ελληνική μουσική
    637 online   ·  210.830 μέλη

    Νέα αρχική σελίδα: Εντυπώσεις

    jorge
    11.08.2010, 16:53

    Περιμένουμε τα σχόλιά σας :)

     

     

    [ Το μήνυμα τροποποιήθηκε από τον/την : jorge στις 12-08-2010 22:13 ]





    επισυναπτόμενα: newhome.jpg 
    noizreduction
    11.08.2010, 17:18

    "Μπερδεψιαρικη" αλλα ολα ειναι θεμα συνηθειας.


    Σιγουρα πιο εμφανισιμη και νεα απο την προηγουμενη {#emotions_dlg.rockon}


    MariannaLappa
    11.08.2010, 17:28

    Με την πρώτη ματιά, ναι, ίσως φαίνεται λίγο μπερδεμένη. Αλλά αφού την "εξερεύνησα" λίγο, μου φάνηκε καλή! Θέμα συνήθειας είναι σίγουρα. Πιστεύω πάντως πως τα θέματα είναι καλά ταξινομημένα και γενικά μια χαρά νομίζω πως είναι!


    jorge
    11.08.2010, 17:33
    Μια ενδιαφέρουσα λεπτομέρεια που μας κάνει τη ζωή πιο εύκολη, είναι το βελάκι κάτω από κάθε κατηγορία του forum. Πατήστε το...
    MariannaLappa
    11.08.2010, 17:36

    Παράθεση:

    Το μέλος jorge στις 11-08-2010 στις 17:33 έγραψε...

    Μια ενδιαφέρουσα λεπτομέρεια που μας κάνει τη ζωή πιο εύκολη, είναι το βελάκι κάτω από κάθε κατηγορία του forum. Πατήστε το...

    Ναι, πράγματι! Ξέχασα να το αναφέρω... Είναι όντως πολύ χρήσιμο!


    kifa
    11.08.2010, 17:53

    Εντυπωσιακα ομορφο και λειτουργικο ... !!!

     

    Τα βελακια σουπερ !!!! πολυ χρηστικα ειδικα αν θες να τρεξεις και να ανοιξεις το θεμα πολλες φορες προς τα κατω ... !!!!

     

    Επισης τα μελη που ακουνε ραδιο .. !! με τα ακουστικα και ο παραγωγος με μικρόφωνο ... πολυ καλη ιδεα !!! μονο που δεν ειναι bold οι φιλοι σου απο τη φιλικη λιστα ... σε πρωτη φαση που ειδα.

     

    ΜΠΡΑΒΟ !!!!!

     

    {#emotions_dlg.thumbup}


    PHILIPPOSSM
    11.08.2010, 18:24

    Επιτέλους, χρώμα....ωραίο, λαμπερό, διαφορετικό, καθαρό, χρώμα και στυλ και super background....

    Τώρα θα ξανά αποκτήσω το ενδιαφέρων μου για να εξερευνήσω και πάλι το ΜΗ.....

    Μπράβο καπετάνιε..............

     


    inkve
    11.08.2010, 19:59

    απλα θελει εξοικειωση,,,οχι συνηθεια,,,η συνηθεια ειναι κακη λεξη,,Smile

    καθε αλλαγη για καλο γινεται και αφου ηδη υπαρχουν οι απαραιτητες λεπτομερειες ωστε το ψαξιμο στο forum να γινεται πιο ευκολα τοτε ολοι μας λιγες ωρες θα χρειαστουμε!Smile


    ORFEASMIRSINIS
    11.08.2010, 21:41

      Πολύ καλό!Συγχαρητήρια!Ένα περιβάλλον χαρούμενο,όμορφο,λειτουργικό.Τί άλλο να ζητήσεις?Και πάλι συγχαρητήρια.


    errina
    11.08.2010, 22:17
    Συμφωνω με τους προλαλήσαντες! Εύχρηστη, λειτουργική κ πολύ σωστά ταξινομημένα τα θέματα για όσους αρέσει να "φορουμιάζονται". Και το βελάκι, ουί, πολύ βολικο! Μπραβο σας!
    ilio
    11.08.2010, 22:19

    Τελικά έπρεπε να το είχα καταλάβει πως αυτό το πρασινάκι εκεί ψηλά πριν λίγες μέρες

    ήταν προπομπός των αλλαγών!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Μπράβο jorge!!!Έφτιαξες πολύ όμορφη "κατάσταση"!!!Δεν έχω προλάβει ακόμα να το ανακαλύψω

    αλλά σαν πρώτη εντύπωση είναι πολύ όμορφο,λειτουργικό,έστω και αν μας μπερδεύει λίγο στην

    αρχή ,θα τα βρούμε και επίσης μου αρέσει που έχουν μπει πολλά χρώματα και η μπάρα δεξιά με τα

    ονόματα και τα σηματάκια με τις επεξηγήσεις κάνουν πιο οικείο το όλο σκηνικό!

