ελληνική μουσική
    445 online   ·  210.817 μέλη

    Μουσικοί σύλλογοι για φοιτητές

    pluton
    18.04.2010, 14:27

    Θα ήθελα να μάθω εάν υπάρχουν σύλλογοι στην Ελλάδα που να παρέχουν μαθήματα μουσικής(τόσο θεωρίας, όσο και οργάνου) για φοιτητές.

    Ξέρω ότι στο ΕΜΠ κάνουν μαθήματα σε κάποια συγκεκριμένα όργανα(δυστυχώς, μόνο για τους φοιτητές του ΕΜΠ)

    Γνωρίζετε εαν υπάρχουν ανάλογες οργανώσεις που να διοργανώνουν και φεστιβάλ και συζητήσεις γύρω από τη μουσική;;;

     


    pluton
    18.04.2010, 20:18
    Ωραία... Είχα μια αγωνία μπας και γιναμε άνθρωποι και δε το πήρα χαμπάρι... Αλλά μπά...
    Gamer13
    18.04.2010, 23:12
    ρε παιδια εχω απο καιρο αυτη την αποροια και τωρα που ειπα για φοιτηττες ειπα να την εκφρασω γιατι ιπαρχει κατι για τον απλο κοσμο και κατι για τους φοιτητες πχ το ισιτιριο του μετρο ειναι αλλο για τους φοιτιτες και πχ σε οολα για τους φοιτιτες οι τιμες ειναι μειωμενες λεει πχ ο αλλος 20% εκπτωση στους οφιτητες η ελλατε στο φροντιστηριο κε μονο για φοιτητες ενα laptop δωρο
    giorth
    22.04.2010, 03:00
    προώθηση πωλήσεων λέγεται φίλε Gamer13. Κανένα κατάστημα ,καμία επιχείρηση δεν νοιάζεται για τους φοιτητές. Απλά είναι ένας εύκολος τρόπος να τους προσεγγίσει το ενδιαφέρον: "Είσαι φοιτητής; Μάθε πως μπορείς να επωφεληθείς από την προσφορά του καταστήματος μας!"
    Arorarea
    23.04.2010, 04:22
    Ξέρω σίγουρα πως σε ορισμένους δήμους ψάχνουν άτομα για εκπαίδευση για την φιλαρμονική. Δεν κάνουν μόνο τύμπανα και τρομπέτες αλλά και διάφορα ένχορδα για εκδηλώσεις.Είναι δωρεάν και είναι καλή φάση!
    guitarteacher
    23.04.2010, 13:27

    Παράθεση:

    Το μέλος pluton στις 18-04-2010 στις 20:18 έγραψε...

    Ωραία... Είχα μια αγωνία μπας και γιναμε άνθρωποι και δε το πήρα χαμπάρι... Αλλά μπά...

    Απλά απίστευτος{#emotions_dlg.clap}χαχαχαχαχ


    pluton
    23.04.2010, 14:18

    Παράθεση:

    Το μέλος Arorarea στις 23-04-2010 στις 04:22 έγραψε...

    Ξέρω σίγουρα πως σε ορισμένους δήμους ψάχνουν άτομα για εκπαίδευση για την φιλαρμονική. Δεν κάνουν μόνο τύμπανα και τρομπέτες αλλά και διάφορα ένχορδα για εκδηλώσεις.Είναι δωρεάν και είναι καλή φάση!

     

    To γνωρίζω. Έτσι ξεκίνησα μαθήματα κλασικής κιθάρας. Απλά για διευκρίνηση να πω ότι δεν είναι δωρεάν, απλά είναι πιο φθηνά, επειδή οι καθηγητές πληρώνονται από το δήμο, που τα εισπράττει από τα δημοτικά τέλη