ελληνική μουσική
    850 online   ·  210.833 μέλη

    Συναυλία αγάπης.

    yiannisyiannis
    27.01.2005, 10:02
    Έτσι από περιέργεια, γνωρίζει κανείς πως έγινε η επιλογή των καλλιτεχνών που έπαιξαν χθες; Τους προσκάλεσε η ΕΡΤ ή προσφέρθηκαν μόνοι τους;
    Μήπως προθυμοποιήθηκαν και άλλοι, που όμως απορρίφθηκαν από την ΕΡΤ;
    jorge
    27.01.2005, 11:03
    Όσοι έπαιξαν πάντως ήταν καταπληκτικοί. Και η παρουσίαση και η τηλεοπτική κάλυψη και ο ήχος με άφησαν πολύ ικανοποιημένο...

    Τώρα για το αν υπήρχαν και άλλοι που απερρίφθησαν δεν ξέρω. Δεν ξέρω πάντως αν αυτό είναι το ζητούμενο εκτός αν Γιάννη ξέρεις κάτι και δε μας το λες
    yiannisyiannis
    27.01.2005, 11:47
    Όντως ήταν πολύ όμορφα χθες. Με εντυπωσίασε η ενορχήστρωση σε αρκετά σημεία, ενώ ιδιαίτερο γούστο είχε ο Πυλαρινός που χοροπηδούσε συνεχώς, διευθύνοντας την ορχήστρα.

    Δεν ξέρω τίποτε Γιώργο. Απλά, πήγα να πειράξω κάποιο φίλο, ο οποίος ακούει κυρίως εμπορική μουσική, ρωτώντας τον γιατί δεν συμμετείχαν τα "μεγάλα" ονόματα Βίσση, Βανδή κλπ. Μου απάντησε, ότι οι φήμες οργιάζουν, πως κάποιοι άλλοι δεν τους το επέτρεψαν και φωτογράφισε το Νταλάρα. Τον ρώτησα αν έχει πιο συγκεκριμένα στοιχεία -φυσικά δεν είχε- ακολούθησε το γνωστό μπάχαλο κι έληξε εκεί η συζήτηση.

    Νομίζω πάντως ότι είναι κι αυτό το ζητούμενο –τουλάχιστον για μένα- αν δηλαδή κάποιος αγαπημένος καλλιτέχνης προσφέρεται αφιλοκερδώς για κάποιο φιλανθρωπικό σκοπό ή όχι.
    Stelios_cy
    27.01.2005, 12:15
    Παιδιά επειδή έχασα την αρχή της συναυλίας, τραγούδησε κι ο Αλκίνοος;

    Πάντως κι εμένα μου άρεσε. Η ορχήστρα ήταν υπέροχη, λατρεύω τις μεγάλες ορχήστρες! Είχε μεγάλη πλάκα ο Πυλαρινός και ειδικά στο τέλος με το Ζορμπά!

    Μια απορία μόνο έχω, ο Κραουνάκης ήταν μεθυσμένος;

    Soiram
    27.01.2005, 15:10
    Πάντως εγώ από το ραδιόφωνο άκουσα ότι οι καλλιτέχνες που τραγούδησαν είχαν επιλεγεί από την ΕΡΤ, η οποία τους έκανε πρόταση να συμμετάσχουν και προφανώς όσοι δέχτηκαν από αυτούς ήταν χτές εκεί. Πραγματικά ήταν μια ωραία συναυλία με την άφροκρεμα της ελληνικής μουσικής σκηνής. Τα τραγούδια επίσης ήταν ένα και ένα! Ο Κραουνάκης δεν νομίζω ότι ήταν μεθυσμένος απλά φαντάζομαι ήθελε να κάνει μια αντισυμβατική εμφάνιση και νομίζω ότι το πέτυχε
    SteliosG
    27.01.2005, 21:35
    μηπως το εγραψε κανεις στο video και μπορει να μου το στειλει??? τα εξοδα δικα μου!!
    Steppenwolf
    28.01.2005, 14:02
    Epeidi den eida oli ti sinaylia, alla akousa polla arnitika sxolia gia ton Kraounaki, mporeite na mou peite ti ekane?

    Soiram
    29.01.2005, 10:00
    Τι δεν έκανε καλύτερα να ρωτάς...βγήκε στη σκηνή φορώντας μια κόκκινη (βελούδινη μου φάνηκε) ρόμπα, μαζί με την ομάδα σπείρα σπείρα. Είπαν το "Ανθρώπων Έργα" από τον ομώνυμο δίσκο του κραουνάκη και της νικολακοπούλου. Κατ'εμέ η ομάδα σπείρα σπείρα ήταν μια χαρά και το άκουσαμ που παρήγαγε ενδιαφέρον. Ο κραουνάκης από την άλλη ήθελε να το παίξει τζαζίστας, και καλά, και έκανε διάφορων ειδών φωνητικών από πίσω το οποία δεν του βγήκαν μάλλον όπως θα έπρεπε. Αυτό που ενόχλησε πάντως ήταν όχι τόσο η φωνή του αλλά στα κοντινά του πλάνα πόσο πραγματικά άσχημος φαινόταν...ε και σε συνδυασμο ότι ούρλιαζε μάλλον καταλαβαίνεις τη πηγή των αρνητικών σχολίων