    Μια χαρά!!Πολύ ωραία!!Εύγε!!{#emotions_dlg.biggrin}

     

    υ.γ το βελάκι είναι όντως πολύ σημαντική λεπτομέρεια!


    djmetronomos
    11.08.2010, 22:27

    Σε πρώτη ματιά, μου άρεσε που χωρούν πιο πολλές ενότητες τώρα, το βελάκι καταπληκτικό, και φυσικά σαν ντράμερ, χάρηκα που είδα ενότητα για κρουστά στην αρχική σελίδα!!!

    All in all, absolutely user-friendly... Congratulations!@


    gjb94
    12.08.2010, 13:25

    Ουάου , πάρα πολύ ωραία η καινούρια αρχική !!!!!


    jorge
    12.08.2010, 13:40

    Χαίρομαι πάρα πολύ που σας αρέσει.

    Όλα έγιναν για την ευκολία όλων μας...

    Έτσι αν θέλω να διαβάσω για συναυλίες, απλά βλέπω το σχετικό "κουτάκι". Δεν χρειάζεται να ψάχνω σε λίστες με άλλα θέματα, ούτε να πατάω tabs. Τις βλέπω μπροστά μου. Και αν θέλω περισσότερα, κάνω μόνο ένα κλικ.

    Το ίδιο κι αν είμαι κιθαρίστας. Βλέπω κατευθείαν "κιθαριστικά" θέματα, αλλά και όσα έχουν να κάνουν με μουσική εκπαίδευση, που βρίσκονται στην κατηγορία ακριβώς δίπλα. Με μια ματιά, βλέπω και την κατηγορία Στίχοι -Παρτιτούρες, μια και μπορεί να βρω κι εκεί κάτι ενδιαφέρον ή μπορεί να θέλω να βοηθήσω κάποιον που ψάχνει. Σε λίγα δευτερόλεπτα λοιπόν έχω πάρει μια γενική εικόνα για το τι υπάρχει και μπορώ πλέον να απαντήσω, να ανοίξω νέο θέμα ή να κάνω Share στο Facebook κάτι που μπορεί να βρουν ενδιαφέρον οι φίλοι μου.

    Ίσως παρατηρήσατε και οτι στην αρχική επανεμφανίστηκαν (μετά από χρόνια) τα Ανάλαφρα - Ανέκδοτα. Πλέον γράφω ότι χιουμοριστικό θέλω χωρίς να ενοχλώ όσους ενδιαφέρονται να διαβάσουν κάτι σοβαρό.

    Επίσης, μπορώ να ανοίξω νέο θέμα από την αρχική, πατώντας το κουμπί με το σύμβολο "+" κάτω από την κατηγορία που θέλω. (καλό είναι να κάνουμε αναζήτηση πριν, μήπως υπάρχει παρόμοιο θέμα)

    Τέλος, αν κάνω post με κάποιο attachment ή YouTube video, το βλέπω και στην αρχική σελίδα. Ειδικά αν βάλω video ή εικόνα στο αρχικό post, αυτό θα εμφανίζεται σχεδόν πάντα, όταν κάποιος απαντάει. Εξαίρεση, η περίπτωση που ο τελευταίος που απαντάει βάλει εκείνος video ή εικόνα. Αν λοιπόν εμπλουτίζετε τα posts σας με υλικό, αυτό εμφανίζεται και στην πρώτη σελίδα :)

    Στη δεξιά στήλη τώρα, μαζεύτηκαν τα διάφορα "σκόρπια" πράγματα που είχαμε, ώστε με μια ματιά να τα βλέπουμε όλα. Επίσης μπήκε και η ενότητα "Είπαν για εμάς".

