ελληνική μουσική
    636 online   ·  210.832 μέλη

    Μουσική για εμπορικό κατάστημα

    takispag
    13.05.2010, 16:29

    Έχω αναλάβει την παρακάτω ''εργασία'', και χρειάζομαι τη βοήθεια όποιου νομίζει ότι μπορεί να βοηθήσει. Στην εταιρεία που δουλεύω έχουμε ένα εμπορικό κατάστημα, με είδη διακόσμησης, δώρων, μικροέπιπλα, κεριά,  κτλ Οι μουσική που παίζει μέσα όμως δεν ακούγεται (όχι, από ένταση μια χαρά είμαστε, τα τραγούδια είναι χάλια..)

    Χρειάζομαι λοιπόν προτάσεις για μουσικές που μπορεί να παίξουν ώστε να γίνει πιο ευχάριστη η κατάσταση όσον αφορά αυτό το κομμάτι, και να μπορούν να παίξουν σε ένα τέτοιο κατάστημα. Ψάχνω κυρίως για ξένα τραγούδια, αλλά αν υπάρχει και σε Ελληνικό κάτι δεν θα το αγνοήσω. Όπως επίσης δεν με νοιάζει αν θα είναι με στίχους ή χωρίς. 

    Να σημειώσω, επειδή έχουμε να κάνουμε και με εναλλακτική θεραπευτική στο μαγαζί (feng shui κτλ), τον κλάδο της μουσικής αυτής τον έχουμε καλύψει αρκετά, οπότε δεν ψάχνω πχ ένα ακόμα cd που να παίζει μουσική για reiki, meditation και γενικά τέτοια κατάσταση.

    Ευχαριστώ


    musichell
    13.05.2010, 17:39


    DrLove
    16.05.2010, 09:50

    Μπορείτε να βάλετε κάποιο από τα παρακάτω: 

    • Yanni - Reflections Of Passion, In Celebration Of Life, Dare To Dream
    • Enya - Shepherd Moons
    • Enigma - Best Of
    • Nick Drake - Bryter Layter
    • Peter Green - In The Skies
    • Galaxie 500 - On Fire
    • Stevie Wonder - Innervisions
    • Al Di Meola - Di Meola Plays Piazzolla
    • Carlos Santana - Inner Secrets

    Ελπίζω να βοήθησα! Αν θέλεις πάντως, μπορώ να σου πω κι' άλλα!


    takispag
    16.05.2010, 10:25

    Ευχαριστώ πολύ. Θα πρέπει να ακούσω πρώτα και θα σου απαντήσω μέσα στις μέρες. Η αλήθεια είναι ότι κάποια από αυτά δεν τα γνωρίζω ούτε καν σαν ονομασία, όπως τους galaxie 500. Enya και Yanni νομίζω πως μπορούν να παίξουν άνετα.


    Gamer13
    16.05.2010, 18:45

     

    >

    >

     

     

     


    classical
    18.05.2010, 18:57

    Παράθεση:

    Το μέλος cat66 στις 13-05-2010 στις 17:39 έγραψε...



    Παράθεση:

    Να σου πω...τους χρειάζεται....Άσε που υπενθυμίζοντας τα ψώνια θα απογειωθούν και οι πωλήσεις....

     

    Υγ.Κάτι τέτοια τους έλεγα για πλάκα όταν δούλευα στις πωλήσεις και κάποια ζώα τα πίστευαν ή έκαναν ότι τα πίστευαν...

     


    takispag
    23.05.2010, 08:42

    @DrLove

    Το cd των enya δεν το βρήκα ακόμα, αλλά βλέποντας τα τραγούδια του έχω γνωρίζω κάποια. Το θεωρώ πολύ καλή επιλογή για αυτό που θέλω. Όπως επίσης και των Peter Green, Nick Drake, Stevie Wonder. Μόνο των Galaxie 500 δεν μπορώ να πω ότι μου άρεσε.

    Σκέφτομαι και κάποια πιο jazzy όπως του Jimmy Dludlu-Essence of Rythm ή κάτι τέτοιο αν έχεις υπ'όψη σου. Αν έχεις όρεξη στείλε κι άλλα.

    @cat66, gamer13

    τα τραγούδια τα γνωρίζω και μ'αρέσουν, αλλά πιστεύω πως δεν μπορούν να μπουν σε ένα τέτοιο χώρο σαν αυτό που περιγράφω. Ευχαριστώ πάντως που μπήκατε στον κόπο να προτείνετε κάτι.


    TRAVELOGUE
    24.05.2010, 10:15

    Καλημέρα,

    Φίλε μου...καλοκαίρι είναι....μην το ψάχνεις...βάλτε μουσικές με ενέργεια που να ανεβάζουν και τη διάθεση του κόσμου και του προσωπικού

     

    Nouvelle Vague

    Pink Martini

    Mulatu Astatke