ελληνική μουσική
    734 online   ·  210.833 μέλη

    H συνάντηση του Bono

    AlfaWolf
    27.08.2010, 01:52

    Στην κατοικία του στο Σότσι, στις όχθες της Μαύρης Θάλασσας, υποδέχθηκε την Τρίτη ο πρόεδρος της Ρωσίας Dmitry Medvedev τον Bono, ο οποίος μαζί με το συγκρότημα του U2 θα εμφανιστούν για πρώτη φορά αυτήν την εβδομάδα στην Μόσχα.

    Ντυμένος ανεπίσημα με ένα μπλε πουκάμισο και χωρίς να έχει κουμπώσει τον γιακά, ο Ρώσος πρόεδρος ο οποίος έχει αποκαλύψει την προτίμησή του στους Pink Floyd και στους Deep Purple και ο ιρλανδός τραγουδιστής απόλαυσαν το τσάι τους.

    Σύμφωνα με το ρωσικό πρακτορείο Ria Novosti, οι δύο άνδρες συζήτησαν για τα μέσα πρόληψης του AIDS και της πολιομυελίτιδας, καθώς ο Bono από το 2006 έχει ξεκινήσει μία εκστρατεία για την μάχη κατά του ιού HIV, της φυματίωσης και της ελονοσίας.

    Ο Dmitry Medvedev και ο Bono αναφέρθηκαν ακόμη στο αγγλοσαξονικό πρότυπο διατροφής. "Ξέρω ότι έχετε συναντήσει τον πρόεδρο Obama. Είναι αλήθεια ότι σάς άρεσαν τα χοτ ντογκ;" ρώτησε ο Bono. "Είμαι υποχρεωμένος να δώσω μία διπλωματική απάντηση: τα χοτ ντογκ, είναι καλό φαγητό, αλλά σπανίως μου επιτρέπεται να τρώω" απάντησε ο Dmitry Medvedev.

    Οι U2 έφτασαν την Κυριακή στην Μόσχα όπου στο πλαίσιο της παγκόσμιας περιοδείας τους με τίτλο 360 μοίρες εμφανίστηκαν την Τετάρτη στο στάδιο Λουζνίκι.

    Σύμφωνα με την εφημερίδα Kommersant, ο Bono είχε αναπηδήσει στο κάθισμά του όταν οι δημοσιογράφοι του ανέφεραν ότι ο πρόεδρος της Ρωσίας προτιμάει τους Deep Purple. "Ω όχι, να ακυρώσουμε την συνάντηση" είχε σχολιάσει αστειευόμενος ο τραγουδιστής.

    Πηγή:music.net.cy





    επισυναπτόμενα: u20003.jpg