ελληνική μουσική
    592 online   ·  210.830 μέλη

    Πού μπορεί να παίξει κανείς πιάνο;

    Vhen
    15.07.2010, 02:24

    Μα είναι πολύ αστεία ερώτηση;
    Σκεφτόμουν αν υπάρχει κάπου κάποιο μέρος που (έστω) πληρώνεις και μπορείς να παίξεις πιάνο..

    Λόγω έκτακτης μετακόμισης, έχω να παίξω πολύ καιρό και μου έχει λείψει πολύ..

    Και αφορμούμαι από το ότι έχω ακόυσει ότι αυτό μπορεί να το κάνει κανείς στη Μουσική Βιβλιοθήκη Λίλιαν.. χωρίς να είμαι σίγουρος ότι ισχύει..

     

    Υπάρχουν, λοιπόν, τέτοια μέρη ;!


    AlfaWolf
    15.07.2010, 03:24

    Σε κάποιο ωδείο σίγουρα γίνετε Smile

    να ενοικιάσεις χρόνο

    Πάντως πριν πολλά πολλά χρόνια  θυμάμαι όταν ήμουν σε κάποια παρόμοιε κατάσταση

    αλλά παράλληλα ήμουν και με άδεια τσέπη...

    έπαιρνα σβάρνα όλα τα καταστήματα που πουλούσαν πιανα

    και ξεχαρμάνιαζα έτσι !!! {#emotions_dlg.biggrin}


    Vhen
    15.07.2010, 12:25
    Σε κάποιο ωδείο ε; Απ' ότι ξέρεις, δηλαδή, τα περισσότερα θα προσφέρουν κάτι τέτοιο; Για τί τάξη μεγέθους τιμής μιλάμε ; :p 30 euro ..την ..μέρα; Ε; Ε;
    iwanna11
    15.07.2010, 15:49

    ξερω ότι στ ωδειο Μουσικη δημιουργία μαριας Οικονομάκου  έχουν δυο αιθυσες με πιανα για να διαβαζουν οι μαθητες  χωρις βεβαια να πληρωνουν κτ. αλλα δν ξερω αν ειναι δυνατον να παιξει και ο οποιοσδηποτε. μπορεις να παρεις και να ρωτησεις


    AlfaWolf
    15.07.2010, 15:58

    Δεν γνωρίζω τιμές

    η Ιωάννα έχει δίκιο καλυτέρα να πάρεις κάποιο τηλέφωνο σε μερικά ωδεία και να μάθεις

    απο πρώτο χέρι, γιατί σίγουρα το κάθε ωδείο θα έχει τις δίκες του Τιμές αλλά και πολιτική.


    musichell
    15.07.2010, 16:03
    πάρε αρμόνιο για να παίζεις μέχρι να έχεις πάλι το πιάνο σου
    reteos
    15.07.2010, 17:18

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 15-07-2010 στις 03:24 έγραψε...

    Σε κάποιο ωδείο σίγουρα γίνετε Smile

    να ενοικιάσεις χρόνο

    Πάντως πριν πολλά πολλά χρόνια  θυμάμαι όταν ήμουν σε κάποια παρόμοιε κατάσταση

    αλλά παράλληλα ήμουν και με άδεια τσέπη...

    έπαιρνα σβάρνα όλα τα καταστήματα που πουλούσαν πιανα

    και ξεχαρμάνιαζα έτσι !!! {#emotions_dlg.biggrin}



    Xaxaxaxaxa. Βρε τι σοφίζεται  ο άνθρωπος !!!!!!!!!!!!!!!!!. Αυτό δεν το είχα σκεφθεί .{#emotions_dlg.biggrin}


    Vhen
    16.07.2010, 08:25

    Παράθεση:
    πάρε αρμόνιο για να παίζεις μέχρι να έχεις πάλι το πιάνο σου

     

    Έχουμε ένα midi και του έχω δώσει να καταλάβει, αλλά..  δεν έχει καμμία σχέση..

     

    Παράθεση:

    έπαιρνα σβάρνα όλα τα καταστήματα που πουλούσαν πιανα

    και ξεχαρμάνιαζα έτσι !!!

     

    Κάτι τέτοιο είμαι έτοιμος να κάνω .. έστω για 2-3 νοτούλες σε ένα μαγαζί κάτω από το σπίτι..

     

    Ευχαριστώ για τις συμβουλές ^^

     

     


    o-Zone
    17.07.2010, 13:35

    Στην Αραχώβης, στη γειτονιά σου, είναι το ωδείο "Μουσικοί Ορίζοντες". Γιατί δε πάς μια βόλτα να το συζητήσετε...?Wink


    -----------------
    "Competitions are for horses, not artists."---Bela Bartok

    "During times of universal deceit, telling the truth becomes a revolutionary act” --George Orwell

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : o-Zone στις 17-07-2010 14:24 ]