ελληνική μουσική
    777 online   ·  210.833 μέλη

    Καλή Πρωτομαγία και καλούς αγώνες!

    Spirous
    30.04.2010, 22:21

    Καλή Πρωτομαγία και ευχές για νικηφόρους αγώνες!

    Έφτασε η ώρα να ξανασμίξουν οι δυνάμεις του μόχθου, της διανόησης, της νεολαίας και των γηρατειών, όλων των Ελλήνων και όλων των ξένων. Κι έτσι ενωμένοι να δώσουν και πάλι το μήνυμα  ότι δεν πρόκειται να δεχτούν άλλη υποδούλωση στο κεφάλαιο και τα αφεντικά του.

    ΖΗΤΩ Η ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ!

    ΕΞΩ ΤΟ ΔΝΤ ΑΠΌ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!

     


    musichell
    01.05.2010, 02:35

    {#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban}

    Παράθεση:

    Το μέλος Spirous στις 30-04-2010 στις 22:21 έγραψε...

    Καλή Πρωτομαγία και ευχές για νικηφόρους αγώνες!

    Έφτασε η ώρα να ξανασμίξουν οι δυνάμεις του μόχθου, της διανόησης, της νεολαίας και των γηρατειών, όλων των Ελλήνων και όλων των ξένων. Κι έτσι ενωμένοι να δώσουν και πάλι το μήνυμα  ότι δεν πρόκειται να δεχτούν άλλη υποδούλωση στο κεφάλαιο και τα αφεντικά του.

    ΖΗΤΩ Η ΕΡΓΑΤΙΚΗ ΠΡΩΤΟΜΑΓΙΑ!

    ΕΞΩ ΤΟ ΔΝΤ ΑΠΌ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!

     



    {#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban}{#emotions_dlg.ban}{το ban αναφέρεται στα μαύρα κοράκια που έχουν πέσει πάνω μας...}


    musichell
    01.05.2010, 02:48

    Την 1η Μαΐου του 1886, τα εργατικά συνδικάτα του Σικάγο οργάνωσαν απεργία με αίτημα τη μείωση των καθημερινών ωρών εργασίας από δέκα ή δώδεκα (ανάλογα με την περίπτωση) σε οκτώ. Δεν ήταν η πρώτη φορά που συνέβαινε κάτι τέτοιο. Ας πάμε πρώτα λίγο πίσω στο χρόνο.Το αίτημα για το οκτάωρο έχει τις ρίζες του στην Αγγλία – την πρώτη χώρα που γνώρισε τη βιομηχανική επανάσταση. Εκείνη την πρώτη περίοδο της ανάπτυξης της βιομηχανίας (18ος αιώνας), οι συνθήκες ήταν άθλιες.
    Την 1η Μαΐου του 1886, λοιπόν, τα εργατικά συνδικάτα του Σικάγο ξεκίνησαν την απεργία τους. Μετά από δυο μέρες, οι απεργοί συγκεντρώθηκαν κοντά στο εργοστάσιο McCormick. Ξέσπασαν ταραχές, και η αστυνομία του Σικάγο επιτέθηκε στους απεργούς. Το αποτέλεσμα ήταν τουλάχιστον δυο άνθρωποι νεκροί, αρκετοί τραυματίες, και μια πόλη γεμάτη εξοργισμένους εργάτες...
    Στην Ελλάδα, η πρώτη πρωτομαγιάτικη συγκέντρωση έγινε το 1892...
    Εκείνη την απεργία του Σικάγο είναι που «γιορτάζουμε» την εργατική πρωτομαγιά, και τον άδικο θάνατο πέντε αναρχοσυνδικαλιστών μετά από μια δίκη-παρωδία. Και είναι καλό να θυμόμαστε, πού και πού, ότι πράγματα που σήμερα θεωρούμε δεδομένα δεν ήταν καθόλου δεδομένα στο (όχι και τόσο μακρινό) παρελθόν. Και δεν είναι δεδομένα ούτε σήμερα, και πολύ περισσότερο αύριο. Για μιλήστε για οκτάωρο στους περισσότερους ιδιωτικούς υπαλλήλους, και παρατηρήστε την αντίδρασή τους: προσέξτε ιδιαίτερα το πικρό χαμόγελο και το θλιμμένο βλέμμα. Γυρνάμε σιγά-σιγά προς τα πίσω, με άλλοθι την ανταγωνιστικότητα.

