ελληνική μουσική
    702 online   ·  210.848 μέλη

    Καλή ιδέα να γίνω ραδιοφωνικός παραγωγός; Βοήθεια!

    XarakiFreeSoul
    12.08.2010, 18:38

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 12-08-2010 στις 15:25 έγραψε...

    Ως ραδιοφωνικός παραγωγός και ζώντας απο αυτη την δουλειά εδω και πολλά χρόνια, θα πρότεινα μακρυά,καθώς επίσης και απο την δημοσιογραφία.

    Τα επαγγέλματα αυτά δεν έχουν απολύτως καμία προοπτική,εκτός απο το να κάνεις το χόμπυ σου και τον χαμάλη κάποιων μεγαλοκαρχαριών

    Εγω ήμουν τελικά απο τους τελευταίους <τυχερούς>πριν κάποια χρόνια.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 12-08-2010 15:27 ]



    Καλησπέρα...

    'Ολοι μας έχουμε όνειρα σώστα??? Μια επιθυμία σας τότε δεν ήταν να δούλεψετε ως ραδιοφωνικός παραγωγός???

    'οτι και να κάνεις στις μέρες μας έχεις τον φόβο της αποκατάστασης...Ομώς εχω μαθει οτι με τον φόβο δε προχωράς ποτέ στη ζωή σου...

    Σας ζηλεύω που είχατε την ευκαίρια και νιώσατε το ραδιόφωνο στα καλυτερά του...


    XarakiFreeSoul
    12.08.2010, 18:40

    Παράθεση:

    Το μέλος AlfaWolf στις 12-08-2010 στις 18:31 έγραψε...

    Καλά βρε χαρακι κι εσυ στα 82 σου σκεφτεσε την καριέρα σου? :p



    χαχαχαχαχαχ......!{#emotions_dlg.tt2}


    XarakiFreeSoul
    12.08.2010, 18:49

    Παράθεση:

    Το μέλος Pentatonikos στις 12-08-2010 στις 14:25 έγραψε...

    Υ.Γ. 1: Είχα γνωρίσει παιδί, απόφοιτο του ΙΕΚ Δέλτα που προγραμμάτιζε απο τα 9 του, και ήξερε προγραμματισμό όσο λίγοι απόφοιτοι ΑΕΙ. Δούλευε στην ασφάλεια λογισμικού μιας μεγάλης εταιρίας με μισθό πολύ μεγαλύτερο των 900 ευρώ και μετά τον κάλεσαν στο Ντουμπάι να δουλέψει σε μια τράπεζα... ΔΕΝ έχει καμία σημασία το πτυχίο αν εσύ δεν κάνεις κάτι για να το αξιοποιήσεις.

    Υ.Γ. 2: Χαρά, εάν αγαπάς το ραδιόφωνο να το κάνεις χωρίς δεύτερη σκέψη... Είναι σίγουρα μαγικός ο κόσμος των FM και αν το κάνεις καλά θα έχεις επιτυχία στα σίγουρα...! Smile



    Αν το' χεις, οπως το παλικάρι που ήταν απόφοιτος ΙΕΚ τοτε κ λιγη τυχη ολα γινονται...μπορει να ειναι λιγες οι πιθανοτητες αλλα ΠΟΤΕ ΔΕ ΞΕΡΕΙΣ....

    Το λατρευω το ραδιοφωνο....γι αυτο αλλαξαν τα μυαλα μου τελειως μετα τις παννεληνιες...λεω θα κανω αυτο που θελω και δε με νοιαζει τπτ αλλο....{#emotions_dlg.beer}


    cineboy
    12.08.2010, 21:34

    Παράθεση:

    Το μέλος XarakiFreeSoul στις 12-08-2010 στις 18:38 έγραψε...

    Παράθεση:

    Το μέλος cineboy στις 12-08-2010 στις 15:25 έγραψε...

    Ως ραδιοφωνικός παραγωγός και ζώντας απο αυτη την δουλειά εδω και πολλά χρόνια, θα πρότεινα μακρυά,καθώς επίσης και απο την δημοσιογραφία.

