ελληνική μουσική
    662 online   ·  210.833 μέλη

    SOS!!! Ζητείται σπίτι στη Θεσσαλονίκη επειγόντως...

    pastella
    24.01.2005, 11:50
    Αγαπητοί συνταξιδιώτες της μουσικής καλημέρα σας...

    Όπως και θα καταλάβατε από τον τίτλο το θεμα αφορά την εύρεση σπιτιού και μάλιστα άμεσα.

    Είμαι μέλος μιας φοιτητικής ένωσης, της AIESEC, της οποίας κύρια δραστηριότητα είναι το Πρόγραμμα διεθνούς πρακτικής άσκησης, δλδ ανταλλαγές φοιτητών για να κάνουν την πρακτική τους σε μια από τις χώρες του δικτύου.

    Χωρίς να πω περισσότερα, είμαι σε μια ομάδα που μεταξύ άλλων φροντίζει και για την εύρεση σπιτιών για τα παιδιά που δουλεύουν στην Θεσσαλονίκη. Πριν λίγες μέρες ήρθε μια κοπέλα από Τσεχία και επειδή το Hostel Που τους φιλοξενούσε δεν διαθέτει δωμάτια έχουμε πέσει με τα μούτρα στις αγγελίες και γενικά στο ψάξιμο χωρίς να βρούμε κάτι καλό.

    Το πρόβλημα είναι ότι η κοπέλα θα μείνει 3-4 μήνες, πρέπει να πληρώνει το πολύ ?210 το μήνα ενοίκιο + ?25 για λοιπά έξοδα διαμονής.

    Το σπίτι ή δωμάτιο που ψάχνουμε πρέπει να τηρεί τις προδιαγραφές αξιοπρεπούς διαβίωσης, να είναι τουλάχιστον ημιεπιπλωμένο (κρεβάτι, ντουλάπες, γραφείο, καρέκλα-ες). και να είναι κέντρο ή όσο το δυνατόν πιο κοντά σαυτο.

    Επειδή τα περισσότερα ενοικιαζόμενα ζητούν σύναψη συμβολαίου,αυτό δεν μπορεί να γίνει εκτός αν είναι τρίμηνο ή τετράμηνο.

    Αν για οποιοδήποτε λόγο γνωρίζετε κατι ή κάποιον στον οποίο μπορώ να απευθυνθώ ή κάποιο δωμάτιο που νοικιάζεται σας παρακαλώ να μου στείλετε προσωπικό μήνυμα ή κάποιο e-mail...

    Προς το παρόν η κοπέλα θα φιλοξενείται στα σπίτια μας για όσο χρειαστεί να βρεθεί σπίτι...