ελληνική μουσική
    747 online   ·  210.833 μέλη

    θελω να ξανακούσω το...

    jorge
    09.05.2010, 00:48

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 09-05-2010 στις 00:02 έγραψε...


    Ότι έχει δηλαδή σχέση με τον Διαγωνισμό εμεσα ή άμεσα θα γράφεται εδώ; ακόμα και αν διαφημίζω την εκπομπή μου η το blog μου;

    Η διαφήμιση στα πλαίσια που λειτουργούμε εδώ, είναι ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. Επομένως ναι, μπορείς να μας ενημερώνεις για οποια εκπομπή έχει σχέση με το διαγωνισμό, εδώ.

     

    Παράθεση:

    Το μέλος PHILIPPOSSM στις 09-05-2010 στις 00:02 έγραψε...

    Και τέλος, αν άκουγες και την δίκη μου εκπομπή και του sympetherou και του dimitri1965 και της sillia κ.α θα άκουγες ότι δεν είναι ο alfawolf μόνο που προωθεί τον Διαγωνισμό και άξιοι συγχαρητηρίων είναι και άλλοι χωρίς να "δανείζονται" ιδέες άλλων.

    Πουθενά δεν είπα οτι είναι ο μόνος που προωθεί το διαγωνισμό. Το οτι του δίνω συγχαρητήρια δεν σημαίνει οτι αγνοώ τους υπόλοιπους. Εδώ όμως το topic το άνοιξε ο Alfa για την εκπομπή του, οπότε σε αυτόν θα αναφερθώ.

     

     




    ilio
    10.05.2010, 09:23

    Παιδιά ειρήνη ημίν!Smile

    Καταρχήν ξαναδιαβάστε όλοι (και βάζω μέσα και τον Φίλιππο και τον Alfawolf) τα αρχικά post

    του Alfa για αυτό το τόπικ και ΠΟΙΟΝ ΣΚΟΠΟ εξυπηρετεί και του Φίλιππου την ΕΡΩΤΗΣΗ...

    Αυτό που κατάλαβα εγώ είναι πως ούτε ο Alfa είχε πρόθεση διαφήμισης της εκπομπής του μέσω αυτού του topic αλλά ούτε και ο Φίλιππος να τον θίξει απλώς δεν κατάλαβε περί τίνος πρόκειται  και έκανε μια ερώτηση...

    Τώρα μετά πως τα μπλέξατε και οι δύο σας δεν ξέρω...Smile{#emotions_dlg.rolleyes}

    Προς Alfa: Είσαι καινούργιος όσον αφορά την συμμετοχή στο site και είναι λογικό να μην ξέρεις το που να ποστάρεις κάτι.Ακόμα και εγώ τα μπερδεύω πολλές φορές.Μην παίρνεις προσωπικά την κάθε παρατήρηση που γίνεται και μην κάνεις σενάρια στο μυαλό του πως υπάρχει έλλειψη ομαδικότητας στο ραδιόφωνο και το ότι υπάρχουν ομάδες κλπ.Δεν υφίσταται κάτι τέτοιοSmile

    Επίσης δεν χρειάζεται να λέμε το τι κάνουμε ή δεν κάνουμε σωστά;Γιατί πάλι σαν διαφήμιση ακούγεται...(αναφέρομαι στα avatar,spot ,βοήθεια των παραγωγών κλπ).Χτυπάει άσχημα αυτό.Smile

    Προς Φίλιππο: Εσύ πάλι γιατί το πήρες προσωπικά από ένα σημείο και έπειτα και έκανες και εσύ σενάρια;Κανείς δεν έχει original ιδέες Φίλιππε και αν δεν μας αρέσει κάτι στις εκπομπές κάποιου άσε αυτό να κριθεί από το κοινό,όπως το είπες  και εσύ άλλωστε.Δεν χρειάζεται να γινόμαστε πικρόχολοι

    μεταξύ μας.Smile

    Δεν θα έμπαινα στην διαδιακασία να γράψω τα παραπάνω αλλά είδα πως όλο αυτό είναι παράλογο...

    Και με ό,τι έγραψα και είπα δεν είχα πρόθεση να θίξω κανέναν σας, ειλικρινά!

    Τώρα αν παρεξηγηθώ και εγώ τότε δεν νομίζω πως θα έχω κάτι άλλο να πω...{#emotions_dlg.sad}


    AlfaWolf
    10.05.2010, 13:40

    Είδες για να είσαι εκπαιδευτικός?

