ελληνική μουσική
    657 online   ·  210.833 μέλη

    Πονολαιμος μετα απο 1ο μαθημα φωνητικης!

    elenapdl
    18.07.2010, 18:46

    Καλησπερα!!Οπως αναφερω και στον τιτλο του τοπικ εκανα το πρωτο μου μαθημα φωνητικης και 2 μερες τωρα εχω βραχνιασει και ενοχλησεις στο λαιμο!Και αναρωτιεμαι αν φταιει το οτι δεν εχω ξανακανει φωνητικη και ισως με ζορισα παραπανω η ειναι θεμα δασκαλου!Ας με διαφωτισει καποιος...{#emotions_dlg.confused1}


    VOICETEACHER
    29.07.2010, 16:55

    Το πιθανοτερο ειναι ναναι  τυχαιο,εκτοs κιαν ειχεs προδιαθεση για κρυωμα η αν εχειs προβλημα με την μυτη σου,(ιγμοριτιδα,αλλεργικη ρινιτιδα,κλπ) και χτυπαει στο λαιμο.{#emotions_dlg.rockon}


    Maraki-13
    31.07.2010, 21:20
    Κάνω 2 χρόνια φωνητική και ποτέ δεν αντιμετώπισα τέτοιο πρόβλημα.. Αντιθέτως, όσο καιρό κάνω φωνητική κρυώνω πολύ λιγότερο από ότι κρύωνα παλαιότερα..! Αυτή τη φορά όντως ίσως ήταν τυχαίο, αλλά εάν σου δημιουργηθεί πονόλεμος και τις επόμενες φορές που θα κάνεις μάθημα, σε συμβουλεύω να σταματήσεις με αυτή τη δασκάλα. Καλώς ή κακώς υπάρχουν αρκετά άτομα που δε γνωρίζουν τις τεχνικές και μπορούν να σε "καταστρέψουν"..
    sakisarabatzis
    01.08.2010, 00:21

    κατα τη γνωμη μου για να σου φύγει και κάθε φόβος ας επισκεφτείς και κάποιον ειδικό{φωνίατρο] να δει γενικότερα τη κατάσταση των φωνητικών σου χορδών. θα ηταν καλο...απο κει και περα και ο δάσκαλος φωνητικης θέλει ερευνα αγορας.......θα μπορούσα να πω.


    XrysaOikonomaki
    21.12.2010, 00:20
    Τώρα να σου κάνει ζημιά κάποιος με ένα μάθημα, δηλαδή θα πρέπει να έχει μεγάλο καταστροφικό ταλέντο! :) Συμφωνώ με το μέλος που λέει να ρωτήσεις το δάσκαλό σου από τη μία και το άλλο μέλος που λέει να πας και σε φωνήατρο. Ούτως ή αλλιώς καλό είναι όταν κάνουμε μαθήματα φωνητικής να πηγαίνουμε κατά καιρούς για ένα τσεκ. Γιατί ο δάσκαλος δεν είναι απανταχού παρόν. Ακόμα και αν είναι καλός, δεν ξέρει τι κάνεις εσύ σπίτι σου και πως χειρίζεσαι τη φωνή σου.