ελληνική μουσική
    846 online   ·  210.833 μέλη

    Ο Προσκυνητής επιστρέφει

    Kotsiraki
    31.01.2005, 00:43
    Η τελευταία δουλειά του Αλκίνοου Ιωαννίδη "Οι περιπέτειες ενός προσκυνητή" θα επανακυκλοφορήσει. Εκτός από το κανονικό Cd με τα γνωστά τραγούδια, η έκδοση θα συνοδεύεται από ένα δεύτερο με τη ζωντανή ηχογράφηση που έδωσε πρόσφατα ο Αλκίνοος Ιωαννίδης στο ωδείο Φίλιππος Νάκας, συνοδευόμενος από τους πιανίστες Σταύρο Λάντσια και Σωτήρη Λεμονίδη.





    Πηγή : "Εθνος Αουτ" - 31/1/2005

    Τη ζωή μου μηδενίζω πίσω δεν ξαναγυρίζω!


    [ Το μήνυμα επεξεργάστηκε από: Kotsiraki on 31-01-2005 00:44 ]
    XeniaRodo
    31.01.2005, 12:20
    Tι? σοβαρά???

    κι είχα κουβαλήσει στη συναυλία κασσετοφωνάκι και την ηχογράφησα....-χάλι αποτέλεσμα, τι να σου κάνει ένα παλιο-κασσετοφωνάκι?-

    A, παιδιά μην το χάσετε, είναι ΣOYΠEP!
    geordan
    31.01.2005, 22:59
    Συγγνώμη ρε παιδιά, αλλά αυτό το πράμα, που πάει να γίνει μοδα δηλαδή, σας φαίνεται σωστό;

    Δηλαδή όσοι πήραν τον κανονικό δίσκο είναι μαλάκες ή τους περισσεύουν;
    Κάτι τέτοια βλέπω και μετανιώνω που έχω κόψει την πειρατεία μέσω ίντερνετ.

    Διευκρίνηση:
    Δεν έχω τίποτα με τον συγκεκριμένο. Αντίθετα θαυμάζψ και εκτιμώ τον Ιωαννίδη. Άλλωστε αυτός όταν βγάζει δίσκο έχει λόγο. Στις εταιρίες πάει το κράξιμο που εκμεταλλέυονται με τα ίδια εμπορικά κόλπα τον Αλκίνοο και τη Βανδή.

    Hopkins
    01.02.2005, 02:56
    Latrevw ton Alkinoo, alla an ontws ginei afto, tote tha einai megalo karagkioziliki. Kai den me endiaferei an einai kinisi tis etairias. Na patisei podi. An theloun na to vgaloun san ksexwristo cd. Ainte. Ta leme.
    jorge
    01.02.2005, 09:16
    Παιδιά νομίζω οτι πρέπει να περιμένουμε το κόστος. Αν είναι και τα δύο στην τιμή του ενός, τότε δε νομίζω οτι θα πειράξει να το ξαναπάρουν όσοι το αγόρασαν. Αν το κόστος είναι μεγαλύτερο, τότε σίγουρα μιλάμε για κάτι άδικο. Επομένως λογικό πολλοί να καταφύγουν στο Kazaa...

    Ας περιμένουμε.


    XeniaRodo
    01.02.2005, 10:23
    Συμφωνώ στο ό,τι είναι βλακεία. Γιατί αυτοί που ακούν Aλκίνοο θα έχουν ήδη το cd του. Kι εγώ το έχω και δεν ξέρω αν θέλω να το ξαναπληρώσω... Δεν νομίζω ότι υπάρχει λόγος δηλαδη. . .
    Kαι έχει κυκλοφορήσει εδώ και τόσον καιρό... Nα 'τανε και καινουρια δουλεια πάει στο καλό...

    Aλλά αυτό το live είναι πραγματικά πάρα πολύ καλό....
    Eίδωμεν...
    Kotsiraki
    01.02.2005, 12:59
    Συμφωνώ κι εγώ με τα παραπάνω. Σίγουρα σε όποιον αρέσει ο Αλκίνοος, έχει το Cd , μιας που πάνε 2 χρόνια περίπου από όταν κυκλοφόρησε. Εγώ θα προτιμούσα , ας πούμε, να κυκλοφορήσει μόνο το Live... Tελοσπάντων... το θέμα θα εξαρτηθεί όπως είπε και ο jorge πιο πάνω, από την τιμή. Αν το διπλό είναι στην τιμή του ενός, τότε δεν πειράζει. Το πολύ πολύ θα υπάρχει ένα cd στο σπίτι και ένα στο αυτοκίνητο !!
    Soulessome
    01.02.2005, 17:38
    O Αλκίνοος είναι εξαιρετικός δημιουργός... Περίμενα μετά από 2 χρόνια να βγάλει κάτι καινούριο...
    Πέρσυ είχα πάει στο Γυάλινο μουσικό Θέατρο που έκανε κάποιες εμφανίσεις και τα ' παιξα με τις τιμές και της εισόδου και των ποτών! Τρομερή εκμετάλευση! Γι'αυτό καλύτερα σε συναυλίες το Καλοκαιράκι (όπως ας πουμε φέτος στο Θέατρο βράχων), με μπουκάλι μαυροδάφνη κάτω από τη μπλούζα και καθισμένοι κατάχαμα... Ίδια ποιότητα, μεγαλύτερη ευχαριστηση και δεν πληρωνεις παραπάνω και κάποιους καραγκιόζηδες που θέλουν να κανομάνε...
    jorge
    01.02.2005, 17:50
    Quote:

    Το μέλος Soulessome στις 01-02-2005 στις 17:38 έγραψε:

    Πέρσυ είχα πάει στο Γυάλινο μουσικό Θέατρο που έκανε κάποιες εμφανίσεις και τα ' παιξα με τις τιμές και της εισόδου και των ποτών! Τρομερή εκμετάλευση!




    Πανάκριβα όντως. Και να ήταν κανένας χώρος που να ταίριαζε στον Αλκίνοο, πάει στα κομμάτια. Μέσα ήταν όσοι δε βρίσκανε τραπέζι στο Διογένης...
    Missy
    27.03.2005, 11:08
    latrevo ton alkinoo ioannidi.ton exo akousi polles fores zontana k m'exei sigkinisei! alla an ontos ginei afto me tin epanakikloforia tou diskou 8a apogoitefto. perimena kati kainourio apo afton, 2 xronia meta...to mono sigouro ine oti enas e3airetos kallitexnis opos afton, den prepei kan na skeftetai afti tin idea (pou mallon tis etaireias 8a einai)...an 8elei, as kikloforisi ena cdaki apla apo ta live tou!
    Papillon
    27.03.2005, 16:41
    οντως η συγκεκριμενη κατασταση ειναι λιγο κουραστικη εως εκνευριστικη!!Ο Αλκινοος ξεχωριζει για πολλους λογους σαν καλυτεχνης και ελπιζω να κινηθει εναντια σε καθε λανθανουσα επιλογη(πως το εγραψα αυτο??) τις εταιριας.Δεν χρειαζεται τετοια κολπα η εταιρια για να πουλησει ενα live του Αλκινοου.Και ειναι αδικο και δειγμα ελλειψης σεβασμου στο κοινο που τον ακουει και στους καταναλωτες που συντηρουν τη μουσικη βιομηχανια.Ελπιζω να βγουμε ολοι λαθος και ο προσκυνητης 2 να μας αιφνιδιαση ευχαριστα!!
    jorge το kazaa παει.Τωρα εχει αλλα που σιγουρα θα βρεις οτι ζητας