    ακούγεσαι σαν την δασκάλα που μας μαλώνει {#emotions_dlg.biggrin}

    Όχι ilio μου δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης από πλευράς μου τουλάχιστον{#emotions_dlg.thumbup}

    Και θα σου απαντήσω σε αυτά που αναφέρεσαι για μένα

    Είπες: Είσαι καινούργιος όσον αφορά την συμμετοχή στο site και είναι λογικό να μην ξέρεις το που να ποστάρεις κάτι.Ακόμα και εγώ τα μπερδεύω πολλές φορές

    Ναι είμαι καινούριος στο Site αλλά…

    Είμαι διαχωριστής σε φόρουμ που έχει να κάνει με αντίκες (2η τρέλα μου) πολλά χρόνια και ξέρω πάνω κάτω που πρέπει να μπει ένα θέμα

    Δεν πόσταρα από λάθος εδώ ,

    εδώ είναι η σωστή θέση

    Είπες : Μην παίρνεις προσωπικά την κάθε παρατήρηση που γίνεται

    Όταν η παρατήρηση γίνετε στο πρόσωπο μου τι μπορώ να κάνω?

    Να σε φτύνουν και να λες ότι βρέχει ένα πράγμα? {#emotions_dlg.biggrin}

    Είπες: Επίσης δεν χρειάζεται να λέμε το τι κάνουμε ή δεν κάνουμε σωστά;Γιατί πάλι σαν διαφήμιση ακούγεται...(αναφέρομαι στα avatar ,spot ,βοήθεια των παραγωγών κλπ).Χτυπάει άσχημα αυτό

    Έχεις δίκιο απόλυτα σ αυτό... {#emotions_dlg.crying}

    αλλά το έγραψα στην προσπάθεια μου  να καταλάβει τον τρόπο που λειτουργώ γιατί έβγαζε μάτι ότι δεν είχε ιδέα έτσι άτοπα όπως αντέδρασε

    Είπες:Mην κάνεις σενάρια στο μυαλό του πως υπάρχει έλλειψη ομαδικότητας στο ραδιόφωνο και το ότι υπάρχουν ομάδες κλπ.Δεν υφίσταται κάτι τέτοιο

    Υπάρχει μια αισιόδοξη δόση  αλήθειας σ αυτό έχω ξεχωρίσει καποιους παραγωγούς με ομόδικο πνεύμα μακάρι αυτή η  ομαδικότητα να επεκταθεί  θα ανεβάσει πολύ το επίπεδο της εικόνας του ραδιοφώνου μας προς τα έξω

    Εν κατακλείδι...

    Παρόλη την άδικη επίθεση δεν έχω τίποτα να χωρίσω με τον  Φίλιππα και με κάθε μουσικό παραγωγό που ΜΗ μόνο να ενώσω έχω

    να ενώσουμε τις δυνάμεις , γνώσεις, αγάπη, κλπ συστατικά για το καλύτερο του μουσικού μας παραδείσου {#emotions_dlg.biggrin}

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 10-05-2010 13:42 ]


    PHILIPPOSSM
    10.05.2010, 14:42

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 10-05-2010 στις 13:40 έγραψε...

    Είδες για να είσαι εκπαιδευτικός?

    ακούγεσαι σαν την δασκάλα που μας μαλώνει {#emotions_dlg.biggrin}

    Όχι ilio μου δεν τίθεται θέμα παρεξήγησης από πλευράς μου τουλάχιστον{#emotions_dlg.thumbup}

     

     


    -----------------
    Η πραγματική Ευτυχία δεν κρύβεται στον προορισμό αλλά στον τρόπο που ταξιδεύεις. http://blogs.musicheaven.gr/alfawolf http://www.musicheaven.gr/live/101>

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : AlfaWolf στις 10-05-2010 13:42 ]



    Συμφωνώ και επαυξάνω άλλωστε ήταν πολλά αυτά που με πείραξαν εκείνο το βράδυ και δεν είχαν να κάνουν όλα με το post του alfawolf.....
    Τα υπόλοιπα είναι περιττά.... :)


    AlfaWolf
    10.05.2010, 15:24

    Την Τετάρτη 12 Μαΐου και ώρα 18:00 με  20:00

    Το  Wolf On Air Δίνει το μικρόφωνο στους Δημιουργούς των τραγουδιών του 2ου διαγωνισμού{#emotions_dlg.clap}

    Μια εκπομπή με όσα τραγούδια εσείς  ζητήσατε εδώ

    Θα ακουστούν όσα τραγούδια  χωρέσουν μέσα στο 2ωρο μας  Smile

    και βέβαια όσα από αυτά μου έθεσαν στην διάθεση μου οι δημιουργοί τους Smile


    ilio
    10.05.2010, 22:25

    Το ξέρω παιδιά πως ορισμένες φορές ακούγομαι σαν δασκάλα πραγματικά {#emotions_dlg.blush}αλλά μου βγαίνει