    Το οκτάωρο φεύγει, το δεκάωρο έρχεται.

     

    ¨πηγη:http://valaoritoy.blogspot.com/


    jorge
    01.05.2010, 11:59
    Το 10ωρο έχει ήδη έρθει...
    takispag
    01.05.2010, 17:33

    Καλό κουράγιο και καλές αντοχές θα'λεγα εγώ. Όσον αφορά τα όσα κέρδισε κάποτε η εργατιά, έχουν ήδη χαθεί. Τα έχουμε ξαναπει κι αλλού, με ένα 8ωρο και ένα μισθό των 700 δεν τα βγάζεις πέρα... Μπροστά μας και η περικοπή 13ου και 14ου μισθού, και θα φτάσουμε σε τέτοιες συνθήκες που δεν αξίζουν σε κανέναν! Να δω που θα τελειώσει ο κατήφορος...

     


    tago
    01.05.2010, 17:45

    ....Και ακόμα είμαστε μόλις στην αρχή!...


    musichell
    01.05.2010, 19:10

    τα πράγματα είναι πολύ απλά,,,,η συντριπτική πλειοψηφία είναι δυσαρεστημένη,αρκεί να ενώσει την δυσαρέσκεια της....και δεν εννοώ να γίνει επανάσταση,,,ας παραμείνουμε στα πλαίσια του συστήματος κι ας εκφραστεί η αγανάκτηση του κόσμου με την ανάδειξη νέας κυβέρνησης,,,αριστερής εννοείται...όποιος ξαναψηφίσει πασοκ ή νδ είναι όχι μόνο άξιος της μοίρας του αλλά και ένοχος για την καταστροφή της ζωής των άλλων....μακάρι να φτάσουμε όλοι σε άθλιο επίπεδο σύντομα ώστε να μην έχουμε τίποτά άλλο να χάσουμε γιατί όποιος έχει κάτι περισσότερο απ τους άλλους δεν σηκώνεται απ την καρέκλα του....


    pterarhos
    01.05.2010, 19:50

    "Η Εργασια προηγειται (και ειναι ανεξαρτητη) του Κεφαλαιου. Το Κεφαλαιο ειναι

    μονον ο καρπος της Εργασιας , και δεν θα ειχε υπαρξει ποτε  αν δεν ειχε προηγουμενως

    υπαρξει η  Εργασια. Η Εργασια ειναι ανωτερη του Κεφαλαιου και δικαιουται με το παραπανω

    την υψιστη προσοχη".

    ΑΒΡΑΑΜ ΛΙΝΚΟΛΝ (ο 16ος προεδρος των ΗΠΑ)

     

    Το ΠΑΣΟΚ ειναι εδω ενωμενο ΔΝΤ.


    noizreduction
    01.05.2010, 23:14

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 01-05-2010 στις 19:10 έγραψε...

    τα πράγματα είναι πολύ απλά,,,,η συντριπτική πλειοψηφία είναι δυσαρεστημένη,αρκεί να ενώσει την δυσαρέσκεια της....και δεν εννοώ να γίνει επανάσταση,,,ας παραμείνουμε στα πλαίσια του συστήματος κι ας εκφραστεί η αγανάκτηση του κόσμου με την ανάδειξη νέας κυβέρνησης,,,αριστερής εννοείται...όποιος ξαναψηφίσει πασοκ ή νδ είναι όχι μόνο άξιος της μοίρας του αλλά και ένοχος για την καταστροφή της ζωής των άλλων....μακάρι να φτάσουμε όλοι σε άθλιο επίπεδο σύντομα ώστε να μην έχουμε τίποτά άλλο να χάσουμε γιατί όποιος έχει κάτι περισσότερο απ τους άλλους δεν σηκώνεται απ την καρέκλα του....



     

    Κι ενω σε διαβαζα ευχαριστα...ηρθε αυτο που εχω κανει bold και με "εστειλε αδιαβαστο".

