ελληνική μουσική
    1126 online   ·  210.851 μέλη

    Καλύτερες κ χειρότερες στιγμες της Συναυλιας Αγάπης

    frufru
    27.01.2005, 12:45
    Δεν ξερω αν επρεπε να ανοιξω αλλο thread για αυτο το ζητημα εκτος απο το ''Συναυλια Αγαπης'' αλλα απο οτι βλεπω αυτο διαχειριζεται αλλο ζητημα.
    Οποτε....
    Κατα τη γνωμη σας ποιες ηταν οι Καλύτερες κ χειρότερες στιγμες της Συναυλιας Αγάπης?

    Για εμενα παντως οι καλυτερες στιγμες ηταν οταν στην σκηνη ανεβηκαν:
    1)Πετρολούκας Χαλκιας με το μαγευτικο κλαρινο του και τις ομορφες φωνες που τον συνοδευαν.
    2) Το Τριφωνο που σιγουρα επεισε με τις εκπληκτικες φωνες και την υπεροχη αρμονια τον ''ουρανο να στειλει ενα πουλι για να παει στη μανα υπομονη''.
    3) Ο Σωκρατης Μαλαμας (ουδεν σχολιο-σταθερη αξια)
    4) Η Μελινα Κανα (ουδεν σχολιο επεισης-σταθερη αξια)
    5) ο Μανωλης Λιδακης (μια απο τα ιδια)
    6) η Πασπαλα με μια καταπληκτικη ερμηνια Χατζιδακι!
    7) ο Μητσιας ( συνηθισμενος μεν αλλα παντα αξιος σεβασμου)
    8) ο Ορφεας Περιδης που ισως να μην εχει ερμηνευσει ποτε καλυτερα το ''για που το βαλες καρδια μου''!
    9) Η Μαρια Φαραντουρη ( εδω τωρα να πω εγω κατι?-το ονομα και η ιστορια τα λενε ολα)

    ΟΙ χειροτερες στιγμες:
    1) Ο Κοτσιρας που ΚΑΤΕΣΤΡΕΨΕ το ''καποτε θα ρθουν'' με την χειροτερη ερμηνια που εχω ακουσει ποτε μου σ'αυτο
    2) Η Ασλανιδου με τα ιδια και τα ιδια ''τι σου κανα κλπ'' και μαλιστα φαλτσα...
    3) Ο Κραουνακης με την ομαδα (ουτε για Δ Εθνικη) θα την ελεγα με λογοπαιγνιο
    ''σΤειρα σΤειρα''
    4) Ο Μαχαιριτσας (δηλ. ημαρτον ποσο πια ρε Λαυρεντη τα ιδια ?)
    και αλλοι φανταζομαι που δεν τους πολυθυμαμαι κιολας.

    Περιμενω εντυπωσεις....
    andri14
    27.01.2005, 13:20
    Εμένα μαρεσε πολύ η ερμηνεία του Φευγα επίσης! απο την Δαρρα νομίζω. Γενικότερα ήτανε πολύ καλή εκδήλωση..όσο τη παρακολούθησα δηλαδή, γιατί έχασα την αρχή.
    andri14
    27.01.2005, 13:23
    ...και ξαναναφέρω (κατι που ξέχασα πριν) την εκπληκτική ερμηνεια από το Τρίφωνο!!! μαγευτική και ταξιδιαρικη....
    frufru
    27.01.2005, 13:24
    Quote:

    Το μέλος andri14 στις 27-01-2005 στις 13:20 έγραψε:

    Εμένα μαρεσε πολύ η ερμηνεία του Φευγα επίσης! απο την Δαρρα νομίζω. Γενικότερα ήτανε πολύ καλή εκδήλωση..όσο τη παρακολούθησα δηλαδή, γιατί έχασα την αρχή.





    Σωστο κι αυτο.
    Πολυ ομορφη παρουσια και καλη ερμηνεια!
    tsuku_elf
    27.01.2005, 13:39
    Για τις καλύτερες στιγμές συμφωνώ μαζί σου frufru, αλλά εγώ θα προσθέσω και τον "ακατονόμαστο". Παρ'ότι είναι γνωστή η "αδυναμία" που του έχω, ίσως το ότι ερμήνευσε το συγκεκριμένο τραγούδι του Θεοδωράκη, ίσως ότι ξύπνησε το κοινό, δεν ξέρω τι έφταιξε, πάντως συγκαταλέγω την εμφάνισή του στα higlights της βραδιάς. Εξαιρετική επίσης και η Αρβανιτάκη με το σχήμα των κρουστών.
    Τώρα για τα χειρότερα....Βραβείο θα πάρει σίγουρα -και μάλιστα με διαφορά το πρώτο- ο κυρ Κραουνάκης με το συνάφι που ανέβασε επί σκηνής. Θα προσθέσω επίσης τον όπως πάντα υπερβολικό Τσακνή και, προς απογοήτευσή μου, τον βαμμένο ως ενζενί Γαϊτάνο που με την παρουσία του γελοιοποίησε τη Θαλασσογραφία. Κυρίως αισθητικά βέβαια και λιγότερο ερμηνευτικά.
    Θα διαφωνήσω frufru σε ό, τι αφορά την εμφάνιση του Κότσιρα. Προσωπικά βρήκα συμπαθητική την ερμηνεία του, αν και γενικότερα μου είναι μάλλον αντιπαθής ως ερμηνευτής.
    Να προσθέσω μια ερώτηση: Κατάλαβε κανείς γιατί δεν τραγούδησε ο Θαλασσινός, παρά μόνο στάθηκε για λίγο στο πλάι της τριαλαρό τριαλαρό Γλυκερίας; Ή τραγούδησε και δεν τον είδα εγώ;
    falimento
    27.01.2005, 13:47
    Μου φαίνεται ότι ξεχάσατε τον Μr Lays - Ρέμο!

