ελληνική μουσική
    429 online   ·  210.844 μέλη

    Θέλω προτάσεις για αγορά πικαπ!

    earenyan
    16.06.2010, 13:56

    Δεν ξέρω από πικάπ..ελάχιστα θα έλεγα...θέλω να πάρω ένα σαν δώρο για το αγόρι μου..το ξέρω ότι ένα καλό είναι και ακριβό..δεν έχω πρόβλημα για τα λεφτά...αλλά ούτε έγω ούτε το αγόρι μου είμαστε dj ή μουσικοί..απλά ασχολούμαστε με την  μουσική..και παίζουμε μπάσο και drums..Θέλω απλά ένα καλό σχετικά πικάπ για να ακούμε καλή μουσική..ευχαριστώ εκ των προτέρων..να στε καλα..!


    vasilisbSax
    16.06.2010, 14:24

    Να υποθέσω οτι σε ενδιαφέρει να ακούς βινύλια (αναφέρεις άλλωστε "για να ακούμε καλή μουσική")

    Σ' αυτή την περίπτωση θα σου πρότεινα ένα TECHNICS/MKII αν διαθέτεις κάποια χρήματα...
    Μπορεις να βρεις και μεταχειρισμένο αλλά θα έλεγα να το αποφύγεις αν δεν ξέρεις πολύ καλά αυτ'ον που το μεταχειρίστηκε πριν από σένα.Wink

     


    cobal
    16.06.2010, 16:59
    MKII εγγυηση... Κατα τα αλλα κυκλοφορανε κι' αλλα καλα πικ απ στην αγορα και πιο φθηνα... Για ενα ΜΚΙΙ θα χρειαστεις περι τα 500 ευρω αν δεν πεφτω (πολυ) εξω
    vasilisbSax
    16.06.2010, 23:25

    Μέσα είσαι cobal. Γύρω στα 600 με 650 με μια καλή κεφαλή (τιμές internet), αλλά αξίζει.


    earenyan
    17.06.2010, 02:08

    Ναι..με ενδιαφέρει να ακούω βινύλια..σωστός...καταλαβα..οποτε θα κοιταξω για αυτα που μου ειπατε και ισως απανελθω για αλλες ερωτησεις αν εχω..λιγο πιο φθηνά τι υπάρχει?


    cobal
    17.06.2010, 13:55

    Βρισκεις καλυτερες τιμες εκτος ιντερνετ.....

    Υπαρχουν και κατι Stanton πικ απ που μπορεις να τα βρεις και στα Πρακτικερ....

    Κι εγω πριν κατι χρονια που ηθελα πικ απ.... νομιζα οτι θα ηταν φθηνα λογω αποσυρσης αλλα μαλλον τωρα ειναι πιο ακριβα!!!!!!

    Το ΜΚ ειναι επαγγελματικο και το κορυφαιο πικ απ και αν εχεις χρονο και μερακι (και χρημα) να βαζεις-βγαζεις δισκους τοτε αυτη ειναι η επιλογη


    earenyan
    20.06.2010, 20:54

    Ναι αλλά αυτα τα Stanton πικ απ που μου λές ότι τα βρισκω και στα Practiker είναι καλά ή απλά ένα πικ απ έτσι για να λέμε ότι έχουμε και πικ απ?:ρ δεν το λέω σαν να αμφιβάλλω για αυτά που μου λες...μην παρεξηγήσεις..απλά ρωτάω..επειδη λες ότι τα βρισκω και στα Practiker και μου φάνηκε περίεργο..:)


    noizreduction
    20.06.2010, 22:07

    Προτεινω κι εγω ανεπιφυλακτα THOMSON. Εδω και χρονια εχω το THOMSON TL515 και ειναι απιστευτο. Στη δουλεια στο σταθμο ειχαμε το MΚΙΙ και ειναι τρομερο!


    cobal
    22.06.2010, 00:38
    Μια χαρα ειναι το Σταντον
    vasilisbSax
    22.06.2010, 08:08

    Συμφωνώ κι εγώ οτι είναι μια χαρά τα STANTON (έχω ένα τέτοιο και είναι πολύ αξιόλογο), αλλά θα σου πρότεινα να μην το πάρεις απ' το Praktiker γιατί έχω ακούσει οτι έχουν δεύτερης διαλογής πράγματα.
    Καλύτερα να απευθυνθείς σε ένα ειδικό, για το είδος που ψάχνεις, κατάστημα που οι άνθρωποι είναι η δουλειά τους και ξέρουν να σου πουν και πέντε πράγματα παραπάνω.
    Και  καλύτερα θα ήταν να κάνεις και μια έρευνα αγοράς στα ειδικά καταστήματα.


    vasilisbSax
    22.06.2010, 08:09

    Συμφωνώ κι εγώ οτι είναι μια χαρά τα STANTON (έχω ένα τέτοιο και είναι πολύ αξιόλογο), αλλά θα σου πρότεινα να μην το πάρεις απ' το Praktiker γιατί έχω ακούσει οτι έχουν δεύτερης διαλογής πράγματα.
    Καλύτερα να απευθυνθείς σε ένα ειδικό, για το είδος που ψάχνεις, κατάστημα που οι άνθρωποι είναι η δουλειά τους και ξέρουν να σου πουν και πέντε πράγματα παραπάνω.
    Και  καλύτερα θα ήταν να κάνεις και μια έρευνα αγοράς στα ειδικά καταστήματα.