     

    Δηλαδη πρεπει να βγαλουμε ντε και καλα καποιον απο το Συστημα; Και ποιον παρακαλω; ΚΚΕ; ΣΥΡΙΖΑ;

     

    ...γι'αυτο ο Ελληνας δε θα παει μπροστα...γιατι ελπιζει πως καποιος μεσα στη Βουλη ειναι παραπανω Ελληνας απ'ο'τι "καρεκλακιας"!


    musichell
    02.05.2010, 11:38

    oxi noizreduction,δεν πιστεύω οτι και τα κοινοβουλευτικά αριστερά κόμματα μπορέι να κάνουν κάτι ριζοσπαστικό,αλλά πέρα απο ιδεαλισμούς και την αναζήτηση του καλύτερου μοντέλου οργάνωσης της κοινωνίας μας η υποστήριξη μιας αριστερής κυβέρνησης με τα υπάρχοντα αριστερά κόμματα είναι η πιο απλή επιλογή που έχει ο καθένας για να αλλάξουν επιτέλους οι πολιτικοί συσχετισμοί και να αρχίαει να διαμορφώνεται μια πιο αισιόδοξη αντίληψη και να ενισχυθούν αξίες όπως η συλλογικότητα,η αλληλοβοήθεια,η ενεργή συμμετοχή στα πράγματα που μας αφορούν,,,,και είναι πολύ απλός ουτός ο τρόπος για να αλλάξει η ζωή μας καθώς το μόνο που έχει να κάνει ο κάθε δυσαρεστημένος πολίτης είναι όταν έρθουν εκλογές να ρίξει την ψήφο του στην αριστερά...


    takispag
    02.05.2010, 12:10

    Υπάρχει ένα πρόβλημα όμως στο θέμα της Αριστεράς. Δεν μου δείχνουν με τίποτα ότι αν γίνουν κυβέρνηση θα είναι καλύτεροι απ'τους άλλους. Ούτε ότι δεν θα ''υποκύψουν'' στην κατάχρηση εξουσίας και θα μείνουν έξω από σκάνδαλα. Έχω μεγαλώσει σε κατ'εξοχήν αριστερή περιοχή και όλοι όσοι τρέχανε τότε για το κόμμα και την ιδεολογία(?), κάποια στιγμή βολευτήκανε όλοι(μα όλοι σου λέω, και αυτοί και τα παιδιά τους και ο γαμπρός τους και η συνυφάδα τους...) μέσα στο Δήμο. Δεν μου εμπνέουν καμία εμπιστοσύνη πια.Και δεν βλέπω σ'αυτούς τη λύση.

    Αλλά ξέρεις, όταν ο λαός αποφασίσει ότι δεν αξίζει στα παιδιά του και στα εγγόνια του αυτό που συμβαίνει τώρα, και απλά οι ''μεγάλοι'' πέσουν, όποιος κι αν έρθει πάνω, η κατάσταση θα'ναι μη αναστρέψιμη πια. Το ποτάμι δε γυρίζει πίσω όπως λενε. Απλά νομίζω ότι θα'ναι καλύτερο για τον τόπο να μπουν άλλοι άνθρωποι μέσα. Αυτούς (μαζί και αυτούς της Αριστεράς κατ'εμέ) τους φάγαμε στη μάπα πια, και το μάθαμε το τραγούδι που μας λένε, ας ακούσουμε και κανα άλλο...


    noizreduction
    02.05.2010, 12:29

    Εγω πιστευω cat66 πως το να ψηφιζεις τον καλυτερο απο τους χειροτερους, δε σημαινει πως θα φερει καποια ουσιαστικη αλλαγη!

    Ειναι οπως το "αναμεσα στους τυφλους, κυριαρχει ο μονοφθαλμος"

     

    Γιατι να πρεπει παντα ειμαστε ικανοποιημενοι με το "ε, ετσι κι ετσι", οταν ακομα κι αυτο οδηγει τη χωρα προς τη καταστροφη;

     

    Μαθαμε να ειμαστε με την "πηξε δηξε" τηλεοραση, με το "γουαο" αυτοκινητο, με το "τι να σου λεω" ρουχο, ομως σαν πολιτες δεν μαθαμε να αναζηταμε και την καλυτερη, ποιοτικα, αντιπροσωπευση μας!