    Χειρότερη ερμηνεία στο "Όλα δικά σου" δεν θα μπορούσε να γίνει...

    Χάλια πραγματικά χάλια...
    tsuku_elf
    27.01.2005, 13:49
    Quote:

    Το μέλος falimento στις 27-01-2005 στις 13:47 έγραψε:

    Μου φαίνεται ότι ξεχάσατε τον Μr Lays - Ρέμο!

    Χειρότερη ερμηνεία στο "Όλα δικά σου" δεν θα μπορούσε να γίνει...

    Χάλια πραγματικά χάλια...





    Λάθος falimento...όχι και χάλια!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    Απλώς ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    frufru
    27.01.2005, 13:50
    Τον Γαιτανο τον ξεχασα και συμφωνω..(Καλε τι νουμερο ηταν το κραγιον και ποιας εταιριας?)
    Για τον ''ακατονομαστο'' προτιμω να μην πω ουτε καλο ουτε κακο γιατι απο την ''υπερμετρη'' συμπαθεια κρινω πολυ υποκειμενικα..
    Για τον Κοτσιρα ομως θα επιμεινω φανατικα οτι ηταν χαλια!
    frufru
    27.01.2005, 13:52
    ωπ τι εγινε τωρα τα ειδα αυτα! ...οποτε δεν θα μιλησω συνολικα για τον ΝταλαΡεμο...
    Stelios_cy
    27.01.2005, 14:08
    Ποιός είναι ο "ακατονόμαστος" βρε παιδιά; Πεστε μου κι εμένα
    frufru
    27.01.2005, 14:14
    Quote:

    Το μέλος Stelios_cy στις 27-01-2005 στις 14:08 έγραψε:

    Ποιός είναι ο "ακατονόμαστος" βρε παιδιά; Πεστε μου κι εμένα




    ειναι ακατονομαστος. Δεν μπορω να προφερω το ονομα του λυπαμαι...
    tsuku_elf
    27.01.2005, 14:15
    Quote:

    Το μέλος Stelios_cy στις 27-01-2005 στις 14:08 έγραψε:

    Ποιός είναι ο "ακατονόμαστος" βρε παιδιά; Πεστε μου κι εμένα





    Δεν μποροούμε να μιλήσουμε...Μας απειλούν! ¶λλοι πληρώσαν εκατομμύρια και εκατομμύρια για χάρη του...Εμείς μπορεί να πληρώσουμε με τη ζωή μας αν αποκαλύψουμε το όνομά του!!!!!!!!!!!!
    frufru
    27.01.2005, 14:19
    Μπραβο ρε ξωτικο βοηθας την κουβεντα και τον φιλο μας τον Στελιο...
    Βρηκα πως θα το πω...
    Αινιγμα: Αν ο Πανουσης ειναι το ασπρο τοτε το μαυρο ποιος ειναι?
    Φιλε Στελιο το αινιγμα ειναι ευκολο.....
    santourman
    27.01.2005, 14:30
    Quote:

    Το μέλος frufru στις 27-01-2005 στις 14:19 έγραψε:

    Μπραβο ρε ξωτικο βοηθας την κουβεντα και τον φιλο μας τον Στελιο...
    Βρηκα πως θα το πω...
    Αινιγμα: Αν ο Πανουσης ειναι το ασπρο τοτε το μαυρο ποιος ειναι?
    Φιλε Στελιο το αινιγμα ειναι ευκολο.....





    Και γιατί να μην είναι ο Πανούσης το μαύρο και ο ακατανόμαστος το άσπρο ?
    Κι επειδή για μένα, δεν είναι ακατανόμαστος, θα βοηθήσω λίγο παραπάνω:
    Αρχίζει από ΝΤΑΛΑΡΑ και τελειώνει σε ΤΑΛΑΡΑΣ ...
    frufru
    27.01.2005, 14:34
    Quote:

    Το μέλος santourman στις 27-01-2005 στις 14:30 έγραψε:

    Quote:

    Το μέλος frufru στις 27-01-2005 στις 14:19 έγραψε:
    [i]
    Μπραβο ρε ξωτικο βοηθας την κουβεντα και τον φιλο μας τον Στελιο...
    Βρηκα πως θα το πω...
    Αινιγμα: Αν ο Πανουσης ειναι το ασπρο τοτε το μαυρο ποιος ειναι?
    Φιλε Στελιο το αινιγμα ειναι ευκολο.....





