ελληνική μουσική
382 online   ·  202.983 μέλη

Καταστρέψτε μια ευχή!

aviectus
Σολίστ
Chat
14.09.2010, 16:57

Εύχομαι να είχα πιο πολύ μυαλό... όταν έβρεχε αντί να κρατώ χωνάκι κράταγα ομπρελά.

-EIPHNH-
Περαστική Νότα
Chat
15.09.2010, 21:34

Εσύ μπορεί να κρατούσες ομπρέλα, όμως δεν πρόσεξες ότι ήταν τρυπημένη, οπότε τα μυαλά βρήκαν τον προορισμό τους... {#emotions_dlg.yes}

Εύχομαι να μπορούσα να θυμηθώ... την στην ευχή ήθελα να ευχηθώ! {#emotions_dlg.eek}

mary_omikron
Βετεράνος , Forum Moderator
Chat
16.09.2010, 08:50

Δεν θα μπορεσεις να θυμηθεις ομως...για εναν απλουστατο λογο....ΔΕΝ εφαγες γκουντααααα!!!

Ευχομαι το "αναμεινατε στο ακουστικο σας" να ειναι συντομο ....

diana13
Περαστική Νότα
Chat
16.09.2010, 18:24

ναι αλλά τότε δεν θα είχε αξία το αποτέλεσμα.... η αναμονή είναι που του δίνει αξία !!!

Ευχομαι να σταματήσουν όλοι να κορνάρουν με το παραμικρό!

mary_omikron
Chat
17.09.2010, 10:30
Επειδη ομως καποιοι χρειαχεται να "κορναρουν" για να ακουστου....θα συνεχισουν να το κανουν...οποτε η ευχη σου καταστρεφεται..... Ευχομαι αυτο που ακουγεται να μην ειναι μονο κλαξον αυτοκινητου, αλλα καμμια φορα να γινεται και Μπολερο του Ραβελ
diana13
Περαστική Νότα
Chat
18.09.2010, 17:37

ναι αλλά αν αρχίσει να παίζει το μπολερό θα βγει και η Μπο Ντέρεκ (από την ταινία ημίγυμνη) και τότε θα αρχίσουν τα τρακαρίσματα και θα έχουμε και θύματα οπότε δε λέει!!!!

Εύχομαι όλα τα δύσκολα να γίνουν εύκολα!!!

mary_omikron
Chat
19.09.2010, 08:15

Επειδη ομως παντα τα δυσκολα και τα ευκολα εναλασσονται σε ενα αεναο κυκλο....καταστρεφεται σαν ευχη...γιατι παντα μετα απο ενα ευκολο θα ακολουθει ενα δυσκολο...και το αντιθετο!

Επειδη ολες οι μεγαλες ανακαλυψεις εχουν γινει κατα λαθος...ευχομαι να μην ειχε γινει ετσι...

renabill
Φθασμένος
Chat
26.10.2012, 00:43

Φτιάχνω μια καινουρια. 

Εύχομαι να ήμουν 10 κιλά πιο αδύνατη!

venceremos
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
26.10.2012, 01:11

Λοιπον αυτο το παιχνιδι εχει φαση.. Ειρηνη, δεν το παιζεις σωστα.. πρεπει να καταστρεψεις την ευχη του προηγουμενου και μετα να ευχηθεις.. αλλιως δεν εχει πλακα.. ξαναδοκιμασε για να εχει μια συνεχεια το παιχνιδι και δω ειμαστε να το συνεχισουμε {#emotions_dlg.blush}

Emmanuelle
Συγχορδία Μινόρε
Chat
26.10.2012, 02:21

@ mary_omikron :

Mα αν όλες οι μεγάλες ανακαλύψεις δεν είχαν γίνει κατά λάθος, εσύ και εγώ δεν θα είχαμε διαδίκτυο για να επικοινωνούμε αυτήν την στιγμή…

Οπότε –αντίστοιχα-  η ευχή σου εξ αιτίας της ταυτόχρονης cyber ύπαρξης σου στο διαδίκτυο, αυτόματα αυτοκαταστρέφεται…

@ renabill :

Μα, ακόμα και αν –Ειρήνη- ήσουν 10 κιλά πιο αδύνατη, κάποια στιγμή θα έμενες έγκυος οπότε θα γινόσουν 10-12 κιλά πιο παχύτερη… Οπότε και η δική σου ευχή αυτοκαταστρέφεται…

Όσο για μένα…

Εύχομαι να υπήρχε παγκόσμια ειρήνη και ευημερία για όλους τους λαούς!...  

guevara
Συγχορδία Ματζόρε , Forum Moderator
Chat
26.10.2012, 09:51

Ναι αλλά επειδή παγκόσμια ειρήνη ήδη δεν υπάρχει η ευχή καταστρέφεται...

Εύχομαι οι ευχες μου να μην καταστρέφονται....{#emotions_dlg.biggrin}

renabill
Φθασμένος
Chat
26.10.2012, 14:11
Επειδή όμως η ζωη θα ήταν βαρετή χωρίς ευχές και ατέλειες η ευχή σου ήδη δεν ισχύει. Εύχομαι να είχα 1 εκατομμύριο Ε!
Hastaroth
Βετεράνος
Chat
26.10.2012, 15:40

Επειδή όμως,ώς γυναίκα,θα τα ξόδευες σε κοσμήματα και πανάκριβα ρούχα,οπότε θα έπαυες να έχης ένα εκατομμύριο ευρώ,η ευχή σου αυτοκαταστρέφεται.