     

    Οχι, δεν προκειται να ψηφισω κανεναν αριστερο, δεξιο, μεσο επειδη ειναι λιιιιγο καλυτερος απο τους υπολοιπους. Θα ψηφισω αυτον που θα με εκπροσωπει πληρως κι οχι "καπου εκει, καπου εδω".

     

    Γι' αυτο μειναμε παντα κακομοιρηδες σε αυτη τη χωρα! Γιατι ολοι αυτοι εκει πανω ξερουν πως ο Ελληνας ξεχνα και καλυπτει τις αναγκες του με το "δηθεν", ενω στην ουσια αυτο το δηθεν ειναι ληγμενο!

     

    Αυτο το κολπακι που κανει ο ΣΥΡΙΖΑ και το ΛΑΟΣ συνηθως "Ψηφιστε εμας, γιατι οκ...ειδατε με τους αλλους" ειναι θρασυτατο!

     

    Πρεπει να κατεβαινεις με προγραμμα στις εκλογες και εαν δε βγεις να το δειχνεις αυτο το προγραμμα και στη Βουλη! Οχι να αρπαζεσαι απο την ευκαιρια της αποτυχιας των αλλων, για να ανεβασεις τους δικους σου αποτυχημενους στην εξουσια!


    -----------------
    Dreamcatcher Music DreamCatcher

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : noizreduction στις 02-05-2010 12:31 ]


    musichell
    02.05.2010, 12:57

    takispag,αυτό που λές δεν είναι λάθος και το ξέρω πολύ καλά,,ξέρω πολλά άτομα που είναι αριστεροί στα λόγια και είναι βολεμένοι και άλλοι οι οποίοι είναι συντηριτικοί αλλά σε στηρίζουν πραγματικά όταν χρειάζεσαι..επίσης noizreduction συμφωνώ οτι έχουμε να κάνουμε μια επιλογή ανάμεσα στον καλύτερο απ' τους χειρότερους,,αυτό ίσχυε πάντοτε κι αυτός είναι ένας ακόμα λόγος για την συνεχόμενη εναλλαγή μεταξύ ΠΑΣΟΚ KAI ΝΔ.Όπως και να'χει δεν πιστεύω ότι θα αλλάξει τίποτα προς το καλύτερο γιατί πάντα θα υπάρχει κατακερματισμός συμφερόντων και ποτέ δεν θα ενωθεί ο λαός,,εκτός κι αν φτάσει στο οριακό σημείο της πείνας,,,,γι'αυτο και η άποψη μου περί ψήφου της αριστεράς εννοέιται πως δεν είναι η ιδανική λύση αλλά ότι πιο απλό μπορέί να κάνει ο κάθε Έλληνας για να δοκιμάσει μια εναλλακτική πρόταση..ας γίνει μια τέτοια αλλαγή στο πολιτικό σκηνικό και μετά κρίνουμε  αποτελέσματα,,,,χειρότερα απ ότι είναι τώρα και θα γίνει στο άμεσο μέλλον δεν θα γίνει η κατάσταση...όταν αναγκάζεσαι να κάνεις 2 δουλειές για να επιβιώσεις ή να μην έχεις καμία δουλειά και να περνά η ζωή σου χωρίς νόημα πρέπει να πάρεις δραστικές αποφάσεις..ξεκινώντας απ τις πιο απλές,κι επίσης καλές οι αναλύσεις γενικά αλλά επίσης ισχύει το ''τα πολλά λόγια είναι φτώχεια''...


    noizreduction
    02.05.2010, 13:15

    Δημοκρατια ειναι να ψηφιζεις αυτον που σε εκπροσωπει...

     

    ...εαν καποιος σε εκπροσωπει λιγο ή περισσοτερο απο καποιον αλλον, πρεπει να τον ψηφισεις;

     

    Εγω προτεινω αποχη. Απουσια του λαου απο μια δημοκρατικη διαδικασια στην οποια εχεις το δικαιωμα να μποϊοκοταρεις, εφοσν αυτοι που την "χρησιμοποιουν" την εχουν διελυσει απο πριν!


    musichell
    02.05.2010, 13:29

    κι εγώ υπέρ της αποχής ήμουν σαν συνειδητής πολιτικής στάσης αλλά το σύστημα δεν το χαλάει καθόλου κάτι τέτοιο...θα στο πλασάρει μετά σαν απλή απάθεια και θα συνεχίσει να σου κάνει σεξ εκλεγμένο απο μια μειοψηφία κομματόσκυλων...


    noizreduction
    02.05.2010, 14:14

    Cat66 κατα ενα μερος, η απουσια μας απο τις εκλογες μειωνει το δημοκρατικο πολιτευμα.

