ελληνική μουσική
    814 online   ·  210.850 μέλη

    Επί της οθόνης ο Boss στην Ελλάδα...

    GL
    12.06.2010, 05:03

    Προβληματίστηκα πολύ είναι η αλήθεια σχετικά με το που θα ανοίξω αυτό το τόπικ, σε ποια κατηγορία δηλαδή. Δεν έχουμε να κάνουμε "ακριβώς" με συναυλία του καλοκαιριού. Από την άλλη μιλάμε για μια παρουσίαση νέου DVD του Bruce Spingsteen σε κάποιο φεστιβάλ. Τελικά θα ανοίξω ένα θέμα με αφορμή αυτό τo γεγονός που θα συμβεί....

    Έχουμε λοιπόν ένα event που θα λάβει χώρα στα πλαίσια του φεστιβάλ του Βύρωνα στο ΜΙΚΡΟ Θέατρο Βράχων και θα γίνει υπό την αιγίδα του Μελωδία. Μιλάμε φυσικά για την Πανελλήνια πρώτη προβολή live dvd του Bruce Springsteen στις 15/06/10. Περισσότερα για αυτό το γεγονός μπορείτε να μάθετε από εδώ: http://www.festivalbyrona.gr/par_15_6.php

    Όσοι ενδιαφέρεστε να παρακολουθήσετε αυτή την εκδήλωση θα πρέπει να επικοινωνήσετε με τον Μελωδία ή με το site Avopolis μιας και για το συγκεκριμένο event υπάρχουν μόνο προσκλήσεις και όχι εισιτήρια.  Επίσης να ξέρετε πως ο χώρος της εκδήλωσης είναι 500 θέσεων...

    Αυτά σχετικά με την είδηση του event...

    Με αφορμή όμως αυτή την εκδήλωση θέλω να πω κάποια πράγματα εντελώς μεροληπτικά και καθόλου αντικειμενικά μιας και ακόμα τώρα στα 37 μου την αφίσα του Boss την έχω πρώτη μούρη στο δωμάτιο στο χωριό και δεν θα την κατεβάσω ποτέ....

    Η παρακάτω διαμαρτυρία έρχεται σαν κερασάκι στην τούρτα της είδησης του event. Συμπαθάτε με αλλά δεν μπορώ να κρατώ το στόμα μου κλειστό και να φυλακίζω την αγανάκτηση μου.

    1) Αγαπητοί κύριοι, εσείς που είχατε την ιδέα αυτή, ο Bruce Springsteen δεν είναι κανάς τυπάκος με τη κιθαρούλα του και την πουτανιά του που έχει ανάγκη τις διαφημιστικές εκδηλώσεις της εταιρίας του για να πουλήσει τα DVD του....Αντίθετα θα έλεγα μάλλον ο Boss και κάποιοι σαν τον Boss συντηρούν τις εταιρίες τους πλέον και όχι αυτές εκείνους...

    2) Θεωρώ τη μεγαλύτερη προσβολή στο όνομα του ανθρώπου αυτού όταν γίνεται κάτι που αφορά αυτόν και θα το παρακολουθήσουν μόνο 500 άνθρωποι.....Ξεφτίλα....!!!

    3) Η μουσική και η ιστορία του Αφεντικού δεν απευθύνεται σε κλειστά "γκέτο" όπως αυτά που έχετε μάθει να δημιουργείτε εδώ στην Ελλάδα... Είναι πέρα και έξω από τα δεδομένα σας η κουλτούρα και η νοοτροπία που διέπει αυτό το είδος που υπηρετεί ο boss....

    4) Στο promo που δώσατε στο φεστιβάλ γράφετε κύριοι: "Την ενέργεια μιας συναυλίας του Bruce Springsteen θα γευτούν όσοι παρευρεθούν στην πρώτη προβολή του νέου live dvd του μεγάλου μουσικού."
    Ποια ενέργεια μωρέ??? Από το DVD και τo videowall ενέργεια??? Πάμε καλά?? Μας δουλεύετε?? Λέτε πως θα προβληθούν 163 λεπτά μοναδικής κινηματογράφησης....Καλά ότι πείτε....
    Πάντως να ξέρετε γενικά πως μια κανονική συναυλία του boss κρατάει μέσο όρο 3 ώρες και 20 λεπτά... Και δεν έχει καμία σχέση η ενέργεια αυτών των συναυλιών με οτιδήποτε γραμμένο και μονταρισμένο στα στούντια. Δόξα το Θεό ξέρω και από τα live του έξω και από τα dvd του και τα videoclips του.
    Οπότε κόψτε τις διαφημιστικές παπάρες και φανφάρες....Οι γνωρίζοντες καταλαβαίνουν....

    5) Αλήθεια, εσείς όλοι που σκέφτεστε τέτοιες φαεινές ιδέες διαφήμισης γιατί δεν μας λέτε για το ποιες κινήσεις έχετε κάνει τόσα χρόνια ώστε να ΕΡΘΕΙ Ο ΙΔΙΟΣ ΕΔΩ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΟ DVD ΤΟΥ??? 

    α) Θέλει να έρθει ή δεν θέλει??? Ή μήπως πριν τρία χρόνια ήταν έτοιμος να έρθει αλλά τελικά...δεν....!! Γιατί....δεν??? Μήπως χαλάστηκε από κάτι??? Και αν ναι....τί ήταν αυτό το κάτι???

    β) Θέλετε να τα αρπάξετε από το dvd χωρίς να κάνετε προσπάθειες να τα σκάσετε για να έρθει στο Ελλάντα???

    6) Φέτος φέρατε Bob Dylan, έρχονται οι Aerosmith, Ozzy, έχετε φέρει AC/DC,Maiden, Beyonce... και άλλους(δεν λέω τυχαία τα ονόματα αυτά, κάποια σχέση έχουν μεταξύ τους) και τώρα μας φέρνετε και το dvd του Bruce......

    Ρεεεεε!! Δεν είναι Ντούβλη και Αλεξαντράτου ο τυπάς για να χεστήτε στο χρήμα από το dvd του....

     

    Πάντως ούτε εμείς είμαστε τόσο ζώα πια για να μην καταλαβαίνουμε τί παίζεται από πίσω........

    Θέλω να πω και άλλα, αλλά δεν θα συνεχίσω. Και αυτά που είπα τα κράταγα μέσα μου από την στιγμή που έμαθα για αυτό το κλειστό πανηγυράκι....

    Επίσης σέβομαι τον άνθρωπο που αποκαλώ ακόμα και τώρα είδωλο μου και που στο κάτω κάτω της γραφής τον έχω γνωρίσει και από πολύ κοντά και που δόξα το Θεό γουστάρει την Ελλάδα όσο δεν φαντάζεστε.....αλλά....αλλά...

    Αυτά!

    Υ.Γ 1: Όχι όχι, δεν θα πάω...Το έχω προπαραγγείλει το υλικό και θα το απολαύσω μονάχος μου παρέα με τις live αναμνήσεις...  

    Υ.Γ 2: Του χρόνου.....??? Λέτε??? Μήπως??? Μπορεί....Ίσως....ΑΝ.....

    Τα μουσικά μου σέβη 
    G

     


    linkin-fan
    14.06.2010, 10:57

    μακάρι!