ελληνική μουσική
    696 online   ·  210.830 μέλη

    Λογισμικό παραγωγής συχνοτήτων

    Brokenchord
    24.06.2010, 16:02

    Να σας το πω πολύ απλά για να μην καταναλώνω και το χρόνο σας!

    Ψάχνω για ένα απλό προγραμματάκι με το οποίο θα μπορώ να παράγω ηχητικές συχνότητες έχετε να μου προτείνετε κάτι?

    Όχι όμως μόνο ακέραιες τιμές αλλά και υποπολλαπλάσια, ας πούμε το λιγότερο 2 δεκαδικά ψηφία.

    Η αν γίνεται και αν υπάρχει με κάποιου είδους ποτενσιόμετρο όπως ακριβώς στα προγράμματα επεξεργασίας ήχου-μουσικής για την ομαλή αυξομείωση της συχνότητας.

     

    Το ζητάω αυτό γιατί κάνω κάποια πειράματα ηχητικής φύσεως με συντονισμό κτλ.Wink

     

     


    noizreduction
    24.06.2010, 18:26
    Το προβλημα σου δεν ειναι εαν υπαρχει τετοιο προβλημα, αλλα εαν εχεις τοσο καλο κι αξιοπιστο ηχειο που να αποδωσει σωστα τις συχνοτητες αυτες!
    Brokenchord
    25.06.2010, 18:19

    Το έχω υπόψιν μου και αυτό και για αυτό νομίζω θα ήταν ποιο αποτελεσματικό να μπορούσα να αλλάζω τις τιμές με κάποιο ψηφιακό ποτενσιόμετρο και όχι συμπληρώνοντας κάποιο πεδίο.

    Τουλάχιστον δηλαδή ακόμα και αν το ηχείο παραμορφώνει (πράγμα λογικό ειδικά σε μεγάλες εντάσεις) η εναλλαγή να γίνεται ομοιόμορφα.

     

     

     


    -----------------
    Η ζωή είναι ένα τραγούδι. Γι΄αυτό τραγούδησε το όσο ποιο δυνατά μπορείς. Γιατί λίγα πράγματα χρειάζεται κάποιος για να είναι ευτυχισμένος. Μια ψυχή να τον αγαπάει, μια καλοκαρδισμένη κιθάρα και όνειρα, πολλά όνειρα, όσα είναι τα αστερία στους γαλαξίες

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 25-06-2010 19:11 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : Brokenchord στις 26-06-2010 23:49 ]


    Brokenchord
    02.07.2010, 01:56

    Τζίφος!!!


    wiz
    05.07.2010, 14:43
    cameleon einai to katalilo programma pou zitas giauto to thema
    Brokenchord
    05.07.2010, 22:55

    Απο ότι φαίνετε

    http://www.camelaudio.com/Cameleon5000Manual.pdf

     

    είναι αυτό ακριβώς που χριαζόμουν....αλλά απο που μπορώ να το κατεβάσω?

    Σ ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου φίλε μου!