     

    Ομως απο τα 18 μου αποφασισα πως η Δημοκρατια για μενα θα ειναι αυτη που θα εχει ενα σιγουρο κι αξιοπιστο αντιπροσωπο. Μεχρι στιγμης, δεν υπαρχει καποιος που να εκπληρωνει τις δικες μου απαιτησεις ( καλα, μη φανταζεσαι πως αναζητω 4000€ μισθο, 5 ξανθιες να μου κανουν αερα και 20 χαμαληδες να κουβαλανε μηχανηματα ).

    Οποτε, γιατι να επιλεξω να ειμαι ενας απο αυτους που ψηφιζουν απο αγνοια, και να μην ειμαι αυτος που δε θεει να ψηφισει σα ζωο στη σφαγη...

     

     


    Chitarrista
    02.05.2010, 16:25

    noizreduction θα διαφωνήσω μαζί σου.

     

    Γιατί με την αποχή θα "μειωθεί το δημοκρατικό πολίτευμα"???

    Αφού εσύ και ο κάθε συνειδητοποιημένος-δυσαρεστημένος (γιατί μη γελιόμαστε, όλοι είμαστε δυσαρεστημένοι απλά για κάποιο λόγο, που δεν αναφέρω γιατί μακρηγορώ, κάποιοι στη στιγμή των εκλογών δείχνουν να έχουν ξεχάσει την δυσαρέσκειά τους) απέχετε, το μόνο που καταφέρνετε να κάνετε είναι να δώσετε μεγαλύτερη βαρύτητα στην ψήφο του κάθε "ασυνείδητου οπαδού"που θα ψηφίσει με μανία την ομάδα που υποστηρίζει απο μικρός (γιατί στην Ελλάδα διαλέγουμε 2 ομάδες, την ομάδα ποδοσφαίρου και την ομάδα της βουλής - Κόμμα).

    Αποτέλεσμα? Να εκλέγονται πότε οι μεν πότε οι δε με αυτοδυναμία και απλά να αναφέρεται σε ψιλά γράμματα " υπήρξε κι ένα μεγάλο ποσοστό Ελλήνων που διάλεξε την αποχή...". Το έχουμε δει άλλωστε το αποτέλεσμα της μεγάλης αποχής στις ΗΠΑ.

    Δεν θα επισημάνω σαν λύση την ψήφο κάποιου από τα 2 αριστερά κόμματα της βουλής, γιατί συμφωνώ σ'ένα βαθμό γιαυτά που είπες για τον ΣΥΡΙΖΑ και το ΛΑΟΣ. Υπάρχουν και τα εξωκοινοβουλευτικά κόμματα που μόνο απο μας εξαρτάται αν θα παραμείνουν εξωκοινοβουλευτικά ή όχι.

     

     

     

    ΥΓ

    Πήρα σαν βάση ότι δεν είναι ζητούμενο ούτε αυτοσκοπός η μείωση και η κατάργηση της δημοκρατίας. Αν κατάλαβα λάθος, τότε πάει αλλού η συζήτηση...

    -----------------
    Κι αν είμαι Ροκ...

