ελληνική μουσική
    868 online   ·  210.833 μέλη
    gjb94
    30.06.2010, 17:19

    Ψάχνω ένα κομμάτι αρκετά παλιό!!!Το ΄χω το άκουσα πρόσφατα και καθώς ρώτησα τους γονείς μου , μου είπαν πως είναι της εποχής τους (70ς-80ς-90ς κάπου εκει).

    Δυστυχώς το μόνο που μπόρεσα να συγκρατήσω από το κομμάτι αυτό είναι μία φράση από το refren:I'm falling in love

     

    Σας παρακαλώ, αν μπορείτε να με βοηθήσετε , κάντε το ......!!!!

    Ευχαριστώ εκ'των πρωτέρων!!!


    music4u
    30.06.2010, 18:18

    Ααααα εύκολο. Μέσα σε 30 χρόνια με τη λέξη love δεν είναι πολλά... Αστειεύομαι{#emotions_dlg.biggrin}

    Λοιπόν ξέρω αυτό
    Link

    " target="_blank" target="_new">> αλλά όχι απο αυτόν το έχω ακούσει σε 10άδες διασκευές! Μέχρι ψιλολάτιν. Ακόμα και οι ABBA teens το έχουν πει. Για πρόσεξέ το και πες μου.


    musichell
    30.06.2010, 18:32

    Δεν είναι αυτό που ψάχνεις αλλά δεν εχει σημασία....είναι πιο καλό αυτό....

     


    alkyoni
    30.06.2010, 23:24

    Κι εμενα στου Elvis το τραγουδι πηγε το μυαλο μου στην αρχη, (Ι can't help falling in love with you), αλλα......μιας και δεν εχουμε κανενα αλλο βοηθητικο στοιχειο... {#emotions_dlg.rolleyes}, αν ειναι μπαλαντα... ροκ... αργο.... γρηγορο...το λεει αντρας ή γυναικα.... κ.ο.κ.

    Ειπες οτι ισως ειναι και 80's οποτε, ισως να ειναι και ενα απο τα παρακατω:


    Link

    " TARGET="_blank">Regina Belle - Could It Be I'm Falling In Love

    Tommy Page - Im falling in love

    Lifehouse - Im falling even more in love with you
    Αν οχι, δωσε μας καποιο αλλο στοιχειο!Wink


    gjb94
    30.06.2010, 23:50

    Παιδιά , ευχαριστώ για το ενδιαφέρον σας και το χρόνο που αφιερώσατε για να με βοηθήσετε, αλλά δυστυχώς δεν είναι κάποιο από αυτά τα κομμάτια.

    Αλκυόνη, έχεις δίκιο, τα στοιχεία ήταν ελειπή!!!
    Το κομμάτι είναι μια ροκ μπαλάντα , και το ερμηνεύει άνδρας .Το κομμάτι αυτό είναι πάρα πολύ γνωστό και το ξέρετε σίγουρα .....αλλά δυστυχώς δεν μπορώ να δώσω άλλα στοιχεία (δεν θυμάμαι).!!!

     




    Νέες συζητήσεις
    στην ίδια κατηγορία