ελληνική μουσική
    858 online   ·  210.851 μέλη

    Θα πηγαίνατε σε μια συναυλία μονο για το όνομα και ας απογοητευτείτε;

    SouLRocK
    01.06.2010, 02:40

    Κάποιοι μουσικοί είναι γεννημένοι για ζωντανές εμφανίσεις μέχρι το τέλος της ζωής τους και διατηρούν την ενέργεια αλλά και τη φωνή τους (π.χ Ronnie James Dio - προσωπική γνώμη), κάποιοι άλλοι ήταν (και είναι) μεγάλες προσωπικότητες για τη μουσική σκηνή αλλά σήμερα έχουν χάσει τη ζωντάνια τους (ισως και τη φωνή τους) και συνεχίζουν τις συναυλίες (κατ -εμέ "αρπαχτές)...

    Θα πηγαίνατε να δείτε μια συναυλία μονο για το όνομα και ας απογοητευτείτε;

    (π.χ Johnny Rotten - Sex Pistols live @ καραισκάκη 2008 - προσωπική γνώμη)


    kwstasagas
    01.06.2010, 12:45

    "π.χ Johnny Rotten - Sex Pistols live @ καραισκάκη 2008 - προσωπική γνώμη"

    Δυστυχώς, τν ίδια προσωπική γνώμη έχω και εγώ για τη συναυλία του Μπομπ Ντίλαν το περασμένο Σάββατο .... Γι' αυτή τη συναυλία θα λέω "είδα τον Μπομπ Ντίλαν" κι όχι "είδα μια ωραία συναυλία".....


    gjb94
    01.06.2010, 20:29

    Εγώ προσωπικά , δεν έχει τύχει να πάω σε κάποια συναυλία .

    Αλλά αν θέλετε την άποψή μου , θα πήγαινα . π.χ.Σκεφτείτε οτι την άλλη εβδομάδα είναι η τελευταία συναυλία των Scorpions . Ακόμη και αν δεν μου αρέσει η συναυλία αυτή , θα έχω να θυμάμαι όμως πως έζησα από κοντά αυτή την εμπειρία .

     

     


    kwstasagas
    01.06.2010, 20:51

    Στην τελική ..... ας πηγαίνουμε σε συναυλίες κι ας απογοητευόμαστε στο τέλος .... Και πάλι, πολύ - πολύ καλύτερα θα είναι απ' το να έχουμε περάσει τη βραδυά μας κλεισμένοι σπίτι μας .....

     

    Επίσης, πριν πάμε σε συναυλία καλό είναι να αποφεύγουμε σκέψεις όπως "λες να είναι πατάτα ???" Αυτό το ερώτημα, καλύτερα να το απαντήσουμε ΜΕΤΑ τη συναυλία !!! Πριν δούμε μια συναυλία [ή μια ταινία ή μια θεατρική παράσταση κλπ] ποτέ δεν ξέρουμε τι θα μάς αφήσει μετά το τέλος της ....

    Θυμάμαι πριν 6 - 7 χρόνια περίπου ήταν ο πρώτος χρόνος της λειτουργίας του TerraVibe στη Μαλακάσα και η καθιέρωση του θεσμού του Rockwave Festival. Εγώ ήθελα πολύ να δω έστω και μια συναυλία στο νέο αυτό χώρο, αλλά, λόγω των υπηρεσιακών υποχρεώσεών μου, η μόνη βραδυά που, τελικά, μού προέκυψε διαθέσιμη ήταν αυτή της συναυλίας των WASP !!! "Εντάξει, δεν είναι η αγαπημένη μου μπάντα αλλά ... θα πάω, από το ολότελα καλοί κι οι Wasp", σκέφτηκα. Κι οι γνώμες που άκουγα ήταν "μην πας, μάπα θα είναι, θα κλαις τα λεφτά σου και το χρόνο που έχασες" κλπ κλπ .... Κι όμως, η συναυλία ήταν, για το είδος της πολύ καλή και η βραδυά στο TerraVibe πολύ - πολύ γλυκιά {#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}{#emotions_dlg.rockon}


    -----------------
    Goodbye travelling, So long to the boys in the band [Mountain - Boys In The Band]

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : kwstasagas στις 01-06-2010 20:53 ]