εγώ απλά συμφωνώ μαζί του, όπως και με πολλά άλλα που γράφει και περιμένω πολλά περισσότερα.

     

    Φιλικά...


    noizreduction
    20.03.2010, 11:17

    Ο τροπος αντιδρασης ηταν το δικο μου θεμα, οχι το τι ονειρευεται ο καθενας μας.

    Ο καλλιτεχνης πρεπει να υποστηριζει τις αποψεις του με το ποιον του κι οχι με τα γλωσσολογικα ιδιοτυπα του..πεζοδρομιου.

    Δεν μπορω να οικειοποιηθω εκφρασεις που κανουν την αποψη μου να σερνεται με την κατασταση που κρινω.

     

    Και δε νομιζω στους μαθητες να αναφερεσαι στα γεγονοτα ως μ@@...

    Καποτε οι μουσικοι ηταν παιδα-γωγοι...τωρα απλως εχει γινει μαθημα μιας ωρας και πολλων χρηματων ( μονο στα ιδιαιτερα ).


    gmitsotakis
    20.03.2010, 23:15

    Μάλλον δεν θες να καταλάβεις!

    Οπότε άστο εδώ γιατί πραγματικά ξεφεύγεις από το θέμα.


    noizreduction
    21.03.2010, 12:22
    Μπορει, ομως ο εκπαιδευτικος κι ο καλλιτεχνης πρεπει να παραμενουν στο επιπεδο που αρμοζει στη κοινωνικη τους θεση και να μη πεφτουν "χαμε" στο επιπεδο που κρινουν...
    jorge
    21.03.2010, 12:36
    Ας επανέλθουμε στο θέμα, μετά τη σωστή παρέμβαση του noiz. Ας τα λέμε λίγο πιο κόσμια...


    gmitsotakis
    21.03.2010, 13:55

    Είναι η τελευταια μου απαντηση στο θεμα γιατι θιγομαι προσωπικα από καποιον που δεν ξερει καν ποιος ειμαι , ουτε που κανω μαθηματα, ουτε ποιοι  μαθητες εχουν περασει από μενα, ουτε την καριερα μου, ουτε τις συνεργασιες μου ως μουσικος και ως συνθετης.

     

    Το μονο που ειπα είναι ότι, συμφωνω με καποιες αποψεις που γραφτηκαν σε καποιο blog και το αποτελεσμα ηταν  να λες ποσο χαμηλα εχω πεσει και να κρινεις την ποιοτητα μου ως μουσικο, επαγγελματια και εκπαιδευτικο.

     

    Μαλλον εισαι τυφλωμενος..

     

     

    Τα συμπερασματα δικα σας.

     

    Τέλος..


    noizreduction
    21.03.2010, 13:59

    Θα μπορουσες απλως να κρινεις ολα αυτα που συμβαινουν γυρω μας με την ποιοτητα που διατεινεσαι πως εχεις αποκτησει απο ολες τις δουλειες σου..

    Γιατι ευκολα κρινουμε, αλλα οταν κρινομαστε δεν θελουμε...αρνητικες κριτικες! Κι εφοσον μπαινουμε στη διαδικασια να κρινουμε, ας ξερουμε πως θα κριθουμε συγχρονως...

     

    Και μπορει να συμφωνω για την κατρακυλα της ελληνικης καλλιτεχνικης σκηνης, αλλα ο τροπος που τεθηκε το θεμα, αποδεικνυει πως ακομα και οι υγιεις σκεπτομενοι ανθρωποι...τρεχουν στην ιδια τσουληθρα με αυτους που τη δημιουργησαν!

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 21-03-2010 14:00 ]


    tago
    22.03.2010, 21:10

    Χαχαχαχαχα, αμάν ρε Θανάση, δεν έχεις αφήσει κανέναν που να μη τσακωθείς μαζί του. Τστστστς. {#emotions_dlg.rockon}

     


    noizreduction
    22.03.2010, 21:31

    Ε, δε μπορω δηλωσεις καλλιτεχνων που θυμιζουν Τζουλια στην ελληνικη γλωσσα...Το δηθεν και το διοτι μας εφαγε σε αυτη τη χωρα {#emotions_dlg.biggrin}


    tago
    22.03.2010, 22:26

    Ανεξάρτητα από όλα αυτά ο Γιώργος είναι σπουδαίος μουσικός. Έχει δουλέψει δίπλα σε σημαντικούς ανθρώπους και με μεγάλα σχήματα. Κάτι ακόμα που δεν γνωρίζει ο πολύς κόσμος αλλά το γνωρίζω εγώ διότι υπήρξαμε φίλοι, είναι οι κοινωνικοί του αγώνες και η προσωπική του ιδεολογία καθώς και η στάση του στη ζωή.

    Κατά συνέπεια δικαιούται δια να ομιλεί.

     

    Αν γνωριστείτε θα ταιριάξετε απόλυτα. Είμαι σίγουρος για αυτό.

     


    gmitsotakis
    22.03.2010, 22:30

    Μαλλον Δημητρη ειναι το υλικο που χρειαζεται για να περασει μια ομορφη νυχτα μαζι με την καψουρα του, που καποιος την κατηγορησε κι εγω συμφωνησα μαζι του.

    Αυτο τον πειραζει τελικα. Ολα τα τα αλλα που γραφει ειναι μπουρδες.