    έτσι τι να κάνω;{#emotions_dlg.biggrin}Και στη προκειμένη περίπτωση είσασταν σαν μικρά παιδιά που τσακώνονται για το ποιος θα φτάσει το βάζο με το γλυκό...{#emotions_dlg.biggrin}

    Νικόλα όσα έγραψα για σένα σχετικά με το που πρέπει να μπει ένα θέμα και το γεγονός πως είσαι καινούργιος ήταν για να σε δικαιολογήσω στον Φίλιππο βρε Smile

    Επίσης ,ιδιαίτερα στο διαδίκτυο ισχύει αυτό, όταν σου την "λένε" θα πρέπει να νομίζεις ότι βρέχει ναι!!!{#emotions_dlg.biggrin}

    Γιατί τα γραφόμενα είναι πολύ εύκολο να παρεξηγηθούν και μάλιστα πολύ περισσότερο όταν δεν τον ξέρεις καθόλου τον άλλον.

    Αλλά ο Φίλιππος σίγουρα για μενα δεν ήταν σε καλή φάση τη στιγμή που τα έγραψε αυτά.Το κατάλαβα αυτό και γι αυτό μπήκα και στην διαδικασία αυτή.Και επειδή ούτε και εσύ είσαι κακοπροαίρετος

    θεώρησα πως το θέμα θα πρέπει να λυθεί ειρηνικά όπως και είδα πως το λύσατε ήδη!!{#emotions_dlg.clap}

    Να μαστε καλά παιδιά όλοι,να παίζουμε τις μουσικές μας ,να ξεδίνουμε,να κάνουμε παρεούλα και να χαλαρώνουμε Smile

     


    AlfaWolf
    11.05.2010, 19:31

    Άυριο 12 Μαΐου και ώρα 18:00 με  20:00

    Το  Wolf On Air Δίνει το μικρόφωνο στους Δημιουργούς των τραγουδιών του 2ου διαγωνισμού{#emotions_dlg.clap}

    Μια εκπομπή με όσα τραγούδια εσείς  ζητήσατε εδώ

    Θα ακουστούν όσα τραγούδια  χωρέσουν μέσα στο 2ωρο μας  Smile

    και βέβαια όσα από αυτά μου έθεσαν στην διάθεση μου οι δημιουργοί τους Smile

     

    Με Κλίκ Ακούστε και το σχετικό σπότ

     


    jorge
    11.05.2010, 19:43
    το σποτάκι είναι απίστευτο...
    AlfaWolf
    11.05.2010, 20:41

    Σ ευχαριστώ Χορχε 


    George-Manetas
    12.05.2010, 02:17

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : George-Manetas στις 04-02-2012 14:49 ]


    AlfaWolf
    12.05.2010, 13:28

    Παράθεση:

    Το μέλος George-Manetas στις 12-05-2010 στις 02:17 έγραψε...

    Θα ήθελα να ακούσω γιά μιά ακόμη φορά το πιό ευαίσθητο-ποιητικό και ανθρώπινο κατ'εμέ ,τραγούδι απο αυτο τον διαγωνισμό,το οποίο πηρε τελικά και την πρώτη θέση στην καρδιά μου, εκτός απο την πρώτη της τελικής βαθμολογίας...το ΠΕΤΑΓΜΑ.

    Ευχαριστώ πολύ.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : George-Manetas στις 12-05-2010 02:18 ]



    Σαφώς και το ΠΕΤΑΓΜΑ του Γιάννη Νανόπουλου θα είναι στην PlayList

    Ευχαριστώ


    indieinkypixel
    12.05.2010, 15:57

    Και εγω θα ήθελα να ξανακούσω το ΠΕΤΑΓΜΑ μέσα απο την εκπομπή.Είναι διαφορετικό να ακούς έτσι τα τραγούδια απο μιά ραδιοφωνική εκπομπή, απο το να τα ακούς ¨ψυχρά" μέσα απο player.


    AlfaWolf
    13.05.2010, 06:37

    Η εκπομπή έγινε {#emotions_dlg.clap}

     

    Ακούστηκαν πολύ όμορφες συμμετοχές από τον 2 διαγωνισμό τραγουδιού του ΜΗ

    και θα συνεχίσουν να παίζονται μαζί και με άλλα που δεν χώρεσαν στο 2ωρο μας

    Αυτός ο διαγωνισμός είχε πολλές και καλές συμμετοχές κι αυτό είναι μια κληρονομιά για όλους μας και θα την απολαμβάνουμε μαζί όλοι από το Ραδιο MusicHeaven

     

    Σας Ευχαριστώ όλους


    Όποιος θέλει να κατεβάσει την εκπομπή  ΚΛΙΚ εδώ