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 02-05-2010 16:32 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 02-05-2010 16:33 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 02-05-2010 16:34 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 02-05-2010 16:35 ]


    musichell
    02.05.2010, 17:22

    chitarrista,,,σωστά αυτά που λες όσον αφορά την αποχή....μια παρατήρηση που έχω να κάνω είναι σχετικά με τα εξωκοινοβουλευτικά κόμματα..μέσα στο υπάρχων σκηνικό(μμε,κυρίαρχη αστική ιδεολογία) δεν υπάρχει περίπτωση κόμματα σαν το ΜΕΡΑ,AΝΤΑΡΣΥΑ,ΕΕΚ,ΚΚΕ-ΜΛ,,,κτλ να πάρουν ένα σημαντικό ποσοστό στο παιχνίδι των εκλογών,,,γι αυτό και η άποψη μου για μια άμεση αλλαγή με τον πιο απλό τρόπο είναι η άνοδος των αριστερών κομμάτων που είναι για τα καλά μέσα στο σύστημα..είναι η πιο ρεαλιστική επιλογή...τα ιδανικά ας τα κρατήσουμε για την συνέχεια,,,ας κάνουμε ένα μικρό βήμα πρώτα για έναν διαφορετικό τρόπο ζωης...


    noizreduction
    02.05.2010, 18:28

    Chitarista, επιλεγω συνειδητα πλεον την αποχη. Απλως εκανα μια αυτοκριτικη για το εαν τελικα το να απεχεις εχει σχεση με το ποσο καλος εισαι σε μια δημοκρατικη κοινωνια.

    Και τελικα καταληγω πως οταν δε μπορει να σε εκπροσωπησει κανεις, ενω εσυ εισαι ενας νομιμος πολιτης που υποκλινεσαι στη θεληση της πλειοψηφιας ( γιατι αυτο ειναι η υποχρεωση μου ως δημοκρατικου πολιτη ), τοτε επιλεγεις την αποχη.

     

    Η Δημοκρατια εξαλλου πεθανε με την εισοδο πολιτικων κομματων στην Ελλαδα ( Γαλλικο, Ρωσικο, Αγγλικο ) στην Ελλαδα μετα την Οθωμανικη κατοχη. Οποτε, για ποια Δημοκρατια μιλαμε;


    Chitarrista
    02.05.2010, 18:48

    -Car66 θα διαφωνήσω και μαζί σου.

    Με το σκεπτικό σου μία ακόμη πιο ρεαλιστική λύση είναι να αποφύγουμε το πολύ μεγάλο κακό (για κάποιους το μπλε για άλλους το πράσινο) οπότε θα ψηφίσουμε το άλλο. Πιο απλά με το υπάρχων καθεστώς και ενισχυμένο από το παραπάνω σκεπτικό σου, δεν υπάρχει περίπτωση να βγει άλλο κόμμα πέραν των δύο μεγάλων. Αυτή όμως είναι η αντίληψη που πρέπει να αλλάξουμε και ίσως αυτή η αντίληψη που κυριαρχεί οδηγεί κάποιους στην επιλογή της αποχής.

     

    Επαναλαμβάνω πως τα εξωκοινοβουλευτικά κόμματα ( ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ, ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΝΑΓΕΝΗΣΗ, ΕΕΚ, ΚΟΙΝΩΝΙΑ ΠΟΛΙΤΙΚΗ ΠΑΡΑΤΑΞΗ κτλ κτλ) είναι εξωκοινοβουλευτικά όσο εμείς δεν τα ψηφίζουμε.

     

    -noizreduction

    Καταλαβαίνω αλλά δε συμφωνώ. Πρώτον είσαι σίγουρος πως δεν σε εκπροσωπεί κανένας? (το λέω αυτό γιατί πολλοί πέφτουμε στην παγίδα των 4-5 κομμάτων της βουλής.)

     

    Επίσης, να πω τη γνώμη μου πως όχι ακριβώς η δημοκρατία, αλλά μάλλον η ελευθερία και η ανεξαρτησία χάθηκε με την είσοδο αυτών των 3 κομμάτων που ανέφερες.

    Σίγουρα η δημοκρατία για την οποία μιλάμε δεν είναι η γνήσια και αυτή που θα θέλαμε, αλλά μία έντεχνα νοθευμένη δημοκρατία. Όμως γιαυτό το λόγο πρέπει να σκεφτούμε τι πρέπει να κάνουμε γιαυτό. Η απλή ένδειξη δυσαρέσκειας μέσω της αποχής όπως προείπα δεν επιφέρει αποτελέσματα και παράδειγμα αποτελούν οι ΗΠΑ.

    -----------------
    Κι αν είμαι Ροκ...

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 02-05-2010 19:04 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Chitarrista στις 02-05-2010 19:06 ]