    Και γιατί να μην είναι ο Πανούσης το μαύρο και ο ακατανόμαστος το άσπρο ?
    Κι επειδή για μένα, δεν είναι ακατανόμαστος, θα βοηθήσω λίγο παραπάνω:
    Αρχίζει από ΝΤΑΛΑΡΑ και τελειώνει σε ΤΑΛΑΡΑΣ ...

    [/I]


    Δηλαδη ειναι ο Νταλαραταλαρας!!!!!!!!!!!!
    Soiram
    27.01.2005, 15:01
    Πρέπει να πω ότι γενικά η χθεσινή συναυλία ήταν πολύ καλή και περιείχε την αφρόκρεμα πραγματικά της ελληνικής μουσικής σκηνής. Θα διαφωνήσω με τους προλαλήσαντες σχετικά με την ομάδα σπείρα σπείρα. Συμφωνώ ότι ο ίδιος ο Κραουνάκης ήταν λίγο πως να το θέσω...τζαζ (όχι με την κελή έννοια) αλλά οι υπόλοιποι νομίζω στάθηκαν στο ύψος τους. Όντως ο Γαιτάνος ήταν λίγο πεταχτούλης αλλά φαίνεται είπε κάτι άλλο εκτός από τροπάρια της μεγάλης βδομάδας και αναθάρεψε Η αρβανιτάκη να πω την μαύρη μου αλήθεια την άκουσα λίγο κρύα. Δεν ξεδίπλωσε όλο το χρώμα της φωνής της. Η Αλεξίου μου άρεσε ιδιαίτερα, η Πρωτοψάλτη καλή χωρίς όμως κάτι φοβερά ιδιαίτερο (μου κακοφάνηκε που ενώ όλοι σχεδόν είπαν κάποιο κλασσικό τραγούδι , η πρωτοψάλτη είπε από τον καινούργιο της δίσκο...). Η πασπαλά μου άρεσε πάρα πολύ και επίσης το τρίφωνο. ΝΑ σχολιάσω για την κα. Φαραντούρη ότι ενώ όλοι οι υπόλοιποι είπαν από ένα τραγούδι ή ίδια διάλεξε να πεί δύο, επισκιάζοντας ουσιαστικά την παιδική χορωδία...για να μην πούμε ότι ξέχασε και τα λόγια στον Κεμάλ
    Αυτά εν ολίγοις
    Το cd θα πρέπει να είναι πολύ καλό πάντως και θα πρέπει να τον πάρουν όλοι!
    frufru
    27.01.2005, 15:10
    Δεν νομιζω οτι η Φαραντουρη διαλεξε απο μονη της να πει δυο τραγουδια και να κλεισει την συναυλια παντως.
    Ασε που νομιζω οτι καλυτερη ερμηνεια για τον Κεμαλ δεν υπαρχει απο αυτην της Φαραντουρη και νομιζω πως μαλλον ετσι ειχε προβαριστει το κομματι δηλ. η χωροδια να τραγουδαει απο μεσα κι ακομα κι αν δεν ειναι ετσι καλο μου ακουστηκε.Τωρα ε ενταξει ξεχασε κατι συμβαινει και στις καλυτερες οικογενειες!
    Το εχει πει και τοσες φορες που αμφισβητει αυτο που λεει το στομα της πια...
    jorge
    27.01.2005, 15:23
    Quote:

    Το μέλος tsuku_elf στις 27-01-2005 στις 13:39 έγραψε:

    Να προσθέσω μια ερώτηση: Κατάλαβε κανείς γιατί δεν τραγούδησε ο Θαλασσινός, παρά μόνο στάθηκε για λίγο στο πλάι της τριαλαρό τριαλαρό Γλυκερίας; Ή τραγούδησε και δεν τον είδα εγώ;





    Τραγούδησε το Ανάθεμα Σε, αλλά η ΕΡΤ προτίμησε να δείξει διαφημίσεις.

    Το είδα σήμερα σε μαγνητοσκόπηση
    andri14
    27.01.2005, 18:44


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: andri14 on 27-01-2005 18:54 ]
    andri14
    27.01.2005, 18:57
    Σοβαρα;;;;;;; ααααααααααααααααα....κι εγω αυτό πείμενα να ακουσω ΚΑΙ ΕΒΑΛΕ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ..τστσττστστσ



    ΥΣ:....αυτο ήθελα να πω ποιο πάνω και τα έκανα μαντάρα....κλαψ...ειδες τι κάνει η κούραση....