Εγώ πάλι,εύχομαι να λείτουργούσαν όλες οι υποδομές τής χώρας σωστά.....

athinaatma
Περαστική Νότα
Chat
26.10.2012, 21:04

Κι επειδη αν συμβει κατι τετοιο θα καταστραφει ο πλανητης, η ευχη σου αυτοκαταστρεφεται.   Ευχομαι να μεινω για παντα νεα και ομορφη.Smile

Emmanuelle
Συγχορδία Μινόρε
Chat
26.10.2012, 23:27

@ athinaatma :

Μα αν έμενες για πάντα νέα και όμορφη, θα «έχανες» σαν τον Dorian Grey την ψυχή σου… Δεν θα είχε αξία ο χρόνος… Δεν θα είχε μοναδική αξία το:

«Σε Θέλω!...»

στα αυτιά σου αφού όλοι θα στo έλεγαν…

Άσε που και η Ήρα, η Αθήνα και η Αφροδίτη θα σε ζηλεύανε και θα θελαν τον χαμό σου…

Οπότε η ευχή σου αυτοκαταστρέφεται!...

Θέλω να υπήρχε περισσότερη καλοσύνη μέσα στους ανθρώπους!...

venceremos
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
27.10.2012, 02:22

Για να υπηρχε περισσοτερη καλοσυνη στους ανθρωπους θα επρεπε να υπαρχουν λιγοτερα κομπλεξ αλλα δυστυχως οπως καταλαβαινεις ειμαστε γεματοι απο αυτα και παντα θα μαστε γεματοι απο αυτα γιατι αναμεσα σε ανθρωπους μεγαλωνουμε και αυτα δεν μας αφηνουν να γινουμε καλυτεροι ανθρωποι...Επομενως η ευχη σου λυπαμαι δεν θα πραγματοποιηθει..

Ευχομαι, ευχομαι να επεφτε ο καπιταλισμος και στη θεση του να προεκυπτε μια αυτοοργανωμενη κοινωνια με ενεργους πολιτες και ανακατανομη του πλουτου..

Emmanuelle
Συγχορδία Μινόρε
Chat
27.10.2012, 11:44

@ venceremos :

Μα για να έπεφτε ο καπιταλισμός και στη θέση του να προέκυπτε μια αυτοργανωμένη κοινωνία με ενεργούς πολίτες και δίκαιη ανακατανομή του πλούτου θα έπρεπε να υπάρξει πλήρης κατάλυση και  κατάργηση πάσας μορφής συγκεντρωτικών εξουσιών που εμπεριέχουν τις έννοιες του κράτους η’ της κρατικής εξουσίας και η κοινωνία να αυτό-οργανώνονταν σε ανεξάρτητες συλλογικότητες κοινοτήτων – communautes

Και όπως πιθανόν να γνωρίζεις από την Ιστορία για την Παρισινή communaute το 1848 και από τις “Ισβέστιες” της Κρονστάνδης το 1921, αυτές οι Αναρχικές – Αντιεξουσιαστικές, Αντικαπιταλιστικές  ανεξάρτητες συλλογικότητες κοινοτήτων – communautes καταλύθηκαν και χιλιάδες Αναρχικοί – Αντιεξουσιαστές εκτελεστήκαν η’ εξοντώθηκαν από το Πρωσικό κράτος στην Παρισινή communaute του 1848 και –αντίστοιχα- από το Σοβιετικό κράτος στην Κρονστάνδη το 1921…

Οπότε η ευχή σου –δυστυχώς- εκ της Ιστορίας αυτοκαταστρέφεται...

Εύχομαι να υπάρξει πλήρης κατάλυση και κατάργηση πάσας μορφής συγκεντρωτικών η’ μη εξουσιών που εμπεριέχουν τις έννοιες του κράτους η’ της κρατικής εξουσίας και η κοινωνία να αυτό-οργανώνονταν σε ανεξάρτητες συλλογικότητες κοινοτήτων – communautes καθώς επίσης λιγότερα εξουσιαστικά κόμπλεξ στις σκέψεις των ανθρώπων!...

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emmanuelle στις 27-10-2012 11:52 ]

venceremos
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
27.10.2012, 22:24

Κανε αλλη ευχη ρε αυτην δε στην καταστρεφω...  {#emotions_dlg.beer} 

Mad4U
Συγχορδία Ματζόρε
Chat
28.10.2012, 02:01

την καταστρεφω εγω δεν εχω θεμα!

Αυτο για να γινει χρειαζονται 200 χρονια παιδειας, εσυ θα εισαι νεκρος και πολυ πιθανον να εχει καταστραφει η Γη!

Ευχομαι να παρει πρωταθλημα ο ΠΑΟΚ.

Emmanuelle
Συγχορδία Μινόρε
Chat
28.10.2012, 06:10

@ Mad4U :

Οι απαντήσεις μου στην ευχή σου είναι εδώ:

ΤΗΛΕΦΩΝΗΜΑ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΒΑΣΙΛΗ

Η ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟΥ ΑΓΙΟΥ ΒΑΣΙΛΗ

Κάνε μια αίτηση στον θεό και εσύ… Και που ξέρεις?...

Αν δεν σπάσετε το έλκηθρο του Άγιου Βασίλη -επειδή έχει Αθηναϊκές πινακίδες...- ίσως να γίνει και κανένα θαύμα!...

Je souhaite que « mon petit bebe » de m'aimer un peu plus que je l'aime! ...

Εύχομαι το «μικρό μωρό μου» να με αγαπούσε λίγο περισσότερο από ότι το αγαπώ εγώ!...

[ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Emmanuelle στις 28-10-2012 06:14 ]