    Τα επαγγέλματα αυτά δεν έχουν απολύτως καμία προοπτική,εκτός απο το να κάνεις το χόμπυ σου και τον χαμάλη κάποιων μεγαλοκαρχαριών

    Εγω ήμουν τελικά απο τους τελευταίους <τυχερούς>πριν κάποια χρόνια.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 12-08-2010 15:27 ]



    Καλησπέρα...

    'Ολοι μας έχουμε όνειρα σώστα??? Μια επιθυμία σας τότε δεν ήταν να δούλεψετε ως ραδιοφωνικός παραγωγός???

    'οτι και να κάνεις στις μέρες μας έχεις τον φόβο της αποκατάστασης...Ομώς εχω μαθει οτι με τον φόβο δε προχωράς ποτέ στη ζωή σου...

    Σας ζηλεύω που είχατε την ευκαίρια και νιώσατε το ραδιόφωνο στα καλυτερά του...



    Ναι πράγματι το ήθελα, όμως δεν ήταν και αυτοσκοπός της ζωής μου.Γενικά έχω μάθει καλώς η κακώς να επιμένω σε πράγματα με όποιο τίμημα και ρίσκο και πίστεψέ με, αρκετές φορές είναι πολύ σκληρό.

    Το θέμα είναι μέχρι πού μπορεί να φτάσει κάποιος και με τι μέσα προκειμένου να πετύχει τους στόχους του.Προσωπικά δεν χρησιμοποίησα τίποτε φτηνό και μη ανθρώπινο.Δεν πάτησα στις πλάτες κανενός και δεν εκμεταλέυτηκα αδυναμίες άλων.....διαφορετικοί καιροί όμως τότε και περισσότερο ρομαντικοί και ραδιοφωνικοί.Δεν μπορούσε να γίνει και διαφορετικά απο την στιγμή που στο ραδιόφωνο οι παραγωγοί και οι μουσικοί επιμελητές εκείνους τους καιρούς, πέζαμε με βινύλια!!!


    -----------------
    Τα πάντα σε τούτη τη ζωή είναι ένας αέρας και μιά στιγμή άτυχη η τυχερή.

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 12-08-2010 21:35 ]

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : cineboy στις 12-08-2010 21:36 ]


    reteos
    13.08.2010, 10:39

    Βρε............παιδιά!!!!!!!!!.............προπαραμονή μεγάλης εορτής . Καλύτερα Χαρούμενα ,παρά πικρόλογα . Αφήστε τις "κονταρομαχίες"  και   αγαπηθείτε. Είναι πιο ΚΑΛΑ  έτσι . (Συγνώμη για την παρέμβαση) .


    ilio
    13.08.2010, 15:48

    Υπάρχει ανεργία,χαμηλές αποδοχές κλπ.και όλα όσα αναφέρεις harmonizer αλλά όλα αυτά πολεμούνται με δουλειά,επιμονή και προπαντός θετική διάθεση.

    Επίσης,βάζοντας στόχους, αλλάζοντας και όνειρα στην ανάγκη,δεν είναι καθόλου κακό αυτό.

    Κακό είναι να μην κάνεις όνειρα και να μην τα κυνηγάς!!

    Αυτό νομίζω εννοούσαν όλοι οι υπόλοιποι και ο jorge και επίσης η Χαρά χρειάζεται ενθάρρυνση

    γι αυτό και έβαλε αυτό το post εδώ.Smile

     

    υ.γ δεν δουλεύω από τα 9 μου αλλά είμαι στον κλάδο των άνεργων και πολυπληθών εκπαιδευτικών

    αλλά αγαπάω το επάγγελμα μου και το παλεύω όσο μπορώ!!

    Χαρά keep walking and dreaming!!!{#emotions_dlg.thumbup}


    XarakiFreeSoul
    13.08.2010, 18:28

    Πες τα Ερατώ μου! Το καταδύναμην όλοι....

    Αν παρατήσουμε τα ονειρά μας θα γίνουμε ενα μάτσο δύστυχισμένοι γραφιάδες...

    Ευχαριστώ δε θα πάρω...Αν και κάτι μου λεει πως η ανάγκη θα με σπρόξει εκεί...

    Πάντα όμως βλέποντας κ κάνονταε...!

     

    • 'Εχει φτάσει ο Αυγουστος και όλοι είμαστε μες το ανχος κ τα νευρα..Ήρεμαααααά!!{#emotions_dlg.beer}