    Τέλος, μπορούμε και βλέπουμε ποιός κάνει εκπομπή και ποιός ακούει ραδιόφωνο, κατευθείαν από τη λίστα των online μελών :)


    AlfaWolf
    12.08.2010, 13:53

    Καλά ε!  έπαθα πλακά….{#emotions_dlg.clap}

    Πάρα πολύ καλή δουλειά Jorge

    Όσα μπράβο κι αν σου πω είναι λίγα

    Πολύ λειτουργική, και  παράλληλα οικεία η αρχική μας σελίδα

    Σου βγάζω το καπέλο

    Αυτά είπαμε συμβαίνουν όταν ο καπετάνιος (Jorge) ξέρει να πάει το καράβι(musicheaven) {#emotions_dlg.thumbup}


    alkyoni
    12.08.2010, 14:58

    Με γεια!!!!{#emotions_dlg.thumbup}
    Ωραια φαινεται,σχεδον την συνηθισα!!
    Αν και η αληθεια ειναι οτι με "χαλασε" λιγακι που εφυγαν τα αστερακια απο το φοντο πριν λιγες μερες{#emotions_dlg.crying} (μιας και ηταν ετσι τοσα χρονια κατι σαν σημα του site),  και "πρασινισε" τωρα καπως  το site, αλλα οκ γουστα ειναι αυτα και θεμα συνηθειας...

    Γενικα ομως για την αρχικη τωρα, νομιζω εγινε πιο "σουλουπωμενη".
    - Μ΄αρεσε ιδιαιτερα ο τομεας του ραδιοφωνου που μπηκε στην μεση της αρχικης με διαφορετικο χρωματακι που σπαει λιγο την μονοτονια του μαυρου.Wink
    - Επισης που μπορουμε να πατησουμε πανω στον τιτλο "radio musicheaven" και να ανοιξει το ραδιοφωνο!!!!!!!{#emotions_dlg.walkman}
    - Η λιστα με τα ονοματα, που εχει εικονιδια για τους ακροατες και τον εκαστοτε παραγωγο on air!!!{#emotions_dlg.thumbup}
    - Κατι που προσεξα χθες βραδι,  οτι καποια μελη της φιλικης λιστας μου, δεν φαινονταν με εντονους χαρακτηρες (bold) στα on line μελη... {#emotions_dlg.sad}
    - Πολυ βοηθητικο και λειτουργικο το (+) κατω αριστερα απο τα θεματακια!!!{#emotions_dlg.thumbup}

    Και τελος μια αναφορα σχετικα με την ανανεωση της αρχικης σελιδας του MusicHeaven, απο το tro(ma)ktiko, χθες το βραδι.
    Ευχαριστουμε jorge, και θα περιμενουμε και για την ραδιοσελιδα μας καποιες αναβαθμισεις (links σελιδας παραγωγων κλπ μεσα στο chat)Smile
    Καλη συνεχεια!!!!{#emotions_dlg.beer}





    επισυναπτόμενα: tromaktiko -- ananewsh arxikhs selidas MH.jpg 
    jorge
    12.08.2010, 22:16
    Αλκυόνη, κι εσύ ψάχνεις τον αντικαταστάτη του Troktikou, αλλά και οι 2 μάλλον ψάχνουμε μάταια :)
    Moonchild92
    16.08.2010, 00:50

    Πολύ καλές οι περισσότερες αλλαγές, τώρα η αρχική σελίδα δείχνει πολύ πιο όμορφη, αν και ομολογώ ότι μου φαίνεται ότι κουράζει περισσότερο τον μέσο επισκέπτη.....! Anyways, good job, Jorge! {#emotions_dlg.clap}


    Orfeus
    18.08.2010, 02:23

    Θέμα συνήθειας ναι, αλλά δεν είναι πρόβλημα.

    Η σελίδα μου αρέσει πάρα πολύ. Τη βρίσκω αναλυτικότερη με "ζωντανά" χρώματα και περισσότερο οργανωμένη!

    Felicitaciones Jorgito... {#emotions_dlg.beer}


    Atheist
    21.08.2010, 11:32

    Απορώ που κάποιοι έχουν ακόμα ενδοιασμούς!

    Είναι τόσο όμορφος και λειτουργικός ο χώρος αυτός!

    Χαίρομαι ακόμα που απορρίπτετε τα greeklish!

    Συγχαρητήρια!