    Προτεινω στους διαχειριστες να σβησουν την αναρτηση ``Εθνικα Σουργελα`` γιατι ο Θανασης εχει καψες και δεν αντεχει να προσβαλουν την αγαπημενη του.

     

    Αν ηξερες να διαβαζεις φιλαρακο, μονο εμενα δεν θα κατηγορουσες, αλλα...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : gmitsotakis στις 22-03-2010 22:31 ]


    tago
    22.03.2010, 22:38

    Γιώργο θα σου απαντήσω με τον ίδιο τρόπο. Ο Θανάσης είναι καλό παιδί και σπουδαίος ηχολήπτης. Απλά μερικές φορές τον διακρίνει ένας παρορμητισμός, είναι και νέο παιδί, και αυτό τον καθιστά πότε πότε παρεξηγήσιμο. Ε, όπως και να το κάνουμε δε μπορούμε να συμφωνούμε πάντα όλοι μεταξύ μας, αλλοίμονο. Μια και είστε και οι δύο στην Αθήνα δώστε ένα ραντεβού, πιείτε ένα καφεδάκι και θα δεις πως στο τέλος θα συμφωνήσετε.{#emotions_dlg.beer}

     


    noizreduction
    22.03.2010, 23:08

    Το θεμα δεν ειναι η συμφωνια ( ποιος ωριμος ανθρωπος δε θα καταδικαζε το γεγονος; ) αλλα ο τροπος. Εαν ο καλλιτεχνης ( που θελει να λεγεται καλλιτεχνης και να ζει με αυτο το..κουσουρι ) πεφτει στο επιπεδο αυτων που κατηγορει ( με τη γραφη του, τη γλωσσα του, τη συγκαταβαση σε γλωσσικα στοιχεια που δεν ταιριαζουν με την καλλιτεχνια ), τοτε τι τον κανει καλυτερο απο τους κρινομενους;

     

     

    Τελοσπαντων, επειδη ο tago παρεμβαινει σαν τον ΟΗΕ και τον εκτιμω παρα πολυ και λογω σοβαροτητας, αλλα και λογω συμπλευσης αποψεων θα ζητησω συγνωμη προς το προσωπο σου και τη πνευματικη σου υποσταση gmitsotakis και θα αφησω το θεμα. Το point μου εξαλλου ηταν σαφες και το ανεφερα ουκ ολιγες φορες εως τωρα! Τουλαχιστον χαιρομαι που δε πεφτω σε επιπεδο "φιλαρακου" και "μπουρδας"...εστω και γλωσσολογικα.


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 22-03-2010 23:09 ]


    musichell
    24.03.2010, 15:05

    παντως συμφωνα με τις τελευταιες εξελιξεις η τζουλια αποκαλεσε την σασα μπαστα ''ιεροδουλη'' και ο μανατζερ της ειπε οτι εκδιδεται για 100 ευρω..σοβαρα τωρα,η σασα μπαστα δεν αξιζει ουτε για 20 ευρω,ποιος καμμενος δινει τοσα?αρα ειναι ψευτικες αυτες οι κατηγοριες..το σιγουρο παντως ειναι οτι γινεται της πουτανας στα μεσημεριαναδικα..


    gkravar
    24.03.2010, 18:29

    100 ευρώ; Που θα πάει αυτή η ακρίβεια;

     


    ORFEASMIRSINIS
    24.03.2010, 19:27

      Όλα αυτα τα πράγματα γύρω απο τα τηλεσταριλίκια,μοντέλα,καλλιστεία,νύχτα,γκλαμουργιές λίγο πολύ τα γνωρίζαμε ή τουλάχιστον τα υποπτευόμαστε.Απλά η συγκεκριμένη πορνοστάρ είχε περισσότερο θράσσος απο τις υπόλοιπες και τα έβγαλε όλα στη φόρα.Ας προσέχουν όμως οι γονείς-ψώνια που ωθούν τα βλαστάρια τους μαγεμένοι απο την τενεκεδένια λάμψη της αναγνωρισιμότητας,γιατί οτι λάμπει δεν είναι χρυσός και απο τα φώτα της δημοσιότητος.Δεν είναι τυχαίο που όλη η Ελλάδα έχει μείνει με ένα μικρόφωνο στο χέρι.Τα χρυσά μπούτια με τις άκαμπτες φωνητικές χορδές.Τι να κάνομε?Ο θεούλης για να κρατά τις ισορροπίες σπάνια τα δίνει όλα σε ένα δημιούργημά του.Αλλού χρυσά μπούτια,αλλού χρυσές φωνητικές χορδές.Να πάψουν οι Έλληνες να κρατούν απο ένα μαντσαφλάρι και να πιάσουν κανα βιβλίο.Άντε πια .νισάφι εκμαυλισμένο έθνος και διανοητικά ανάπηρο θα καταλήξουμε για χάρη της τηλεθέασης?

       Για να δώ αύριο πόσοι απο τους ερωτηθέντες στα τηλεμάγαζα θα μπερδέψουν το 1821 με το 1940 και τα χιόνια της Βορείου Ηπείρου με το για δες καιρό που διάλεξε ο Χάρος να με πάρει.. του Διάκου!

      Σούβλισμα θέλουμε μπας και συνέλθουμε!